Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:48 21.05.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Базална температура много по - нисканови [re: Биaнka]  
Автор Taнe (минаващ)
Публикувано29.01.04 14:16



Здравей
Първо да ти кажа за моята температура та да те поуспокоя малко
И аз я меря сутри в устата в 7:00 часа. В първата половина на цикъла ми е 36 - 36.2, а във втората 36.5 - 36.7. До сега не съм отчитала 37 градуса.
В литературата, която аз съм чела, пише БТ измерена в устата е доста по-ниска от тази измерена на другите места . Значи съвсем нормално е че и ти и аз не отчитаме 37 градуса. Мисля че не е проблем това. Важното е да имаш разлика с поне 0.4 - 0.5 градуса между първата и втората половини на цикъла. А ти явно ги имаш, а и щом тестовете са засекли овулация - изобщо нямаш основание за паника.
А за болката в яйчниците по време на овулация - да и тя е нормална.

Дано съм ти била полезна.
Поздрави на всички

Усмихвайте се повече, за да е по-весел живота


Тема Re: Базална температуранови [re: lovealur]  
Автор Taнe (минаващ)
Публикувано29.01.04 14:21



Ами давай с теста, а ние ще стискаме палци
Момичетата вечи ти казаха кога отчитат тези тесътове, аз само ще ти напомня да прочетеш много внимателно указанията за използването му преди да го отвориш.
И разбира се ако е отрицателен, не се отчайвай - защото нали си знаеш че отрицателните тестове не са 100% признак за отсъствие на бременност - т.е. те такъв резултат м,ного често е грешен
Чакаме да ни кажеш резултати

Усмихвайте се повече, за да е по-весел живота


Тема Re: Базална температура много по - нисканови [re: Биaнka]  
Автор nickless (няма да кажа !)
Публикувано29.01.04 14:27



mnogo e individualno s taq T
vajno e amplituda da ima m/u dvata perioda
za ne padam pod 36.7 v nachaloto na perioda, a kato mi mine ovulaciqta stigam do 37.5
a za bolkite po vreme na ovu - syvsem normalno
men kategorichno me bolqt qjchnicite poveche pri ovulaciq otkolkoto kato mi idva ....



Тема Re: Базална температура много по - нисканови [re: Taнe]  
Автор Taнe (минаващ)
Публикувано29.01.04 14:48



Забравих да ви кажа как регистрирам моята БТ.
В програмата excel съм въвела дати и срещу тях температурата за деня. После по зададена графика компютъра сам изчертава и моята. Много добре си личи кога си в овулация, а и ми е интересно да гледам как всяка сутри графиката расте .
Ако някой се интересува бих обяснила как да си го направи и даже мога да го пратя по e-mail. За вас ще остане само да си нанасяте цифричките от измерената БТ.

Усмихвайте се повече, за да е по-весел живота


Тема Re: Базална температура много по - нисканови [re: Taнe]  
АвторБиaнka (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 16:25



Много ти благодаря миличка Тане, аз съм голяма паника понякога, но сега съм по - спокойна.... Досега не съм се сещала за таблица в Еxсel, но вече така ще процедирам .. Благодаря
Успех момичета



Тема Re: Базална температуранови [re: Taнe]  
Авторlovealur (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 16:46



Тане били ми изпратила Ехселската таблица, междудругото направих си тест за бременост, но беше през деня около 14 часа, и ми показа много светла втора линия. Не мога да си представя, или да си мисля че мога да съм бременна. Това са 9г ходене по мъките-изследвания, хормони, исеминации ... кажете ми мога ли да разчитам на тестовете за бременост за този период на закъснение - 3-4 дни.



Тема Моженови [re: lovealur]  
Авторteddy (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 16:54



Ако си видяла втората чертичка значииии ще черпиш :-) Тестовете след 3-4 дни закъснение показват



Тема Re: Базална температуранови [re: lovealur]  
Автор StefiZ (maktub)
Публикувано29.01.04 16:55



Здрасти мила,
и аз да се включа, повярвай ми щом има втора чертичка та дори и много бледа шанса да си бременна е мнооооого голям
при мен на 6 и 9 ден чертичките бяха все така бледи, но бременост имаше, за жалост неуспешна.
Успех и стискам палци да съм права



Тема Re: Базална температуранови [re: lovealur]  
Автор ara75 ()
Публикувано29.01.04 16:57



Мисля, че няма да имаш нужда от таблицата
Щом с дневна урина показва втора черта..... ЧЕСТИТООООООО



Тема Re: Базална температуранови [re: lovealur]  
Автор Taнe (минаващ)
Публикувано29.01.04 16:58



Еййййй ама хич не ме слушаш
Казах ти внимателно да прочетеш указанията на опаковката
Не знам на твоя тест дали го пише (но мисля че на всеки го има) - най-добре е теста да се направи сутрин с първата урина. .
А иначе когато резулта е положителен - то това означава, че теста е "уловил" количества на HGG - хормона, който го има само при бременните . Така че е почти 100 % сигурно положителния тест да е верен и да ти показва налична бременност. Закъснението ти от 3-4 дена е напълно достатъчно за теста По принцип на опаковките на тези тестове пише че отчитат на 7 ден от зачеването .
Аз ще ти изпратя Екселската таблица, но трябва да ми дадеш e-mail си. Надявам се обаче вече да не ти трябва графиката за БТ .

А ти утре сутрин направи още един тест - за по-сигурно

Усмихвайте се повече, за да е по-весел живота



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.