Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:27 26.04.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Вижте във Фейсбук!нови [re: Prokimen]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано11.02.15 21:42



Там може за намерите Сивов.



Тема Re: До г-н Пламен Сивовнови [re: Prokimen]  
Автор Prokimen ()
Публикувано12.02.15 12:23



На електронната си поща получих известие за оставена бележка и благодарение на въпросната бележка установих, че мога да отговоря на лицето и де факто, забраната ще да е снета с вибрационната сила на съжденията, споделени тук

Засега нямам намериение да помрачавам настроението на прибързано тържествуващите еретици от обкръжението на сергианина Росен Сиромахов, но въпреки това, благодаря на администраторите за жеста.



Тема Re: До г-н Пламен Сивовнови [re: Prokimen]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано12.03.15 23:42



Нима това е начина. И за какво Ви е всичко това. Преди години - в началото на запознанството ни - ако някой ми бе казал, че ще доживея да чета нещо такова от Вас, щях да го сметна за фантасмагории.


В отговор на:

Нека грехът на еретическото благовестие на Вашия частен форум лежи на съвестта на Сливенския митрополит Йоаникий, който е благословил еретически форум под формата на православно благовестие.

Оставам с уважение и доброжелателност в Христа Иисуса

Климент




Ах, колко сте добронамерен. Към еретици. Никай честен човек не лицемери. Справка: ап. Павел.




Тема Re: До г-н Пламен Сивовнови [re: Prokimen]  
Автор Ioannis_ (грешен)
Публикувано13.03.15 20:29



Prokimen: "Изволете да й обясните кой нормален човек като Фотий ще си натири законната жена за да става епископ на старостилните еретици."

Канонъ 48, Трулски съборъ:

Жена на произвеждан в епископско достойнство, след като се раздели с мъжа си по взаимно съгласие, щом той бъде ръкоположен за епископ, нека постъпи в манастир, отдалечен от местопребиваването му, и нека се ползва с издръжка от него. А ако се окаже достойна, нека се произведе и в достойнство на дякониса.



Тема Re: До г-н Пламен Сивовнови [re: Ioannis_]  
Автор Prokimen ()
Публикувано14.03.15 02:10



Вие какво ще ни кажете по догматичната част на дискусията?



Тема Re: До г-н Пламен Сивовнови [re: Prokimen]  
Автор Ioannis_ (грешен)
Публикувано14.03.15 11:41



Споделям съжденията Ви, че киприанизмът е явна ерес, проповядвана от разколника Коцумбас. Всеизвестно е, че за да оправдае стоенето си в схизма, Киприан изфабрикува тази злощастна еклезиология, промила мозъците на бая народ. Привнесена на българска територия, тази крипто-новостилна ерес се превръща в чисто сергианство. По принцип имам добро мнение за бай Ангел Радушев, но преди време гледах негово интервю, в което заяви, че бил простил на ченгетата от ДС, които донасяли за него и пребили жена му. Още тогава ми светна, че има нещо гнило в БПСЦ.

Съгласявам се с Вас за киприанизма, но не и за гръцките старостилни движения като цяло.
Все още има канонични гръцки православни, които държат Изповеданието на Вярата от 1935 г.
Коцумбас и Киусис никога не са вярвали в това Изповедание и затова и техните хора се обедниха без пречки миналата година, затова и приеха Фотий без проблеми барабар съ сергианския "светия". Напомням, че Киусис пръв протестира през 1974 г., когато Архиепископ Авксентий официално потвърждава Изповеданието на ИПЦ на Гърция за безблагодатност на тайнствата на новостилците и е ръкоположен от Киприан Коцумбас в неговата схизма.

Не малко хора напуснаха БПСЦ през годините именно поради тази ерес. Истината е, че в днешно време Островът на Православието става все по-малък, а все повече стават мнимите ревнители за чистота на Вярата.



Тема Re: До г-н Пламен Сивовнови [re: Ioannis_]  
Автор Prokimen ()
Публикувано14.03.15 17:23



В отговор на:

... Не малко хора напуснаха БПСЦ през годините именно поради тази ерес. Истината е, че в днешно време Островът на Православието става все по-малък, а все повече стават мнимите ревнители за чистота на Вярата...




Най-сетне да се съглася поне с едно Ваше съждение.

Не знаех, че има отлив при Фотий заради киприанизма. Все си мислех, че никой не си дава сметка, че Фотиевото старостилие е най-еретичното за България.

Доколкото и Вие спрягате сергианството на Ваш ред, любопитно ми е да узная какво разбирате под "сергианство".

Останах изненадан от темата в другия форум, в която еретиците от Фотиевата секта споменават високопарно за подписан документ против сергианството и при това със сергианина Агатангел. Щели били фотиевци да се борят срещу сергианството, а си канонизираха за светец най-големиа сергианин в България. Трудно ми е да разбера тази демагогия и игра на изрази, разчитайки на неосведомеността на повечето клубни читатели и участници.

В отговор на:

...Съгласявам се с Вас за киприанизма, но не и за гръцките старостилни движения като цяло... ]...Съгласявам се с Вас за киприанизма, но не и за гръцките старостилни движения като цяло...




За другите гръцки старостилни разклонения не съм писал да са еретични. Изразявам недоумение пред факта, че някои старостилци обвиняват новостилието в ерес. Как да побера в съзнанието си, че гръцките старостилци са си купили хиротониите от новостилен румънец. При наличието на симония и новостилно предадена благодат на старостилните епископи, намирам за пословично нечистоплътни претенциите на някои самозабравящи се старостилци. Всеки е свободен и отговорен за избора си, но календарната апологетика понакуцва и от двете страни на барикадата.

Редактирано от Prokimen на 14.03.15 17:26.



Тема Re: До г-н Пламен Сивовнови [re: Prokimen]  
Автор Ioannis_ (грешен)
Публикувано14.03.15 20:53



Отливът при Фотий не е само заради киприанизма, но по-грамотните в богословско отношение се махат именно заради това.

Сергианство - безусловно подчинение на църквата на безбожната съветска власт; в СССР с декларацията на съветския "патриарх" Сергий, в НРБ с Димитровската конституция и Закона за вероизповеданията от 1949 г. Та, до ден днешен.

Съвсем не съм съгласен, че може да се говори за сергианство при св. патриарх Фотий Цариградски. Сергианството е нова ерес, обвързана изцяло с болшевишките държави на XX век.

Как да побера в съзнанието си, че гръцките старостилци са си купили хиротониите от новостилен румънец.

Дали е имало симония не е много ясно, кириковци обичат да пишат за това. Дали новостилният Теофил Йонеску е участвувал, също не е много сигурно. Чел съм достатъчно писания, в които изобщо се отрича присъствието му на тази хиротония.

Каквото и да се е случило, няма много значение, защото е ясно, че хиротонията на Акакий Папас от 1960 г. е неканонична, най-вече, защото е извършена без знанието и разрешението на главния йерарх, което е противно на Апостолски канон 34. През 1969 г. обаче, главният йерарх дава разрешението си и целият Синод на Руската Православна Задгранична Църква се съгласява с него. Axios!

Няма какво повече да се направи, РПЗЦ влиза в пълно литургично общение с ИПЦ на Гърция и архиепископ Авксентий. Да се концентрираме върху хиротонията от 1960 г. е безсмислено, при положение, че има Синодално решение на РПЗЦ отъ 1969 г., коригиращо неканоничността, извършена по-рано.

Проблемите на ИПЦ са много, но нека не се забравя, че и до ден днешен старостилците са на особена "почит" от гръцката държава и схизматичните новостилци. Не един и двама са дали живота си в мъченически подвиг и не един и двама са лежали в затвора заради стария стил. Подобна е ситуацията съ сергианството в Русия. И там има доста неканонични действия от страна на катакомбните, но въ времена на гонения това не е нещо необичайно.



Тема Re: До г-н Пламен Сивовнови [re: Ioannis_]  
Автор Prokimen ()
Публикувано14.03.15 22:37



Че св. патриарх Фотий не е патриарх Сергий Страгородски, не е, но е дал прецедентен пример, последван от митрополит Сергий.

Както и да увъртаме, библиотекарят Фотий става за няколко дни патриарх не само неканонично, но и по начин пословично неморален от християнска гледна точка.

Кратката история на аферата е, че патриарх Игнатий изобличил блудодействието на императора. Фотий си затваря очите както пред каноните, така и като християнин, угодничейки пред блудника император.

За провокирания конфликт с папа Николай няма да споменавам.

Не казвам, че всички са маскари, както идиотизираното същество се опита да ме "дискредитира", но от задълбочените ми четива съм стигнал до извода, че нарушенията са навсякъде. Не налагам извода си, но изхождайки от извода си, не възприемам превъзнасянето и демагогичните опити на някои да се представят за непогрешими и вода ненапита. Всеки е отговорен за избора си и бих го уважил единствено при условие да не проявява агресивна демагогия.

Ако човек е намерил собствения си душевен мир в тази или онази юрисдикция, нека си блаженства в нея.

Понеже форумите не са вселенски събори, нека се опитваме да обменяме мисли по конструктивен начин.

Ако някой си въобрази да е борец за истина, нека критикува обективно и не забравя безобразията на собствената си юрисдикция.

Реторично се питам как биха реагирали лукавите гърци (според летописеца Нестор, "греки суть лукавые") ако Промисълът Божий бе допуснал руското огнено изпитание в Елада.

При всичката ми критичност спрямо БПЦ и при всичките канонични нарушения, убеждението ми е, че официалната църква си е изпълнила пастирския дълг през комунистическия период.

Гръкоманите Че св. патриарх Фотий не е патриарх Сергий Страгородски, не е, но е дал прецедентен пример, последван от митрополит Сергий.

Както и да увъртаме, библиотекарят Фотий става за няколко дни патриарх не само неканонично, но и по начин пословично неморален от християнска гледна точка.

Кратката история на аферата е, че патриарх Игнатий изобличил блудодействието на императора. Фотий си затваря очите както пред каноните, така и като християнин, угодничейки пред блудника император.

За провокирания конфликт с папа Николай няма да споменавам.

Не казвам, че всички са маскари, както идиотизираното същество се опита да ме "дискредитира", но от задълбочените ми четива съм стигнал до извода, че нарушенията са навсякъде. Не налагам извода си, но изхождайки от извода си, не възприемам превъзнасянето и демагогичните опити на някои да се представят за непогрешими и вода ненапита. Всеки е отговорен за избора си и бих го уважил единствено при условие да не проявява агресивна демагогия.

Ако човек е намерил собствения си душевен мир в тази или онази юрисдикция, нека си блаженства в нея.

Понеже форумите не са вселенски събори, нека се опитваме да обменяме мисли по конструктивен начин.

Ако някой си въобрази да е борец за истина, нека критикува обективно и не забравя безобразията на собствената си юрисдикция.

Реторично се питам как биха реагирали лукавите гърци (според летописеца Нестор, "греки суть лукавые") ако Промисълът Божий бе допуснал руското огнено изпитание в Елада.

При всичката ми критичност спрямо БПЦ и при всичките канонични нарушения, убеждението ми е, че официалната църква си е изпълнила пастирския дълг през комунистическия период.

Гръкоманите Че св. патриарх Фотий не е патриарх Сергий Страгородски, не е, но е дал прецедентен пример, последван от митрополит Сергий.

Както и да увъртаме, библиотекарят Фотий става за няколко дни патриарх не само неканонично, но и по начин пословично неморален от християнска гледна точка.

Кратката история на аферата е, че патриарх Игнатий изобличил блудодействието на императора. Фотий си затваря очите както пред каноните, така и като християнин, угодничейки пред блудника император.

За провокирания конфликт с папа Николай няма да споменавам.

Не казвам, че всички са маскари, както идиотизираното същество се опита да ме "дискредитира", но от задълбочените ми четива съм стигнал до извода, че нарушенията са навсякъде. Не налагам извода си, но изхождайки от извода си, не възприемам превъзнасянето и демагогичните опити на някои да се представят за непогрешими и вода ненапита. Всеки е отговорен за избора си и бих го уважил единствено при условие да не проявява агресивна демагогия.

Ако човек е намерил собствения си душевен мир в тази или онази юрисдикция, нека си блаженства в нея.

Понеже форумите не са вселенски събори, нека се опитваме да обменяме мисли по конструктивен начин.

Ако някой си въобрази да е борец за истина, нека критикува обективно и не забравя безобразията на собствената си юрисдикция.

Реторично се питам как биха реагирали лукавите гърци (според летописеца Нестор, "греки суть лукавые") ако Промисълът Божий бе допуснал руското огнено изпитание в Елада.

При всичката ми критичност спрямо БПЦ и при всичките канонични нарушения, убеждението ми е, че официалната църква си е изпълнила пастирския дълг през комунистическия период.

Гръкоманите или мегалоидейниците не могат да имат думата по въпроса, защото не са дали пример при идентични условия.


Редактирано от Prokimen на 14.03.15 22:47.



Тема Re: До г-н Пламен Сивовнови [re: Prokimen]  
Автор Ioannis_ (грешен)
Публикувано16.03.15 21:47



Никакъв прецедент не е. Огромната разлика е, че кесарят по времето на св. патриарх Фотий, е бил православен, а по време на Сергий - антихрист.

Канонъ 84, на св. Апостоли

Който противозаконно оскърби царя или княза, да бъде наказанъ: ако е отъ клира, да бъде низвергнатъ отъ свещенъ чинъ, а ако е мирянинъ, да се отлъчи отъ църковно общение.



Монархът има специално място в живота на Църквата, безбожникът - не.


Канонъ 69, Трулски съборъ

На никой мирянинъ да не се позволява да влиза въ свещения олтаръ; но по некое твърде древно предание това въ никой случай не се забранява на царя, когато той поиска да даде дарове на Твореца.



Сергианството е типично явление за XX век, което сергианите обичат да оправдават с цезаропапизма, но това отново потвърждава дълбокото падение на тази злохулна сергианска ерес, поклонила се на безбожните болшевики.


Не казвам, че всички са маскари, както идиотизираното същество се опита да ме "дискредитира", но от задълбочените ми четива съм стигнал до извода, че нарушенията са навсякъде.

Нарушения има навсякъде, но това не означава, че новостилните сергиани-икуменисти имат нещо общо с Едната, Свята, Съборна и Апостолска Църква.


Реторично се питам как биха реагирали лукавите гърци (според летописеца Нестор, "греки суть лукавые") ако Промисълът Божий бе допуснал руското огнено изпитание в Елада.

Гоненията от новостилните разколници също не са били малко огнено изпитание. Естествено, диващината в Русия не може да се сравни с нищо в цивилизования свят, но все пак, става дума за Русия - там диваци бол.




При всичката ми критичност спрямо БПЦ и при всичките канонични нарушения, убеждението ми е, че официалната църква си е изпълнила пастирския дълг през комунистическия период.

Да, съ сигурност:

“Църквата ще стои за благото, възхода и благоденствието на народа и през настъпващата ера на българската народна република”.

“Републиканската форма на управление е поначало по-съвършена от монархическата и по-добре ще може да гарантира живота, свободата, честта и имота на гражданите и да установи по-широко демократично управление”. (Църковенъ вестникъ, 1946 г., бр. 27-28)


Същевременно:


На Първия Задграничен Църковен Събор, РПЗЦ осъжда лъже-учението на социализма:


Основные тезисы обличения лжеучения социализма, принятые в заседании Собора.
I. Русское Заграничное Церковное Собрание считает необходимым осудить лжеучение социализма и наиболее последовательную его форму — большевизм, или коммунизм, как учение антихристианское в основе и разрушительное по своим последствиям. Прежде всего с точки зрения религиозно-нравственной, потому что

А.

II. а) Социализм разрушает всякую религию, в особенности же христианскую;
б) Социализм уничтожает основы нравственности и ведет к полному беззаконию;
в) Между христианством и социализмом существует полное противоречие при поверхностном мнимом сходстве.
Все это объясняется тем, что в психологии проповедников социализма и философской основе его лежит открытый материализм.
III. И в государственной жизни социализм несет разрушение, ибо:
а) отрицая первенствующее религиозное значение личности, подрывает правовой строй жизни, основанный на этом принципе;
б) уча о ложном принципе равенства всех в коллективе, отрицает власть и порождает всеобщую борьбу;
в) отрицая благословенную Богом любовь к родине, проповедует несбыточный интернационализм;
г) ведет к уничтожению семьи и растлению детей.
IV. Социализм разрушает и хозяйственную жизнь, так как, исходя из идей обобществления:
а) отрицая личность и частную собственность, подрывает личную инициативу, как источник деятельности и творчества;
б) подрывая духовные основы хозяйства и вводя лишь корыстный эгоизм, вносит разрушительную борьбу и в экономику.

Б.

а) Материалистическая жизнь современного мира и эгоистические крайности и стремления капитализма дают некоторые основания и повод к распространению социализма;
б) Понижение же христианского личного совершенствования и суеверие во всеисцеляющее средство перемены форм жизни подготовили и поддерживают веру в реформу жизни социализмом;
в) Но разрушительные плоды опытного применения социализма, особенно в России, уничтожающего не только духовные, но и материальные ценности, вообще враждебного всему творению Божию, обличают весь гибельный мировой обман, созданный врагом Божиим — диаволом под видом добра.

В.

Меры против социалистического лжеучения:
а) Возвращение к живой жизни в христианской церкви, особенно в Святой Православной, как религии наивысшего духовного развития личности;
б) терпение ниспосланного Богом креста скорбей, как естественных последствий разрушительных ложных идей социализма;
в) участие в борьбе против социализма всех христианских исповеданий и других религий;
г) борьба с социализмом путем справедливых государственно-правовых мероприятий;
д) участие в обличении лжи социализма общественной науки и мысли, особенно для искоренения яда в России, вливаемого в течение 4 лет.

18 ноября / 1 декабря 1921 г.



Какво общо има "БПЦ" с Православието?

Епископ Геласий, Време на съзидание. (ЦВ 1983, бр. 22). – Обширно причислява как 9-ти септември е станал скъп и светъл общонароден празник; как “започва ерата на свободата, справедливостта и истинската демокрация”.

Патриарх Максим праща телеграма да поздрави Т. Живков за 60-годишнината му и по случай 27 г. от 9-ти септември. (ЦВ 1971 бр. 25). Тодор Живков награждава на 11 ноември 1974 г. Патриарх Максим с орден “Народна Република България” I степен! ЦВ 1974, бр. 28).

Празник на възтържествувалата народна свобода и социална правда. (редакционна от доц. Тотю П. Коев). (ЦВ 1976, бр. 23). Живот отдаден на социалната правда и мира. (Ред. Тотю Коев и А. Хубанчев). (ЦВ 1982 г., бр. 28).


И т.н. и т.н.

"БПЦ" изпълни пастирския си дълг да бъде вярна на антихристите от СССР и да комунизира и погубва духовно българския народ. В това съм убеден, а и резултатите са видни и до днес.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.