Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:15 15.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Пише много тук, но не четеш!?нови [re: izz]  
Автор Lilla My ((мюх))
Публикувано04.12.13 21:59



Всъщност единствените случаи на излекуване на шизофрения са с обръщане към духовното и Бога,
цитирай



Тема Re: Пише много тук, но не четеш!?нови [re: Lilla My]  
Автор izz ()
Публикувано04.12.13 22:00



Говоря за хора, които познавам.



Тема Re: Пише много тук, но не четеш!?нови [re: Prokimen]  
Автор Lilla My ((мюх))
Публикувано04.12.13 22:00



Тоест, йеромонахът си е наложил строго въздържание.
Това ли да разбираме?



Тема Re: Пише много тук, но не четеш!?нови [re: izz]  
Автор Lilla My ((мюх))
Публикувано04.12.13 22:16



елементарните
редовните
баналните...

прекалено много се бяхме вживели в ролите си на доброто и лошото ченге, съответно имахме разногласия по между си за правилата в къщи, "наказанията", кога да, кога не, забраните, реда.... и детето се (по)обърка, стана нервно, агресивно и проклето
на мен ми се налагаше да съм авторитарна (за да оправям бакиите), баща му нямаше никакъв авторитет (позволяваше му доста) и стана мазалото

щом се обединихме и влязохме в правилните роли (тя всъщност е една) - агресията отшумя буквално за няколко дни.

а беше доста силна. за стигна до там, че да потърся професионална помощ - представяш си...на всичкото отгоре онова малкото не говореше все още добре за да се водим от думите му...просто си крещеше, тръшкаше се, хвърляше, удряше и правеше диви истерии (от онези, дето траят по час и повече)

проблемът в такива случаи е че е нужен арбитър за родителите (ама добре подготвен), външен авторитет, който да съумее да ги накара да се видят отстрани какви келемета са станали и да се вслушат в собствените си думи (какви глупости смятат, че са правилни като методи за възпитание) и най-вече сами да посочат собствените си грешки.

понякога е нужен само час. знаеш го.

ние бяхме от леките случаи защото разногласията и караниците ни касаеха само "какво ще го правим детето". не сме от тези, които имат разногласия изобщо. напротив.

подозирам, че тези с разногласията относно самите тях трябва да минат и през семейна терапия. ние обаче от такава нямаме/хме нужда



в кратце - съпикяса ни адски бързо жената, през вторите 30 минути ни направи екип, излязохме 20 сантима по високи и 20 кила по решителни да се справим и веднага се получи

е, ние ужасно много искахме да се получи!

ПС. Бе аз тази история не веднъж съм я разправяла наоколо. Като обеца на ухото ми е.

Редактирано от Lilla My на 04.12.13 22:20.



Тема Re: Пише много тук, но не четеш!?нови [re: Lilla My]  
Автор izz ()
Публикувано04.12.13 22:50



Т.е да не играете на добро и лошо ченге, а да сте единен тим така ли? Как успяхте да промените ролите така бързо? Как баща му спря да му разрешава неща, а ти как спря да си авторитарна?





Тема Как да не подлежи на лекуване ?нови [re: Prokimen]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано04.12.13 23:00



След като изповядвате, че "хомосексуализмът в най-честите си видове е вроден и не подлежи на лекуване.", то следователно признавате, че той в основата си е болест, че хомосексуализмът е Заболяване. Генетичната зависимост не означава предаване, отказване от борбата с болестта, нали. При все, че има еднояйчни близнаци, където единият отива у лЕво, другият - не. Което опровергава тази Теория.


Но въпросът ми към Вас, в контекста на казаното от Вас, е следният: означава ли, че нямате достатъчно доверие на Лекаря, за Който всичко е възможно ?

Всъщност, Вие точно това казвате - съвсем скоро - по отношение на болката, щото видите ли, трябва да се осланяме - тоест, да имаме доверие на безверието, и да се оставим на маловерието, на малодушието.

Къде тук, във Вашето изказване се вписва подвига на мъчениците, който е най-великия Подвиг - - на онези, на които сме призвани да подражаваме ?



Редактирано от Ежко на 04.12.13 23:17.



Тема Re: Как да не подлежи на лекуване ?нови [re: Ежко]  
Автор izz ()
Публикувано04.12.13 23:23



Това, че има близнаци при които единият е, а другият не не опровергава абсолютно нищо. Защо използваш аргументи, които не разбираш? Може ли да посочиш едно заболяване, особеност или състояние което в 100% от случаите се наблюдава при двамата близнаци? Няма такова. Научи какво е епигенетика, първо.

А за разсъжденията за Бог и възможно ли да да обърне сексуалната ориентация...Бог всичко може, друг е въпросът дали ще го направи.



Тема Re: Как да не подлежи на лекуване ?нови [re: Ежко]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано04.12.13 23:40



Ежко: "...да имаме доверие на безверието, и да се оставим на маловерието..."

Ежко, това е истински словесен бисер, не, брилянт!



Тема Re: Църквата с/у психотерапиитенови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано04.12.13 23:47



" Друг още по-интригуващ пример в българския ефир е д-р Николай Михайлов, който особено си пада да забърква труднопреглъщаемия компот от православна омилия и класическа психоанализа.

............................
........"


Баш д-р Николай Михайлов, май много-много не разбира от точно този "труднопреглъщаем компот", според мене. Той (д-рът) има своята лимитираност, мисля.

Виж, проф. Владета Йеротич и архиепископ Хризостом са друго нещо.

И



Тема RКакво си знае баба, това си бае!нови [re: izz]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано04.12.13 23:51



И не се учите, ей!

Човекът (т.е. аз) ви казва кое как е, но вие - все едно нищо!... Че аз така може 200 години да цитирам Франсоаз Долто за до 6-те години и над 6-те години, и на никой нищо да не му влиза в кратуната!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.