Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:45 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Църквата с/у психотерапиитенови [re: izz]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано05.12.13 14:40



По отношение на мешането на отколешни религиозни учения със съвременни психотерапевтични, имах предвид по-скоро това, първите да не се замърсяват с вторите, а не обратното.

1) Наука. Относно великия Б.Ф. Скинър: неинформираните предразсъдъци и карикатурните представяния на подхода му и до днес шестват във въведенията по психология и теории на ученето, но напоследък се наблюдава възраждане на интереса към оперантния бихевиоризъм и преформулирането му в една по-структурална и по-системна теория за поведението, вкл. позовавайки се на някои курт-левинови гещалтистки принципи, на гибсъновата екологична теория на възприятието и на статистическата корпус-базирана лингвистика, т.е. най-общо казано редактирайки някои наивно емпирицистки, атомарни, фрагментаризиращи тенденции в класическия скинериански подход. Приложния поведенчески анализ все още е доста назад от тези тенденции и затова не може адекватно да покрие сферата на сложните графици на подкрепление и наказание, особено що се отнася до вербалното поведение. Но дори и такъв, той няма конкуренция при обучението на децата-аутисти и при някои тревожностни р-ва, например, а не само на умствено изоставащите. Но тук, у нашенско, сме провинция и всичко идва със закъснение. Вече дори северните ни съседи, румънците, с които все се сравняваме, имат в Букурещ официална школа по приложен поведенчески анализ сертифициран от международната асоциация.

2) Религия. Да, разбира се, аз много се лъжа за това, че ти обясних какво се казва в Библията и че то не е онова, което ти си въобразяваш в незнанието си, че е. На повече скромност ни учи Писанието и на по-малко индивидуализъм по отношение претенциите за обитаване от Св. Дух. Той обитава христовата общност-храм и всеки индивидуален вярващ е част от този храм, в който Божият Дух обитава. Това също е огромна отговорност. Но все пак, съгласи се, едно е всеки един от нас да претендира, че сам той/тя е храм на Св. Дух и друго, по-смирено, е да претендира по библейскому, че е част, член, тухличка, камъче от храма обитаван от Божия Дух.



Тема Re: Църквата с/у психотерапиитенови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор izz ()
Публикувано05.12.13 15:38



В църквата не съм чула някой да пее в литургията психологически термини, така че страхът ти е неоснователен. Спи спокойно.

Велик, велик, колко да е велик Боби....

Който го има за велик, да си го величае, това е право на човека. Обаче ше извиняваш, ти беше тоя, който имаше да каже нещо против "компотите", а тоя компот дето си го забъркал тука не само от гледна точка на психологическата наука, но и от гледна точка на българския език е достоен за голяма доза лаксатив

Какво викаш значи???....."преформулиране на опернантия бихейвиоризъм в "по-структурална"? /wtf/ теория на поведението, "позовавайки се" /wtf, речник имаш ли?/на куртлевинови гещалтистки принципи, на гибсън и "корпус базирана лингвистика" /wtf-компютърна лингвистика, т.е машина за превод, за анализ на човешко поведение?/...............и с тоз горепосочен компот, ще преформулираме бобискинеризма и той ще стане трепач, вече не само за анализ на поведението на кокошките?

Приложния бихейвиорален анализ се използва по цял свят, за псевдо-лечение на деца, които са ятрогенно увредени и се промотира поради нежеланието на медицината да реши истинските им проблеми, с истински, медицински средства, поради това, че ова би разкрило проблема и намалило драстично доходите им.

Е, да, след като се е стигнало до увреждане на едно дете, до там да му спадне драстично интелекта и да му се увреди мозъка по специфичен начин, то има нужда от подход, който да му помогне, поне малко от малко, да се адаптира и функционира. Като такъв метод ABA е ОК и е приемлив. Децата аутисти СА умствено изоставащи, затова им се налага друг метод за обучение. Не знам къде у вашенско сте провинция, но ако мислиш, че някой е открил топлата вода с тоя метод, ще трябва да намаля ентусиазма ти, отрил е само хладката вода.

Искрено се надявам да не си преподавател в някой университет. Такива компоти като тоя за преформулирането на бобискинеризма са главен и най-съществен признак на дълбоко-првинциалните и още по-дълбоко комплексирани вузчета и преподавателчета, които като не могат да кажат нещо смислено започват да раждат нищонзначещи поредици от ултра високопарни наукобразни думички. Никой истински учен, особено такъв, допринесъл с нещо за науката не говори по този начин, с тайната недежда да фчепетли дълбоко всички слепи наоколо.


По въпроса с тълкуванието на цитата за храма Божий, опитите ти да преформулираш цитатите в библията да ти паснат на патологията, са точно толкова успешни, колкото и опита ти да преформуираш бобискинеризма "позовавайки се" на "статистическата корпус-базирана лингивистика"Зилч.

Редактирано от izz на 05.12.13 15:58.



Тема Re: Църквата с/у психотерапиитенови [re: izz]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано05.12.13 17:46



Не си правиш услуга с това емоционалничене и махленско критикарстване. Приравняваш се по този начин на други активни (злоу)потребители от тукашните, дирски, религиозни клубове, които общуват, за да присъстват, а не обратно. Колкото до моя милост, както по религиозните, така и по социално-научните въпроси аз нямам зор сладкодумно и сърцато да евангелизирам и покръствам "неверниците". Най-малкото защото с това рискувам да се сдобия с досадни последователи, които да ме питат на всяка крачка, какво е правилно и какво не по еди кой си въпрос. Опитът ме е научил, че такива са по-голям проблем и от потенциалните опоненти и врагове. Затова, далеч от мен подобни наставнически ответствености! Възприел съм по-елитарния и пестелив откъм нерви принцип: който има уши, ще чуе. Уважавам и смислената диалогичност, взаимокритика и взаимодопълняемост.



Тема Re: Църквата с/у психотерапиитенови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор izz ()
Публикувано05.12.13 18:01



Хехе, значи ако не ударя чело в паважа пред витиеватите ти празнословия то значи "махленски критикарствам" заради самото празно критикарстване, че даже и "емоционалнича" каквото и да значи това, а не защото някой трябва да ти посочи, че цараят е гол и не си успял да заблудиш никой с тая словесна салата?

Мда, опасно си е да си спечелиш поклонници с тоя си маниер, те са дори още по самовлюбено-словоблудни и от тебе, визирам младия лъчи, който не сме имали (не)щастието да четем скоро тук. Представям си какъв кошмар е да ти е поклонник и да те гони да те пита какво мислиш по всеки въпрос...пу-пу...

Радвам се, че не направи следващи опити да легитимираш компота си от предния пост, по някакъв начин, хубаво е да се види, че имаш поне до толкова здрав разум.



Тема Re: Църквата с/у психотерапиитенови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор Aulus Vitellius CelsusМодератор (semper spamens)
Публикувано05.12.13 18:08



хайде да понамалим малко витиеватата софистика, братя и сестри такива:)



Тема Re: Църквата с/у психотерапиитенови [re: izz]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано05.12.13 19:43



Ето затова съм против цензурирането и прекалено строгото модериране. Подобна серия от постинги, като твоята спрямо мен тук, трябва да стои като част от клубната ти биография, като представяща дискусионните ти умения визитна картичка. Аз казвам "А", ти отвърщаш първосигнално: "Аха, на мен тия няма да ми минат; А, А, колко да е А?! Не знам какво значи това А, ама не е А. Защото така! Пък!" Успокой се, провери внимателно въпросните споменати от мен фрази и имена и тогава се сили да мъдриш някакъв ответ, пък бил той и критикуващ или дори осмиващ ме. Засега, с тази ти припряност и лични нападки, вкл. към други неучастващи сега клубари, единствено себе си правиш за посмешище.



Тема Re: Църквата с/у психотерапиитенови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор izz ()
Публикувано05.12.13 20:12



Щом всичко, което имаш да кажеш по случая е ад хоминем, съм доволна.



Тема Уважаемият Абсент простонови [re: izz]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано05.12.13 20:14



се упражнява в използването на интелектуализацията* като защитен механизъм.



*има известна разлика между рационализация и интелектуализация като защитни механизми.

Редактирано от _maycal на 05.12.13 20:14.



Тема Re: Уважаемият Абсент простонови [re: _maycal]  
Автор izz ()
Публикувано05.12.13 20:19



Не, просто се мъчи да си покаже новите дрехи, по Андерсен.

До сега толкова хора са му са се възхищавали, как да не опита още веднъж, толкова благо гали по егото...



Тема Re: Уважаемият Абсент простонови [re: izz]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано05.12.13 20:50



Не, просто се мъчи да си покаже новите дрехи, по Андерсен. До сега толкова хора са му са се възхищавали, как да не опита още веднъж, толкова благо гали по егото...

Драгият Абсент има своите забележителни достижения, но се боя че и те - донякъде парадоксално, могат да са известна пречка за развитието му. Всъщност, така е при всички по-изразени защитни механизми ( в случая - интелектуализация) - от една страна пазят, но от друга ограничават....






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.