Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:36 17.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Желая на всички,  
Автор ДеяМодератор ()
Публикувано13.11.13 21:26



леки и спасителни пости!



Редактирано от Дея на 13.11.13 23:20.



Тема Re: Желая на всички,нови [re: Дея]  
Автор izz ()
Публикувано13.11.13 22:47



От кога започват, че да не объркам нещо?





Тема Re: Желая на всички,нови [re: izz]  
Автор ДеяМодератор ()
Публикувано13.11.13 23:02



Утре е последният ден в който, може да се яде месо, след което започват 40 дневни пости, които свършват на Бъдни вечер.



Тема Re: Желая на всички,нови [re: Дея]  
Автор izz ()
Публикувано13.11.13 23:08



мерси



Тема Re: Желая на всички, *DELETED*нови [re: Дея]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.11.13 23:10



Мнението е изтрито от sig33

Тема Благодаря тинови [re: Дея]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано14.11.13 23:25



Моля за прошка всички онези, които съм обидил, наранил, съблазнил, подразнил. . . е, всеки знае с какво съм нарушил душевното му безпокойство. Простете ми, моля ви.




Тема Re: Благодаря тинови [re: Ежко]  
Автор anbМодератор ()
Публикувано14.11.13 23:29



Ежко, ако мога да кажа нещо към написаното от теб, това ще е: ти си прекрасен какъвто си.



Тема Re: Благодаря тинови [re: anb]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано14.11.13 23:54



Благодаря ти за ласките, приятелю. Но все пак, внимавай - не всеки обича да ласкае, да гали котенце, било то и мъничко, нежели един Млад Еж.




Тема Re: Желая на всички,нови [re: Дея]  
Автор Лилав Чепик (di garda)
Публикувано14.11.13 23:57



Мнението на Лилав Чепик е изтрито поради неуважително отношение към Модератор.


С уважение,
anb

Редактирано от anb на 15.11.13 00:13.



Тема Re: Желая на всички,нови [re: Дея]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.11.13 23:59



Дея, втори път задавам въпрос:
На какво основание е изтрито мнението ми в тази тема?
на какво основание е изтрито първото ми запитване?

Длъжна си да посочиш основание.

------------------

Алиса, основанието за решението на мод. Дея ще откриеш в Правилата на клуб "Православие".


С искрено уважение,
anb

Редактирано от anb на 15.11.13 00:10.



Тема Re: Желая на всички,нови [re: Aлиca.]  
Автор Лилав Чепик (di garda)
Публикувано15.11.13 00:00



Мнението е изтрито, поради изразено неуважително отношение към участници в клуб "Православие".


С уважение,
anb

Редактирано от anb на 15.11.13 01:29.



Тема Re: Благодаря тинови [re: Ежко]  
Автор anbМодератор ()
Публикувано15.11.13 00:33



Искрен си и си истински, а това е прекрасно. Трябваше да го напиша преди малко, за да не си мислиш, че става дума за ласкателства. Моя грешка, извинявай.





Тема Re: Желая на всички,нови [re: Дея]  
Автор Лилав Чепик (di garda)
Публикувано15.11.13 00:34



Искам да знам защо даденият напълно по човешки отговор на Алиса е изтрит и тя има и бан защото си търси правото на обяснение.
Модераторката беше задала въпрос, сега го е редактирала: Ако Христос ви дойде на гости на Коледа, какво ще направите? И Алиса отговоря на въпроса и: Ако Господ ми дойде на гости, ще събера всички комшии и те да Му се порадват.

Алиса:

Изтрито без обяснение, без подпис модераторски -няма го -изобщо не вдявам защо. ------------------------------------------------------------------------------------------------------Баннали са ме за задаване на неудобни въпроси: Забранено е да изказвате мнения или да оставяте бележки. Причината за тази забрана е: Неуважително отношение към модератор и не спазване на клубните правила, въпреки направено предупреждение

Свалям правителства. Всякакви.

Редактирано от Лилав Чепик на 15.11.13 00:36.



Тема Re: Желая на всички,нови [re: Лилав Чепик]  
Автор anbМодератор ()
Публикувано15.11.13 01:07



Здравей отново, Аби.

Ако погледнеш в клуб "Християнство" ще откриеш, че в темата на Black Wolf "Какво стана с протестантите" в мнението на Алиса:

e редактирано нецензурно словосъчетание-използваната от Алиса дума е заменена с друга и това действие е обяснено коректно от мен.

За съжаление, Алиса възприе това като лично предизвикателство и демонстрира нежелание да приеме направената корекция като естествено следствие от Клубните правила. Повдигна отделна тема за това, която ще откриеш на този линк: и след това още една, в която беше коректно предупредена от мен за последствията, които биха се получили ако продължава с такова отношение.

За мое голямо съжаление, тази вечер в клуб "Православие" : тя отново открито демонстрира своето неуважение, за което беше санкционирана, съгласно отправеното по-рано предупреждение.

Колкото, до изтритото мнение от мод. Дея, не съм го прочел. Но, каквито и възражения да е имала Алиса, могат да бъдат споделени и обсъдени извън Клубната тематика-на лични бележки, или по друг подходящ начин, който няма да повлияе на дискусията по темата.

Вярвам, че ще се отнесеш с разбиране към поетата от нас отговорност с Дея, клубовете ни да бъдат места за градивни и душеспасителни дискусии, а не арена за предизвикателства и ненужни конфронтации.


С уважение,

Редактирано от anb на 15.11.13 01:32.



Тема Re: Желая на всички,нови [re: anb]  
Автор Лилав Чепик (di garda)
Публикувано15.11.13 07:30



добро утро

тук съм за да си довърша речта:

Алиса може да е проявила неуважение,
но в клуб Християнство

но няма никакъв повод да бъде банвана от тук!

не и за неуважение
защото не е проявила такова в отговора си до Дея, която снощи се държа като побъркана. Въпреки недобрите ми отношения с Алиса тя се принуди да ми прати лична с обяснение за инцидента.

Била е изтрита за това, "че ще сподели присъствието Исус със съседите си"! От кога компанията на Исус е забранена за споделяне и на базата на коя Библейска забрана е изтрито мнението на Алиса?

На всичкото отгоре се очаква да прояви уважение! Отгоре на какво?

Като какви се изживявате?

Не може да я банваш и от двата клуба, ако в единия се е случило едно, но в другия колежката ти се е чалнала, а не юзерите

Като се има предвид, че с Алиса сме на нож и не си говорим, за да не предизвикваме инциденти, че сме се обиждали и за това се държим на разстояние една от друга, то позицията ми в случая касае само случилото се, като не е предизвикана от никакви лични симпатии. Напротив, следва да злорадствам като Таралежа още по-чалнатия от колежката ти, опиянен от манията за лични Възмездия, на когото ти пък си се разлигавил като ... да не казвам какво!

Да се трие на поразия от модератор, само защото нечие, при това невинно мнение, не му харесва противоречи на всяко форумно правило, еднолично е и показва неспособност за справяне със задълженията. А да няма задник и да си признае е направо трогателно.

В защита на Алиса ща кажа, че участието и в двата клуба напоследък е много по-различно от темперамента, който проявяваше преди и смятам, че и се отразява добре. Алиса няма да се промени до степен лееща оФца, нито аз ще се променя ни най-малко, така че лишавайте се от който не ви симпатичен по темперамент и да приключваме.

Поетите от вас места са за да следите да се спазва правилника, а не за да префасонирате характерите юзерите по лично усмотрение. Съответно не сте поели ролята за да предизвиквате конфронтации с несправедливо отношение към пишещите наоколо, нямащо връзка с правилата на клуба, както и да си въобразявате конфронтации.

Колежката ти снощи, можеше да изтрие/редактира само това, което се е отнасяло до "лигавенето" щом е толкова чувствителна относно критериите ми за поведението и, но да не се самозбравя, че е и юзер, а не едноличен пъдар! Нямаше и гък да кажа, ако беше махнала само първото изречение (голям праз, нали го е прочела

)

Останалата част от мнението ми обаче не подлежеше на никакво изтриване!!! . Обаче да се трие на поразия в тъмното подред "само защото не ме кефи" и да не смее и да се появи мъжката...като си редактира мненията с цел да се прикрива ситуацията която е натворила!

Дори и да се беше редактирала Дея (махнала е въпроса си "какво ще правите ако Исус ви дойде на гости" или нещо подобно) и да беше изтрила мнението на Алиса, защото е висяло после без смисъл в нищото - е длъжна да и обясни повода и да и се извини! Обаче тя киснеше, триеше и се покри кат таквоз в нощта, много добре виждайки на къде вървят нещата, а Алиса получи бан от тук заради неадекватните поразии на Дея! Безобразие! Дори лична бележка не ти е писала за да знаеш как да действаш поне ти!
Майката си трака е положението тук.

Правете каквото искате, нито на Алиса ще и накривите шапката или ще я промените (да се прави на кококаща квачка за да ви угажда на душеспасенията), нито на мен ми пука и 19 бана да ми сложите.

Ще страдат обаче теми като тази на Прокимен за Урим и Тумим, защото са единици тези, които наистина могат да ги развиват аналитично, а в случая съвсем случайно аз съм едната от тях.

Със здраве.

Свалям правителства. Всякакви.

Редактирано от Лилав Чепик на 15.11.13 07:51.



Тема Модераторите...нови [re: anb]  
Автор Kossoman ()
Публикувано15.11.13 07:55



Зле започвате модерирането двамата с Дея. Ще си позволя още веднъж да ти обърна внимание, че има разлика между действията модериране, редактиране и стимулиране на конфликтно поведение. Първите ви действия показват, че нямате никаква представа какво точно се очаква от вас. Наистина ли не осъзнаваш, че редактирането на чужди мнения чрез подмяна на авторските думи е недопустимо. Най-доброто, което можете да направите е да се намесвате минимално, а ако не можете да се сдържате - по-добре се откажете.



Тема Re: Желая на всички,нови [re: Лилав Чепик]  
Автор Лилав Чепик (di garda)
Публикувано15.11.13 08:03



Мнението е изтрито, поради изразено неуважително отношение към участници в клуб "Православие".


С уважение,
anb


Какво си изтри поради "неуважително отношение към участници в клуба"?

Това, че казах на Алиса да си напише отново изтритото мнение!

Баси купона!








Свалям правителства. Всякакви.

Редактирано от Лилав Чепик на 15.11.13 08:05.



Тема Re: Модераторите...нови [re: Kossoman]  
Автор Лилав Чепик (di garda)
Публикувано15.11.13 08:15



Мнението е изтрито, поради нарушаване на нормите за общуване в клуб "Православие".

С уважение,
anb

Редактирано от anb на 15.11.13 09:28.



Тема Re: Kossomanнови [re: Kossoman]  
Автор anbМодератор ()
Публикувано15.11.13 09:34



Kossoman, съществуват норми за общуване в двата християнски клуба, ясно разписани в Правилата за участие. Всеки участник в дискусиите преценява за себе си дали иска да ги спазва, или не желае.



Тема Re: Желая на всички,нови [re: Лилав Чепик]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано15.11.13 09:34



"Не може да я банваш и от двата клуба"

А когато БАН-ваха Ежко от двата Клуба, се кефеше. И въобще, де






Тема Re: Kossomanнови [re: anb]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано15.11.13 09:36



Модераторът няма задължение да дава обяснения, не им се връзвай.




Тема Re: Kossomanнови [re: Ежко]  
Автор anbМодератор ()
Публикувано15.11.13 09:41



Не, не се връзвам, Ежко. Това е нормална комуникация за изясняване на отговорности, както е в случая. И вярвам, че това ще бъде правилно оценено от Кossoman.





Тема Re: Kossomanнови [re: anb]  
Автор Лилав Чепик (di garda)
Публикувано15.11.13 11:01



поради което ежко иска да му се обясняват бившите модератори три години... защо са го банвали, когато е казвал на Стефанус да ползва снимките на децата си за тоалетна хартия...нищо общо със случая от снощи!




А това твоето в момента е ДИКТАТУРА! /Нейното е "толкова си може тя"/

несправедлива и еднолична
защото докато ние сме модераторствали, сме триели само нецензурни изрази и не сме заличавали мнения освен по грешка, за което сме се извинявали по 100 пъти

след като имаш времето да изтриеш цяло мнение
значи имаш времето да редактираш!

Нямате право да триете изреченията и фразите на хората, когато не са в разрез с етикета!!! и да ги банвате когато си търсят правото без да сте дали адекватено обяснения на какво основание банвате, още повече когато сте в ТОАЛНА ГРЕШКА

за станалото с Алиса нямате никакво, ама никакво извинение, че се разпореждате като Амин Дада в клуба!

И не само, че продължавате да сте нагли, ами и триете за да нямате живи свидетели!!!!

Посмей да ми пипинеш мнението и ще те дам на Киро да те сдъвка!

Свалям правителства. Всякакви.

Редактирано от Лилав Чепик на 15.11.13 11:02.



Тема Re: Kossomanнови [re: Лилав Чепик]  
Автор loverrock ()
Публикувано15.11.13 12:35



Ясно е какво ще стане, ако дойде Исус. Ще разбере, че последователите му не са научили нищо, и са забравили как е живял и какво е казал, факт.

domino dancing


Тема Re: Kossomanнови [re: Лилав Чепик]  
Автор izz ()
Публикувано15.11.13 12:35



хахахах.."ще те дам на Киро да те сдъвка"




аби, тоя език и маниер на комуникация е жестоко неадекватен...хистерия, пищене, заплахи, грубости...ужаст...


сега, аз не знаех, че Алиса е банната от този клуб заради нещо, казано в друго, и ако е така, модераторите малко да дойдат на себе си, моля...Но и това не прави по-приемливо твоето отношение и маниер.



Тема Re: Желая на всички,нови [re: Дея]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано15.11.13 12:55



Сигурен съм, че това е добре известно и предполагам, че е писано тук, но ако някой има желание би ли написал на кратко за постите. От къде идват, каква е идеята, всички ли християни имат пости или е православна практика. Предполагам, че са базирани на текстове от библията.



Тема Re: Kossomanнови [re: izz]  
Автор Лилав Чепик (di garda)
Публикувано15.11.13 14:11



ти пък!
като че ли не ми познавш стила
та чак се впечатляваш


винаги съм била такава и такава ще си остана

Свалям правителства. Всякакви.

Тема Re: Kossomanнови [re: loverrock]  
Автор Лилав Чепик (di garda)
Публикувано15.11.13 14:13



Като го изтрият, ще скрият от Исус този факт



Свалям правителства. Всякакви.

Тема Re: Kossomanнови [re: Лилав Чепик]  
Автор izz ()
Публикувано15.11.13 18:35



Това, че си си била такава, знам, но че имаш намерение винаги такава да си останеш, не е добре. Ти реално няма да си останеш такава, защото Бог има начини да смири човека, дори като той се опъва като магаре с всички сили, но така боли повече. По-хубаво за теб е да имаш желание да се променяш за добро, без значение каква си била преди.





Тема Re: Kossomanнови [re: izz]  
Автор Лилав Чепик (di garda)
Публикувано15.11.13 18:45



току що пак беше изтрито мнението ми отправено до теб
в него пишеше, че те харесвам такава каквато си

е?



Свалям правителства. Всякакви.

Тема Re: Желая на всички,нови [re: Дея]  
Автор Лилав Чепик (di garda)
Публикувано15.11.13 18:46



впрочем банът на Алиса още не е махнат!

или?

Свалям правителства. Всякакви.


Тема проба, пробанови [re: Дея]  
Автор Лилав Чепик (di garda)
Публикувано15.11.13 19:08



сиренце



Свалям правителства. Всякакви.

Тема Re: Kossomanнови [re: Лилав Чепик]  
Автор izz ()
Публикувано15.11.13 19:11



Щом е било изтрито, бас държа, че е било много любовно





Тема Re: Kossomanнови [re: izz]  
Автор Лилав Чепик (di garda)
Публикувано15.11.13 19:12



о, ще ти го пратя на лични

както го изпратих и на админа



нямам от какво да се срамувам

за разлика от

Свалям правителства. Всякакви.

Тема Re: Kossomanнови [re: Лилав Чепик]  
Автор izz ()
Публикувано15.11.13 19:18



Имаш си деца да си гледаш, чай да си пиеш, книги да четеш, ти се занимаваш с интриги с админа и модовете...плеазе....изобщо не ми е интересно.





Тема Re: Kossomanнови [re: izz]  
Автор Лилав Чепик (di garda)
Публикувано15.11.13 19:19



няма начин
бачкам по това време



щом ти не се занимава, защо се месиш от самото начало?
риторичен

Свалям правителства. Всякакви.

Тема Re: Kossomanнови [re: Лилав Чепик]  
Автор izz ()
Публикувано15.11.13 19:26



Не ми се занимава с интригите. Реагирам на агресията.





Тема Re: Kossomanнови [re: izz]  
Автор Лилав Чепик (di garda)
Публикувано15.11.13 19:32



ти вменяваш агресия на ситуацията от снощи

агресия се прояви едва след неадекватните модераторски действия

иронията, обаче не е агресия

отговорила съм ти в другата тема

Свалям правителства. Всякакви.


Тема Re: Kossomanнови [re: Лилав Чепик]  
Автор izz ()
Публикувано15.11.13 19:36



Не я вменявам, а я наблюдавам.



Тема Re: Kossomanнови [re: izz]  
Автор Лилав Чепик (di garda)
Публикувано15.11.13 19:46



със същия успех мога да вменя такава и на твоето участие

например преспокойно мога да тълкувам все още неизтритото ти "уважително" мнение към мен за цивренето като проява на агресия

цитирам те:

Моята слабост е друга-че когато някой много насточиво проявавя агресия, се случва хич да не успея да се сдържа, но първа не прояввам агресия.

и прояви какво?
може да не го правиш първа
но проявите ти са сходни на моите

приемам че хърбльо, се е присмял на щърбльо
тоест - ситуацията е патова

Свалям правителства. Всякакви.


Тема Re: Kossomanнови [re: Лилав Чепик]  
Автор izz ()
Публикувано15.11.13 20:06



не намирам причина да продължавам този разговор в тази или в другата тема





Тема Re: Желая на всички,нови [re: Дея]  
Автор ДеяМодератор ()
Публикувано15.11.13 20:18



Темата натрупа негативни емоции, имаше и знак, "!".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.