Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:53 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Обидите ги триянови [re: нблдтл]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано01.03.13 15:18



Още на излизане от катедралата Александър Невски патриарха спомена, че като новоизбран би трябвало да има среща с президента, министър председателя и народното събрание. Каза още, че не знае обаче дали ще се състоят заради заетостта на светските власти с проблемите около протестите и политическата криза.
Първата среща беше в президенството. След това патриарха е отишъл при минисър председателя в оставка, но още такъв до избирането на нов.
Вчера е било посещението му с народното събрание. Повече инфо



На всички обзети от страстите на протестите предлагам следното четиво;

ев. Лука гл 7
1. Когато свърши всичките Си речи към народа, който слушаше, Той влезе в Капернаум.
2. Един стотник имаше слуга, когото много ценеше; и слугата беше болен на умиране.
3. Като чу за Иисуса, стотникът изпрати при Него иудейските стареи, да Го помолят да дойде, за да избави слугата му.
4. И те, като дойдоха при Иисуса, молеха Го усърдно и казваха: той заслужава да му сториш това,
5. защото обича народа ни, и синагогата той ни построи.
6. Иисус тръгна с тях. И когато беше вече недалеч от къщата, стотникът изпрати насреща Му приятели и Му каза: Господи, не си прави труд, защото не съм достоен да влезеш под покрива ми;
7. затова и аз сам не счетох себе си достоен да дойда при Тебе; но кажи дума, и слугата ми ще оздравее.
8. Защото и аз съм подвластен човек и имам мен подчинени войници; едному казвам: върви, и отива; и другиму: дойди, и дохожда; и на слугата си: направи това, и прави.
9. Като чу това, Иисус му се почуди, и като се обърна, каза на идещия подире Му народ: казвам ви, нито в Израиля намерих толкова голяма вяра
.
10. Пратените, като се върнаха в къщата, намериха болния слуга оздравял

Ако вярата ни в силата на Бог не е като на стотника то що за православни сме?

...защото буквата убива, а духът животвори. ап Павел

Тема Re: Първи гаф на патриарх Неофитнови [re: izz]  
Автор Cardo (още по-непознат)
Публикувано01.03.13 15:23



Правите от мухата слон с подобни теми.



Тема Точнонови [re: Metropolis]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано01.03.13 17:09



Само да допълня, че патриархът благослови и протестиращите. Медиите май не му отделиха много внимание.



Тема Re: Първи гаф на патриарх Неофитнови [re: Kaлoмaин]  
Автор izz ()
Публикувано01.03.13 18:31



има, в песен на песните





Тема Re: Точнонови [re: нблдтл]  
Автор izz ()
Публикувано01.03.13 18:40



Това вече е интересно. Има ли линк към тази информация някъде? Ако е така, нещата са посмекчени.



Тема Re: Първи гаф на патриарх Неофитнови [re: izz]  
Автор izz ()
Публикувано01.03.13 18:49



Реших да потърся данни за благословия на патриарха към народа и намирам следната статия със следния цитат: След края на интронизацията президентът Росен Плевнелиев и Симеон Сакскобургготски влязоха в олтара за кратък неформален разговор с новия патриарх. Какво търси тоя национален предател Симеон Сакскобургготота в олтара!? Хайде Плевнелиев, макар и комична фигура, все пак е президент, а Симеон???



Иначе е казал това за протестите: На въпрос на БНТ патриарх Неофит отговори: "Днес се помолихме за всички, които са в неволя, и тези, които протестират - да протестират с любов и с успех. Бог да им помогне да постигнат това, което е необходимо. Както на тях, така и на цялата ни държава".



това донякъде помага на положението, признавам



Тема Re: Първи гаф на патриарх Неофитнови [re: izz]  
Автор loverrock ()
Публикувано01.03.13 21:03



Не виждам разлика, освен по-дългата магистрала до Бургас.

domino dancing


Тема Re: Първи гаф на патриарх Неофитнови [re: izz]  
Автор AnimaMeaTibiAmandi (вятър)
Публикувано02.03.13 00:49



това донякъде помага на положението, признавам

ох-ах -ох- ооох
най-сетне сте умилостивена, Ваше смиреномъдрие





Тема Re: Първи гаф на патриарх Неофитнови [re: AnimaMeaTibiAmandi]  
Автор izz ()
Публикувано02.03.13 01:09



Не напълно.





Тема Re: Първи гаф на патриарх Неофитнови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано02.03.13 07:14



Какво търси тоя национален предател Симеон Сакскобургготота в олтара!? Хайде Плевнелиев, макар и комична фигура, все пак е президент, а Симеон???

Плевналиев поради незнание е допуснал грешка, влизайки в олтара. Сакскобургготски е български цар. По устава на БПЦ в олтара имат право да влизат само ръкоположени свещеници И ЦАРЯТ.

Специалист по канонично право го обясни по телевизията за широката публика.
Мъ православните би трябвало да ги знаят тези неща, ако са си направили труда да се запознаят с каноните на църквата си.

Откажи се да коментираш материя, в която си напълно невежа.



Не си за тази Църква.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.