Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:24 20.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Първи гаф на патриарх Неофитнови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано28.02.13 23:21



Бе, не знам чия църква е престъпна и нелегитимна. Висшия клир на католическата не са го издигали ничии тайни служби на тоталитарен режим. Затова, наведи човката по-ниско до тревицата като сравняваш църкви.



Много репортажи дават по тИливизора от Рим напоследък покрай абдикацията на папата. То, не бяха тълпи, не бе чудо, толкова народ се сбрал на площада да чуе последната му официална реч и още толкова днес, за да го изпрати...
Гледах прякото излъчване и на избора и интронизацията на патриарха - открай до край. Всичките тълпи се занимаваха със себе си по други улици и площади - една шепа хора от "традиционно православната" ти България си бяха направили човещината да отидат на площад Ал. Невски, за да поздравят духовния си пастир.

Е, затова ме е яд, че се биете в гърдите колко сте православни, традиционни и многострадални, но само на думи. А като опре работата до това да изразите най-човешко уважение към главата на църквата си в най-паметния за него ден, много сте заети да се чекнете заради парче хляб другаде. После, врясъци - ама що патриарха не ни дойде на крака да ни види. Ми вие отидохте ли му на крака, барем от възпитание? Е така, да си похабите час-два от скъпоценното време само в един ден. За малко да си оставите и лозунгите, и претенциите, да си забравите за час поне политиканстването и гражданските борби, за да кажете едно "честито" на човека, който до края на живота си ще работи и сън няма да спи, за да ви оправя бакиите на църквата.

Видя ли новият патриарх, че православният му народ е с него и го подкрепя в тежкия пастирски път? Колко народ се събра на площада, за да му покаже с присъствието си, че е с него, та и той да е с вас? Телевизиите излъчваха от две камери едновременно - голямото множество на ЦарЯ и скромната група православни пред катедралния храм.

Толкоз за православните традиции в бг. Факти, репортажи, изводи, които се набиват в очи дори и на хора с дефицити.



Тема Re: Първи гаф на патриарх Неофитнови [re: izz]  
Автор loverrock ()
Публикувано28.02.13 23:59



Защо, какво ти е направил?

domino dancing


Тема Re: Първи гаф на патриарх Неофитнови [re: izz]  
Автор latschistein (сатана)
Публикувано01.03.13 00:12



Отдавна е ясно, че макар и номинално да си християнка, си езичница като манталитет. Представите които имаш - за мъжкото и женското начало като онтологически категории - са примитивни. Християнството е синтез, т.е. метаонтология. Аз от друга страна говорех за дегенеративния характер на женската еманципация.




Тема Re: Първи гаф на патриарх Неофитнови [re: izz]  
Автор dnaunseq (стар клубар)
Публикувано01.03.13 00:55



Човекът е израстнал с църквата и добре знае какво прави. Вие имате емоцията, но мисля, че тя не е канализирана правилно.

Иначе въпросът може да се разгледа исторически - който и властник да падне, показва, че църквата ще е тази, която ще го приеме след славата.



Тема Re: Първи гаф на патриарх Неофитнови [re: latschistein]  
Автор dnaunseq (стар клубар)
Публикувано01.03.13 00:57



Не ти е работа да работиш с някоя еманципирана мегаломанка. За щастие тука все пак няма такива.



Тема Re: Първи гаф на патриарх Неофитнови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано01.03.13 01:08



Намирам те за крайно объркана, а за жалост и комплексирана. Никога не ми е хрумвало да се бия в гърдите от каква религия съм, защото от всички религии ще идат хора в ада, по религиозните разбирания, нали така? Но у теб забелязвам някакво нездраво желание да си мериш лиспващата пишка с православните, които по твоите налудни фантазии се чувствали превъзхожащи заради религията си и имали много лошо отношение към католиците. Аз не желая да се занимавам с душевните ти терания по тоя въпрос и за н-ти и последен път ти казвам да спреш да пръскаш зелена пяна след мен и всичките ми постове. Не се вълнувам от глупостите които държиш да кажеш, така че намери си друга публика.



Тема Re: Първи гаф на патриарх Неофитнови [re: dnaunseq]  
Автор izz ()
Публикувано01.03.13 01:09



Това е едно благожелателно разтягане на истината, според мен.





Тема Re: Първи гаф на патриарх Неофитнови [re: latschistein]  
Автор izz ()
Публикувано01.03.13 01:22



Няма такова понятие "езичница като манталитет". Езичеството е свързано с религиозна принадлежност. От там нататък твоята разтеглива терминолгия, изкована с цел да засегнеш някого е без значение. Отношението ти към "еманципацията" трудно може да се дискутира, защото не е ясно какво имаш предвид под това. В Притчи Соломонови е е описана една доста емнаципирана жена, но не като нещо негативно, а напротив. Плод на съвременна мъжка комплексарщина е идеята, че жената е подчинена и робиня на мъжа си, а освен това е и несъвършена и плиткоумна и затова трябва да мирува в кухнята и да не се изказва. Доста е вероятно да се окаже, че моето ай кю е по-високо от твоето, примерно. Следователно не чакай да ти съзерцавам ника с възхищение и да си трая. А как ще го кръстиш това си е твое погребение.


Поздрав:


Кой ще намери жена добродетелна?
Нейната цена е по-висока от бисер;
сърцето на мъжа й е уверено в нея, и
той не ще остане без печалба;
Тя му отплаща с добро, не със зло,
през всички дни на живота си.
Набавя си вълна и лен, и на радо
сърце работи с ръцете си.
Тя, както търговските кораби,
отдалеч си набавя храна.
Тя става още през нощта и раздава
храна в къщата си и уреченото на слугините си.
Намисли си за нива, и придобива я;
от плода на ръцете си насажда лозе.
Препасва със сила кръста си и
укрепва мишците си.
Тя чувствува, че занятието й е добро,
и светилото й не гасне нощем.
Протяга ръце към хурката, и пръстите й
се хващат за вретеното.
Шепата си на сиромах отваря, и
ръката си на нужделив подава.
Не се бои от студ за челядта си, защото
цялата й челяд е облечена с двойни дрехи.
Тя си тъче килими; висон и пурпур е
нейно облекло.
Мъжът й е известен при портите, кога
седи със старейшините на страната.
Тя работи покривки и ги продава,
доставя пояси на финикийските търговци.
Здравина и хубост е нейно облекло,
и весело гледа на бъдещето.
С мъдрост отваря устата си, и
кротка поука е на езика й.
Наглежда домакинството вкъщи и
не яде хляба на празността.
Стават децата й и я облажават -
мъжът, и той я хвали:
“много жени добродетелни е имало,
но ти надмина всички”.
Миловидността е примамлива и
хубостта - суетна; но жена, която се бои от
Господа, е достойна за хвала.
Дайте й от плода на нейните ръце, и
нека делата й я прославят при портите!

(Притч. 31: 10-31)




Тема Re: Първи гаф на патриарх Неофитнови [re: dnaunseq]  
Автор izz ()
Публикувано01.03.13 01:24



Проблем си е. Също както да работиш с някой нееманципиран мегаломан.





Тема Re: Първи гаф на патриарх Неофит [re: Kaлoмaин]  
Автор izz ()
Публикувано01.03.13 01:25



Естествено че всички плачат за съд. Според мен почти не е останал някой политик от последните 23 години, който да не е за съд. Освен някакви единици от началото, романтици-идеалисти, които вече отдавна не са в политиката.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.