Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:09 28.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Григорий - Великотърновски митрополит:нови [re: нблдтл]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано14.02.12 01:18



Струва ми си, че ако разберем цялата истина, няма да можем да я понесем и затова ни я дават на порции...



Тема Re: Ето продължение:нови [re: _maycal]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано14.02.12 04:35



Принципно е прав владиката. Пожизнен, отделен от държавата, недосегаем.

Всъщност не винаги е бил отделен от държавата, но това са подробности.



Тема Добре де.нови [re: _maycal]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано14.02.12 04:45



Разполага ли Църквата с някакви механизми за да накара владиката да чуе критиката? Мисля че няма такива. Да оставим факта че не е демократична институция, и не би трябвало да бъде, разбира се.



Тема Re: Ето продължение:нови [re: нблдтл]  
Автор Kossoman ()
Публикувано14.02.12 07:32



Принципно може и да е прав, но конкретно не е. Отделен ще е от държавата, ако не получава средства от бюджета. А докато получава дори и 5 стотинки от бюджета, той е длъжен да се отчита пред обществото за тях. Да не говорим, че и църковните имоти не са негови, а само са му доверени за разпореждане и това той трябва да прави отговорни и прозрачно.



Тема Re: Добре де.нови [re: нблдтл]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.02.12 07:58



Да оставим факта че не е демократична институция, и не би трябвало да бъде, разбира се.

А каква институция е? Феодална?



Тема Re: Ето продължение:нови [re: Kossoman]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.02.12 08:00



Та митрополитът не е отказал да се отчете пред обществото, има само едно малко условие:

Григорий - Великотърновски митрополит:
- 50 хиляди наем ми давате сега дарение и аз ви правя интервю. И аз ще ви дам точно какво съм направил за тези пари, коя църква съм подкрепил, какво съм замазал, какво съм направил.




Тема "Косьо профукал 200 бона за имоти"нови [re: нблдтл]  
Автор Ежко (бодли_дрешко)
Публикувано14.02.12 09:29



"Косьо профукал 200 бона за имоти" - ти как би реагирал на това ?




Тема "Любовницата на дядо Григорий краде като разпрана"нови [re: _maycal]  
Автор Ежко (бодли_дрешко)
Публикувано14.02.12 09:35



"Любовницата на дядо Григорий краде като разпрана" - ето до каква мерзост стига журналистическата "етика".

Ако при мен дойде някой с микрофон и почне да ме натиска, щото видите ли, вложените ми пари в имот са "профукани" пари, че "пръскам" (пари) в нехайството си, то такъв шамар ще му отцепя, че ще има да ме помни доживот. Па нека да се оплаква на когото си ще. Това наистина е наглост, да се търси вина на всяка цена.

Майкъле,

Горко ти, ако не станеш свещеносужител и един ден епископ, за да ни покажеш и докажеш, че си по-добросъвестен от онези, които оплюваш. Горко ти, ако не го направиш, а продължиш да си чешеш езика, от немай къде.


Редактирано от Ежко на 14.02.12 09:40.



Тема Re: "Любовницата на дядо Григорий краде като разпрана" [re: Ежко]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.02.12 09:39



От какво се издържат свещениците, оставени от владиката без заплати?

В Търновската епархия има и свещеници, които са оставени без заплати, по думите на дядо Григорий защото не си вършат работата.

Монахиня Мелания - игуменка на Соколския манастир:
- Нашият свещеник тук 3 години беше без заплата.




Тема Re: Ето продължение: [re: Aлиca.]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано14.02.12 09:59



Точно. Цената на истината.

Напълно е прав Kossoman, разбира се. Стана ми странно виждането на владиката за "отделени от държавата". Когато си агент от ДС - там всяка власт е от Бога. Когато държавата ти дава дотации, също е ок. Но когато искат да ти проверят тефтера, това е намеса в работите на църквата.

А пък обикновените миряни сме просто никои. Представяте ли си някой редови християнин да отиде и да пита владиката



Но интересно ми е как такъв човек се възприема сам. Несменяем, цялата власт е у него, и никой няма право да му се бърка. По-силен и от средновековен владетел.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.