Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:17 13.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Григорий - Великотърновски митрополит:  
Автор _maycal (refab)
Публикувано12.02.12 23:15



За сделките му*:



*според мен обществото трябва да бъде перманентно нащрек с тези хора - като Григорий и др., вкл. и особено по отношение на стопанската им бизнес дейност.



Тема Re: Григорий - Великотърновски митрополит:нови [re: _maycal]  
Автор Ежко (бодли_дрешко)
Публикувано13.02.12 09:01



Какво представлява станцията, опиши я или по-добре дай снимки ?




Тема Re: Григорий - Великотърновски митрополит:нови [re: Ежко]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано13.02.12 14:43



"
Какво представлява станцията, опиши я или по-добре дай снимки ?"


Да я знаех - да я опиша, да я бях снимал - да представя снимки!





Тема Когато се подготвиш, ела тогава да говоришнови [re: _maycal]  
Автор Ежко (бодли_дрешко)
Публикувано13.02.12 15:11



Това - за данъчните оценки - може да мине пред баба Гицка от село Гинци. Пазарните стойности са нещо съвсем друго.

Ще ти споделя, че по тези земи можеш съвсем спокойно да си закупиш декар гори за 100-на до 200 лева. 2800 дка гори може и да са мо-малко от 400000 лева. Докато няколко декара на морето с построени в тях сгради могат да струват и повее от 400000. . . €.

Когато се подготвиш подобаващо - с точните цифри - ела тогава да говориш. Иначе, засега е само дрънкане





Редактирано от Ежко на 13.02.12 15:23.



Тема Re: Григорий - Великотърновски митрополит:нови [re: Ежко]  
Автор lezig (réaliste)
Публикувано13.02.12 17:02



даваха я по телевизията - нищо особено.
Но пък поведението на митрополита си беше направо....пастирско


Това е констатация / лична / , а не предизвикателство за полемика



Тема Re: Григорий - Великотърновски митрополит:нови [re: _maycal]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано13.02.12 19:50



Който иска да види станцията, може да се обади на дядо Григорий, и да я посети безплатно



Всъщност цялата работа ми изглеждаше връх на абсурда, докато не видях министър Трайков и заместника му да се замерят със снежни топки при инспекция на язовирна стена. В шеги и закачки, тъй си върви държавата...

Редактирано от нблдтл на 13.02.12 19:51.



Тема А где са христовите "миряни" ?нови [re: lezig]  
Автор Ежко (бодли_дрешко)
Публикувано13.02.12 22:03



А где са христовите "миряни" ? Ако има християни, ако има стадо, ще има и пастири. Стадото е малко, затова и пастирите са кът.

Прочее, какъвто народът, такива и пастирите му.




Тема Re: А где са христовите "миряни" ?нови [re: Ежко]  
Автор izz (пристрастен)
Публикувано13.02.12 22:06



Това е много депресиращо изказване-какъвто народа, такива и пастирите...Не знам дали не е измислено оправдание за някои недостойни пастири тая мъдрост.



Тема Ежко, ти се очертанови [re: Ежко]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано13.02.12 22:11



нещо като "адвокат - мутра", на всичко - и хубаво и лошо, свързано с БПЦ. От тази си позиция - на "адвокат - мутра", си готов - и го правиш, да хулиш и обиждаш всеки, който има критичен поглед - основателен или неоснователен, коректен или некоректен!... За да защитиш и най-лошата постъпка на някой митрополит, напр., си готов да използваш всякакви средства - и словесно "бухалкови", за да отстоиш кривдата!... А преди време не беше точно такъв, доколкото си спомням!...





Тема "що за народ е този народ?"нови [re: izz]  
Автор Ежко (бодли_дрешко)
Публикувано13.02.12 22:26



В отговор на:

Това е много депресиращо изказване-какъвто народа, такива и пастирите...Не знам дали не е измислено оправдание за някои недостойни пастири тая мъдрост.



Що, да не би тези хора да са свръхестествени

""


Редактирано от Ежко на 13.02.12 22:28.



Тема Я стани свещеник, че да ни дадеш примернови [re: _maycal]  
Автор Ежко (бодли_дрешко)
Публикувано13.02.12 22:28



Я стани свещеник, че да ни дадеш пример.

То на думи, на топличко, стъпили на широките друмища, много е лесно да се силим.




Редактирано от Ежко на 13.02.12 22:37.



Тема Re: "що за народ е този народ?"нови [re: Ежко]  
Автор izz (пристрастен)
Публикувано13.02.12 22:46



Ами то не става дума даже за благочестие и християнство. Проблема е арогантност, лошо възпитание и низки страсти. Интервюто е потрисащо. Все едно е взето от Бойко, не от митрополит.



Тема И казаното от Прокимен е потрисащонови [re: izz]  
Автор Ежко (бодли_дрешко)
Публикувано13.02.12 22:48



И казаното от Прокимен е потрисащо

". . . Ако тълпата е толкова благочестива, нека децата й станат свещеници и сменят недостойните, но едва ли това ще стане. . . "

А Бойко Борисов е пич, дано го разбереш - пич, в смисъл, че слуша съвестта си. За разлика от онези, които слугуват на т.н. Тройна коалиция, на егоизма си и на чужди интереси. . .


Редактирано от Ежко на 13.02.12 22:54.



Тема Re: И казаното от Прокимен е потрисащонови [re: Ежко]  
Автор izz (пристрастен)
Публикувано13.02.12 22:57



само да не отваряме темата за "пича" бойко, че няма да издържа....бойко и съвест...малеее.....И не никак не служи на чужди интереси, само леко се приведе със смъкнати панталонки, като мина от тук оня вампир от америката.



Тема Re: И казаното от Прокимен е потрисащонови [re: izz]  
Автор Ежко (бодли_дрешко)
Публикувано13.02.12 23:05



Признаването на А. Доган за бог и господ само и само да си във Властта, е несравнимо най-страшното - и пагубното, може би.

Днес другарят Станишев все още се опира именно на това изповедничество - БСП на върха, ала Доган е нашият вожд

Е, ти с кои си ?



Редактирано от Ежко на 13.02.12 23:13.



Тема Re: И казаното от Прокимен е потрисащонови [re: Ежко]  
Автор izz (пристрастен)
Публикувано13.02.12 23:14



Значи според теб трябва да съм или от Доган или от Бойко? Ти си представяш, че те са някаква антономия? И двамата са творение на комунистите, не се лъжи. На власт в момента са същите тия хора, които управляваха и преди 10-ти ноември. Аз подкрепям Анонимус, доколкото ги възприемам като силата която ще избуши топлите гнезденца на търбусите на върха.





Тема Re: И казаното от Прокимен е потрисащонови [re: izz]  
Автор Ежко (бодли_дрешко)
Публикувано13.02.12 23:21



Не, духът на противостоящите е зъл дух. За разлика от онези, които все още имаме съвест - сиреч слушаме Гласът Божий.

Поне правя опити, и Бог ми е свидетел, затова не се силете за упреци. . .

И може би ще ни кажеш, че Доган слуша . . . Станишев.


Редактирано от Ежко на 13.02.12 23:26.



Тема Ето продължение:нови [re: _maycal]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано13.02.12 23:33



"Дядо Григорий e бил агент на ДС, показа последната проверка. Снимка: Impact Press Group

Великотърновската митрополия е похарчила 78 хил. лева за апартамент в София, който вече 4 години стои празен. Други 130 хиляди са платени за два апартамента и гараж във Велико Търново.

Това показва проверка на БНТ, провокирана от изказването на търновския митрополит Григорий, че приоритет на епархията му е социалната дейност.

Великотърноската митрополия е похарчила 78 хиляди лева за апартамент в престижния столичен квартал "Гео Милев".

Първоначално той е бил собственост на майка и дъщеря. Преди 13 години дъщерята дарява своя дял на митрополията. Останалата част остава собственост на майка й Верка Младенова.

През 2007 година е осъществена замяна между майката, от една страна, и адвокат Димитър Марковски и съпругата му, от друга. Те придобиват дела й, а в замяна според нотариалния акт й дават автомобил Опел Фронтера и 15 хиляди лева.

Мотивът на семейство Марковски да купи само част от апартамент адвокатите обясняват с това, че идеалните части излизат по-евтино заради неблагоприятната перспектива за делба с другия съсобственик.

3 години по-късно, през 2007 г., семейство Марковски продава придобития дял на съсобственика Великотърновска митрополия с представител дядо Григорий.

„Църквата има да прави, тя си е отделна институция, тя не е държавата и вие нямате работа да се занимавате с църквата, както и вашите шефове”, коментира дядо Григорий.

Преди 7 години Великотърновската митрополия заменя 2 хиляди и 800 дка широколисни гори близо до Соколския манастир за почивна станция на морето с драстично по-малка площ - близо 7 дка.
Според данъчната оценка горите са 5 пъти по-скъпи от имота в курорта Черноморец.

Дядо Григорий обясни, че смята сделката за много изгодна. По думите му духовенството не е могло да добива дърва от гората, а в имота на морето епархията развива социална дейност като дава възможност за почивки."






Тема Re: И казаното от Прокимен е потрисащонови [re: Ежко]  
Автор izz (пристрастен)
Публикувано13.02.12 23:42



хубаво са те омагьосали...ако противоречиш на комунистите си зъл дух. Ще кажа че и станишев и доган слушат същия задкулисен генерал, който и бойко.



Тема Re: Григорий - Великотърновски митрополит:нови [re: _maycal]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.02.12 00:06



В Търновската епархия има и свещеници, които са оставени без заплати, по думите на дядо Григорий защото не си вършат работата.

Тогава как се издържат тези свещеници?



Тема Re: Григорий - Великотърновски митрополит:нови [re: нблдтл]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано14.02.12 01:18



Струва ми си, че ако разберем цялата истина, няма да можем да я понесем и затова ни я дават на порции...



Тема Re: Ето продължение:нови [re: _maycal]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано14.02.12 04:35



Принципно е прав владиката. Пожизнен, отделен от държавата, недосегаем.

Всъщност не винаги е бил отделен от държавата, но това са подробности.



Тема Добре де.нови [re: _maycal]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано14.02.12 04:45



Разполага ли Църквата с някакви механизми за да накара владиката да чуе критиката? Мисля че няма такива. Да оставим факта че не е демократична институция, и не би трябвало да бъде, разбира се.



Тема Re: Ето продължение:нови [re: нблдтл]  
Автор Kossoman ()
Публикувано14.02.12 07:32



Принципно може и да е прав, но конкретно не е. Отделен ще е от държавата, ако не получава средства от бюджета. А докато получава дори и 5 стотинки от бюджета, той е длъжен да се отчита пред обществото за тях. Да не говорим, че и църковните имоти не са негови, а само са му доверени за разпореждане и това той трябва да прави отговорни и прозрачно.



Тема Re: Добре де.нови [re: нблдтл]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.02.12 07:58



Да оставим факта че не е демократична институция, и не би трябвало да бъде, разбира се.

А каква институция е? Феодална?



Тема Re: Ето продължение:нови [re: Kossoman]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.02.12 08:00



Та митрополитът не е отказал да се отчете пред обществото, има само едно малко условие:

Григорий - Великотърновски митрополит:
- 50 хиляди наем ми давате сега дарение и аз ви правя интервю. И аз ще ви дам точно какво съм направил за тези пари, коя църква съм подкрепил, какво съм замазал, какво съм направил.




Тема "Косьо профукал 200 бона за имоти"нови [re: нблдтл]  
Автор Ежко (бодли_дрешко)
Публикувано14.02.12 09:29



"Косьо профукал 200 бона за имоти" - ти как би реагирал на това ?




Тема "Любовницата на дядо Григорий краде като разпрана"нови [re: _maycal]  
Автор Ежко (бодли_дрешко)
Публикувано14.02.12 09:35



"Любовницата на дядо Григорий краде като разпрана" - ето до каква мерзост стига журналистическата "етика".

Ако при мен дойде някой с микрофон и почне да ме натиска, щото видите ли, вложените ми пари в имот са "профукани" пари, че "пръскам" (пари) в нехайството си, то такъв шамар ще му отцепя, че ще има да ме помни доживот. Па нека да се оплаква на когото си ще. Това наистина е наглост, да се търси вина на всяка цена.

Майкъле,

Горко ти, ако не станеш свещеносужител и един ден епископ, за да ни покажеш и докажеш, че си по-добросъвестен от онези, които оплюваш. Горко ти, ако не го направиш, а продължиш да си чешеш езика, от немай къде.


Редактирано от Ежко на 14.02.12 09:40.



Тема Re: "Любовницата на дядо Григорий краде като разпрана"нови [re: Ежко]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.02.12 09:39



От какво се издържат свещениците, оставени от владиката без заплати?

В Търновската епархия има и свещеници, които са оставени без заплати, по думите на дядо Григорий защото не си вършат работата.

Монахиня Мелания - игуменка на Соколския манастир:
- Нашият свещеник тук 3 години беше без заплата.




Тема Re: Ето продължение:нови [re: Aлиca.]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано14.02.12 09:59



Точно. Цената на истината.

Напълно е прав Kossoman, разбира се. Стана ми странно виждането на владиката за "отделени от държавата". Когато си агент от ДС - там всяка власт е от Бога. Когато държавата ти дава дотации, също е ок. Но когато искат да ти проверят тефтера, това е намеса в работите на църквата.

А пък обикновените миряни сме просто никои. Представяте ли си някой редови християнин да отиде и да пита владиката



Но интересно ми е как такъв човек се възприема сам. Несменяем, цялата власт е у него, и никой няма право да му се бърка. По-силен и от средновековен владетел.



Тема Re: Добре де.нови [re: Aлиca.]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано14.02.12 10:19



Не зная. Принципно е съборна организация, т.е. всичко трябва да се решава по единомислие. За първата църква се казва че са имали едно сърце и една душа. А чисто организационно е установена като йерархична структура, и има три чина - епископ, презвитер и дякон. Разбираемо е, все пак трябва да има някакъв ред за вземане на решения.

Ако епископът е умен и скромен, никога не би се стигнало до проблеми като тези в БПЦ. Затова ранната църква е обръщала особено внимание на избора на най-добрия кандидат за епископ.

Иначе демокрацията, сори, но рядко е работещ модел. Чисто оперативно. Никоя армия, или никоя успешна корпорация не е демократична.

Въпросът е че в случващото се с БПЦ, определено лиспва механизъм с който да кажеш на епископа че не одобряваш поведението му.



Тема Re: Ето продължение:нови [re: нблдтл]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.02.12 10:31



Нали виждаш как се възприема сам? Няма вътрешни спирачки, няма и външни. Резултатът е лош владетел. Първо унижава подчинените си, като "ги наказва" за неизпълнение на задълженията, лишавайки ги от заплата. Добрият работодател би освободил некадърния работник, не би го държал гладен. Защото, гладен човек - жив дявол. Принуждава се да краде, да изнудва за пари /паството/, да работи нещо друго, за да се изхрани, поради което ще гледа основната си работа още повече през пръсти.
Така митрополитът сам си развращава свещениците - принуждава ги към грях или да напуснат, или да недоволстват, това се отразява на миряните, които или трябва да се преселят в друга митропополия, ако държат да останат благочестиви, или да се отдръпнат от Църквата, или да ходят на църква формално.

Къде изчезна твоята тема с народните мъдрости? Някои са си баш на място в тази тема, народът ни се е нагледал на подобни безподобни не от вчера.



Видите ли ма, селяни - попитал един поп, като се затулял зад купа порязаници, що бил събрал на задушница. - Едвам та видим, дядо попе - отговорили селяните. - Догодина хич да ма не видите - рекъл попът, като искал да каже да бъдат порязаниците по-много и да го затулят по-добре, а дал да се разбере: да го няма никакъв.

Гладен и патрика (владика) хляб си открадва.

Да не дава Господ дюлгерин хайдук и духовник съдник да става.

За Бога е много, за попа е малко.

Пази, Боже, от лош поп, от сюрмах хаджия и от гърчава свиня.

Попо ял благо, селото криво.

Света го има за магаре, ний го имаме за владика.




Тема Re: Добре де.нови [re: нблдтл]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.02.12 10:44



Иначе демокрацията, сори, но рядко е работещ модел. Чисто оперативно. Никоя армия, или никоя успешна корпорация не е демократична.

Съгласна. Затова: слаб владетел - слаба държава. В случая, автономна Църква.



Тема Re: Ето продължение:нови [re: Aлиca.]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано14.02.12 12:26



А, темата засягаше чувствата на някои клубари и я махнах. Грешка беше че я пуснах, сори.

Иначе просто ми стана интересно. Всеки си има някакъв начин да си приспи съвестта. Та и дядо Григорий, сигурно си има обяснение че всичко е редно и законно, или канонично. Нейсе...



Тема Re: Ето продължение:нови [re: нблдтл]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.02.12 12:34




А, темата засягаше чувствата на някои клубари и я махнах.


Така ли? И с какво събраните народни пословици и коментари от времето на прадядовците ни засягат нечии чувства? Та това си е живата автентична история. Ще изгорим на дяда си цървулите, за да се правим на аристократи ли?

Положението и сега е





Тема отец александър:нови [re: _maycal]  
Автор Ежко (бодли_дрешко)
Публикувано14.02.12 12:44



отец александър

репортажът вероятно е поръчка на бандита Латинов от синдиката на Тренчев, изгонен от софийска митрполия за злоупотреби с имоти.




Тема Re: отец александър:нови [re: Ежко]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.02.12 12:52



И монахиня Мелания лъже, а владиката се шегува като иска пари от Министерството за интервю, така ли?



Тема Не от министерството, а от журналиститенови [re: Aлиca.]  
Автор Ежко (бодли_дрешко)
Публикувано14.02.12 13:07



Не от министерството, а от журналистите. Понеже те не търсят истината, а търсят сензации, търсят пикантерии. Това е принципа на каквото повикало, такова се обадило. С техните камъни по техните глави. Понеже ако интервюто наистина за тях е стойностно, ще платят, както това правят за ценна информация. Но понеже това е "лаф да става", то намирам шегата на дядо Григорий за напълно уместна, при положение, че малко преди това ясно им казва, че станцията струва скъпо, ала те хич не се интересуват от това.

И дядо Кирил така се пошегува, трябваше ми време, за да гопроумея, че се шегува, имитирайки башмайстора от "Момчето си отива":

На "четката" за колата му (Форд "Таунус") от бащата на абитуриента: "Такава кола сигурно имат съвсем малко в окръга", той отговаря: - "

"


Редактирано от Ежко на 14.02.12 13:11.



Тема Re: Не от министерството, а от журналиститенови [re: Ежко]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.02.12 13:21



На мен всичко, казано от този владика пред журналист от Национална телевизия, никак не ми приличаше на "шега". Толкова по-зле, ако е така.
Владика наричаме Христос и той не се прави на маймуна, когато говори пред хора.
Щом някого са удостоили с честта да носи звание, равно на христовото, то е длъжен да живее, управлява делата си и да се държи подобаващо.

Как ще коментираш самопризнанието на въпросния владика, че си държи свещениците без заплати? Това е самоуправство и всеки работодател, който си позволи такова нарушение, може да бъде подведен под отговорност.



Тема Запознай се първом с Кодекса на труда и с Уставанови [re: Aлиca.]  
Автор Ежко (бодли_дрешко)
Публикувано14.02.12 13:41



В отговор на:

всеки работодател, който си позволи такова нарушение, може да бъде подведен под отговорност.





Под каква отговорност, бре - я се запознай първом с Кодекса на труда и тогава говор`и. Запознай се и с Устава на БПЦ за да видиш, че игуменът има задължения/правомощия:

14. да стопанисват и управляват манастирските имоти;
15. да съставят бюджет за манастирските приходи и разходи и да го изпращат на съответната духовна власт за утвърждаване;
16. да осигуряват приходната част на манастирския бюджет и да внасят сумите, определени от Светия Синод или епархийския митрополит;


Като няма пари у вас, като нямаш работа, като нямаш доходи, какво ще сториш: ще заведеш дело срещу държавата ли ? Че държавата това сме всички ние. Ходи всяка неделя в храма и давай по 10 лева дарение, и свещениците ще имат и заплати. Така че, недей обвинява другите, ами се захващай с даренията и така ще разберем че наистина си загрижена за свещениците. Можеш да вземеш пример от фарисея, в разказа на Господ за "митаря и фарисея", за който се казва, че давал 1/10 та част от приходите си. Е, ти давай 1/5-та и ако всеки дава по толкова, всичко ще цъфти и ще върже, по отношение на материалното.

Ама то много лесно да се хули "тази държава", все едно че не сме част от нея.

Прочее, ако за теб Христовата Църква в лицето на нашата поместна БПЦ е "онази църква", то не си хаби силите да й "помагаш".


Редактирано от Ежко на 14.02.12 13:53.



Тема Re: Запознай се първом с Кодекса на труда и с Уставанови [re: Ежко]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано14.02.12 14:47



Ежко сериозно и трайно се утвърждава като (изтрито, обида)!... НЕма вече нито разсъдителност, нито богословие при него!... Всичките му сили и емоционална жар са за защита на владиците, независимо дали става дума за техни добри дела или явни зулуми - не го интересуват, Ежко, такива подробности!... Ей, колко прав беше Мъглишев като го оприличи на сталинист, защото той явно наистина е с мисленето на парекселанс безкритичен и ожесточен подръжник на всеки свещеническо-жречески авторитаризъм!



Редактирано от нблдтл на 15.02.12 10:12.



Тема "На днешните лаладжии пожелавам"нови [re: _maycal]  
Автор Ежко (бодли_дрешко)
Публикувано14.02.12 14:59



Прокимен много точно изобличава такива като теб:

"На днешните лаладжии пожелавам турците да им опрат ножа в гърлото и да ги видим що за изповедници са. Точно заради тази тълпа без никакви християнски ценности Европа става мюсюлманска, защото тълпата не е способна на нищо друго, освен да вдига врява и си въобразява, че е център на Вселената. Убеден съм, че въпросният "народ" не знае нито "Отче наш", нито в какво точно вярва, а си въобразява да вдига пушилка от религиозни чувства. Ако тълпата е била толкова религиозна, да би възпитала децата си на християнските ценности и последните да са достойни пастири, но не би.

Ако тълпата е толкова благочестива, нека децата й станат свещеници и сменят недостойните, но едва ли това ще стане.

Щом не са възпитали деца свещеници и владици, които да дадат пример, нека си посипят главите с пепел и се каят за своето всегдашно псевдохристиянство."




Редактирано от Ежко на 14.02.12 14:59.



Тема Re: Запознай се първом с Кодекса на труда и с Уставанови [re: Ежко]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.02.12 15:15



Какви са тези манастири сега, аз за свещениците, дето ги санкционират като не им изплащат заплатите питах.

В Търновската епархия има и свещеници, които са оставени без заплати, по думите на дядо Григорий защото не си вършат работата.

Монахиня Мелания - игуменка на Соколския манастир:
- Нашият свещеник тук 3 години беше без заплата.


Ти, ако работиш за някого изобщо, и шефът те накаже 3 години без заплата поради небрежност, от какво ще се издържаш? При условие, че си и материално отговорно лице и боравиш със служебни пари.

Ходи всяка неделя в храма и давай по 10 лева дарение, и свещениците ще имат и заплати.
Даренията за за храма, Ежо, не за джоба на служителя. Освен това, става дума за ваш владика и ваши свещеници.
Нашият владика е на ниво, свещениците ни - също, злоупотреби няма, оплаквания няма. Що така? Да сме от друг народ и друга държава, не сме. Пък разлика - от земята до небето.



Тема Re: А где са христовите "миряни" ?нови [re: Ежко]  
Автор lezig (réaliste)
Публикувано14.02.12 15:58



Да ти боцна същата констатация, но в страдателен залог:
А къде са пастирите да отгледат читави миряни?



Тема Re: Запознай се първом с Кодекса на труда и с Уставанови [re: _maycal]  
Автор Kossoman ()
Публикувано14.02.12 16:00



Ето един цитат, който много му отива на Ежко:

Мен хулите не ме смущават,
врагът с които те покри —
аз знам, аз вярвам, че си права,
когато съгрешиш дори!




Тема Re: Добре де.нови [re: Aлиca.]  
Автор lezig (réaliste)
Публикувано14.02.12 16:06



Теократична



Тема Re: Добре де.нови [re: lezig]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.02.12 16:59



Кой това?



Тема Re: А где са христовите "миряни" ?нови [re: lezig]  
Автор Ежко (бодли_дрешко)
Публикувано14.02.12 17:03



Е, то Самия Христос разпънаха до смърт, та какво очакваме. . .




Тема Фен на лаладжийството, анови [re: Kossoman]  
Автор Ежко (бодли_дрешко)
Публикувано14.02.12 17:18



А на теб ти отива следното стихоплетство:

За лаладжия аз не ставам,
но фен съм им от все сърце,
във форум влизам Православен,
да ги подкрепям. Ех, "сефте".

Това ми дава сили нови,
Заспивам вечер, окрилен,
макар таланти си заровил,
с надежда пак: за новий фен.




Редактирано от Ежко на 14.02.12 17:20.



Тема Re: Григорий - Великотърновски митрополит:нови [re: _maycal]  
Автор пoлckи щypeц ()
Публикувано14.02.12 18:04



maycal, това твоят митрополит ли е? Защото много се вживяваш в статията. Тя обогати ли те с нещо? Какво искаш да кажеш със споделянето й тук?

Аз искам да споделя една друга статия. За един друг човек и неговите сделки -

. Според мен обществото трябва да бъде перманентно нащрек с тези хора.



Тема Re: И казаното от Прокимен е потрисащонови [re: Ежко]  
Автор izz (пристрастен)
Публикувано14.02.12 18:33





за анонимните



Тема Re: Григорий - Великотърновски митрополит:нови [re: пoлckи щypeц]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано14.02.12 18:34



Бог да го прости. Не съм имал честта да го познавам за съжаление. Честно казано, мисля че така умират праведниците...

Имаш право, много по-важно е да говорим за добрите свещеници.

Макар че и за нередностите не бива да премълчаваме и да ги прикриваме. Иначе ставаме неволни съучастници. Не е въпросът да осъждаме митрополитът като личност, а какво е състоянието на водената от него епархия. Ако беше обикновен мирянин е различно. Нали където е епископът, там е църквата...



Тема Не, стихоплетство, а стихотворствонови [re: Ежко]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано15.07.13 23:00



Не било стихо_плетство, а стихо_творство- извенявям се.

. . .


Редактирано от Ежко на 15.07.13 23:02.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.