Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:08 27.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Видението на св. Иоан Кронщадскинови [re: пчeличkaтa]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано08.01.10 17:52



Църквата е Тяло Христово и има Дух - как така няма да е правилно канонизиран свят човек!

Това е лъжа и демонизъм!



Тема Re: Видението на св. Иоан Кронщадскинови [re: Tимoтeй]  
Автор geri® (циник)
Публикувано08.01.10 18:10



Тимотее, вместо да ме отпращаш така, вземи все пак обясзни критериите поради които си избрал да вярваш в едно от хилядите възможни обяснения на посочените видения - след като в тълкуването на определени елементи има, както сам казваш, пълен произвол.

да тръгнем от там - как реши че тези видения касаят края на света? И че изобщо имат отношение към бъдещето, и към хората.

"Това, което не ни убива, ни прави по-силни!"


Тема Re: Видението на св. Иоан Кронщадскинови [re: Фoтokoпиp]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано09.01.10 00:44



Махни го тоя демон, бе Ксени! Защо го пускаш да говори гадости?!



Тема Re: Видението на св. Иоан Кронщадскинови [re: geri®]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано09.01.10 00:54



Съжелявам Гери, каквото и да кажа, ти няма да ми повярваш. Аз вярвам на тези свети хора, както вярвам на Бога.
Без твоя ВЯРА изобщо не можем за нищо да говорим, освен за света.
А аз не искам да говоря за света.
Аз говоря за вечността.



Тема Re: Видението на св. Иоан Кронщадскинови [re: Tимoтeй]  
Автор geri® (циник)
Публикувано09.01.10 02:13



Ами аз доколкото разбрах видението не е измислено от светия. Така че вярата ти не е оправдана. Това едно.

По-важното е обаче, защо при толкова алегории във самото видение реши ти (или който и да е друг) че това видение иам нещо общо с края на света и изобщо с хората.

Ти ме приканваш към някаква вяра. В какво - в собствената представа какво се казва в това видение? Ами аз вярвам - това е кошмар след злоупотреба с някакви вещества например. И всички алегории се връзват.

Хората с които се опитваш тука да говориш в момента се занимават с най-важната задача - да живеят в света. И докато не я изпълнят, света за тях ще е жизнено важен.

"Това, което не ни убива, ни прави по-силни!"


Тема Re: Видението на св. Иоан Кронщадскинови [re: Tимoтeй]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано09.01.10 12:22



Дявола като нямал работа си ебял децата, та и тоя недоразвит палячо се опитва неуспешно да го имитира, ... не мисля че е демон , по скоро е глупак, ... сатаната е доста интелигентен за да му даде такъв важен пост ... демон - това е паднал ангел, злокобно същество с доста висок интелект, а тоя и за скапан астрален егрегор не става...





Тема Re: Хоспиталиерите-йоанитинови [re: Tимoтeй]  
Автор glishevМодератор (Immoderatus)
Публикувано09.01.10 13:59



Махнахме го, ама пак ще допълзи. И друг път сме го махали. И пак ще го махаме... Простоват човечец.



Тема Re: Видението на св. Иоан Кронщадскинови [re: Tимoтeй]  
Автор onchoo ()
Публикувано09.01.10 16:41



Човек го побиват тръпки като чете за тези видения на светията.
Обеснима е истиричната рекцията на някои в този клуб които отказват да се вслушат в тези пророчески думи.
Същото е и преживяването когато човек разгърне Откровението на Йоан,а реакцията на съвремения суетен светски човек за написаното аналогична.
Не, замагления му разсъдък е склонен да приеме далеч по-невероятни хипотези за да "докаже" че светията по-скоро е бил дрогиран отколкото да приеме Че сам Бог говори чрез него
Но Който има уши да слуша.

Незнам кога са записвани тези пророчества на св.Йоан Кронщадски но е повече от очевидно че тези неща вече се случвчт или са се случвали вече.
Безбожието ,омразата между хората и духовното падение дадоха сила на много демони да вилнеят по земята.
Червните петолъчки и червените знамена са символ на най-човеконенавистното и богохулно учние в историята досега ,коствало милиони невинно избити,чиито последствия носим и днес.
Нищо ново под слънцето защото и за тези доказани престъпления ще се намерят мнозина между вас които ще ги отрекът или дори оправдаят.

Та дали някой вярва на пророческото видение или не, касае единствено него и няма как да засегне личността на светеца нито достоверността на неговите думи!

Народе!!!!


Тема Re: Видението на св. Иоан Кронщадскинови [re: geri®]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано09.01.10 18:22



Каквото и да ти кажа за светия човек, ти няма да го приемеш, а ще се надсмееш.

По-добре да не говорим, за да нямаш грях, аз също!



Тема Re: Видението на св. Иоан Кронщадскинови [re: onchoo]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано09.01.10 18:52



обичайна практика е жреците и пророците в древността да поглъщат омайващи съзнанието напитки, за да общуват по-лесно с боговете. Имаме хаома при персите, следи от опиум открити в мумиите, скитите си пушели трева, викингите лапали мухоморки.

В Америка пък похапвали кактуси и кока.
Съответно въз основа на получените халюцинациите, тълкувани като божествени откровения, правели пророчествата си.
Религията и наркотиците вървят неразделно ръка за ръка още от дълбока древност.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.