Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:25 27.04.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Видението на св. Иоан Кронщадскинови [re: Tимoтeй]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано05.01.10 20:46



"По негово време съществувала сектата на т.нар. йоанити, които считали отец Йоан за въплътен Бог."
"...нерядко се прибирал вкъщи бос и полугол. На жена му Елисавета това не се харесвало много, още повече, че той отказвал да води интимен живот с нея."
....
Оженил се, но не се грижел за жена си - отвратително деяние, защото и апостолите са казали човек да се грижи за близките си, както и да задоовлява жена си. А той като е бил такъв светец, хич да не се е женил.

1 кор. 7:3 Мъжът нека има с жената дължимото към нея сношение; подобно и жената с мъжа.

Естествено е да е противник на комунистическите идеи, след като е бил близък с царския двор.

За антихристи са обявавани всички световни лидери и системи.
Но, никой не е слагал червени петолъчки по ръцете ни или на челата ни.



Антихристи има откак се е родил Христос и комунистите наистина са такива, но това няма нищо общо с пророчествата на ап. Йоан в Откровението.



Тема Re: Видението на св. Иоан Кронщадскинови [re: Tимoтeй]  
Автор tormund (mostly harmless)
Публикувано05.01.10 21:24



Има ли сигурни данни че е на св. Иоан Кронщадски? Чел съм че е апокрифна творба от 20-те години, и авторството само е приписвано на светеца.

А това че част се е изпълнила - за комунизма - тя наистина е била факт по онова време.

Само че краят на света не настъпи по тоя начин. Сталин не се оказа антихристът ...



Тема Re: Видението на св. Иоан Кронщадскинови [re: пчeличkaтa]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано05.01.10 23:47



Моля, моля, не говори Лъжи за светеца. Прочети му истинската православна биография, а не лъжовната.

Той предварително се е разбрал и жена му се е съгласила с този чист живот, а че е връщал без ботуши от бедни квартали не само жена му, а от синода са го хокали и са го обиждали. Но когато след една две години започнал с молитва да лекува и Бог да му помага с чудеса, всички казали, че винаги са му вярвали и подкрепяли...

А за йоанитите сам светецът ги молел да се откажат от тази ерес със сълзи на очи, но това си е работа на дявола и светецът няма нищо общо с това.

Както виждаш - всеки може да бъде омаскарен, когато не пил от източника.

А за звездата не бързай да коментираш - ти можеш ли да коментираш Откровението - не можеш. Тогава... Това да не е по-лесно?



Тема Re: Видението на св. Иоан Кронщадскинови [re: tormund]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано06.01.10 00:01



Какви са тия книги, които четете?

Сам светецът пише за своето видение точно на 1 януари 1908 година!

Той описва БЪДЕЩИЯ антихрист и е описал според мен духовното му лице. А звездите и сега ги има при американците и европейците и които им се поклонят, точно това означава - ще им се лепне по една звезда на челото.

Защо не разбирате духовното?



Тема Re: Видението на св. Иоан Кронщадскинови [re: Tимoтeй]  
Автор tormund (mostly harmless)
Публикувано06.01.10 07:29



Абе няма го из писмата и дневниците, тука например -



А попадам ето на това - , сп. "Благодатний огонь"

"Составленное катакомбниками-имябожниками в послереволюционные годы «Видение Иоанна Кронштадтского» о воцарении над миром антихриста автор ничтоже сумняшеся представляет как подлинное откровение св. прав. Иоанна. В разговоре же с одним из духовников Троице-Сергиевой Лавры признается, что «пророчество» св. прав. Иоанна о воцарении антихриста не сбылось. Почему же не сбылось, если это подлинно Божие откровение? Оно не сбылось потому, что не принадлежит святому. Об этом «пророчестве» не было известно никому до революции. Отметим также, что ни в полном собрании сочинений св. прав. Иоанна Кронштадтского такого письма не имеется, ни в рукописях крупнейших архивных хранилищ не обнаружено никаких следов этого «пророчества». Не вызывает никакого сомнения, что если бы это «видение» св. прав. Иоанна было известно до революции, то такой известный церковный писатель, как С. А. Нилус, не преминул бы привести его в одной из своих книг."

Та затова питам, какви източници ползваш? Ако са сериозни - разбира се...

Иначе да, текстът е образен и внушителен. Да, по време на революцията почнала масова антихристиянска пропаганда. Чел съм че в 20-те години децата вместо да ги кръщават им слагали петолъчни звезди по челото. Но мисля че не е това антихристът който има да идва.



Тема Re: Видението на св. Иоан Кронщадскинови [re: tormund]  
Автор snakeling ()
Публикувано06.01.10 12:04



просто Тимотей, всичко може да го излъже-стига да съдържа достатъчен брой възклицания колко сме грешни и достатъчен брой прогнози за ужасии и адски мъки

Мога да напиша и аз едно такова "пророчество" и той ще почне да го пуска из клубовете. Другия му любим жанр е религиозно-фантастичния, от рода на жития на светци. Прокимен му каза, че с знае, че това не са истини, и че това е такъв жанр, но Тимотей няма да се откаже от любимото си забавление.

точно като дете с любими жанрове-ужаси и фантастика



Тема Re: Видението на св. Иоан Кронщадскинови [re: Tимoтeй]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано06.01.10 14:12



Значи, имало, казваш - православни маскари и други, дето не са такива.


Ами аз как да разбера кой православен повече лъже.
Освен това, нито аз, нито ти сме били свидетели на събитията в Русия, така че четем различни източници.
Колкото до Откровението - мога и аз да дам тълкувания, но засега предпочитам да си ги запазя за себе си.
Вероятно вярваш и, че звездата Пелин е Чернобил, ама... твой проблем. Много се изписа и изговори по това, но пак не е истина.
Като чета пророчествата на руските старци, направо изпадам в потрес от плиткоумието и криворазбраното им родолюбие.



Тема Re: Видението на св. Иоан Кронщадскинови [re: пчeличkaтa]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано06.01.10 17:09



Господи помилуй! Как може да говориш така за светци на Господа!

БОГ ДА ТИ ПРОСТИ СВЕТОТАТСТВОТО!



Тема Re: Видението на св. Иоан Кронщадскинови [re: tormund]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано06.01.10 19:01



За мен тая звезда е духовен образ на печата, а не физически - три пъти го казах и никой не можа да ме разбере.

Та антихристът е представен като звяр на вид -такъв ли ще бъде на вид! Не, разбира се - това му е духовния образ. Това си наистина видение на последните години на света!

Взех го от книжката на издателство "Витезда" за светеца.

За пророчеството на св. Нил Мироточиви 1992 година не е предсказава за край на света, а за голяма бъркония за последните 50 години след 1942 г.
Което е самата истина, а 1992 е началото на духовния край - снеха анатемите на католиците и пр.

Редактирано от Tимoтeй на 06.01.10 19:51.



Тема Re: Видението на св. Иоан Кронщадскинови [re: Tимoтeй]  
Автор geri® (циник)
Публикувано06.01.10 20:54



"Та антихристът е представен като звяр на вид -такъв ли ще бъде на вид! Не, разбира се - това му е духовния образ. "

Това ми напомня оня виц, че филмът не бил шведски а съветски, и че не били компютри а компоти :))

При толкова уговорки ти как позна че това е видение за последните години на света? Ами тея червени звезди, те явно трябва да са нещо друго. И изобщо дали са поставени върху хората... И изобщо, хората дали не олицетворяват нещо друго? Къде е границата на въображението, Тимотей :))

"Това, което не ни убива, ни прави по-силни!"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.