Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:16 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Радвам се, че Православието зае достойна позициянови  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано08.03.07 21:37



Днес сутринта гледах Здравей, България по Нова телевизия. По темата за абортите бяха поканили млад свещеник и лекар гинеколог, който прави аборти. Аз съм протестант, но искам да споделя, че съм възхитен от безкомпромисната позиция на свещеника. водещите Коритаров и Лора Крумова го контрираха, че църквата трябвало да осъвремени позицията си, а не да продължава да се води от разбирания от преди 2 000 години, но този наистина Божи човек предпочете да говори от позицията на истината, а не така, че да се хареса на хората. Наистина - за църквата водещият мотив не трябва да е да бъде в синхрон със съвремието, а преди всичко трябва да се стреми да е близо до Бога. Струва ми се, скоро е времето, когато и безкомпромисните православни ще бъдат определяни като сектанти, но нека да са повече хората, за които Бог е на първо място, защото живота на тоя свят е кратък, но вечността е дълга и е много важно къде човек ще бъде през нея. Ето и нещо, което прочетох в сайта на Стандарт:

Не знам дали сме православна държава

Сливенски митрополит Йоаникий

- Дядо владика, какво ще предприемете като Свети синод срещу абортите?
- Пишем писмото, скоро ще е готово. Но то не е толкова спешно. Имаме други въпроси за решаване.
- Какво ще съдържа това писмо?
- В него ще кажем, че е грешно да се прави аборт.
- Ще поискате ли законова забрана от държавата?
- Държавата ни... Не знам дали е православна, за да искаме.
- Как да не е православна, като над 80% от хората твърдят, че изповядват православна религия?
- Не всеки, който казва Господ, е православен. Трябва да го приемаш със сърцето и душата си. Да приемаш каноните, догмите. Това е доказателство, а не голите фрази.

http://www.standartnews.com/bg/article.php?article=181106

Редактирано от JoroH на 08.03.07 21:40.



Тема Re: Радвам се, че Православието зае достойна позицнови [re: JoroH]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано08.03.07 22:15



Здрасти Жоро. Какво да пишат писмо в Синода, то това е решено от 17 века в Православието... но щом пък искат да формулират някаква активна позиция, слава на Бога.

Как 1 милиад и половина аборта, това е чудовищно. Отначало реших, че е невероятно, но като го разделиш на 30 години - по 50 милиона годишно да се правят в Щатите?! Не може да бъде. Да не става дума за света? В Русия са по 2-3 милиона годишно.



Тема Re: Радвам се, че Православието зае достойна позицнови [re: фaмyлyc]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано08.03.07 22:23



Хм, това постерче го правих от скрийншот от един американски сайт, където текста беше нещо от рода, че до момента извършените аборти в САЩ са: ( цифрите се движеха). Ако може да намериш приблизителна цифра на аботрите в целия свят, ще преработя постерчето, още повече, че не искам да е антиамериканско, целта е да е срещу абортите.



Тема Re: Радвам се, че Православието зае достойна позициянови [re: JoroH]  
Автор ease ()
Публикувано09.03.07 05:11



Не може държавата да определя на жените дали да правят аборти или не. Не всички жени са православни, нито дори християнки. Не може представители на една религия да налагат собствените си разбирания на другите хора.Нека всеки се води от собствения си морал-като смята,че е грях да прави аборт, нека да не прави. Но не да обвързва други с това.



Тема Re: Радвам се, че Православието зае достойна позицнови [re: JoroH]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано09.03.07 08:21



По-възможно е да е за света (да се отнасяли цифрите за света). Защото напр за 1996 намерих статистика че са извършени приблизително 26 милиона легални и 20 милиона нелегални аборта. Значи за света цифрата пибл 50 милиона годишно е напълно възможна. После и там има динамика - в Китай по-рано имаше по-строга политика да няма трети деца и пр



Тема Re: Радвам се, че Православието зае достойна позицнови [re: ease]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано09.03.07 11:39



Християните просто не могат да разберат, че хората вече не се интересуват от религиозни догми, а разсъждават със собствения си разум...
Вярващи вероятно ще има още дълго, но ще стават все по-малко и по-малко. Естествено, в обществото ще се вземат други решения...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Радвам се, че Православието зае достойна позициянови [re: ease]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано09.03.07 12:45



Засега никой не е искал държавна забрана на абортите. Лекарят, който е бил отлъчен от църквата заради аборти е бил православен. В случая отлъчването, както в предаването обясни отчето, е възпитателна мярка - така се дава шанс на човека да се замисли и покае. Иначе в предаването свещеникът беше донесъл едно един документален видеоматериал, в който се показва какво се случва при аборт на 3 месечен зародиш. Виждаше се, че вече детенцето е оформено като човече, виждат се реакциите му на опитите да бъде убито - то видимо забелязва опасността и реагира - отдръпва се и маха с ръчички. Потресаващо е. Това наистина е убийство, и то твърде жестоко.
Виж , моля те,

, за да разбереш горе-долу за какво иде реч!



Редактирано от JoroH на 09.03.07 13:41.



Тема Re: Радвам се, че Православието зае достойна позициянови [re: JoroH]  
Автор ogrizko (маскиран)
Публикувано09.03.07 13:51



Потресаващи са тези снимки наистина!!

Това съм аз.. огризко!



Тема Re: Радвам се, че Православието зае достойна позициянови [re: ogrizko]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано09.03.07 19:38



и снимките от мозъчна операция са потресаващи. айде да спрем да правим мозъчни операции?



Тема Re: Радвам се, че Православието зае достойна позициянови [re: xenox]  
Автор ogrizko (маскиран)
Публикувано09.03.07 19:42



Само дето едното води към живот, а другото към смърт.. ако това за теб е еквивалент, не знам.. :/

Това съм аз.. огризко!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.