Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:04 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Радвам се, че Православието зае достойна позицнови [re: ask2OO4]  
Автор ease ()
Публикувано12.03.07 13:59



това е по-друго

но я кажи с какво сравняваш-кое време според теб е било в синхрон с Бога? никое...Винаги хората са имали затруднения в тази област.



Тема Re: Радвам се, че Православието зае достойна позицнови [re: jaime14]  
Автор lex ()
Публикувано13.03.07 01:46



Що за въпрос, какво значи Бог да е в синхрон със съвремието?

Любовта и Истината са непроменими и ще важат за всички хора по Земята во веки веков.
Ние трябва да се равняваме по тях, не те по нас.



Тема Re: Радвам се, че Православието зае достойна позицнови [re: ease]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано13.03.07 10:29



Ами никое...
Така е, обаче е имало времена когато хората са били много повече в синхрон с Бога отколкото нашето съвремие. Затова и те, но особено ние има накъде да се стремим.



Тема Re: Радвам се, че Православието зае достойна позициянови [re: ease]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано13.03.07 20:00



В отговор на:

и как разбра,че "Бог си е избрал да бъде аутсайдер"?!?!?! Много ми е интересно като някои хора започнат да говорят от името на Бога, като че ли Бог ги е сложил за ПР.



След грехопадението като цяло светът (цивилизацията), се е отклонил от Бога. не се покорява на Божията власт. Словото казва:

1 Йоаново 5:19
Знаем, че ние сме от Бога; и целият свят лежи в лукавия.

За Христос се казва в I послание на Йоан:
1:10 Той бе в света; и светът чрез Него стана; но светът Го не позна.

Йоан 15:18 Ако светът ви мрази, знайте, че Мене преди вас е намразил.
19 Ако бяхте от света, светът щеше да люби своето; а понеже не сте от света, но Аз ви избрах от света, затова светът ви мрази.

Има и много други стихове, които показват, че Бог не приема начина, по който се развива цивилизацията и не желае да се приспособява към нея. Църквата е представена като носител на светлината всред тъмнината на света. Тя не би следвало се съобразява с модерността и да променя ценностната си система, Църквата винаги е била демоде. В началото - спрямо гръко-римската цивилизация, после спрямо следващите моди.



Тема Re: Радвам се, че Православието зае достойна позицнови [re: н@блюдaтeл]  
Автор Heпoзнaт® (Архонтствуващ)
Публикувано13.03.07 21:22



Напротив, тук става дума за официална позиция на православието, още от вселенските събори. Специална декларация на Св. Синод не е необходима в случая.

Същите вселенски събори важат и за католицизма, но папата е непримирим по този въпрос и целият свят непрекъснато научава позицията му. Ние тук най-много да научим за маймунката на нечия свещеническа щерка или за червените обувки на друг свещенослужител.

По твоята логика православието никога не трябва да се изказва по никакъв въпрос и да заема каквото и да е становище по някой наболял проблем, тъй като някой вселенски събор вече се е произнесъл.





Тема Re: Радвам се, че Православието зае достойна позицнови [re: фaмyлyc]  
Автор Heпoзнaт® (Архонтствуващ)
Публикувано13.03.07 21:31



Това е ник на Непознат, да го ритна отзад

Някой бял роб пак е седял дълго време на слънце, размишлявайки върху цивилизационния сблъсък между експлоатирани гастарбайтери и експлоататори бедуини.



Тема Re: Радвам се, че Православието зае достойна позицнови [re: Heпoзнaт®]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано14.03.07 17:46



Сестро... какви бедуини сънуваш и изпотена ли се събуди





Тема Любов или отлъчваненови [re: JoroH]  
Автор Prokimen ()
Публикувано20.03.07 13:05






- намирам написаното от Павел николов за великолепно. Отдавна не бях чел нещо смислено, кратко и ясно, което да активира съзнанието за трезви размисли.





Тема Re: Любов или отлъчваненови [re: Prokimen]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано20.03.07 22:34



Уважаеми Прокимен,
Прочетох статията в Православие.бг. Разбира се, аз като неправославен, нямам право да давам експертно мнение за дела частноправославни, и мнението, което давам е само въз основа на словото Божие, което чета, както Вас. Свещеникът, когато отлъчва от църквата, не би следвало да е съдил човека. Според православните писания, които съм чел, се приема че отлъчването е възпитателна мярка, с която се дава шанс на грешника да се покае. Ако гинеколкога еднократно е извършил аборт и след това се е изповядал и се е покаял, това не би следвало да е повод за отлъчване, но ако един човек постоянствува да извършва детеубийства и изповядването е започнало да става за него като средство за замазване на греха, без желание, нито опит с този грях да бъде скъсано, то този човек наистина е за отлъчване.



Тема Re: Радвам се, че Православието зае достойна позициянови [re: JoroH]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано20.03.07 23:18



Вчера се прочетох следното свидетелство и бих искал да го споделя с вас:
„Аз съм домакиня и регистрирана медицинска сестра в Джсксънвил. Работех нощна смяна от 23 часа вечер до 7 часа сутринта. Когато нямахме много работа, аз отивах да помагам на новородените. Една вечер забелязах легенче отвън в коридора пред родилната стая. В него лежеше мъничко, ревящо, напълно оформено бебе — то бе обаче различно от останалите, то бе абортирано. Това бе бебе, родено след салинова инжекция.
Това мъничко момиченце изглеждаше, сякаш е било потопено в тенджера с вряща вода. Нямаше нито лекар, нито сестра, нито родител, за да утеши това наранено и изгорено дете. То бе оставено да умре само в болките си. Медицинският персонал не бе оставил бебето в родилната стая, нито пък се бяха погрижили да го покрият. Тази вечер аз изпитах срам от моята професия! Трудно е да се повярва, че подобно нещо се случва в нашите модерни болници, но това е истина. Това става през цялото време! Аз си мислех, че болниците са място за лекуване на болните, а не място за убийства. Запитах една сестра от друга болница — какво правят с абортирайите след салинова инжекция деца. За разлика от моята болница, където бебето бе оставено само, задъхващо се за въздух, тяхната болница поставяше абортиралите деца в кофа н ги захлупваше с похлупак! Задушаване! Смърт чрез задушаване! Друга сестра ми сподели, че бе спряла да асистира абортите. Видът на мъничките откъснати ръчички и крачета е нещо, което тя не могла да понася повече!
Не сте ли щастливи от факта, че вашите майки не са били родени в това поколение? Сигурно някои от вас биха завършили живота си самотни в легенче или в кофа с похлупак!"
Катлин Малой, Джексънвил, Флорида





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.