Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:14 04.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Радвам се, че Православието зае достойна позициянови [re: ogrizko]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано09.03.07 19:51



да де, ама гнусността и потреса от едно нещо не трябва да са критерий.



Тема Re: Радвам се, че Православието зае достойна позициянови [re: xenox]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано09.03.07 21:01



Целта на тези снимки не е да кара хората да повръщат, а да се види, че още от първите седмици бебето е оформено малко човече. Жените, които възнамеряват да правят аборт да видят, че това което искат да убият, е малко човече, а не някаква безформена маса.



Тема Re: Радвам се, че Православието зае достойна позициянови [re: JoroH]  
Автор ease ()
Публикувано10.03.07 03:22



Не можеш ти да налагаш разбирането си за нещата на други хора. можеш само да живееш своята истина.

Според мен абортът е ужасно нещо и не мисля,че има жена която го прави с леко сърце. Приеми,че след като една жена се е принудила да го направи, значи има защо.

Няма в какво да ме убеждаваш-аз не казвам абортът е песен и няма последствия. Казвам,че това е тялото на една жена, и тя има право да решава какво да прави с тялото си. След като зародишът не може да живее извън това тяло, значи е част от него. Когато стане възможно да живее без него, тогава може да се говори за убийство.

Тази картинка с аборта в трети триместър е ужасна. Това според мен трябва да е незаконно.Това вече не е аборт.



Тема Re: Радвам се, че Православието зае достойна позициянови [re: ease]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано10.03.07 11:05



Наистина всеки в този свят прави каквото пожелае, а някои вярваме, че за това ще се носи и отговорност. Аз не налагам мнението си, нито оня православен свещеник го е налагал. Имам обаче право, както и той има да кажа каква е позицията по тези неща от гледна точка на вярата си и това не е налагане. Ако една църква претендира, че е християнска, тя трябва да има безкомпромисна позиция, а пък дали някой ще приеме тая позиция, си е негова работа.
Мога да кажа, че в съвременния свят решение за аборт най-често не се взима по неизбежност. Майката например решава че вече има едно и не и трябва второ и отива да прави аборт. Ще вземе да и излезе много скъпо, пак няколко кошмарни месеца няма да може да спи; ще трябва да позабрави за заведенията и дискотеките, а тя е още млада. Или пък я е страх да не си развали фигурата или кариерата. Вече гаджето и няма да я иска и т.н. Най-често става дума просто за нежелание за поемане на отговорност. Да убие човечето вътре в нея се приема за по-отговорно решение.



Тема Re: Радвам се, че Православието зае достойна позициянови [re: JoroH]  
Автор ease ()
Публикувано10.03.07 20:33



Разбира се,че имаш право на мнение и да го защитаваш. Аз казах тези неща,защото беше споменат правенето на абортите незаконни.Това е друго нещо и не може да се допуска.

А аз не искам да съдя никоя жена,че е направила аборт-разбира се, освен ако не е в трети триместър като на онази снимка, когато е просто чудовищно и наистина не мога да повярвам,че това е така. Такива неща се правят ако детето е с огромни неспасяеми малформации или умре в утробата. Не мисля,че е законно където и да било да се прави аборт след опреден момент.

За себе си, знам,че не бх направила аборт, освен по медицински причини, но знам,че в миналото е имало моменти в живота ми, когато ако съм била бременна е нямало да оставя бременността. И благодаря на Бога,че не е се случило защото е ужасно!Не гледам лековато на тези неща, в никакъв случай и мисля,че повечето жени са така.



Тема Re: Радвам се, че Православието зае достойна позицнови [re: JoroH]  
Автор Heпoзнaт® (Архонтствуващ)
Публикувано10.03.07 22:54



Съжалявам, но трябва да те разочаровам. Няма никаква официална позиция на Св. Синод и вероятно никога няма да има. Това е позиция на един отделен свещенослужител, който вероятно ще бъде смъмрен от началниците си за това, че се бърка в светските дела.


Редактирано от Heпoзнaт® на 10.03.07 22:55.



Тема Re: Радвам се, че Православието зае достойна позицнови [re: Heпoзнaт®]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано10.03.07 23:21



Е ако е така, както казваш, оценката ми е още по-висока, щом човекът се е осмелил да заеме тази позиция сам.



Тема Re: Радвам се, че Православието зае достойна позициянови [re: JoroH]  
Автор jaime14 (born free)
Публикувано11.03.07 00:47



хареса на хората. Наистина - за църквата водещият мотив не трябва да е да бъде в синхрон със съвремието, а преди всичко трябва да се стреми да е близо до Бога Znachi li, che Bog ne e v sinhron sus suvremieto?





Тема Re: Радвам се, че Православието зае достойна позициянови [re: jaime14]  
Автор ease ()
Публикувано11.03.07 04:34



много уместен въпрос!



Тема Re: Радвам се, че Православието зае достойна позициянови [re: jaime14]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано11.03.07 11:17



В отговор на:

Znachi li, che Bog ne e v sinhron sus suvremieto?



Ами определено не е. то грехопадението насам Бог никога не е бил в синхрон със съвремието. Съвремието е изпълнено с грях и нечистота и Бог няма желание да се съобразява с това.
Римляни 12:2
И недейте се съобразява с тоя век, но преобразявайте се чрез обновяването на ума си, за да познаете от опит що е Божията воля, - това, което е добро, благоугодно Нему и съвършено.

Много "съвремия", моди и ценностни системи са се изредили и Бог не е бил в синхрон с нито една от тях. Бог си е избрал да бъде аутсайдер от това общество или по-точно, това общество си е избрало да бъде аутсайдер спрямо Бога, понеже Бог е голямото, а обществото и съвремието са малкото, в сравнение с Него. Известен е факта, че Волтер е казал, че както е тръгнало след 100 години християнството ще изчезне. Всъщност обаче, когато изминали стоте години, се оказало, че библията е най-издаваната книга без конкуренция.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.