Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:49 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Относно евангелисткото "зомбиране"...нови  
Автор Fallen_Angel (St.Lucifer)
Публикувано01.05.06 10:33



Ще ме извинявате, ако повдигам тема, вече коментирана от вас тук, но според мен вие сте май единствените, които могат да направят нещо.

На всички им е ясно, че прословутият "Исус за деца" си е чиста проба груба комерсиална продажда на евангелизъм. Интересното е, че никой май не взема насериозно нещата и никой не сезира разните му там комисии по вероизповеданията и прочие.

Аз не съм ваш редовен читател (за клуба имам предвид), но като бъдещ баща НЕ ЖЕЛАЯ детето ми да бъде обект на зомбиращи атаки на една политико-религиозна секта от типа на евангелистите.

Въпросът ми е - какво прави православната църква за тези простотии? с какво защитава изконната българска вяра от посегателствата на евангелистите (в този случай)?

П.С. Моля, ако модераторите преценят, че темата е прекалено "атакуваща", да я заключат.




Тема Re: Относно евангелисткото "зомбиране"...нови [re: Fallen_Angel]  
Автор calamitous. (незнайко)
Публикувано01.05.06 19:17



Виж сега
Всеки родител сам избира къде да води детето си.
Освен това вярата не е българска, а е християнска. Има разлика



Тема Re: Относно евангелисткото "зомбиране"...нови [re: Fallen_Angel]  
Автор isihia (ентусиаст)
Публикувано02.05.06 17:51



Прав сте. И Господ да пази наследството Ви!
Темата вече е обсъждана в клуба, включително и това какво прави БПЦ.
Ако тя поиска да се спре филма, няма ли да я обвинят в религиозна нетолерантност?
А какво правим ние самите?



Тема Re: Относно евангелисткото "зомбиране"...нови [re: calamitous.]  
Автор Fallen_Angel (St.Lucifer)
Публикувано03.05.06 21:18



Само дето никъде не се казва в рекламата, че това е евангелистка проява, спосорирана от евангелистите. И че след филма ще има листовки и досадни и дълги обяснения как трябва да отидете на сбирките им...

П.С. Под "българска" визирам това, че от лето 864-о от рождението на Христа ние сме православни. Не че сме я създали тази религия, ама от 1141 години сме такива...


Редактирано от Fallen_Angel на 03.05.06 21:26.



Тема Re: Относно евангелисткото "зомбиране"... [re: isihia]  
Автор Fallen_Angel (St.Lucifer)
Публикувано03.05.06 21:21



В случая не говорим за спиране на филма, а за точно и ясно определо казване - "Заведете детето си на организирано от Евангелистката църква прожектиране на филма..." Да не би да ги е срам да кажат кои са? Или че те стоят зад филма?

Това е достатъчно. А не да правят зарибяване стил "наркодилър"...




Тема Re: Относно евангелисткото "зомбиране"...нови [re: Fallen_Angel]  
Автор apocalipsis (непознат )
Публикувано04.05.06 11:18



Въй,тез евангелисти са истински дяволи,а?Ами изгорете ги на кладите,както по времето на Нерон,нищо че са близо 1млрд.по целия свят



Тема Re: Относно евангелисткото "зомбиране"...нови [re: apocalipsis]  
Автор Fallen_Angel (St.Lucifer)
Публикувано04.05.06 11:22



Кладите са в нечии други глави. Същото щях да кажа за всяка секта - мормони, евангелисти, адвентисти, всякакви други. Както и за БПЦ, ако беше направила този "ку*венски" номер със зарибяването.

Вярата е нещо лично и твърде важно, за да бъде търгувано с нея като перилен препарат, паста за зъби или универсално ренде Вьорнер.

Тогава от вяра тя става комерсвяра...




Тема Re: Относно евангелисткото "зомбиране"...нови [re: Fallen_Angel]  
Автор apocalipsis (непознат )
Публикувано04.05.06 12:03



Тъй,тъй...,пропусна да споменеш и останалите"секти": западно-православни,католици ,както и всички,които не палят свещи,не четат заупокойни молитви и не се кланят на икони...



Тема Re: Относно евангелисткото "зомбиране"...нови [re: Fallen_Angel]  
Автор н@блюдaтeлМодератор ()
Публикувано04.05.06 12:31



Интересен сайт, погледнах го от инфото-Ви.

А как бихте реагирал ако се въведе вероучение в училищата?
Имам предвид православно вероучение, дори и като незадължителен предмет.

Само да допълня лично мнение - това не би трябвало да е задължителен предмет , не може насила да правиш някого християнин.

Дали обаче бихте го възприел като "зомбиране"?



Тема Re: Относно евангелисткото "зомбиране"...нови [re: н@блюдaтeл]  
Автор apocalipsis (непознат )
Публикувано04.05.06 12:50



Твърдо съм ЗА вероучение -дори и православно,нали е християнско...Моето мнение е ,също то да е с незадължителен характер. Много хора се плашат да водят децата си на църква ,а с радост отиват при врачките и екстрасенсите,без да осъзнават проклятието което си навличат.По страшен ли е Исус или Църквата от кръчмите и дискотеките,които са пълни с деца?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.