Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:55 14.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Относно евангелисткото "зомбиране"...нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор isihia (ентусиаст)
Публикувано09.05.06 18:45



Свиквай, в ада е доста шумно... Гибсън си свърши добре работата, да видим ние как я вършим нашата. Ако не разбираш от кино, можеш да си мълчиш. Ако не ти харесва филма - можеш да го споделиш...То протестантите не ги понасят тия работи, трябва по-полека - може би някой "розов" сериал ще ти хареса. Или "Исус" за деца.



Тема Re: Относно евангелисткото "зомбиране"...нови [re: isihia]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано09.05.06 19:07



Гибсън и Исус да не са били в ада, че така добре са го изобразили?
Но ти четеш между редовете, затова така остро се изказваш.
И какво общо има тука разбирането от кино?
Филмът не ми харесва, понеже Гибсън не разбира от християнство , може би и от кино, а само от заснемане на кадри, с които е показал как едно болно съвременно нему общество разбира учението на Христос.
"Исус за деца" е същата идиотщина, макар и по-малко рекламирана и по-грозно направена от Суперпродукцията.

Venimus adorare eum

Редактирано от Koпpивeнa мeтлa на 09.05.06 19:08.



Тема иконитенови [re: apocalipsis]  
Автор ValentinaМодератор ()
Публикувано09.05.06 21:22



За мен килмите за Исус наподобяват иконите- някои са по-реалистични някои-по малко.

А като си помислиш, точно реалистичното у иконите най-малко ценим. Изображения на Христовото разпятие на запад и на изток сме сравнявали в други теми.

Ако искаш, сега виж катакомбно изображение на Спасителя от 4век - Рим



друго православно от 6 век - Синай


и до какъв кич търсенето на реализъм може да доведе


Поздрави!



Тема Re: иконитенови [re: Valentina]  
Автор apocalipsis (новак)
Публикувано10.05.06 11:17



След като изображението не е, кое е толкова ценното в тези икони-това,че са нарисувани от християни ли? Всеки вярващ може да си нарисува нещо по темата.



Тема Re: Относно евангелисткото "зомбиране"...нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано10.05.06 11:29



Здравейте, имате интересно мнение за филма "Страстите Христови". Разбира се не всеки би могъл да понесе подобна гледка. СПоред мен Гибсън е целял точно това, човек да види на какво е бил подложен Христос и зрителите в залата да почустват точно това което са чуствали хората тогава които са Го обичали. Мисиля че и Вас е докоснал филма, и Вие трудно приемате това което Му е било сторено. Не знаете Гибсън до колко е вярващ християнин, но ако не сте запозната в кадрите където се забиват пироните в китките на Христос участва самия Гибсън, нещо много символично-идеята на Гибсън е да каже "ние всички разпънахме Христос и преди всички АЗ най много" - а това е ПОКАЯНИЕТО, усещането за НАЙ-ГОЛЕМИЯ грешник.

А според специалисти филъмет е направен много коректно, без никакви заблуди, показващ истината. Разбира се може да има и някои недостатъци, като например че показва само земния живот на Христос и завършва така, че само загатва за възкресението, което дефакто е основна част във вярата ни в Него. Но все пак нека имаме предвид че филмът е за СТРАДАНИЯТА на Христос!

Надявам се да съм била полезна.

п.с. очаквам един от специалистите да се изкаже по темата, може би един от най-големите фенове на филма.


п.с.2 Учение на Христос - НЯМА ! Има ЖИВОТ в ХРИСТОС!

Редактирано от Gergi на 10.05.06 11:33.



Тема Re: Относно евангелисткото "зомбиране"...нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор isihia (ентусиаст)
Публикувано10.05.06 14:09



Иисус е бил в ада, а на Гибсън му пожелавам място в Рая.
Прощавай за острия тон!
Гибсън е добър католик и баща на 8 деца, не е развеждан /от малкото такива в Hollywoooooooooooooooooooooooooooooooooooooood/.
Нашите актьори от "Страстите" казаха, че уважава православието и е наистина вярващ човек. Собствената му киностудия се нарича "Icon production" - логото е фрагмент от Владимирската Богородица. Това ми е достатъчно, за да го уважавам.
Ако желаеш, можеш да ни обясниш "учението на Христос", понеже сме "едно болно съвременно нему общество".
В едно интервю Гибсън сподели, че иска да покаже единствено страданията на Христос.



Тема Re: Относно евангелисткото "зомбиране"...нови [re: Gergi]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано11.05.06 21:45



Здравейте. Наистина ми бяхте полезна.
Все пак не мисля, че истинските Христови страдания са физическите.
А Гибсън е показал само тях и при това твърде дълго ни ги изобразява, все едно сме добичета, които трябва да реват след като са гледали филма, потресени от нечовешките издевателства.
А вие също имате интересно мнение относно това, че няма учение на Христос. Но нали самият той е би лучител за учениците си?

Venimus adorare eum


Тема Re: Относно евангелисткото "зомбиране"...нови [re: isihia]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано11.05.06 21:49



Всичко, което каза за Гибсън е много добро, включително и пожеанията, но той просто не е разбрал страданията на Христос. Пък и ги възприема буквално.
Ако желаеш, можеш да ни обясниш "учението на Христос"
Какво е то? Не знаете ли? Нали сте християни.
В края на краищата е написано в Евангелията.
Неговите думи са учението му.

Venimus adorare eum



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.