Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:58 19.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Въпрос:нови [re: DAD]  
Автор ARMAGEDON (ставлитис)
Публикувано15.02.06 06:50



Пълното евхаристийно общение вероятно ще се осъществи тази година. Нека се има предвид, че обединението не означава сливане. РПЦЗ запазва структурите си. Факт е вече отделянето на "ултрасите" от РПЦЗ и съответното образуване на нови "църкви", както и прекъснатото общение между РПЦЗ и Киприяновци.

Не всеки, който ми казва Господи, Господи, ще влезе в ЦАРСТВОТО НЕБЕСНО.


Тема Re: Въпрос:нови [re: ARMAGEDON]  
Автор DAD (новак)
Публикувано15.02.06 17:21



Tova sa vajni neshta! Kade moje chovek da prochete po-podrobno za tiah? Tova oznachava li, che ako niakoi jivee primerno v Germania, bi mogal da se cherkuva v Ruska Zadgranichna Carkva s nein predstoiatel mitropolit Mark?

Sorry, che pisha na latinica. Niamam vreme v momenta da prevejdam.



Тема Re: Въпрос:нови [re: DAD]  
Автор ARMAGEDON (ставлитис)
Публикувано15.02.06 19:18



Напълно съм съгласен, че това са изключително важни неща. Погледни тези няколко линка:



От този линк има друг линк водещ към сайта на РПЦЗ, където е публикуван пълния текст.


Надявам се да съм ти бил полезен.



Не всеки, който ми казва Господи, Господи, ще влезе в ЦАРСТВОТО НЕБЕСНО.

Редактирано от ARMAGEDON на 15.02.06 19:32.



Тема Re: Старостилцитенови [re: Eжko_]  
Автор ng ()
Публикувано15.02.06 20:17



В отговор на:

След подобно изказване, няма как да не се притесня за теб, скъпи приятелю. Ако продължаваш в този д у х, що не помислиш наистина да удържиш на думите си към Тимотей : Тука рядко влизам да чета и не пиша въобще ...




интересно как съвпадат нещата с натиска, който ми беше оказан на мен самата в бележки. Впрочем, не пиша тука, защото не искам, нямам нужда да си обменям верски мисли с повечето от участниците - за какво ми е... Няма да скрия как се почувствах в дискусията за цславянския у дома си, когато започна да трупаш безмълвно стари мнения на тоя и оня наоколо ми като кашони - почувствах се както по-рано се чувствах...



Тема Re: Старостилцитенови [re: ng]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано15.02.06 21:02



Надя,

Извинявам се, щом съм те съблазнил - наистина, не съм искал това. . .

Исками се да разберем всички тук, че честият сарказъм в постингите на Росен - клонящ нерядко към откровено заяждане, - не е полезно за никой. Опитай се да бъдеш безпристрастна и се вгледай най-сетнеи в неговите писания . . .

Още веднъж те моля, прости ми . . .

Не искам да изтъквам чувствата си, но мисля че е редно да знаеш, че всичко това ми тежи - особено това, че продължаваш да приемаш нещата, заемайки предварително позиция. Позиция, която ти носи ненужно страдание.


Н.




Господ е мое упование

Редактирано от Eжko_ на 15.02.06 21:07.



Тема ?нови [re: Eжko_]  
Автор ValentinaМодератор ()
Публикувано15.02.06 21:28



Eжko, нг,
искате ли да продължите на бележки?



Тема Re: Старостилцитенови [re: Eжko_]  
Автор ng ()
Публикувано15.02.06 21:54



благословен еси, Господи, научи мя оправданием Твоим.
благословен еси, Владыко, вразуми мя оправданием Твоим.
благословен еси, Святый, просвети мя оправдании Твоими,

няма ненужно страдание, брат, говориш като атеист. Страданието е най-нужното нещо, Бог го изпраща в резултат на молитвите ни, а позициите ми, дето ми го носели според теб, са много отпреди интернетът да е измислен въобще. Те са железни. Но нека не говорим повече наистина.



Тема Re: Старостилцитенови [re: ostrovitianka]  
Автор kaмъчe (.)
Публикувано15.02.06 22:28



... по какво се различават от нас, Източно-православните... - защо се казва Източно православни? има ли западно и пр. православни?



Тема Re: Старостилцитенови [re: ng]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано16.02.06 07:21



Има ненужно страдание, излишно страдание, което не носи полза не само на нас, но и на другите. За да стане по-ясно, ще ти дам един краен пример: помисли за ония, които си пробиват носовете с едни дълги шишове.

Постингите на Росен от две години са не само саркастични, но и на места неоправдано хапливи, целейки единствено провокации и никому ненужни заяждания. В моя постинг му отговорих, като казах истината - старостилци са питали Фотий, дали децата им могат да гледат "Ну, погоди". А същевременно хулят Максим.

Теб не те боли за патриарх Максим, Надя - имаше достатъчно хули и тук, в този клуб, направили поне един опит да се противопоставиш на хулите и да го защитиш ?




Господ е мое упование

Редактирано от Eжko_ на 16.02.06 12:24.



Тема Re: ? [re: Valentina]  
Автор White Raven ()
Публикувано16.02.06 11:09








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.