Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:29 27.04.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Няма да напусне, не се тревожинови [re: Xrisa]  
Автор Kpacимиp (никой)
Публикувано16.02.05 13:26



От много говорене сбъркахте, скъпа.
Прочетете преди да говорите или
Вие просто си говорите. Ако е така
моля не ми пречите.



Тема Re: Няма да напусне, не се тревожинови [re: Kpacимиp]  
Автор Xrisa (член)
Публикувано16.02.05 13:31



Никъде не съм сбъркала. Но разговорът ни с вас става пререкание и затова без съдържание.



Тема Re: Обръщение към Mutevaziнови [re: Kpacимиp]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано16.02.05 14:13



Светите отци и с е г а със сигурност одобряват всяка з а к о н н а акция, а тази бе именно такава.

Ако във Вашата вила се настанят неканени хора, с твърдото намерение да не я напускат, а вие учтиво ги молите нееднократно за това, а те все се опъват ли, опъват (и това продължи месеци наред), то няма ли най-накрая да се обърнете към законната власт.

И когато един ден в едно с полициите отидете до вилата си и установите, че неканените гости не се подчиняват на съдебното решение за доброволно напускане на имота Ви - ВАШИЯТ ИМОТ, - тогава какво - да не би да почнете да молите полицаите да отложат акцията и да дойдат друг път , понеже престъпниците може пък и да размислят ? Че те полицаите нямат ли си и друга работа, та само с вашата вила да се занимават ?

Насилственото завладяване на чужда собственост според Закона е престъпление. А според Вас ?

Поздрави





Господ е мое упование

Редактирано от Eжko_ на 16.02.05 17:02.



Тема Re: Обръщение към Mutevaziнови [re: Eжko_]  
Автор Kpacимиp (никой)
Публикувано16.02.05 14:18



За първи път от сутринта нещо креативно.
Донякъде ще се съглася с Вас. Но в същото
време изниква въпроса: "Ами сградите построени
след настаняването и тях ли прябва да се вземат ?
Още повече, че те са строени с парите на енориаши
който ясно са съзнавали накой си дават парите ?"



Тема Re: Обръщение към Mutevaziнови [re: Eжko_]  
Автор Kpacимиp (никой)
Публикувано16.02.05 14:26



Драги Ежко,

Въпрос: "След като твърдите, че Светите Отци
винаги възроптават пред беззаконието, щяха ли
да възроптаят и срещу беззаконието на комунистите?"

Въпроса ми разбира се е риторичен. Разбира се че ще
възроптаят за разлика от ...



Тема Re: Обръщение към Mutevaziнови [re: Kpacимиp]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано16.02.05 14:42



В отговор на:

Въпрос: "След като твърдите, че Светите Отци винаги възроптават пред беззаконието, щяха ли да възроптаят и срещу беззаконието на комунистите?"
Въпроса ми разбира се е риторичен. Разбира се че ще
възроптаят за разлика от ...


Не, въпросът Ви не е риторичен, а твърде сложен и в никакъв случай не заслужава еднозначен отговор.

Знаете ли, многознаменателно е, че Господ, макар и да изобличавал фарисеите многократно, вменил (отсъдил) и в техния живот известна (само Нему) доза праведност (Виж., Мат., 5:20 и Лука, 18:14, напр.)


По време на властването на комунистите, въпреки че не се говореше за частна собственост и уж беше забранена, дори и тогава тя беше неприкосновенна. Да не кажа, че много по-вече отсега, понеже подобно беззаконие нямаше въобще да бъде допуснато да продължава толкова време.

Истината си е истина, приятелю - и преди, и сега, тя е неподатлива на времето. Ако всички партийни функционери не вярваха в Бога, то не всички можеха да се съгласят да извършат убийство, например.


Нека винаги да помним, че Съда е единствено в Божиите ръце. Амин.

. . .



Господ е мое упование

Редактирано от Eжko_ на 16.02.05 14:51.



Тема Re: Обръщение към Mutevaziнови [re: Eжko_]  
Автор ng (teacher)
Публикувано16.02.05 14:49



Каквото беше забранено по комунистическо време, си беше забранено, драги Ежко. Никакво "уж", ако обичате. Нищо по-безмислено и по-шикалкавещо от тази Ви реплика не съм чела напоследък.

...Pinson, pinson, pinson, pinson,
Comme c'est curiеux, les noms...


Тема Re: Обръщение към Mutevaziнови [re: Eжko_]  
Автор Kpacимиp (никой)
Публикувано16.02.05 14:53



И кой създаде това беззаконие.
Та нали това са същите, който
преди десети пак бяха облагодеталствани.
Не искам да вярвам че още тъжите за
комунизма.
Ще Ви припомня думите на Вашия скъп
вожд "другаря" Тодор Живков.
" Още през 1952г знаех, че комунизма е
мъртво родено дете."

Това не са мои думи



Тема Re: Обръщение към Mutevaziнови [re: ng]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано16.02.05 15:02



В отговор на:

Каквото беше забранено по комунистическо време, си беше забранено, драги Ежко. Никакво "уж", ако обичате. Нищо по-безмислено и по-шикалкавещо от тази Ви реплика не съм чела напоследък.




Г-жо,

По Конституция частната собственост по това време бе забранена. Цялата собственост (пак по Конституция) принадлежеше на държавата и народа.

Това не пречеше, човек да има личен автомобил, лична къща, лично стопанство с животни, земеделие и прочие и т.н. Като доказателство, ще Ви споделя, че аз имах закупена къща с дворно място на мое име (само моя собственост, понеже не бях семеен все още) и този имот си беше частна собственост, какъвто е и с е г а. Само че, ако тогава си позволявах да оставям външната врата незаключена, сега съвсем не е така.

Поздрав най-сърдечен

. . .


Господ е мое упование

Тема Re: Обръщение към Mutevaziнови [re: Kpacимиp]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано16.02.05 15:13



Красимирчо,

Аз не тъжа за никакво минало, нежели пък за безбожният комунизъм.

Аз гледам най-вече напред, и с Божията сила и подкрепа очаквам възкресението на мъртвите и живота в бъдещия век. Амин.


Не мислиш ли, че когато защитаваме истината трябва да се опитваме да бъдем колкото се може по-малко пристрастни.


А инак стана вече въпрос, че Бог е д и н с т в е н Е и ще бъде Съдията. Включително и за "другарите" - и за старите, и за новите.



С поздрав

. . .


Господ е мое упование

Редактирано от Eжko_ на 16.02.05 15:47.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.