Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:17 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Всъщност, любопитно ми енови [re: Enos]  
Автор LegionМодератор (предполагаеми)
Публикувано29.06.04 14:11



В отговор на:

Апостолите са оставили ученици и последователи но не и нови апостоли на мястото на убитите така както Господ е завещал.


Да не би да твърдите, че апостолите не са си свършили работата?
В отговор на:

Отстъпничеството е било един постепенен процес, който само е започнал от липсата на апостоли и пророци като основа на Църквата. То е продължило няколко столетия до пълното изчезване на автентичната Христова Църква.


И кога точно според СПД е станало "пълното изчезване на автентичната Христова Църква"?



Тема Re: Всъщност, любопитно ми енови [re: Legion]  
Автор Prokimen (наблюдател)
Публикувано29.06.04 14:31



Същият въпрос исках и аз да задам на уважаемия ЕНОС: КОГА, около коя година Е СТАНАЛО ТОВА ИЗЧЕЗВАНЕ НА АВТЕНТИЧНАТА ХРИСТОВА ЦЪРКВА, че се е наложило да се заменя с новоезически учения?

Кой от старозаветните пророци е предсказал за НОВА ЦЪРКВА, различна от тази, която Христос е създал?

НА КАКВИ ОСНОВИ Е СЪЗДАДЕНА т.н. "църква на светиите от последните дни".



Тема Enos - несериозно говоритенови [re: Enos]  
Автор surfer ()
Публикувано29.06.04 14:43



Здравейте ,

Отдавна не съм участвал във форума и намирам нова тема. С интерес прочетох досегашните дискусии.

Енос, извинете, но писаното от Вас принизява интелектуалното ни ниво. Чудя се, как се стърпяват другите участници.
Пишете детски разсъждения за ангелите - от това че ядяли хляб следвало че са хора? Ами защо всъщност да не са горящи къпини? Или пък облачни и огнени стълбове, както Ангел Господен е водил евреите през пустинята? Ами кажете за серафимите с шест крила , за херувимите с четири лица, пълни с очи, за Ангелите описани в Апокалипсиса? Айде не ни говорете такива глупости, съвсем за канарчета ни взехте - вашите измислици никъде ги няма в Библията. Ако пък сте го получили от "живите пророци" - така кажете, да знаем за какво си говорим ...



Другата нелепост - че неженените били ставали ангели и слуги на женените...Ами нежененето на много места се поставя по-високо в Библията - сам Господ казва - Мат 19:11
" 11. А Той им рече: не всички възприемат тая дума, но ония, на които е дадено;
12. защото има скопци, родени тъй от майчина утроба; има и скопци, скопени от човеци; и има скопци, които сами са се скопили заради царството небесно. Който може възприе, нека възприеме."
Нима Господ тук ни съветва да ставаме слуги на женените? Или пък ап. Павел - 1 Кор 7:1
" 1. А за което ми бяхте писали - добре е за човека да се не допира до жена. ", или
" 8. А на неженените и вдовиците казвам: добре им е, ако си останат като мене."
Според вас ап. Павел ще Ви бъде слуга ли? Вие чувате ли се изобщо?!

За Мат 22:30 - " 30. защото при възкресението нито се женят, нито се мъжат, но пребъдват като Ангели Божии на небесата." - Вие четохте ли го изобщо?! Не видяхте ли че там се говори за женени хора , които при възкресението ще пребъдват като Ангели Божии, не като мъж и жена ? Ами това обръща с главата надолу цялата ви теория, както ви каза и iordan001...




И последното - къде видяхте апостол Петър да е наречен пророк в Библията? Или някой от другите апостоли? Посочете ми място в Библията. И къде пише че Църквата се води от живи пророци? Това са някакви ваши свободни тълкувания, докато си четете Библията както си искате.

За "отстъплението" - толкова ли плитък смятате Божия промисъл за Църквата, че за кратко време да се е разпаднала? Ами това е смешно ...

Откриването на апостол Петър няма нищо общо с трансовете в които е изпадал Д. Смит, и наследниците му.

Я ми кажете - защо Книга Мормон и пророчествата на Д.Смит имат хиляди корекции за има-няма 150 години?
Бог ли се е променил за това време?

Или пишете разумно, или няма смисъл да се хабим.

Редактирано от surfer на 29.06.04 18:30.



Тема Re: Enos ...нови [re: surfer]  
Автор ra4e (търсеща)
Публикувано29.06.04 16:23



Май дойде време и аз да задам няколко въпроса на Енос и Еламан.

Защо се крие мормонската ви секта зад името на Светите братя Кирил и Методий. Защо фондацията ви се казва "Международна фондация Св. св. Кирил и Методий", а не например "Дж. Смит" или "Браям Йънг"? Толкова ли нямате достойни хора, на чиито имена да кръстите фондацията си, че използвате православните ни светители?

Зная, че отговора е в ЛИЦЕМЕРИЕТО на МОРМОНИТЕ. Използвате името на Иисус Христос, на Светите братя Кирил и Методий и на други свидни за християнина личности, за да замажете очите на българите. За повечето името на вашите "пророци" не говорят нищо, но едно име близо до сърцето на българина би вдъхнало вяра в делата на тази организация.

Чрез "ФОНДАЦИЯ СВ. СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЙ" вие подлъгвате хората като им предлагате БЕЗПЛАТНИ курсове по английски и екскурзии до Америка с настаняване в мормонски семейства. И естествено желаещи българи за безплатни летни стажове по английски има много, не бих се изненадала и вие по този начин да сте станали мормони. Стоите в Америка докато ви промият мозъците, защото много е лесно да слушаш без да се налага да разсъждаваш... Научаваш няколко зарибяващи урока и си вече подготвен мисионер в собствената си държава...
Любопитно ми е защо наричате Светия Дух - Свещен Призрак?
Кажете ми къде мормоните изучават Божието слово в пълнота или поне вашите свещени писания? Имате ли семинарии, духовни академии, откъдето излизат подготвени "БОГОСЛОВИ"?
Пак ще ви отговоря, за да не се налага да ви тормозя с размисъл - НЯМАТЕ. За какво ви е да изследвате нещо създадено в 1830г. и претърпяло над 5 000 корекции. Едва ли някой от вас знае в какво се състои вашето учение след като имате 11 пророка имащи за цел да променят вашето "Божие слово" според нуждите на всеки един от тях. За ваше сведение нашата "Библия" не е търпяла корекции за цялото си съществуване, а има само преводи.


Искрено се надявам да получите отговорите на всичките си въпроси, за да осъзнаете в какво заблуждение сте попаднали и в какво заблуждение вкарвате хората.

Дано Иисус Христос ви отвори очите и сърцата!


С усмивка денят е по-лек!


Тема Re: OТНОСНО Мат 16:18нови [re: Enos]  
Автор н@блюдaтeл (търсещ)
Публикувано29.06.04 16:45



Здравейте Енос,

С патоса с който казахте "пророк!пророк!" и "откровение!откровение", очаквах да добавите "Имаме участник, познал верния отговор! " ...Но това в рамките на шегата.

Извинете за новия ник, същия съм си зад него.
Фразата "vox populi, vox dei" е латинска сентенция от 7-8 век, а самата идея се споменава за пръв път от Хезиод...Но това няма отношение към въпроса.

Благодаря Ви за тълкуванието, макар и да беше кратко - явно до голяма степен съвпада с моето. Моля позволете ми обаче леко да не се съглася с някои моменти.

Откриването на ап. Петър е различно от откровението на Д.Смит - най-малкото не е получено по същия начин. Самият ап. Петър не е наричан пророк. Устройството на Църквата - пророк, 12 апостоли, седемдесятници - никъде не е указано такова - напротив - за епископи и презвитери говори ап. Павел, а апостолите са същите 12 които е посочил Христос и както е записано и в Апокалипсиса, и никъде не казано да се избират други на тяхно място. Те ли са поръчали това? - прочетете посланието към Тимотей например.

Но тези разлики са несъществени. Моля да не се хващаме за това.

Какво е камъкът и канарата?

Всъщност, Христос казва: "и на тази скала ще съградя църквата Си". Скалата е силната вяра, каквато е показал Петър. Поради това е наречен така апостолът Кифа, или Петър. Заради тази вяра на апостола Бог му открива истината за Христа. Това е смисълът и приетото от Православието тълкувание. На това вероизповядване, казва Господ - "ще съградя Църквата Си". Тази вяра Православната църква пази и днес, и ще пази винаги, с което отговарям и на въпроса Ви към мен и Valentina.
Но дали Вие имате тази вяра, след като Вашата църква няма нищо общо с апостолската традиция и е започнала "на чисто"?

Според Православното виждане, Църквата се е укрепвала и разраствала, като истинско Божие дело, въпреки вълненията и гоненията на които е била подложена.

Присъединявам се към въпросите на Прокимен и Легион.
В коя година според вас е настъпило "отстъплението"? Споменахте че имате материал за цяла тема...



Поздрави

наблюдател



Тема за добрия тоннови [re: surfer]  
Автор н@блюдaтeл (търсещ)
Публикувано29.06.04 16:56



Здравейте, surfer,

Мисля че сме се срещали из форума, макар и отдавна. Уважаемите Енос и Еламан са ни гости, и въпреки някои различия във вярата, не е необходимо да ги обиждаме. До сега сме достигнали добронамерен тон, нека го запазим, моля Ви.

Поздрави



Тема Re: Вече не съм изненадана...нови [re: *Лия*]  
Автор Enos (LDS)
Публикувано29.06.04 18:21



Привет *Lia*,

Никъде не съм решил, че Евангелието завършва с Д.Смит. Напротив точно ние казваме, че Бог е откривал, открива и ЩЕ открива още много неща на хората. Никой освен Него няма правото да решава кога да спрат откровенията, виденията и пророчествата, пък дори и групата хора, които са съставили Библията като сборник богооткровенни книги.

Искам да поясня, че когато говорим за това нямам предвид въобще видения, пророчества и откровения, а само такива, които са в контекста на свидетелсвото за Исус Христос. Точно както е казано в Откровението:

Откровение 19:10

10 Тогава аз паднах пред нозете му да му се поклоня; но той ми рече: Недей; аз съм съслужител на тебе и на братята ти, които държат свидетелството за Исуса; поклони се Богу; защото духът на пророчеството е да свидетелствуваме за Исуса.


Ето защо дарбите на Ванга нямат място в нашата дискусия. Както и всички други явления, които не отговарят на този дух.

Още веднъж ще Ви кажа - никого и нищо добро не съм презрял. Ако има нещо добро винаги се сремя към него. Точно както е казано в 13 символ на вярата ни:




13 Вярваме в това да сме честни, истинни, непорочни, любезни, добродетелни и в правенето на добро на всички хора; ние наистина можем да кажем, че следваме съвета на Павел: Вярваме във всичко, надяваме се на всичко, издържали сме много неща и се надяваме да бъдем способни да издържим всичко. И ако има нещо добродетелно, хубаво или достойно за похвала, ние го търсим.




С уважение,

Енос

Лука 24:45 Тогава им отвори ума, за да разберат писанията...



Тема Surfer - не четете внимателно!нови [re: surfer]  
Автор Enos (LDS)
Публикувано29.06.04 18:58



Привет,

И аз се радвам да се запознаем, макар и виртуално.
Задавате ми доста въпроси, на които вече е отговорено в предишни дискусии. Тъй като вие сте в числено превъзходство физически ми е невъзможно да отговоря на всички и то по няколко пъти. Все пак ако намеря линк ще ви го пусна.
Виждам, че не сте прочели достатъчно внимателно дискусията за ангелите, която признавам си малко занемарих. Опитах се да направя една класификация. Въпросът там беше ангелите само дух ли са или могат да имат и тяло. И двете! Понеже по първото нямаме разногласия, дадох едни стихове където се вижда, че си мият краката, ядат храна приготвена от хората и... малко ми е неудобно да го кажа мъжеложците отвън искат да ги познаят. Ей, Богу от това по голямо доказателство, че имат тела здраве му кажи. Тогава си замълчах дискретно дано да разберете ама ...

В отговор получих едни философии с нищо не подкрепени. Ангелите били духове но по божие допущение ние сме ги виждали... дрън дрън. Това се нарича "Субективен екзистенциализъм" - философко течение. Сигурно по божие допущение сме и заблуждавани. Богът в Който и ние и вие вярваме е Богът на истината.


За женените/неженените и ангелите малко съжалявам, че го написах, защото вие не познавате бракът за вечни времена. Именно за него става въпрос, а не за обикновен брак. За това настъпи голям смут...Но всяко нещо с времето си. Павел е бил вдовец все пак, а не ерген. Семейството е създадено от Бога и всякакви опити да се докаже, че е по добре никой да не се жени или омъжва са пълна глупост! Я си представете само след някакви си 50-100 години какво ще стане - няма да остане никой. Павел е казал тези неща, които цитирате защото е бил мисионер - на мисия. Мисията е за определен период от време 2, 3, 5 години и през това време трябва да си изцяло отдаден на Господа и да не мислиш за жени семейство и т.н. Та това само накратако...


С уважение към Вас,

Енос

Лука 24:45 Тогава им отвори ума, за да разберат писанията...



Тема Re: Surfer - не четете внимателно!нови [re: Enos]  
Автор Prokimen (наблюдател)
Публикувано29.06.04 19:51



Трима човека Ви задаваме КОНКРЕТЕН въпрос : В КОЯ ГОДИНА Е СТАНАЛО ПРЕТЕНДИРАНОТО ОТ ВАС ИЗЧЕЗВАНЕ НА ЦЪРКВАТА?! Никакъв ясен и недвусмислен отговор от Вас. Предпочитате да усуквате други въпроси и после се оплаквате от многобройността и от преповтарянето на въпросите.

Ако отново се повдигат някои въпроси, това ясно свидетелства, че отговорът от Ваша страна не е бил достатъчно ясен.

Вие сте единствените да мислите за ангелите подобни неща. Ако приемате виденията и екзалтирани личности наричате пророци, то защо да не уважите нашето разбиране за ангелите?!

Във всеки случай, не сте чели внимателно ЕВАНГЕЛИЕТО, където Христос се е произнесъл ясно по въпроса за женитбата във вечността, сравнявайки бъдещия живот във вечността с този на ангелите. При това е намерил за необходимо заради вас да подчертае, че нито се женят, нито се мъжат.

После, ако сте чели внимателно Библията, щяхте да забележите, че има два разказа за сътворението на човека. Първоначално, Божият замисъл е бил различен от действителното създаване на човека, т.е., първоначално човек е бил замислен като несексуален!


Колкото до опасенията Ви, че ако повечето избираха безбрачието, то Земята щяла да остане ненаселена, те са напълно напразни.

Не можете да отречете, че точно мормоните на световно значими постове измислиха тайния план за годишно избиване на чавечеството (чрез изкуствено създавани военни конфликти) за да се намали неговата численост, защото Земята не можела да изхранва многобройното човечество.

Колкото и фантасмагорично да звучат тези ми думи, те са истина. Михаил Горбочов се изпусна и пророни дума по този въпрос.


Редактирано от Prokimen на 29.06.04 19:57.



Тема Вие ли го казвате ?нови [re: Enos]  
Автор surfer ()
Публикувано29.06.04 19:51



И аз се радвам да се запознаем

Странно ми е че именно Вие го казвате - явно изобщо не сте чели предния ми постинг, или пък отговаряте само на въпроси на които ви изнася ...

От това че виждаме Ангелите и в човешки външен вид - значи че са всъщност хора - простете но ми е смешно. Хайде обяснете ни останалите им проявления ?!
Как ще тълкувате думите на св. цар и пророк Давид
"Ти правиш Ангелите Си ветрове и служителите Си огнен пламък"(Пс 103,4)

Според Православието - Ангелите имат силата да приемат и човешки образ по Божия воля. Ако Божията воля за Вас е дрън-дрън - искам да Ви припомня че по Божия воля и Вие съществувате,както и целия видим и невидим свят ... съжалявам, това говори и за вярата Ви като християнин. Ако това наричате субективен екзистенциализъм , то "субектът" е Сам Бог !! Внимавайте докъде ще стигнете така ... Доколкото четох предните постинги - вие не вярвате че Бог е създал земята, а според вас той е живял на нея и после израснал .... виждате ли огромната разлика с Битие?


Ап. Павел бил вдовец ли?! Ха, къде го прочетохте? Коя според вас е била съпругата му?

Къде видяхте тези 2,3,5 години в които човек не бива да се жени? Свободни съчинения на тема Библия ...
Ами думите на Господ Иисус Христос? И тях ли ще допълвате?

Искам да Ви питам - и това е основния ми въпрос - ако само женените достигат възкресение и съвършенство - как според вашата религия Господ Иисус Христос е Бог?

Редактирано от surfer на 29.06.04 20:14.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.