Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:35 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Към Тимотей и останалите :)нови [re: Tимoтeй]  
Автор Prokimen (наблюдател)
Публикувано28.06.04 17:59



Приятелю,

Поне аз не си правя илюзията, че бих обърнал когото и да било. Всичко е в Божията десница.

Точно заради православните е нужна дискусията, за да могат да следят диалога и сами да решават кой крив, кой прав.

Човек би могъл по-спокойно да се ориентира, четейки в клуба, отколкот, в трудна житейска минута, да го изненада неправославната проповед и да обърка и без това обърканата му от тревоги глава.

Не виждам никаква опасност от дискусиите.

Ако се затворим и прогоним всеки неправославно мислещ, ще станем самите ние "затворено общество" или с други думи казано - СЕКТА!

Редактирано от Prokimen на 28.06.04 18:01.



Тема От уважание към новодошлите [re: PPP]  
Автор Eлaмaн (LDS)
Публикувано28.06.04 19:36



Здравейте,

От уважение към Вас и мненията Ви!

Аз лично съм на същото мнение относно "Най-добре можем да критикуваме нещо, което познаваме."

Но има една друга страна на "критиката" -- "за да побеждаваш, първо се научи да губиш с достойнство". Можеш ли да критикуваш сам себе си? Ако успееш да го направиш, никой няма да може да ти устои! Защото тогава ще можеш да гледаш през неговите очи и да виждаш защо отсрещната страна мисли по начин ТОЛКОВА РАЗЛИЧЕН ОТ МОЯ!

Ако целият свят е само от последователи на една вяра, чия ще е тя?

Ако да критикуваш значи да се издигнеш в очите на онези, които (1) не ги интересува мнението ви; (2) пет пари не дават чия вяра е правилната; (3) обичат удоволствията на плътта вместо Божия Дух; (4) казват, че са членове на тази или онази църква, а в същото време ще ви предадат и при най-малката трудност, само защото ще излезе на яве някой по-могъщ от вас; (5) слушат ви без да "отбират" от казаното и т.н.

Не всичко в този свят е победата! Победа се намира и в поражението!

Аз искам да кажа на всички Ви, че желанието ми да общувам с Вас е голямо, само че ми е трудно, само да отговарям на нападките Ви!

Да учите някого на вярата си като нападате е тактиката на голяма часто от протестанстките движения, с които съм се сблъсквал.

А истинската вяра е дълго търпелива и е милостива; не завижда; не се превъзнася, не се гордее, не безобразничи, не търси своето, не се раздразнява, не държи сметка за зло, не се радва на неправдата, а се радва заедно с истината, всичко премълчава, на всичко хваща вяра, на всичко се надява, всичко търпи, никога не отпада; другите обаче, пророчества ли са, ще се прекратят; езици ли са, ще престанат; знание ли е, ще се прекрати, защото отчасти знаем и отчасти пророкуваме; но когато дойде съвършеното, това, което е частично, ще се прекрати.

Моля Ви!!!

Нека общуваме в името на доброто И ДА ТЪРСИМ ОБЩОТО ПОМЕЖДУ НИ, защото лукавият е враг на всичко добро, колкото и малко, колкото и незабележимо да е то в очите на неверника!

Незабравяйте фарисеите и книжниците, които казвали на Иисус, че гонел злите духове от хората с властта на лукавия, а в същото време ТОЗИ СЪЩИЯТ ИИСУС дал живота си за тях и им показал, с каква сила гони тези духове.

Аз поне винаги си спомням за тези цитати от Светите писания, когато разговарям с хора, които не са от вярата, която аз изповядвам.

За да не би и аз да се превърна като фарисеите и книжниците, да наричам зло онова, което идва от Бога, да хуля Светия Дух, когато ми говори чрез другите хора.

Уважавам ВСИЧКИ ВИ!

Ако желаете, НИКОГА ПОВЕЧЕ НЯМА ДА ПУСКАМ МНЕНИЯТА СИ в този или в който и да било форум, ЕДИНСТВЕНО, ЗА ДА НЕ ПРОВОКИРАМ НЕПРАВИЛНИ разбирания и тълкувания на целта ми.

ЦЕЛТА МИ Е ДА ОБЩУВАМЕ, а не да се нападаме и плюем!

Да, ще кажат някои, "ами постингати в предходната тема". Постингът ми в предходната тема беше също желание да търсим общото и ви го показах в началото на изказването ми.

Това което беше написано след това са неща, които бих казал на всички, които нежелаят да търсят доброто у другите и нежелаят да общуват, макар и само, за да се надяват един ден да "отворят очите им".

Лесно е да обиждаш някого! --- Много по-трудно е да намериш доброто у него и да градиш върху това добро, за да може един ден и той да стане добър като Вас!

Обичам Ви от все сърце!

Искам да ми кажете дали намесата ми в този форум е ОБИДА за някого или за вярата му!

ТОВА ЩЕ Е ПРИЧИНАТА ДА СЕ ОТТЕГЛЯ!

С уважение,

Еламан


Тема Re: От уважание към новодошлитенови [re: Eлaмaн]  
Автор Prokimen (наблюдател)
Публикувано28.06.04 19:42



Вече писах и се повтарям, че съм за диалог, но са нужни две условия.

1) Да се намери подходящ клуб, различен от този, където всеки ще има свободата на изразяване, т.е. условията на участие ще са еднакви.

2) да се изготви план на дискутираните въпроси, за да не се изпада в тотално объркване.

Частично приемам предложения от Енос план, но за мое най-голямо прискърбие, в него не е отредено място на Христа. Това обезсмисля по-нататъшния диалог.

Ние можем да дискутираме старозаветни библейски въпроси, но единствено през призмата на Новия Завет, чиято основа е Христос.

Само в тази светлина можем да засягаме претенцията за някакви отстъпления. ОТСТЪПЛЕНИЯ от какво или кой Завет?



Тема Re: OТНОСНО Мат 16:18нови [re: н@блюдaтeл]  
Автор Enos (LDS)
Публикувано28.06.04 20:14



Привет н@блюдател !

Честит нов/стар НИК! Надявам се, че си същия....
Отваряш дискусия по една от любимите ми теми!
Ще споделя LDS (и моето) тълкуване на тези стихове пък нека всеки сам си направи изводите. Виждам, че винаги този стих се цитира за да се докаже, че продължава от 2000 години та до сега!

И така:

Стихове 13 и 14 Правилно казваш предава мнението на народа: един казва това един онова. Тук искам да попитам на кои принадлежеше крилатата фраза "Глас народен-глас божи" и има ли той нещо общо с Православието? Аз не споделям с тази мисъл!

Стих 15 Пита вече само учениците.

Стих 16 Петър от името на всички казва: Ти си Христос. Синът на живия Бог.
Това не е показване на вяра. Това не е умозрително заключение. Това не е съждение базирано на тежеста на доказателствата. Това е знание свише, за което съмненията и въпросите са толкова далече колкото земята от небето.

Следва: 17 Тогава Иисус отговори и му рече: блажен си ти, Симоне, син Ионин, защото не плът и кръв ти откри това, а Моят Отец, Който е на небесата;

Защо е блажен Симон Петър? Защото "не плът и кръв ти откри това, а Моят Отец, Който е на небесата;"

Как се нарича с други думи това: НЕ ПЛЪТ И КРЪВ ДА ТИ ОТКТРИЯТ ТОВА, А МОЯТ ОТЕЦ?

О Т К Р О В Е Н И Е! О Т К Р О В Е Н И Е! О Т К Р О В Е Н И Е!


Как се нарича човекът, които е избран да получава откровения?

П Р О Р О К! П Р О Р О К! П Р О Р О К!

Петър (този, който получава откровения), по-късно е поставен начело на 12-те апостола. Организацията в ЦИХСПД това е по същия начин - пророк, 12 апостоли и след тях седемдесятници.

Продължаваме нататък:

и Аз ти казвам: ти си Петър , и на тоя камък ще съградя църквата Си,...

Какво е камъка или канарата? На какво е съградил Христос църквата си?
На смъртния човек Петър? Не! На името му - което значи камък? Пак не! Или на постоянното откровение давано на пророк и апостоли "облечени" в Святото Свещенничество?
Ние казваме, че този камък или канара е ОТКРОВЕНИЕТО. Само църква, която има постоянното откровение от Бога може да просъществува, да премине през всички изпитания и да бъде истинската Негова църква! Това е "условието" н@блюдател, което ви питам с Valentina дали сте изпълнили за да се биете в гърдите със "... и портите адови няма да и натделеят". Подкрепата на Господа съвсем не е безусловна. Той няма да подкрепи църква, която се ръководи от колективната човешка мъдрост.

Бих искал да попитам къде ви е канарата? Откровения нямате. Те няма и на кого да бъдат дадени. Пророк и апостоли също.
Канарата не може да бъде отдавна починал смъртен човек (Петър) , пък дори и той да е "предавал" властта си на други хора до наши дни просто защото те не са апостоли! Властта след смъртта на апостол Петър е била поета от ЕПИСКОПА на Рим! Епископа колкото и да е достоен той не е апостол и НЯМА ВСИЧКИ КЛЮЧОВЕ да ръководи Църквата.

Къде са апостолите?
Ще продължавам да питам?



С уважение,
Енос

Лука 24:45 Тогава им отвори ума, за да разберат писанията...



Тема Re: OТНОСНО Мат 16:18нови [re: Enos]  
Автор Prokimen (наблюдател)
Публикувано28.06.04 20:26



Частично е вярно това, което казвате за откровенията, но много повече то не е никак вярно.

Свети Йоан Богослов е имал ОТКРОВЕНИЕ, но той с основание не е нарекан от Църквата ПРОРОК.

Старозаветните ПРОРОЦИ са имали ОТКРОВЕНИЯ, но не всички получили откровения са признати за ПРОРОЦИ.

Признанието за ПРОРОК в контекста на БИБЛИЯТА има определени изисквания.

Всички признати пророци са благовестили с фразата: "ТЪЙ КАЗВА ГОСПОД..."

Прочее, имайте грижата да прочетете повечко книжнина по въпроса с пророците и за откровенията. Пророк Даниил прави изключение. Защо?



Тема Вече не съм изненадана...нови [re: Enos]  
Автор *Лия* (непредвидима)
Публикувано29.06.04 01:10



..драги Enos, защото под повърхността на думите ми е нюанса, който те носят и който за съжаление не сте разбрал.

Затова ще поясня, че да презреш някакво учение, за мен означава да го прекочиш надменно, да го подминеш, да не го вземеш предвид, а не да го мразиш. Омразата е взривен гняв, а Православието не предизвиква това.

А що се отнася до виденията, ще ви изповядам, че лично аз съм имала такова преди години. Дори ще ви кажа, че мистичните преживявания не се изчерпват само с видения. В репликата ми към вас не визирах цитатите от Евангелието, които посочвате, защото е видно, че говорим за времето след съставянето на Библията.

И Мохамед е имал видения. В Русия има Виссарион, който пък е написал "Последен завет" и хората живеят в комуна, като първоначалните християни. Защо решихте, че Д. Смит е завършека на Евангелието?



Тема Re: Enos, изненадана съм...нови [re: *Лия*]  
Автор MлaдЄж (зелен)
Публикувано29.06.04 08:29



В отговор на:

Д. Смит бил получил видения. Много хора в света получават видения, но не тръгват да правят църкви. Дори Ванга, която е наричана пророчица, си остава твърда ПРАВОСЛАВНА ХРИСТИЯНКА.





Здравей, Лия

Ванга бе медиум - посредник, между нисшите паднали духове и хората :

Ванга не е християнка: " Какво общо има между светлина и тъмнина? Какво съгласие може да има между Христа и Велиара? "(2Кор., 6:14-16)


В един бр. на в. Сега от 13 август 2002г., в рубриката “Наблюдател”, има едно интересно свидетелство за Ванга, споделено от съпругата на починалия писател Николай Хайтов - г-жа Жени Божилова . Изказването на г-жа Божилова е едно н е о с ъ з н а т о свидетелство за Ванга, (иначе нейна привърженичка) за това, че последната е контактувала с низшите (паднали) духове. Ето свидетелството й:

Ванга казваше: " . . . а пък нощно време н е м е о с т а в я т да спя тия д у х о в е , които ми КАЗВАТ: сутринта, като си отвориш прозореца, първо ще извикаш еди-кой си от еди-къде си. Тя казваше: аз нямам мира ни денем, ни нощем . "

(цитатът е към края на статията)


Виж още:






Господ е мое упование

Редактирано от MлaдЄж на 29.06.04 08:45.



Тема Re: Всъщност, любопитно ми енови [re: н@блюдaтeл]  
Автор Enos (LDS)
Публикувано29.06.04 09:05



Привет!

Точно там е въпросът - вижте какво трябва да става когато апостолите станат 11 (виж Деяния 1:26). Избират нов на негово място веднага защото:
20 понеже бяхте съградени върху основата на апостолите и пророците, като е краеъгълен камък сам Христос Исус,

Апостолите са оставили ученици и последователи но не и нови апостоли на мястото на убитите така както Господ е завещал. Наследниците са били епископи в най-добрият случай. В никакъв случай не ги упреквам! Почти всички са умрели като мъченици за Вярата. Много от техните ученици и последователи са също достойни хора, от които всички ние има какво да научим.

Отстъпничеството е било един постепенен процес, който само е започнал от липсата на апостоли и пророци като основа на Църквата. То е продължило няколко столетия до пълното изчезване на автентичната Христова Църква. Самият Господ е знаел това казвайки, че ги изпраща като овце сред вълци, казвайки, че светлината ще бъде отнета на света. Самите апостоли "са бързали" защото никак не са очаквали добро бъдеще и разкоша на Рим и Константинопол.

Апостол означава "някой, който е изпратен". Пратеник, който да разпространява живото слово, а не до стой на едно място потънал в разкош.

Съжалявам. Трябва да привършвам...

Поздрави,
Енос

Лука 24:45 Тогава им отвори ума, за да разберат писанията...



Тема Ванга..нови [re: MлaдЄж]  
Автор *Лия* (непредвидима)
Публикувано29.06.04 13:47



МладЕжо, употребих думата "наричат пророчица". Знам това интервю и контакта й с падналите духове. Медиум е точна дума за такива случаи. Има и една друга дума - "спиритуалист", което е библейското "запитвачка на духове". Но все пак тя не върти чаши върху хартия с букви и цифри.


Мисълта ми бе, че тя самата се е определяла като православна християнка. И желанието й е било да се построи ПРАВОСЛАВЕН ХРАМ в Рупите, но не на това място тази неканонична сграда. Заради това, че е сляпа, са злоупотребили. Аз казвам факти, а Бог е който съди.





Тема "по плодовете им ще ги познаете.", е казанонови [re: *Лия*]  
Автор MлaдЄж (зелен)
Публикувано29.06.04 14:03



Прощавай, за недоразумението

Но все пак е известно, че тя е била наясно с какви сили си има работа. Така че, нещата трябва да се казват директно. Това какво е казвала е едно, а какво в същност е станавало и става е съвсем друго.

Защото неоспорим факт е, че мнозина от всички краища на България (а и не само) ходят в "църквата на Ванга" на Рупите преди всичко заради нея, заради Ванга, а не заради Бога. И това е едно сбъднало се предупреждение, още преди да се построи какъвто и да било храм.

И това се случва - и ще се случва - години след смъртта й, което само по себе си е показателно.


"не може добро дърво да дава лоши плодове, нито лошо дърво да дава добри плодове."



Господ е мое упование

Редактирано от MлaдЄж на 29.06.04 14:32.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.