Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:20 26.04.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: ДОБРЕ ДОШЛИ В НАШИЯ КЛУБ! Полезна (и важна) инфо.нови [re: Gergi]  
Автор Лoтoc (благословен)
Публикувано21.04.09 00:03









Тема Валя така и не се завърнанови [re: фaмyлyc]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано21.04.09 13:08



Мъчно ми е за нея. Както и за другите хора, които го напуснаха. Клубът без нея, без тях, не е същият - не и на онова ниво, което беше.





Редактирано от Eжko_ на 21.04.09 13:13.



Тема Съкращаване на дълги линкове (От Камъче)нови [re: Gergi]  
Автор glishevМодератор (Недообразован)
Публикувано08.09.09 22:27



Понякога искаме да сложим линк към информация в нета, но линкът е дълъг и прави изгледа на форума неудобен.
Ето помощ при скъсяване на дълги линкове.

Прави се следното:

Избираш (url)(/url) от лентата под прозореца за писане на мнение.
След това добавяш знака = в първата скоба след url (url=)(/url), взимаш дългия линк и го пействаш след знака равно (url=тук слагаш линка),
а между двете скоби (url=линка)пишеш темата на каквото ще пускаш(/url)

И се получава

.

-----------------------------------------------------
Благодаря на Камъче, който любезно пусна тази полезна информация за всички нас

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...

Тема Re: Съкращаване на дълги линкове (От Камъче)нови [re: glishev]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано21.12.09 16:23



Шефе...Къде е архивът от Валентина "всички теми в един файл"?



Предлагам безплатна клубна защита срещу DInoHorse и невежество

Тема Re: Съкращаване на дълги линкове (От Камъче)нови [re: *abi*]  
Автор glishevМодератор (Immoderatus)
Публикувано21.12.09 16:49



За първи път чувам.



Тема Какъв е адреса на архиванови [re: Valentina]  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано22.01.10 11:18



Адресът на архива е сменен - може ли да изискаме новият ?




Тема Новонови [re: Gergi]  
Автор glishevМодератор (Immoderatus)
Публикувано28.01.10 01:14



Дължа извинение на всички по-сериозни (и добре артикулиращи мисълта си) юзъри: Прокимен, Тимотей, Аск (дето от сто години го няма и сигурно по моя грешка), Майкъл, Тормунд, Косоман, Абсента, Шиников, Гери, Ан, Кхосроу, Алекс, Торин, Сисилия, София, Испанския керван и останалите - не мога да изредя всички, разбира се.

Форумът е станал скучен и плосък. Търпя, а и Ксен с мене, теми, които нямат нищо общо с православието, хрестиянството или религията изобщо. Взеха да се мяркат очила за по две хиляди лева, мерцедеси, сервитьорки и умрели кучета. Това е неприятно и досадно, и направо превръща форума в нещо като говорилня на "Космо".

Чета "Двери", чета "Православие.бг" и макар понякога да им се ядосвам на елитарния тон, друг път съжалявам, че Ксен и аз не сме въвели малко повече ред в къщичката. Гледам, че тия дни Жоро, доскорошния мод на съседния клуб, се оплаква от дивотиите при съседите. И аз бих се оплакал от дивотиите тук, но всъщност май от мен и Ксенокс зависи да ги оправим, така че няма да се огранича с оплакването. Гледам също, че като подадеш ръка на чатърите и троловете, демек като не им свиваш сърмите, те почват да пишат все по-големи глупости.

Четат ми се по-интересни, по-информативни, смея ли да кажа - по-духовни теми, предполагам - не само на мен. И не ми се скролва през двайсет чат-постинга, за да стигна до нещо смислено, удавено в кухненски диалози.

По принцип досега съм избягвал прекалено фината цедка. Смятал съм я за нещо лошо, но почва да ми се променя мнението.

Напомням някои от правилата на форума (намират се тук):
- недопустими са личностни нападки (няма да използвате хамалски обръщения и няма да тролите);
- трият се теми и постинги с формулирани хулни мнения против вярата, Синода и патриарха (между хула и критика правя разлика, но ви съветвам да не ме карате да показвам къде почва хулата);
- по преценка на модераторите се трият теми и постинги с провокации, политически теми и постинги, спам и чат.

Следователно разцъкването на лафчета за нещата от живота и острият език не са част от целта на клуба. Мислех да пусна няколко въпроса за това искате ли да направим конкретни промени в правилата на клуба, но сега видях, че всичко необходимо там си го пише. Просто почвам по-стриктно да го прилагам. Това, казано грубо и по сталинистки означава, че ще трия нещата, които не ми харесат. Ще трия повече спам, повече флуд и повече чат. Писна ми клубът да е скудоумен.

Казано по-фино, означава, че ще трия (вече няма да редактирам, защото редактирането ми създава излишна неплатена работа) всеки груб, непристоен или некоректен постинг или тема. Тук-там може и да оставям някое политически некоректно изказване, ако... ми хареса. Тоест - ако е в неутрален тон и добре аргументирано. Субективизмът тук е неизбежен.

Оплаквания от триенето няма да приемам. Тоест на лични съобщения: "защо изтри това и това" няма да отговарям, а нови теми в стил: "защо ми махна темичката" също ще ги трия. Ако искате да ме псувате, можете да го правите във вечната тема "Модераторите на сапун", както сме се разбрали. Нея обаче почти няма да я чета. Поне няма да я заключвам, ако я вдигнете от петнайсета страница. Всичко друго, вдигнато от няколко страници обратно на първа, ще се заключва.
Разбира се, ако някой обиди някого и не го видя, обиденият веднага може да метне една лична бележка, както си го пише в правилата.

Още веднъж се извинявам на по-активните в религиозно и интелектуално отношение юзъри, че с прекалената си търпимост съм ги подлагал на досадата от ежедневни глупости. Добре, че е Ксен от време на време да замаже последиците от търпимостта ми като махне някоя дивотия, която съм оставил.

Ако имате конкретни предложения, пуснете ги в темата "За форумното съдържание" (освен ако, когато четете това, тя не е остаряла; тогава си отворете нова тема). Ако имате псувни, пуснете ги в "Модераторите на сапун".

Legi.



Тема Re: Валя така и не се завърнанови [re: Eжko_]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано25.07.10 19:18



Да, голям грях, който съм изповядал но май пак трябва да го изповядам, беше участието ми в конфликта, довел до оттеглянето на Валентина. Клубът просто е загубил православния си характер, това дори официално бе обявено - "клубът не е на православните". Съответно и православните участници ги няма, дирските спамъри се вихрят... мерзост запустения. Като се има предвид какво цъфти и из другите православни сайтове и форуми - осъждане на свещеноначалието, оригиналничене и "преоткриване на православието" от разни голобради младежи и зашеметени девойки, загубата дори на една православна медия е тежък грях. Бог да ми прости



ето, тоя камък ще ни бъде свидетел, понеже той чу всички думи на Господа

Тема Re: Валя така и не се завърнанови [re: фaмyлyc]  
Автор KceнokcМодератор (елфът савин)
Публикувано25.07.10 20:14



Както казват комунистите: искахте демокрация - на ви демокрация.

Модераторът (и държавникът) трябва да създаде такива условия, че в поверената му област да виреят плодородни дървета. ако не се справи бурените, които са по-яки, задушават овошките.

така ли стана тук?

това май е за нова тема.



Тема Re: Валя така и не се завърнанови [re: Kceнokc]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано25.07.10 20:31



Да, истината е, че "хотели лучше, а получилось как всегда". десетки православни бяха тука, целия спектър от Исихия и Елпидифор до отеца "видрица2" и отците от РПАЦ, сега имаме окултисти, чародеи и безпътен. И това е мое дело поне в известна степен




ето, тоя камък ще ни бъде свидетел, понеже той чу всички думи на Господа


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.