Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:13 25.04.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Валя така и не се завърнанови [re: фaмyлyc]  
Автор vyprosche ()
Публикувано23.08.10 23:53



И аз съжалявам за Валя!


Двамата с Любчо фотото нещо се надпреварвахте, май?
Изповядан греха е простен и не е необходимо да се изповядва отново, но Господ ни го напомня за да се смиряваме и да не го повтаряме.



Тема Въпрос към модераторитенови [re: Gergi]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано13.05.11 09:58



Току що пуснах една тема "Ционъзмът и Християнството".

Темата беше изтрита, бихте ли ми казали защо?

Става въпрос за един клип от ютюб:





Тема Re: Въпрос към модераторитенови [re: oтБpaxмaн]  
Автор фмлМодератор (щастливец)
Публикувано21.08.11 17:01



Станала е грешка.

ех мой дядо, тежко време


Тема И тук дойде "осъждане на свещеноначалието"нови [re: фaмyлyc]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано26.11.12 16:21



В отговор на:

Да, голям грях, който съм изповядал но май пак трябва да го изповядам, беше участието ми в конфликта, довел до оттеглянето на Валентина. Клубът просто е загубил православния си характер, това дори официално бе обявено - "клубът не е на православните". Съответно и православните участници ги няма, дирските спамъри се вихрят... мерзост запустения. Като се има предвид какво цъфти и из другите православни сайтове и форуми - осъждане на свещеноначалието, оригиналничене и "преоткриване на православието" от разни голобради младежи и зашеметени девойки, загубата дори на една православна медия е тежък грях.




Не ми се искаше да вярвам, че ще доживея онова, за което тук някой бе пророкувал - че този форум един ден ще стане форум на хулители, че хулителството ще бъде толерирано, щото видите ли, критикарството съчетано с хулителство, едва ли не било градивно, че Правилата на форума в това отношение ще се потъпкват от самите модериращи.

На фона на нестихващите месеци наред хуления в медиите насочени срещу висшия клир на БПЦ, това е понятно. За малцина обаче е понятно това, че това става с една единствена цел: да се омъскарят всички, до един, да внушат и съблазнят, налагайки за истина максимата . Друг е въпроса, кой доколко съзнателно или не участва в тази Съблазън.

Ала горко на онези, чрез които Съблазън дохожда.

Оня ден в предаването "Вяра и Общество" г-н Горан Благоев стигна дотам, щото да цитира и чуждата преса, обсъждаща "църковните проблеми" и заключи: Видите ли, и там знаят за дарения линкълн. Я да видим сега, кой е по-голям дарител: дядо Добре, който дари 36000 или дядо Кирил, който взе 35000 щатски долара.

И никой от хулещите досега не пожела да чуе, че колата е дадена за временно ползване. Но и да е дарена, тя ще е дар на Митрополията, а не на митрополита. После в предаването по телефона започна - и това бе съвсем естествено - едно грухтене от "загрижени" овчици и едно толериране на това грухтене. След всички свинщини, които се случиха, иди доказвай, че нямаш сестра.

През цялото време ние искаме успешна Църква - в частност, търсим благополучието на Църквата в нейното свещеноначалие - искаме в светия Синод да пребъдват свети люде. Да, ама не. Ако ние не сме свети, то и онези "горе", които са едни от нас, няма как да са свети. Всъщност, не знам - знам, че Господ дава много повече от онова, което засружаваме, следователно максимата "какъвто народа, такива и началниците" тук е неприложима - не ги заслужаваме и толкоз. И ако хулим началниците си - тези, които са ни дадени, а не ги заслужаваме, понеже самите ние не сме свети, то вършим най-страшния грях и Христос не е с нас.

Перефразирайки:

Хората не обичат началниците. Началниците по презумпиця за лошия винаги са лоши. Затова и чернодрешковците от клира са черни. Няма началник, който да удовлетворява всички. „На едни им харесва попа, на други - попадията” е глупава поговорка, но тя отразява проблема.

Започваме да живеем без илюзии – това е прекрасно! Досега бяхме свикнали с това, че Църквата се възражда, а се оказа, че много лесно ни побеждава сатаната, както направи и сега. Понеже ние не сме се научили да обичаме дори ближните си, какво остава за враговете ни. Затова и злобеем срещу братята си, готови сме да ги разкъсаме, дори и на всеослушание, пред цялото Общество, пред цялата Вселена.

Не сме се научили и да се молим един за друг, готови сме единствено взаимно да хулим, прикривайки тази гнусота с фалшивата претенция за изобличение. Готови сме с радост да се гнусим от свещеноначалието и да го унижаваме най-цинично, търсейки мъст: "Нека се покаят публично, искаме да ги видим унизени, гиди маскари с маскари. . .".

Да, това всъщност търси плебеят: "Хляб и зрелища". Не, дори това не е вярно - сега обезумелия народ търси зрелищата, а после търси още и още за консумиране. Защото хляб има предостатъчно - достатъчно е да надниквате всеки ден в контейнерите за смет или да се взрете в една количка на клошар - от онези, които ровят из боклука. Ала зрелищата, пикантериите, извратеностите, ако щете и перверзиите са все недостатъчни - за тях народа все ще е гладен и ненаситен. Затова и има надпревара за предлагане точно на тази стока.

Светът се побърка и е щастлив от това. Стигна се дотам, щото в храмове могат да танцуват обезумели хора и мнозинството - дори и на най-високо ниво - да го смята за правилно.

Всичко това ни изобличава. Нима това е обяснимо? Нима това не е свидетелство, че сме загубили и се намираме в бедствено положение? Но апостол Павел, който се смятал за най-грешния на света, именно за това говори: „Станахме като измет на света, измет за всички досега.”.

Защо сме дошли в Църквата, ако искаме само радост и благополучие? А гонения? А нима сега не са времена, когато вече ни гонят – справедливо или несправедливо – това не е важно. Разбира се, ние, грешните, сме дали повод за това. Въпросът не е в това, а в начина, по който се отнасяме към това – като по-големият син от притчата за блудния син, който не искал да има нищо общо с малкия, който станал позор за баща си? Той е лош. Той опозори Църквата – бащата и цялото семейство, което сега сочат с пръст...

Или ние гледаме на своя брат от клира по същия начи: позориш Църквата, измет с ъс измет такава ? и дори не си даваме сметка, че този човек може и да се кае, но не пред прожекторите и не за чужди грехове, а за лично своите, които сам той най-добре знае. Понеже отстрани нещата може и да изглеждат едни, а всъщност да са съвсем други.

Впрочем, аз искам да съм в Църквата - в едно с житото и плевелите. А вие ?

. . .





Редактирано от Ежко на 26.11.12 17:04.



Тема Т.10 се сложи нечестно. Нека изчезне честнонови [re: Gergi]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано15.11.13 23:01








Тема Re: Въпрос към модераторитенови [re: фмл]  
Автор Aulus Vitellius CelsusМодератор (semper spamens)
Публикувано20.11.13 14:52



Поздрав на цялото христово воинство!

Поради факта, че двамата новоназначени модератори се оттеглиха само няколко дена, след като встъпиха в длъжност, администрацията на клубовете на дир.бг. прецени, че докато не се появят заслужаващи доверие кандидати за този пост, аз и harish_chandra сме назначени за служебни пазители на реда тук.

Разбира се това не бива да ви притеснява особено. Воденето на виртуални диспути с християните относно интересните и противоречиви аспекти на тяхната религия отдавна не са ми приоритет. Така че за да не си усложняваме живота взаимно, предлагам Ви няколко простички правила, които струва ми са изпълними за всеки средноинтелигентен /а и възпитан/ потребител.

1. Големи хора сме, а този клуб е с претенции за религиозен, с произтичащите оттам понятия като нравственост, морал, добропорядъчност и пр. Демек, щом сте християни, дръжте се като такива. Даже и с виртуалините Ви опоненти.
Т. е., накратко - груб език няма да се допуска. Подобни мнения ще се трият. Виновниците ще бъдат предупреждавани и отстранявани /ако не си вземат поука/.

2. Междуличностните взаимоотношение е най-добре да бъдат изяснявани на лични бележки. Няма смисъл клубът да става арена на дрязги, интриги и пр., само защото един потребител не може да понася друг. Ако някой си позволи да всява истерия и да нагнетява напрежение /т. е. да ми създава допълнителна работа/ - бан и чао. Без предупреждение.

3. Спамът също няма да се толерира. Тук разбира се акцентът е към невярващите потребители. Да отвориш тролска тема с утвърждението, че 'няма Бог', е все едно да напишеш в клуба на Левски - 'ЦСКА - Шампион'. Т. е. подобни теми ще бъдат трити. Разбира се в рамките на дискусия в дадена тема се допускат мнения снабдени с надлежаща аргументация защо /според/ някои невярващи наличието на Бог е малковероятно явление.

4. Вдигането на стари теми /с над две годишна давност/ - не се толерира. Такава тема ще бъде заключвана. Ако желаете да се позовете на тема, потънала в сенките на забвението - създайте нова /напр. "Мария Магдалена 2"/ и поместете линк от по-старата тема в нея, заедно с вашите разсъждения по въпроса.

5. Модераторът може да е посредник, арбитър, но не и Ваш съюзник срещу неверниците/илюминатите/еретиците/извънземните. Много моля да не ми досаждате прекомерно на лични бележки как трябва според Вас да се върти виртуалният свят.

6. За тези, които са решили неаргументирано да ми противоречат 'за спорта' или за 'чест и слава', предупреждавам - модераторът е стопанинът на клуба. Неговата дума е закон. Спорът с него или публично обсъждане на решенията му е недопустимо нарушение и ще бъде санкционирано. Забележките му трябва да се приемат спокойно и да се изпълняват /с песен на уста/. Ако чувствате, че правата Ви са потъпкани или сте предупреден несправедливо, има си лични бележки за тази цел. Пък и винаги можете да се обърнете към администратора за доизясняване на казуса.

Vale bene! Благодаря за вниманието и - Always Look On The Bright Side Of Life:



Редактирано от harish_chandra на 20.11.13 16:37.



Тема Re: Въпрос към модераторитенови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано20.11.13 15:28



Рим и християнството пак се срещнаха :Д

п..п. даже не съм разбрал кога са се отеглили модераторите - а кой е Харис?



Тема Re: Въпрос към модераторитенови [re: Exaybachay]  
Автор harish_chandraМодератор (curmudgeon)
Публикувано20.11.13 16:36



Хариш, някои го пишат като Харис.



Тема Re: Въпрос към модераторитенови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор izz ()
Публикувано20.11.13 17:13



ан така, обичам тоя но нонсенс похват





Тема Re: Въпрос към модераторитенови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Prokimen ()
Публикувано20.11.13 18:26



На многая и благая лета!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.