Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:29 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Банкова грешка или машинация?нови [re: Ивoтo]  
Автор !Roxana! (старо куче)
Публикувано12.04.13 14:58








Ех, да очекваме в следвашия ти пост - три реда по-долу- че не помниш и защо си отворил темата и искаш савет.....









ееееей, как си заслужавате съдбата еййййййййй .....








Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от !Roxana! на 12.04.13 14:59.



Тема Re: Банкова грешка или машинация?нови [re: Ивoтo]  
Автор forti (заслужена)
Публикувано12.04.13 21:34



Изискайте и си изчакайте официалния отговор от банката и копия от техните документи за грешната заверка на превода, дата на превода и дата на теглене на сумата, документите за т.н. "оформяне" - кой и на какво правно основание е разрешил промяна на лихвения статус на клиентска сметка без знанието и против волята на титуляря, копия на уведомителни писма до вас по случая, ако имат такива.
Тогава вече ще стане ясно какво се е случвало - никой прокурист няма да се подпише на официален отговор с неверни данни.
В крайна сметка изправността на банковата техника не е отговорност на клиентите за да поемат банковите загуби от това, че и с кредитни лихви отгоре, както и не пият хапчета за познаване кога ще сгрешат компютрите и банката ще им"оформи" грешката като кредит:)
Освен това, една такава грешка цъфва още след нощния ъпдейт на банковия ден и малко вероятно е парите да не са били налични сутринта в сметката. Ако имате и по-малък дневен лимит по картата от сумата на превода - не би било възможно и да се изтегли в 1 ден. Но дори и да са били изтеглени - първо трябва да ви уведомят писмено и да ви поканят доброволно да възстановите сумата БЕЗЛИХВЕНО! Има полезни, законни ходове и с договаряне между банката и клиента да се изправи грешката цивилизовано за двете страни ...да си отнесат въпросната сума в служебна безлихвена сметка, вие да дадете съгласие за инкасо при постъпления във вашата сметка банката да си дърпа договорен размер на суми до изчистването.
И чак след документирано поискване от банката да възстановите сумата и отказ от вас - може да се отива на съдебен иск.
С това тяхно "оформяне" не мисля, че ще стигнете до съд. В случай, че договорите казуса извънсъдебно и нямате съдебно решение по случая - след приключването му задължително Банката да издаде удостоверение, че нямате задължения към нея!

Редактирано от forti на 12.04.13 22:02.



Тема Re: Банкова грешка или машинация?нови [re: !Roxana!]  
Автор forti (заслужена)
Публикувано12.04.13 22:00



Рокси, отвори си друга тема , не спами тази - важна е, може други ощетени в тази банка да прочетат тук какво се случва и да си търсят правата.

Не обърквай хората с глупости. Едно е унифициран международен стандарт за банкови кодове и номера на сметки т.е. "адресите" им, но управлението им е друга бира и е под местното законодателство! И банките в Кипър са с АйБан, но сметките във всички тях (и чужди и местни банки!)ги млатнаха с данък, въведен с местен закон...





Тема Re: Банкова грешка или машинация?нови [re: forti]  
Автор !Roxana! (старо куче)
Публикувано12.04.13 22:22



Брех, откога стана тека, че темата е твоя и раздаваш съвети кой да пише по нея?


темата е публична и ше пише който си иска - ти некфи права ли имаш върху дир и темата?


Даже афтора не е собственик на темата - а само домакин....това е медия бе хора! кога ше се научите на обноски?

Докога ше я карате по селски - с размахани ръце и крясъци да си напътвате магарето?


ПС: аз мисля, че твойта гледна точка е добре описана и обоснована - но не е пълна - защото афтора си го каза неколко пъти - че оригиналната банкова сметка към картата (и титуляра на сметката) съществуват в чужбина ....


Колкото и да се пънеш да даваш уроци по банково дело - не можеш да прескочиш тоя момент....а афтора удобно забрави всичко, което е приказвал.....и накрая си фръцна поличката и развя гол гъс......и показа кфо седи отдоле.....




После, още му се чуда на акъла на афтора - защо още не е описал тука с какво е уведомен от банката? как тека е разбрал че е длъжник - биячи ли дойдоха в къщата му?



Просто, афтора си клати ташаците в такт с твойте благи съвети и не изглежда да му пука много - и сам си признава, че парите са похарчени веке....


Твърди, че са преведени по погрешка, и после не по погрешка са похарчени по картата (очевидно от самия него, щото кой друк ше харчи от тая карта....)


Ся, кой криф, кой праф, а парите похарчени - значи човека требе да ги върне, и тфа е полужението!


Елементарна порядъчност....и не моем да разбЕрем за кфо ви е да дигате стойки и ти, и той - че некой бил ощетен?


Похарчил ли е парите? похарчил ги е!


Ми да си ги върне и то с лихвите....


ПС: другия момент е, че афтора използва пасив тенс - оф, как се казваше на балХарски - че парите са похарчени - и не става ясно кой ги е похарчил - абе човеко е явно ловък да приказва без да казва нещу.....

Абе историята мерише та се кине! а афтора развя червения си гъс и па се издена бес обеснения....кис-кис-кискис.....





Редактирано от !Roxana! на 12.04.13 22:24.



Тема Re: Банкова грешка или машинация?нови [re: forti]  
Автор !Roxana! (старо куче)
Публикувано12.04.13 22:31



Трябвало да отида в някой клон, да ми дадат движението, щял съм да видя. Аз разбира се ще взема да видя какво ще ми дадат, обаче аз самият си пазя месечните извлечения отпреди 5 години, и много добре се вижда от тях, че не е имало никакво задължение. В последствие ми е оформено такова със задна дата, не знам в какъв момент, и за да е пълен купонът, били текли и лихви върху него!



Кажи сега, като ангаже по темата, ти как тълкуваш тоя текст?

обаче аз самият си пазя месечните извлечения отпреди 5 години, и много добре се вижда от тях, че не е имало никакво задължение. В последствие ми е оформено такова със задна дата, не знам в какъв момент, и за да е пълен купонът, били текли и лихви върху него!


Значи, пазел си той извлеченията месец по месец. После изведнъж се установява, че в задна дата се появява отнякъде пасив по картата - и как това не се отразява на баланса по картата, ас не моем да разбЕрем?


И фаопще, спорет него и както го описва, вмъкването на пасив със задна дата е ей тека по средата некаде, и после всичко по картата си е пак нормално? че как е получавал месец след месец тея извлечения с нормален баланс тогава? и къде е изчезнала сумата при нормалния баланс, и ако баланса е нормален после за месеци, тогава него за кфо го търсат тогава изопщо????


Описанията му са напрау О'Шипка героични - тука даже банкоф експерт ше дигне ръце....


Как тоя човек е боравил с карта с международно покритие, ас не искам и да знам.....и откога пълнолетните в тая страна немат акъл за маймуна даже......






ПС: просто мен, когато харча от сметката си - в баланса ми излиза сумата извадена от актива.....и вкарана в пасива, и отстрани баланса по сметката СЛЕД похарчването....


Как му флизат и излизат сумите на тоя човек, не моем и да гадаем - то тека кур ше му бутнат в устата и той нема да знае флиза ли му, излиза ли му, активно ли или пасивно му влиза......


Просто.....ас лично си отворих толко смех и забавление да чета описанията му, че тука ритах под бюрото ми - ахахахааааахххх........







Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от !Roxana! на 12.04.13 22:32.



Тема !МОДЕРАТОРИ!нови [re: Ивoтo]  
Автор пpивeт (:-)
Публикувано16.04.13 15:10



Абе няма ли някой чистач да изтрие чуденките от темата,
че да става за четене? Щото е важна и интересна.
Може после да изтрие и този пост, да не замърсява...
Благодаря!

Съкращавайте фразите до размера на мисъл. М.Вайсберг


Тема Re: !МОДЕРАТОРИ!нови [re: пpивeт]  
Автор !Roxana! (старо куче)
Публикувано16.04.13 23:56



Абе няма ли някой чистач да разкара никовете без мнение по темата, които не са писали по темата и които се намесват със заповеди кой кфо да прави из тоа клуп?





Тоа ник, некой да го е виждал да пише из клупчето? да има информативно и помагащо мнение по темите из клупчето? некой да му е виждал очите в реалността?


Ееееех....кога ше се научите да не си бъркате в гащите, само за да пръднете?

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от !Roxana! на 16.04.13 23:57.



Тема Re: Банкова грешка или машинация?нови [re: forti]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел)
Публикувано25.05.13 19:28



Амига,

с това... нещо, наричащо се тук Роксана няма да излезеш на глава. Независимо колко и какви аргументи и изразни средства използваш! Не случайно в клуб "Програмисти" я наричаха "бесното"... докато не и биха шута (бан от клуба).

Като и гледам проявлението и тук- абсолютно същия модел на поведение, изказ и манталитет като цяло.

Олег Иванов
Аре със здраве!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.