Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:15 15.05.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Банкова грешка или машинация?нови [re: !Roxana!]  
Автор Ивoтo (егоист)
Публикувано12.04.13 11:44



Можеш да теглиш суми овърдрафт от дебитна карта само ако това ти е залегнало в договора с банката, подписали сте се и двете страни, уточнен е максимално разрешеният размер на този овърдрафт, лихви по него, и т.н. В моя случай не е договарян никакъв овърдрафт, там е работата. Но няма и никакво източване на сметки, престани с фантазиите. Имам чувство, че за първи път чуваш за банкови грешки и въртиш и сучеш и едно не можеш да разбереш, че стават грешки.





Тема Re: Банкова грешка или машинация?нови [re: forti]  
Автор Ивoтo (егоист)
Публикувано12.04.13 11:50



Най-накрая разговор по същество, благодаря за което.

Значи, точно за това иде реч - от карта с неснижаем остатък банката твърди, че все пак е изтеглено повече и е станала на минус. Как е станало това бе, пичове? Ми, ъъъъ, сори, наша грешка в компютрите, захранили сме ви без да искаме картата с повече пари.

Това не е проблем, случва се. Което ме нервира в случая е, че банката пределно ясно знае как се процедира при грешки - ако има наличност, се прави обратен превод, както сте написали. Нарича се служебен коригиращ превод. Обаче ако няма вече наличност по сметката, банката единствено може евентуално да води дело за неоснователно обогатяване, по ЗЗД.

Вместо това пичовете решили да го оформят като дебитно салдо по сметката. Което си е незаконно отвсякъде.

Правилно казвате и за Централната банка, и точно така и процедираме с адвокатите. Стряскаща е обаче наглостта на банките, несъмнено, доста изпусната работа. Представям си колко хора, на които не им се разправя, или се страхуват да си търсят правата, биват набутвани с подобни казуси.





Тема Re: Банкова грешка или машинация?нови [re: !Roxana!]  
Автор forti (заслужена)
Публикувано12.04.13 12:00



Здравей Рокси:) Не мисля аз да съм в голяма грешка по отношение на фактологията и това, че случаят е вътрешна работа от банков служител:) А ти чети внимателно изложените от автора факти и вземи се запри малко - тук никой не пита как титуляр оперира по овърдрафтната си сметка в Кралството или друга чужбина:)
Чети внимателно - имало и други такива случаи в тази банка - и тях ли холдерът на банк акаунта ги източил, че вкара човека в такъв сериал





Тема Re: Банкова грешка или машинация?нови [re: forti]  
Автор !Roxana! (старо куче)
Публикувано12.04.13 12:22



Виш бе жена




Просто интернационалното банкиране не е точно 1:1 с балхарското - нема кфо да се лъжеме.....


Ся, виждам го прет очите си - и живея в тоя британски свет успешно веке почти 4 години по календар - ебалоу си е мамъта - това са базови полужения!


Ся, че в балхарието никой не е чувал за това - каква персонална грижа ми е това на мен? точно никаква....



Ето, казвам ти - с оторизация на банк холдъра Е възможно да източиш кредит от дебитна карта - и това просто е стандарт!



За бога, ше ме изкарате, че дося съм живела 4 годин на банкови илюзии в УК...аре по-кротко, молим......




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от !Roxana! на 12.04.13 12:23.



Тема Re: Банкова грешка или машинация?нови [re: forti]  
Автор !Roxana! (старо куче)
Публикувано12.04.13 12:29



и тях ли холдерът на банк акаунта ги източил, че вкара човека в такъв сериал


Абе, жена....


лекарство срещу тъпотия нема - нема и да има!




Що телефонни измами станаха - и са обществено известни - и още се намират будали да се хванат и да плащат.....


Та какво остава за банкови измами.....


Просто - секи будала си намира майстора, това е допре известно......


И обратното също де е верно.....




сега ще ти го болдна с големи букви, белки го прочетеш:



НЕМА НИКАКЪФ МЕЖДУНАРОДЕН НАЧИН ДА ПРЕВЕЖДАШ ПАРИ ОТ ЕДНА ДРЖАВА В ДРУГА БЕС АЙБАН!!!!!!


Имаш ли айбан - то ти подлежиш на международни закони, не на месТни!



Сека банка, регистрирана по международни закони, ще се поткове - никой не иска да плаща мелиони обезщетения!


Това, че има балхарски будали да се ловат - има ги насекаде - пият една студена вода и после да си опичет акъла......


Жена, ти разбираш ли защо международен случай на банкови машинации и осъдена банка ше повлече масови и милярдни изплащания на обезщетения? коя банка мое да си позволи това?????


Тука разбиха неколко британски банки - 30 години слет подобни нарушения още плащат и ше плащат мелиарди на пострадалите.....



Просто, защо изопщо имате мнение, като немате адекватно мнение????? за кфо си говориме изопщо, за махленски плетки ле!






Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от !Roxana! на 12.04.13 12:29.



Тема Re: Банкова грешка или машинация?нови [re: Ивoтo]  
Автор !Roxana! (старо куче)
Публикувано12.04.13 12:35



Аре бе Ивото.


Що не ни светнеш за коя држава си говориме се пак, за да провериме ей тека за опща колтура за кфа банкова машинация си говориме, в която на сляпо обвиневаш коя банка молим? че дотука ний си пишеме, а ти си драскаш версии и лажи......







Я да обесниш къф ти се пада роднината, от който си теглил пари - не вервам да си изпращал ТИ в чужбина - е знае ли чувек - ама дай да знаеме и ний де!


Я да обесниш целата историйка - как си се озовал с източена банкова карта издадена от чуждестранна банка - кой отвори акаунта, кой го захранваше, в каква валута, при какви условия и прочие детайли?


Та ебъ у перушанестия ....мноу знаеш, ама ти си с 2 крака в калта - и още риташ по некой друк - и не си видиш де са ти затънале краката.....





Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от !Roxana! на 12.04.13 12:36.



Тема Re: Банкова грешка или машинация?нови [re: Ивoтo]  
Автор !Roxana! (старо куче)
Публикувано12.04.13 12:41



Какво толкова има да ти обяснявам - за първи път ли чуваш, че един човек може да има сметка, а да нареди на банката да издаде по тази сметка карта на друг човек? Само че не става дума за дете, а аз съм този, на когото е издадена картата, а сметката е на мой роднина, който е в чужбина. И това е нормална практика.



ИВОТО, КАКА ТОВА ТИ ЛИ СИ ГО ПИСАЛ???

Иле некое извънземно....


Ако ти покажат сопствените ти банкови извлечения (както ас ти показвам собствените ти изявления тука) ти па ли ше реагираш тека, се едно че ас съм изтеглила парите от сметката ти????


Да ви ебъ у истерясалите балхарски малоумници....


Ти не помниш кво си писал три реда по-горе - как ше знаеш и помниш кфо си праил преди 5 години по международна банкова сметка??????










Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от !Roxana! на 12.04.13 12:42.



Тема Re: Банкова грешка или машинация?нови [re: Ивoтo]  
Автор !Roxana! (старо куче)
Публикувано12.04.13 12:52



Можеш да теглиш суми овърдрафт от дебитна карта само ако това ти е залегнало в договора с банката, подписали сте се и двете страни, уточнен е максимално разрешеният размер на този овърдрафт, лихви по него, и т.н. В моя случай не е договарян никакъв овърдрафт, там е работата. Но няма и никакво източване на сметки, престани с фантазиите. Имам чувство, че за първи път чуваш за банкови грешки и въртиш и сучеш и едно не можеш да разбереш, че стават грешки.


Ето от тея думи става ясно, че ти и договора с банката не си чел - я си признай, говориш ли езици?


Я си признай в коя држава беше отворен тоя банков акаунт и на къф език беше написан договора?


На теп известно ли ти е, че ако не разбираш езика, на който подписваш документи, то това си е за твоя сметка? и на твоя отговорност?


Я сега дай повече детайли - защото Ти си закъсалия, затънал до ушите в едно банково и лично блато......




дееба и нахалитета - ти се опитваш да му помогнеш - оно скаче да те апе......







Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от !Roxana! на 12.04.13 12:52.



Тема Re: Банкова грешка или машинация?нови [re: !Roxana!]  
Автор !Roxana! (старо куче)
Публикувано12.04.13 13:42



Първо трябва да мине моя оторизация - примерно да съм подписала дайрект дебит, иле онлайн да съм потвърдила (примерно) пейпал плащане. Примерно. Тогава банката ми разплаща овърдрафт. Ас да съм си правила сметката колко имам налични и дале не влизам в овърдрафт.




Допълнение.



Когато минаваш оторизация - това се контролира по много начини.


По телефон - заедно с проверка на айпито ти - плюс адресна регистрация - плюс гласова комуникация - примерно потвърждение на парола, която знаеш само ти.



Комбинацията от секюрити интернет текнолоджис плюс глас, плюс телефон в рамнките на няколко минути риспонс - плюс дългосрочна работа с банката - плюс авоари - плюс многобройни лични срещи с мениджърите - ас затфа не избегвам НИКОГА срещи с банковите си мениджъри - нека ме знаят - нека ме помнат - нека ми козируват - и сичкото още - каквото се сетите .....



Нема начин това да се разбие от външен човек....



ПС: възможно е да е ътрешен човек от банката - и пак ше има следи......защото с тея технологии - ебалоу си е мамъта!


Ас поне, кат'индженерка, мислим да съм 1 гъс напрет - ама и ас не се чюфствам сигурна - и затова потсигурявам по 12 начина секо едно малко бариерче.....




Който не праи това в днешнио свет - по мое мнение е откровено лут, даже за връзване!




ПС: относно афтора - жал ми е баче за тебе - иди и си плати, да не те разкарват по целио свет за нищо пари....за какво ти е тоя печат? после си оправай часните сметки - колкото толкова....завътрен си в кръга - нема излизане - не моеш да излезнеш на банка от международен статут......



Прецени си силите бате, на кого моеш да излезнеш - иначе цената ше си я платиш - гледай само да не плащаш за целио крък.....ти единствен.....





Бахси, не моем да повервам на кфи основни неща ви учим : никой ли не ви е обесневал - моеш да си мериш силите само ако си сигурен, че ше победиш......


Бахси, не моем да повервам колко е испаднала страната и ората вътре .......това да немаш никфо вътрешно усещане за реалност- това е НАИСТИНА СТРАШНО




Едит: за неразбралите - да напомня и да нашокам канчето:


спорет балхарския закон, неплатени задължения от родители и просто семейни задължения наследени - преминават у децата .......



Какво наследство ше оставиш на децата си, нещаснико??????



Оф, ем ми е жал, ем ми иде да го набия идеота......



бахси, мое ли толко тъпоумие - е явно мое....







Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.













Редактирано от !Roxana! на 12.04.13 13:49.



Тема Re: Банкова грешка или машинация?нови [re: !Roxana!]  
Автор Ивoтo (егоист)
Публикувано12.04.13 14:12



Душата, явно си на силна химия, не мисля да ти отговарям повече. Сто пъти ти казах, че не става дума за никакво източване, и всичко си става в нашта мила родина, и никаква карта от чуждестранна банка пък изобщо няма, яко халюцинацийки гледам, са те налегнали. Айде, със здраве.

Редактирано от Ивoтo на 12.04.13 14:13.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.