Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:49 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Банкова грешка или машинация?нови [re: Ивoтo]  
Автор !Roxana! (старо куче)
Публикувано28.03.13 14:13



Сичко, което ми хрумва в момента .....е - обърнете се към европейски съдилища.


намерете адвокат екимов - последно знаех, че живее в Пловдив - нямам данни за него в последните 5 години - той се занимава с дела към европейските съдилища.


Вие сте европейски граждани също, освен че сте български! има закони, и те трябва да се приложат!


намерете ерудиран адвокат, и по възможност честен - това звучи оксиморон - но да кажеме, че поне да се надяваме.....че ще вземе делата ви присърце.....



Вероятно става дума за нищожни суми ...но! юрисдикцията е длъжна да ви даде разрешение на конфликта и да си получите правата по закон!




Нема значение какви са сумите - търсете си правата, дори да става дума за неколко лефчета!



Случай по случай в европейските съдилища - и нека се види как работи балхарския съд - и нека се види истината!



ПС: не се предавайте - знам, че не е лесно - но! всички заедно - и мафията нема да посмее повече да стъпи на шиите ни!





Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от !Roxana! на 28.03.13 14:13.



Тема Re: Банкова грешка или машинация?нови [re: Ивoтo]  
Автор !Roxana! (старо куче)
Публикувано28.03.13 14:43



Другото, което ми хрумва - е че титуляра на сметката си е правил некфи машинации. Но в тоя сценарий не моем да разбЕрем защо банката го покрива и издава различни извлечения?


Изобщо, ти как получаваш извлечения от банката, щом не си титуляр?


ПС: бахси, мисля, че или ти не разбираш проблема, или не го обесневаш добре, иле банката здраво гази в лайна






Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от !Roxana! на 28.03.13 14:44.



Тема Re: Банкова грешка или машинация?нови [re: Ивoтo]  
Автор !Roxana! (старо куче)
Публикувано28.03.13 14:50



Ми не ти е ясно, драга Роксана, ма търчиш да даваш акъл и квалификации. Айде успокой малко топката. Нещата вече са дадени на адвокат и затова не може да очакваш съществени индивидуализиращи подробности, но с няколко думи:

Какво толкова има да ти обяснявам - за първи път ли чуваш, че един човек може да има сметка, а да нареди на банката да издаде по тази сметка карта на друг човек? Само че не става дума за дете, а аз съм този, на когото е издадена картата, а сметката е на мой роднина, който е в чужбина. И това е нормална практика.

Нормално е човек да си следи наличността, и докато съм ползвал картата, съм си следил наличността на банкоматите. Но някой в банката така е оплескал нещо, че на банкоматите е излизало, че имам наличност и всичко е ОК. Не само това - докато съм ползвал картата съм получавал месечни извлечения, показващи че нямам задължения. Освен това по картата НЯМА договорен овърдрафт. И по този начин кашата е пълна.

Нямам нищо против хората, които живеете в чужбина, ма като изкарате там малко повече време и като позагубите връзка с нашенската реалност, ставате доста дразнещи, като вземете да давате акъл и да обяснявате, че нещо не можело да бъде. В България всичко може, ти защо мислиш, че хора взеха през ден да се палят по улици и площади?





Ето на това мнение репликирам.





Ясно се вижда, че сметката е на титуляр в чужбина - който я захранва.



Ти явно плащаш нещо у балХарието. Ваша си раута, за да има карта и да я ползваш, явно имаш и заверено пълномощно.



Но се пита в задачата, защо на тебе ти се пращат извлечения - банкова практика е извлечения и движение по сметката да се праща САМО на титуляра.....



И САМО И ЕДИНСТВЕНО титуляра е държан отговорен пред банката...


Картовия държател нема НИКАКВО значение...той само ползва картата, и по закон я ползва с нотариално заверено пълномощно.....



Я сега обесни, как си ползвал картата - иле как се е случило да носиш карта с пари от друг титуляр, и позле банката да подгони теб?


ПС: мислата ми е, че ако титуляра е загинал финансово в чужбина - то сега банката гони тебе......






Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от !Roxana! на 28.03.13 14:51.



Тема Re: Банкова грешка или машинация?нови [re: Ивoтo]  
Автор !Roxana! (старо куче)
Публикувано28.03.13 15:06



А другия момент е, че титуляра е захранвал сметката, после е спрял - а ти (или той) (ама некой) я е източил, госпот знае как....


И банката е непричом, ако и двамата сте играли игрички - ти, картодържателя, и титуляра - който е държал правата върху сметката....




Робът се бори за свобода. Своодният - за съвършенство.

Редактирано от !Roxana! на 28.03.13 15:53.



Тема Re: Банкова грешка или машинация?нови [re: Ивoтo]  
Автор !Roxana! (старо куче)
Публикувано28.03.13 15:09



Само и единствено титуляра може да променя условията на ползване на една сметка.


Само и единствено титуляра може да изиска овърдрафт иле движение по сметката. Картодържателя може само да извършва плащания, и нишо друго. Ако има наличност.



нещасник ти...казах ти по-горе, зашо не си прочел договора, и защо не знаеш основни позиции в банковото дело?



Робът се бори за свобода. Своодният - за съвършенство.

Редактирано от !Roxana! на 28.03.13 15:54.



Тема Re: Банкова грешка или машинация?нови [re: !Roxana!]  
Автор Ивoтo (егоист)
Публикувано30.03.13 19:17



Айде стига вече, взе да се увличаш. Какви машинации може да е направил титулярът, който е в чужбина, пълни глупости. Извлеченията се получават на посочен от титуляра адрес в България, който е моят адрес, титулярът няма адрес тук.
Случаят изобщо не е сложен, банката е направила грешка и се е опитала да я коригира по непозволен от закона начин, това е.



Тема Re: Банкова грешка или машинация?нови [re: Ивoтo]  
Автор !Roxana! (старо куче)
Публикувано30.03.13 20:36



Нема толкова откачена банка, ше я скъсат от глоби, мой чувек.


В банките тея неща се корегират централно - не е възможно дребен чиновник да ти източи сметката и да препише това на банката. Нито пък голем чиновник - наистина ли верваш, че некой със заплата от 100К ше се занимава за неколко лефа от източена дребна сметка????


Случая е от друга категория - и е добре да разбереш това. Нема начин да бръкнеш централно в софтуера и да дигнеш некфи келеви лефчета - ти ако моеш за неколко лефчета, ти ше моеш и за мелиони - на кой му требе да си цапа ръцете с лефчета?????



Но, аз съм си посочила теорията - ти си следвай процедурите - банката е длъжна да ти съдейства. Ако не - имаш право да идеш на международен съд (говоря за международен, защото не съм сигурна дали районните съдълища в страната са оторизирани да се занимават с дела за интернационални банкови транфери).



Но както казах и по-горе - аз се опитах да помогна, ако не съм успяла - здраве да е, но в твоята ситуация всеки съвет е добър, за да огледаш ситуацията от повече страни....



ПС: не забравяй, ас също пращам пари на семейството си и знам отлично последствията от това и онова - и аз плащам оттука всички такси по трансфери и фийс - защото не виждам как семейството ми ще ги плати .......



Ако реша - моем тека да си натопим семейството, както душа да им е яка - но и през ум не ми минава - но кактосъм казвала и преди- хората са различни.....


ПССС: банката, която држи авоарите ти, ти прави нещо като кредитен рейтинг, който (уш) е неофициален.


Ако имаш положително - строго положително салдо - и редовни и безгрешни разплащания, то банката ти дава доверие и кредитен рейтинг....


И ако решиш в някакъв момент да теглиш пари по някаква пречина - то моеш да изтеглиш бая повече от колкото некой с лош рейтинг....по тоя начин, некой хора држат по 20-30К (и колкото е там) в банка (сумата не е важна, важно е как я држат) и не я пипат дълго време...и дебнат всеко пени...


И един ден кандидатстват за овърдрафт иле кредит и теглат двойно и тройно повеке...и оставят след себе си мишени.....



Сам прецени на тебе колко време ше ти требе да изплатиш тая сума, или да я спестиш ...а банката ше се мотае дълго време по интернационалните хоризонти да издирва рилейтид ту ди банк акаунт холдър......




Всичко мое, скъпи ми Смехурко.....нема невъзможни неща......



ПСССССС: изрични настоявам - особено по интернационални трансфери, сека банка ше се поткове - и че правата върху банковия акаунт са ЕДИНСТВЕНО И САМО НА БАНК АКАУНТ ХОЛДЪРА!

Самата банка нема право да пипне даже едно пени по сметката! ако това се случи, ше я скъсат от такси и глоби - интернацьонално! нема толко луда банка да си пречини това за 100 лева на балхарска територия!




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от !Roxana! на 30.03.13 20:36.



Тема Re: и какво от това?нови [re: Ивoтo]  
Автор potr (пристрастен)
Публикувано31.03.13 16:52



Не виждам връзка между съда и това да не кажеш името на банката. Така става 'един ме наби ама няма да кажа кой е'. Ако толко те е страх от тая банка пък никой не може да ти помогне.)



Тема Re: Банкова грешка или машинация?нови [re: Ивoтo]  
Автор !Roxana! (старо куче)
Публикувано04.04.13 12:59



Извлеченията се получават на посочен от титуляра адрес в България, който е моят адрес, титулярът няма адрес тук.



Моята британска банка НИКОГА не би пратила извлечения по тоя начин.


Как получи тея извлечения - на свое име и на свой адрес,щом не си титуляр? това е противозаконно - извелечения се получават САМО ОТ ТИТУЛЯРА!


Това присъства в договора - и всеки опит да играеш текива игрички ше си го платиш...както явно е и станало...





ПС: в случай, че все още не си разбрал - титуляра имайки всички права, е играл зад гърба ти - ясно е, че ти си имал възможност само да получаваш основни справки по ПОС-овете и никакви извлечения на свой адрес и име не си получавал.


Титуляра си е източил сметката. Направил го е така, че е минало много време, преди некой да се усети. Още време е отнело да намерят всички, свързани с гешефта. Още време е отнело да издирят начини да си съберат сумите.


Сега си на дулото на оръдието - и лично ас бих те посъветвала да си платиш, да забравиш титуляра, банката и случката - и за в бъдеще да си отвараш очите....



ПС: едно дело по международни инстанции ще ти струва - меко казано - 20-30К еуро, това е мека и генерална опща оценка...може да е и повеке.....зависи......



Изчисти името си и банковия си рейтинг - утре ше искаш да изтеглиш кредит за пералня иле кола - и банките ше ти хлопнат врати - и ти го казвам с болка на сърцето и добронамерено.....




Плати, и запомни урока!


?обът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от !Roxana! на 04.04.13 13:00.



Тема Re: Банкова грешка или машинация?нови [re: !Roxana!]  
Автор Ивoтo (егоист)
Публикувано05.04.13 10:46



Ама ти хем не разбираш за какво иде реч, хем продължаваш да се напъваш. Не знам как работи твоята велика британска банка, но тук в България всеки титуляр на сметка може да разпореди да се издаде карта към тази сметка на друго лице. Това друго лице се води оправомощен ползвател и също има право съгласно общите условия на банките да получава месечни извлечения. Вземи се информирай малко.

И не става въпрос нито за източване, нито за някаква машинация. Стават банкови грешки, и то се оказва нерядко. Превеждат се понякога повече или по-малко пари, или пък се превеждат на друго лице и т.н. Такива неща просто стават. И затова и в закона и в указанията на БНБ е предвидена процедура за корекция на грешки. В моя случай обаче банката не е спазила тази процедура, това е. И за да се реши този въпрос изобщо няма нужда да се ходи в международен съд, споко. БНБ ще си ги насмете по съответния ред, има такова нещо, наречено Банков надзор.

Айде успокой се, само ми пълниш темата с глупости, а имах просто един процедурен въпрос, не нужда от нравоучения.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.