Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:48 24.04.24 
Професионални
   >> PR
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Корпоративната обществена отговорност у нас  
Автор Karadir (непознат)
Публикувано20.01.07 17:05



Здравейте колеги,
Интересно ми да видя мненията ви за корпоративната отговорност у нас. Как се справят корпорациите и дали изобщо се справят? Въобще да има такава отговорност в България според вас? Греъм Доулинг в "Създаване на корпоративна репутация" посочва много примери за големи компании, които не обръщат много внимание на корпоративната си репутация и поради това страдат финансово и колективно. Вие как мислите дали у нас корпорациите обръщат достатъчно внимание на репутацията си? Според мен не!



Тема Re: Корпоративната обществена отговорност у наснови [re: Karadir]  
Автор hose (dao)
Публикувано26.01.07 17:41



мисля че сам си си отговорил


достатъчно е да вземеш големите в БГ като мтел, глобул... и е ясно вече

тук там някой се опитва, но като цяло са много зле
и оттук се оправдава пък недоверчивостта на българина като цяло - и как няма като непрекъснато го лъжат - за всичко и ежедневно



Тема Re: Корпоративната обществена отговорност у наснови [re: hose]  
Автор Karadir (непознат)
Публикувано26.01.07 17:52



Ами да. Точно Глобул и Мтел имах предвид. Компании за милиони евро с хиляди подчинени, а немогат или неискат да разберрат че маркетинга и ПР им не работят. Незнам какви специалисти работят там, но ми се струва, че нямат собствено мнение и са просто марионетки в ръцете на шефовете. Незнам може да не са виновни те. Но ако си представим, че Глобул и Мтел наблегнат на репутацията си на комфорта на клиентите си, ще завалят още по-големи пари. Клиента трябва да е горд, че е клиент на дадена корпорация, а не да псува като види поредния опит да го заблудят





Тема Re: Корпоративната обществена отговорност у наснови [re: Karadir]  
Автор hose (dao)
Публикувано28.01.07 16:30



тъй тъй тъй...
е да ама не
според мене на тези конкретно компании ПР им се свежда до това да пльоснат едни светещи надписи по Коледа
и вече си мислят че кой знае какво са направили за хората
и причините са според мен прости - собствениците просто не им пука - искат само да правят пари и повече пари, без да се интересуват от начина
каквото и да си говорим всички тръгнаха от мутренското минало - светлото ни минало


те просто не се движат от мотивация да правят нещо добро, да вървят напред или каквото и да е друго подобно... само пари пари пари и ако може да гепи и да бяга

вчера снимах следният надпис -

ВНИМАНИЕ
В цената на кафето не е включена захарта. Всяко пакетче захар струва 1 стотинка.


това е у нас...



Тема Re: Корпоративната обществена отговорност у наснови [re: Karadir]  
Автор misto (неразбиращ)
Публикувано28.01.07 22:49



Е-е-е-х, мечти...

Редактирано от misto на 28.01.07 22:52.



Тема Re: Корпоративната обществена отговорност у наснови [re: Karadir]  
АвторГoвeдцe (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 16:22



Корпоративното социална отгорност у нас я има, не е като да не съществува съвсем. Забележете дори само градинките с надписи ча се почистени или поддържани от Актавис, Ейвън, др. Има и доста проекти които вървят, но просто тези, които наистина правят готини неща, не ги афишират.
В България има и специална бизнес организация, www.bblf.bg, която вече доста години се занимава с промотиране на социалната отговорност сред едрия бизнес у нас..напоследък все по-малко но нейсе.....има и награди техни за социално-отговорен бизнес, правят ги ноември, има инфо на сайта им.
Дано съм била полезна!



Тема Re: Корпоративната обществена отговорност у наснови [re: Гoвeдцe]  
Автор hose (dao)
Публикувано31.01.07 19:15



това с градинките си е чиста проба прах в очите

и по-дяволите това тяхна работа ли е????? колко пари ни гълта общината?!?!? да ги в нещастниците - плащаме им толкова много пари, че цяла София трябва да е като градинка
а не някакви банки или фирми да трупат имидж
при това сапунен имидж
защото и те ни дерат кожите, пък после лъснат някоя улица и хайде... вижте ни колко сме добри
или сложат пешеходна пътека... браво...
и това ли е голямата им отговорност?!?



Тема Re: Корпоративната обществена отговорност у наснови [re: hose]  
Автор Karadir (непознат)
Публикувано01.02.07 11:14



hose ти си прав за съжаление. Това с градинките си е чиста реклама, въобще не може да се сравнява с една политика на изграждане на корпоративна репутация като Intel примерно. Чудното е, че Avon и останалите наистина са големи, но не наблягат на отговорността. Защо си мислят че с някакви градинки ще успеят да променят мнението ни за тях...Даже напротив, мен лично това ме дразни, защото това наистина е работа на общината а не на козметичните фирми.Как само звучи "Avon се грижи за тази градинка". Аре стига с глупостите, всички знаем че наемат от обикновени бедни хорица за тая работа и им плащат много малко за тая работа, защото хората са изпаднали и нямат претенции. Тази пропагандна кампания им излиза най-евтино,затова са започнали да се "грижат за градинките"!!!



Тема Re: Корпоративната обществена отговорност у наснови [re: Karadir]  
АвторГoвeдцe (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 13:26



Идеята ми беше да ти информирам, Карадир. А за градинките, това беше най-простия пример, има много хубави проекти и няколко поне фирми които наистина правят добри неща за обществото или за служителите си. Не е повсеместно, но поне го има като наченки.



Тема Re: Корпоративната обществена отговорност у наснови [re: Karadir]  
Автор _golden_rose_ (търсеща)
Публикувано01.02.07 14:07



за съжаление българските компании все още не са дорасли да осъзнаят значението на CSR. международните компании, с представителства у нас са по-напред тъкмо защото работят с ноу-хау и обменят добри практики с далеч по-развити страни, в които разбирането е по-голямо! ако правиш проучване по въпроса погледни списък на големи компании, които имат специално разработени CSR програми - http://www.bblf.bg/csr.php?sub=dir&show=1! незнам доколко е пълен, но дава някаква база

Enjoy!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.