Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:29 26.04.24 
Професионални
   >> PR
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Jimmy's - защо така?  
Автор misto (неразбиращ)
Публикувано21.05.06 23:18



Днес бях в Jimmy's под пешеходния мост до НДК. Исках да си купя сладолед на клечка. Опитвал съм "Zig-Zag" (това е марка която се произвежда от Jimmy's) и исках от него. На място ми обясниха, че търговската политика на фирмата не позволявала да се продава "Zig-Zag", а на клиентите трябвало да се предлага ("Gold" - друга марка на Jimmy's).
"Zig-Zag" струва 0,90 лв, а "Gold" е 1,60 лв обаче. Това обяснява всичко. Просто хората искат да печелят повече от клиентите си, като стесняват избора.
Иначе "Zig-Zag"-a си го продават на едро на хипермаркетите и окото им не мигва.
Та въпроса ми е как смятате, това добра или лоша практика е и дали ще свърши добра работа на фирмата когато се разчуе? Аз определено не съм специалист, но някак си не ми харесва, прилича ми на изнудване.



Тема Re: Jimmy's - защо така?нови [re: misto]  
Авторkaтepичka (Нерегистриран)
Публикувано24.06.06 13:10



Още едно доказателство, че всичко хубаво, в България се опропастява. Иначе чудесната канадска фирма "Jimmy's" в България са същински Бай Ганьовци. Особено търговският директор, не знам откъде са го изкопали тоя



Тема Re: Jimmy's - защо така?нови [re: misto]  
Автор GGM ()
Публикувано26.07.06 19:20



Не са ти обяснили правилно. За да бъдат конкурентни различните магазини продаващи сладоледа, предлагат 2 от 3 те вида. Така застъпването е с малка вероятност за магазините в кварталите. Логично е, че в центъра ще сложат 2 от по- добрите линии. Всеки може да продава сладолед, важното е качеството. Ако ти си случайно минаващ и случайно си решил да си купиш нещо, те ти дават по-доброто и така вероятноста да се върнеш е по-голяма. Пък все едно че и ти не би го направил.



Тема Re: Jimmy's - защо така?нови [re: GGM]  
Авторe.fa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 18:33



Тая логика ми се струва доста тъпа... и дообмислена.



Тема Re: Jimmy's - защо така?нови [re: e.fa]  
Авторe.fa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 18:36



Sorry - *недообмислена.

Пробвай с друго извинение ;)



Тема Re: Jimmy's - защо така?нови [re: GGM]  
Автор misto (неразбиращ)
Публикувано27.07.06 23:19



Много правилно ми обясниха - просто искат да гепят повече кинти от мен. Що не се лишиха от предлагането на най-скъпите си сладоледи, ами решиха да не ми продават от по-евтините? Щото аз искам сладолед от 1 лев, а не от шоколадова глазура на Нестле или Линд за 2-3 лева (не че са лоши но ако ги искам си ги купувам на шоколадов блок). И ако искат да бъдат конкурентни - ключа не е в окастрянета на асортимента откъм по-евтините им стоки, а в по-богатия избор. Защото фризери има вече (и слава богу) на всеки ъгъл, както и стана и парите ми отидоха при конкуренцията им. И не съм случайно минаващ , а активен клиент, познаващ продуктите им. И случайно или не, ама номерата им хич не минават. Ако не им е достатъчна печалбата от Zig-Zag или нещо друго ги притеснява да го предлагат, може би трябва да спрат и да го рекламират по билбордовете. А аз в моя бизнс се старая да давам на клиентите си най-голям избор, защото всеки си има собствен бюджет и цели. Естествено е да се търси максимална печалба, ама не с тези средства и не на всяка цена. Защото едва ли печалбата от останалите им предлагани продукти е толкова голяма, че да компенсира негативната настройка, която клиентите им вече получават.



Тема Re: Jimmy's - защо така?нови [re: misto]  
Авторgepi (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 10:18



Abe v taia strana nema se opraviat neshtata mai, vinagi se namira niakoi koito da gleda v panicata na drugia. sled kato sa precenili horata kakvo kade da prodavat smiatam che si imat prichini.
A ti kato iskash da si kupish sladoled ot 1lv se samniavam da si im klient, az sam ot 10 dena v BG i gledam che cenite im ne sa za hora koito iskat sladoled ot 1lv. a i vatre edna topka sladoled e 70-80 st. znachi si na dalavera ama pusta balgarska zavist vednaga se naemate da pliuete.
Az jiveia tochno v canada i kadeto i da sam hodil nikade ne sam go vidial tova s koeto sa sblaskvam tuka.....
A katerichkata znae izglejda poveche shtoto dori poznava sales direktora.... breiiiii
katerichkeeeee

ae otivam da hapna sladoled s zalivka mmmmm





Тема Re: Jimmy's - защо така?нови [re: gepi]  
Автор misto (неразбиращ)
Публикувано04.08.06 17:18



А бе отворко, пиши поне на български, че да те разберем всички! Тук все пак е България, а не някаква си Канада. Аз к'во сега на иврит ли да почна да ти пиша, като съм живял пък в Израел?
И ако искаш да знаеш доскоро топките им бяха по 55 ст. ама пуста инфлация... или както там го наричате в Канада.
Не е твоя работа да мислиш дали съм им клиент или не. Но за твое сведение очевидно вече не съм. Не знам дали нещо си научил в Канада или си отишъл само да миеш чинии. Основната ми мисъл, която явно не си схванал, е че не е правилно да ми ограничават избора като клиент.
Ако не искат да продават сладолед от уличен фризер - да не го продават. Това си е въпрос на фирмено виждане. Но ако продават и самите те си произвеждат цялата гама - нека да я има цялата, а не само най-скъпите извадки. Що не вземат да направят и един още по-скъп вид по 20 или 50 лева - само за канадски българи. Пък може и да върви - откъде да знаеш, докато не пробваш?
А дали съм на далавера или не - това е твое мнение. За мен това не е въпрос на далавера. Решил съм, че искам да се разхождам и да ям сладолед, а не да седна на маса, но явно в Канада не се разходате.
Иначе сладоледа им наистина е хубав, но мразя да ми извиват ръцете и да се държат с мен, сякаш нещо им дължа. Явно в Канада хората доста са поработили преди да отидеш наготово там.
И приятно изкарване на годишната отпуска. Догодина ще те чакаме пак.
И прочети пак за какво точно говорим, може и да не си ни разбрал...





Тема Re: Jimmy's - защо така?нови [re: gepi]  
Авторe.фa (Нерегистриран)
Публикувано07.08.06 15:10



gepi, ами няма да се оправят нещата в тази страна, докато има такива като теб... добре, че си се махнал де ;)
Може и да си в "Канада", ама хал хабер си нямаш от бизнес етика - а именно, че КЛИЕНТЪТ ВИНАГИ ИМА ПРАВО. Бон апети! :P



Тема Re: Jimmy's - защо така?нови [re: misto]  
Авторgepi (Нерегистриран)
Публикувано14.08.06 14:14



ooo tigre, abe kva e taia gresia be, glei sa ima edin laf che vseki se prostira spored chergata si, a i se si misla kvo li tolko rabotish kato po cial den si chatish v tia forumi, verno baia neshta ima interesni, ama nerazbiram kakvo si se nahasal tolkova izglejda tolko ti e chergata be, hapvai si po eftini sladoledi, sa shte vidim kato vleznem v euro saiuza, dali shte hodish vuobshte, nishto lichno ama ne me kefi ZLOBATA....






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.