Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:03 17.06.24 
Професионални
   >> PR
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Има ли смисъл от Висше PR?нови  
Автор Любoпитcтвaм (непознат )
Публикувано03.11.04 12:29



Преди време, когато се чудих кои специалности най-много биха ми подхождали и би ми харесвало да ги изучавам, се получи един скромен списък от психология, PR, журналистика и други подобни - въртях се все около специалности свързани с хората. За да направя най-добрия избор за себе си, реших да издиря студенти и да поговоря с тях дали има смисъл да се учи това, което на мен лично ми допада, дали е приятно, дали има много зубрене ... все такива неща! Защото нали се сещате, че понякога нещата не са такива, каквито на човек му се виждат преди да ги е видял със собствените си очи! Та при разговора с един познат, който тогава учеше Връзки с Обществеността в СУ, той сподели, че нямало защо да губя пет години, за да се уча на разните похвати в областта. Било достатъчно да чета книжки и да се срещам с хора! Това щяло да ми помогне много повече от висенето на лекции и безмислените записки, които съм щяла да си правя!
Какво мислите по въпроса? Има ли смисъл да се посвещава толкова време на тази специално?



Тема Re: Имам кратък отговор:нови [re: Любoпитcтвaм]  
Автор Adelle (на Борис)
Публикувано04.11.04 23:39



няма смисъл.
И то не защото PR е някакво ала-бала без теоретическа рамка, с която трябва да си наясно, преди да се впуснеш в практиката, а защото според моето скромно мнение СУ не е мястото, където можеш да придобиеш нужните знания и умения. Честно да ти кажа, и до днес понякого си мисля, че си изгубих петте години в безпредметна подготовка за 52 изпита, наученото от които никога не ми е било от полза в реалната ми работа. От друга страна, държа и да ти кажа, че "четенето на книжки" и "говоренето с хора" не би могло да замени пълноценно образованието - най-малкото не ти дава дух, атмосфера и подобни.
А иначе професията е не-лоша. Ако имах гаранции, че ще я практикувам в истинския й вид, веднага бих записала висше PR. Само че в Бостънския университет. Например. Защото у нас не знам доколко трябва да се приемаме насериозно, за съжаление.
Успех!



Тема Re: Имам кратък отговор:нови [re: Adelle]  
Автор Любoпитcтвaм (Предател)
Публикувано05.11.04 11:09



Благодаря!

Всяко усилие се възнаграждава!


Тема Re: Има ли смисъл от Висше PR?нови [re: Любoпитcтвaм]  
АвторMиxaил Cтeфaнoв (Нерегистриран)
Публикувано14.11.04 13:38



Здрасти:)
Ами и аз да си кажа мнението - в момента си губя времето да уча ПР в СУ... Да ти кажа, убеден съм, че нещата, които ги разтеглят в 5 години, могат да се съберат в една... Хората по предметите по специалността говорят общи приказки, а по-сериозно се учат другите предмети. Аз лично не съжалявам, че записах това, напротив, но практиката е мястото, от където трябва да се учиш... Може би фактът, че уча във СУ, ми отвори някои врати за практика и за контакти, които иначе няма как да се отворят. Да ти кажа, идейно е да учиш да речем език някакъв (като филология), психология, социология и да изкараш курс/магистратура по ПР, защото тия предмети ще ти дадат теоретична подготовка (ПР почти няма теория, т.е. теорията е извлечена от практическите случаи), а пък на практика ще се научиш само ако практикуваш (във всеки случай не и с четене само на книжки).

Успех в решението!



Тема Re: Има ли смисъл от Висше PR?нови [re: Mиxaил Cтeфaнoв]  
Автор Любoпитcтвaм (Предател)
Публикувано21.11.04 22:46



Благодаря за пожелания успех.
Засега съм се ориентирала или по-точно ме ориентираха към психология в Софийския Университет. Това е желанието ми от девети клас насам. Бях се поотказала, защото смятах, че критериите са прекалено високи за моята подготовка, но в момента съм си налегнала парцалките и се трудя по въпроса. Бих искала да ги покрия. Може би леко се страхувам от вероятността да не ме приемат. Сигурно греша с това негативно мислене, но ситуацията е напълно възможна и няма как да я пренебрегна. Мисля, обаче, че решението ми засега е твърдо психология. Специализацията ще я мисля ако ме приемат.



Тема Re: Има ли смисъл от Висше PR?нови [re: Mиxaил Cтeфaнoв]  
АвторStella (Нерегистриран)
Публикувано29.11.04 13:25



da si kaja i az
purvo, sorry,che pisha na latinica ,no imam tehnicheski problem
ta az sum zavurshila PR v NBU
i taka kato slusham,che se oplakvat za SU, che imalo mnogo teoria,v NBU se zapoznahme s dosta praktici, koeto mnogo mi pomogna da ocenia istinskia PRi "imali pochva toi y nas"
po vuprosadali vuobshte si zaslujavada se syche vishe, ami to v koiato i oblas da zapochenesh da se razvivash cheteneto na knijki shte ti pomogne
vuprosae,che visheto ti dava provokaciata dase samozapitash tova ili onova
mi tova e mai



Тема Re: Има ли смисъл от Висше PR?нови [re: Stella]  
Автор Adelle (на Борис)
Публикувано29.11.04 22:36



А би ли споделила две-три имена на въпросните "практици"?...

Защото и на нас ни устройваха срещи с някакви субекти с подобна претенция.... та да видим едни и същи ли са...



Тема Re: Има ли смисъл от Висше PR? [re: Любoпитcтвaм]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано30.11.04 21:40



Здравей!

Аз в момента съм втори курс на специалност "Връзки с обществеността" на Великотърновския университет. Да ти кажа честно, понякога ми се струва, че не уча специалност, а всичкология - имал съм и история, сега уча стилистика втори семестър. Гледал съм програмата на СУ и ми се струва, че там са сложили повече предмети по специалността. Мисля си, обаче, че това, което аз уча в повече, ще ми е в полза за общата култура. А все пак тя на един ПР-специалист не трябва да е ниска.

Може би щеше да е още по-добра моята специалност във ВТУ, ако имахме повече квалифицирани кадри. В момента всичките ми преподаватели са от Филологически и Философски факултет, а специалността ми е в Стопански. По предмета "Основи на връзки с обществеността" ми чете лекции един много приятен господин, обаче не мога да се примиря, че това е поверено на доцент по старобългарска литература.

Чао!



Тема Благодарянови [re: checho]  
Автор Любoпитcтвaм (Предател)
Публикувано30.11.04 23:48



Благодаря ти за изчерпателния отговор.

Ще опитам в Софийския, пък да видим какво ще се случи. Ако не ме приемат за моята специалност, истинската ми стихия - Психологията, ще насоча вниманието си към ПР, вероятно. Но беше необходимо да се поинтересувам.

Аз съм от едно малко градче до Варна. Никога не съм живяла забързан, интензивен, ангажиран живот. Гледала съм целата шумотевица сякаш през прозорец. Сега ми е малко трудно да навляза в днешното време. Прекалено динамично ми се струва. Светът се върти зашеметяващо бързо.



Тема Re: Благодарянови [re: Любoпитcтвaм]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано01.12.04 09:25



Аз също съм от Варна.

Интересно ми е какво биха казали компетентните по повод обучението по специалността "Връзки с обществеността" в другите университети, в които се преподава - доколкото знам това са "Югозападен университет" в гр. Благоевград, Варненски свободен университет до Варна. Бях чул, че в Пловдивския университет също са разкрили такава специалност, но не мога да потвърдя официално.


Редактирано от checho на 01.12.04 09:36.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.