Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:16 19.05.24 
Професионални
   >> PR
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Korporativen Grazdaninнови  
АвторReVoLvErA (Нерегистриран)
Публикувано22.06.04 10:12



Здравко Райков има нова книга – “Корпоративен гражданин – печелившият бизнес”. Попрегледах я и ви я препоръчвам – рядко се среща подобно от български автор. Има и примери от България, може пък да влезне в работа. Ние в офиса си я купихме – 16 лв. е, а е полезна.



Тема Re: Korporativen Grazdaninнови [re: ReVoLvErA]  
Автор AddМодератор (surplus)
Публикувано22.06.04 11:07



мерси за инфото.

Какво според теб, стои зад дефиницията "корпоративен гражданин"?
Стана ми любопитно

surplus


Тема Re: Korporativen Grazdaninнови [re: Add]  
АвторReVoLvErA (Нерегистриран)
Публикувано22.06.04 11:28



Ами май ще ти отговоря най-добре с цитат:

“В книгата си въвеждам понятието корпоративен (от английското corporative) – общ, принадлежащ на обединение, предприятие, компания, фирма. Корпоративен гражданин изразява специфичната роля, която изпълнява съвременната компания като член на гражданското общество. Под “копмания” разбирам всяка организация в бизнеспространството, която включва група от хора, обединени от определени ценности и норми, независимо от размера й – от най-малката до транснационалната.”



Тема Re: ами [re: ReVoLvErA]  
Автор AddМодератор (surplus)
Публикувано22.06.04 11:38



Страхотно, една от най-точните дефиниции, които познавам.
Какво обаче смяташ ти /може и с цитат/ за ценностите и нормите на "корпоративните граждани" в БГ?
Чии ценности защитават компаниите - на " на включва група от хора, обединени от определени ценности и норми" или на самото общество - с неговите ценности и норми.....?
Коя ти е любимата област, населена от "корпоративни граждани"?

surplus


Тема Re: аминови [re: Add]  
АвторReVoLvErA (Нерегистриран)
Публикувано22.06.04 11:48



В България сме доста назад, защото една държава, в която властва максимата: “Всяко чудо - за три дни!” програми за корпоративен ПР и мениджмънт на репутацията се “продават” трудно на който и да е клиент. Здравко Райков дава примери с Овъргаз и Нестле...



Тема Re: okнови [re: ReVoLvErA]  
Автор AddМодератор (surplus)
Публикувано22.06.04 12:14



Ок, на мен ми е по-интересно личното ти предпочитание и мнение за любимия ти "корпоративен гражданиан", колкото да примерите на Райков...ще ги прочета.
Все пак, прозвуа ми искрено ентусиазиран, та да поговорим извън книгите?

surplus


Тема Re: ok [re: Add]  
АвторPeBoЛвEpA (Нерегистриран)
Публикувано22.06.04 14:06



Е, чак ентусиазиран не, но ми е интересно, защото това съм учил и работил, но като цяло ми се струва неблагодарна работа. Между другото Здравко Райков също консултира, но си подбира клиентите - това според мен е правилен подход!



Тема Re: ? [re: PeBoЛвEpA]  
Автор AddМодератор (surplus)
Публикувано23.06.04 11:02



И, все пак- не ми отговори на въпроса.
"Имаш ли твой предпочитан корпоративен гражданин и защо?"

surplus


Тема Така е!!!нови [re: Add]  
Автор ifka (smile)
Публикувано23.06.04 11:46



Ако бизнесът иска да просперира, трябва да се грижи и за просперитета на обикновените хора – нещо което държавата ... (тук ще си позволя да променя нещичко от цитата - НАШАТА ДЪРЖАВА) не е способна да прави!


"Капитализмът си е капитализъм. Неговата работа е да прави пари. Сега простона всички трябва да стане ясно, че ако хората в едно общество правят повече пари, тези пари ще донесат на бизнеса... значително повече пари!"

и още един ТЪЖЕН цитат, който няма да копирам, за трудовия пазар в България и за евтината работна ръка....

СУПЕР СМЕ! .... всички, едни такива корпоративни..., от корпоративни успехи, неможем да се отървем!!!

Smile!


Тема Re: Така е!!!нови [re: ifka]  
АвторReVoLvErA (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 17:38



В България – не! В световен мащаб – Волво и Сааб. Покрай това, че се кефя на колите, научих доста неща за начина, по който двете фирми помагат през 70-те конвейерът в автомобилостроенето да бъде променен към по-добро за работниците. Самото възникване на автомобилно в производство е образцов пример за корпоративен гражданин още в годините на тъмна пропаганда – 1946. След края на войната свободните мощности на фирмата (произвежда и до днес добри бойни самолети) са ангажирани с производството на качествени автомобили, в които се използва аеродинамичния опит от самолетостроенето.

Надявам се, че съм изчерпателен!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.