Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:09 24.09.24 
Професионални
   >> PR
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Не е таканови [re: ReVoLvErA]  
АвторДa бe дa! (Нерегистриран)
Публикувано26.06.04 07:25



Колко са тези фирми които могат да си позволят подобни разходи?
И колко хора могат да работят във Волво например?
Малките и средни по размери компании не могат да си позволят подобни бенефити, това което ги интересува са продажбите, а не служителите.
На практика е съвсем различно, като те вземат на работа очакват едва ли не да се пенсионираш при тях на същата заплата с която си започнал, а за корпоративната среда да не говорим, ако кажеш нещо на колегата, утре го знаят в склада.
Елате да видите!



Тема Re: Не е таканови [re: Дa бe дa!]  
АвторReVoLvErA (Нерегистриран)
Публикувано28.06.04 10:08



Както казваше Петко Бочаров: “Да, ама не!”

За шведските автомобили и автомобилостроене ако не ми говориш с оборващи ме факти и аргументи – по-добре си мълчи, че се излагаш!
Да кажеш, че Волво е малка фирма си е само по себе си излагане. Друг е въпросът, че те не произвеждат само автомобили, но може и да не го знаеш!
Но стига съм се заяждал
Доколкото те разбирам, според теб май корпоративното гражданство е приоритет на мноооооооооого големи фирми. Да, ама не! Точно затова трябва да вземеш и да прочетеш на Здравко Райков книгата.
Колкото за слуховете – има ги навсякъде, но добрите мениджъри умеят да ги управляват и дори да мотивират хората сами да се борят срещу тях!




Тема Re: Korporativen Grazdaninнови [re: ReVoLvErA]  
Авторивaнa (Нерегистриран)
Публикувано28.06.04 19:22



сред цялата тази приповдигната атмосфера бих отбелязала, че да се промотира идеята за корпоративно гражданство е лицемерие, което прагматично настроеният българин по дифолт отхвърля
някой бе споменал Нестле... случайно преди време ми се наложи да прекарам 20-на минути пред вратата на завода точно по времето, когато отвърте излизаха работници. пребъркваха им дамските чанти. предполагам за скрит шоколад или вафла. та тази гледка някак не върви ръка за ръка с "корпоративния гражданин" Нестле



Тема Re: Не е таканови [re: ReVoLvErA]  
АвторДa бe дa (Нерегистриран)
Публикувано03.07.04 22:29



Не мога да си мълча когато се пишат лъжи.
Иди и започни ти да работиш във Волво, да видим как ще стане това, ако си мислиш че всеки може да работи в компании от този ранг е заблуда.
Корпоративен гражданин е поредната тъпотия на Human Resource да си оправдаят заплатите.



Тема Re: Korporativen Grazdaninнови [re: ивaнa]  
АвторReVoLvErA (Нерегистриран)
Публикувано15.07.04 10:14



Ne6to poslednite postingi mi zvu4at kato: "A ti za6to bie6 negrite?" Mnogo zloba ste sabrali, brejjjjjj!!!



Тема Re: okнови [re: PeBoЛвEpA]  
АвторEcтpeлa (Нерегистриран)
Публикувано15.07.04 14:41



Неблагодарна ли? Че то това за всяка работа би могло да се каже...
Замислих се над думите ти защото имам огромно желание да запиша магистратура по ПР, а съм филолог по образование.
Струва ли си според теб?



Тема Re: Korporativen Grazdaninнови [re: ReVoLvErA]  
АвторMинyвaчka (Нерегистриран)
Публикувано17.08.04 11:38



Темата е интересна по същество и исках да ви попитам има ли принципна разлика между corporate (social) responsibility и corporate citizenship. Явно различните социо-науки ще имат какво да добавят към всяко понятие, но от ПР гледна точка има ли разлика между горните две, или съм права да ми звучат еднакво



Тема Re: Korporativen Grazdaninнови [re: ReVoLvErA]  
Авторивaнa (Нерегистриран)
Публикувано20.08.04 18:03



след като ме разконспирира за събраната злоба, дай поне да я излея!
"попрегледал" си книгата и я препоръчваш? ми да беше я ПРОЧЕЛ, тогава щеше да си вземеш препоръките назад



Тема Я стига!!!нови [re: ивaнa]  
АвторMi6ko (Нерегистриран)
Публикувано01.09.04 00:02



Хареса ми дискусийката за дебелата червена книжка, която стои отсреща на рафта и ми се набива в очите. Ама дали си струва времето, а?
Да ви кажа, първо таз книжка можеше да се събере на 100 страници по проста причина, а именно:
В четири от главите се казва едно и също - какво прави компанията корпоративен гражданин, какво прави компанията некорп. гражданин, какво печели първата и какво губи втората.
Всички изводи са с меко казано пожелателен характер, т.е. звучат малко от рода на: Дано мениджърите на големите компании осъзнаят колко е важно да са коректни и да се грижат за планетата, защото само така ще спасим света... Я стига глупости, много добре знаем, че мениджърите на големите корпорации и 5 пари не дават за света, нито за коректността. Същият корпоративен гражданин Nike експлоатира деца, нали??? И примера за Nestle на ивана също е показателен. Единственото, което кара компаниите на запад да се съобразяват, е силното обществено мнение и способността на функциониращото гражданско общество ТАМ да оказва натиск върху тях. В България НЯМА функциониращо гражданско общество и корпорациите са в ръцете на престъпници, което значи, че липсват мениджъри, желаещи да спасят света или да превъзмогнат бедността, а липсва и възможност за обществено регулиране на дейността на компаниите. Накратко, всеки прави каквото си поиска.
За момента книжката на проф. Райков (дано той не се обиди) е в сферата на научната фантастика, поне що се отнася да нашата мила родна страна. А много би ми било любопитно да узная по колко са се изръсили корпоративните граждани на Република България Nestle и Overgas, за да влязат като пример в книгата на ЕДИНСТВЕНИЯ професор по ВО в същата тази република. Защото, поне според съветите на професора, дадени на студентите му, ПР-мените не продават труда си безплатно, а и всички знаем, че рекламата се заплаща добре. Защото, ако има някой, дето си мисли, че 45-те страници в червената книжка на рафта отсреща, отделени на двете компании, не са реклама, е, пак ще трябва да си помисли.
Револвер, братче, не сме събрали злоба. Ама американските филми с хепиенд здраво се различават от истинския живот. Та така и книгата на проф. Райков от ситуацията в България. Нема нищо общо...
Айде, лека нощ.



Тема Re: Я стига!!!нови [re: Mi6ko]  
Автор ivana. (майка-зайка)
Публикувано01.09.04 15:51



в тази връзка добър PR си е направил професора на книжката, та е привлякъл такива мощни "примери за описание"
между другото нямам нищо лично против Нестле, много ме кефят даже - печелят добри пари по добър начин от добри хора. и рекламата им реклама, и PR-ът им PR, и събитията си организират сносно и имат идея от корпоративно гражданство, ама въпросът беше за книжката... аз я класирам с една звездичка
*= слаба ракия




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.