Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:20 10.05.24 
Професионални
   >> PR
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Относно работата на Пр–а...  
Автор Persian Cat ()
Публикувано27.05.04 20:23



Интересно ми е да знам, тъй като не съм завършила Връзки с обществеността, за което сигурно ще си изтърпя критиките от ваша страна, дали е нормално да ми възлагат работа като рекламен мениджър и маркетинг специалист, след като съм кандидатствала за специалист ПР. Работих 3 години като ПР и ми е ясно, че нещо ме използват, защото съм нова във фирмата и за сега не мога да се обаждам много. Интересно ми е и до колко мога да изпълнявам тези функции.
Ще ви бъда много благодарна за отговорите.



Тема Re: Относно работата на Пр–а...нови [re: Persian Cat]  
Автор AddМодератор (surplus)
Публикувано28.05.04 10:10



".... дали е нормално да ми възлагат работа като рекламен мениджър и маркетинг специалист, след като съм кандидатствала за специалист ПР. Работих 3 години като ПР...."

Рекламен мениджър е една позиция и изисква една експертност.

Маркетингов специалист- е друга позиция (специалист) и съвсем друга бира....

Чувството, че някой те будалка е доста гадно - а, ти какво вършиш в крайна сметка? от всичко по много малко-> реклама, нещо като маркетинг и малко ПР? ...

surplus


Тема Re: Относно работата на Пр–а...нови [re: Persian Cat]  
Автор lady L. (змийче)
Публикувано28.05.04 12:45



Не го приемай лично, но докато няма широко утвърдени стандарти за квалификация, критерии за професионализъм и правила за работа в областта, всеки ще си мисли, че може да назначи любовницата си/сестра си/братовчедка си за PR или да използва "специалистът ПР" като момче за всичко.
А на теб направо ти се чудя... Наистина ли не знаеш каква е разликата между рекламен мениджър, маркетинг специалист и ПР? При това след 3 години работа в тази сфера? И нямате ли длъжностни характеристики в тази фирма?...



Тема Re: Относно работата на Пр–а...нови [re: Add]  
АвторГocт (Нерегистриран)
Публикувано28.05.04 15:24



Здравейте!
Не работя в сферата, но ми е интересно и попрочитам някоя и друга статия за маркетинга. И имам такова питане...
След като вече упорито се говори за интегрирани маркетингови комуникации, бизнес маркетинг и т.н., "съвместяването" на ПР, маркетинг, реклама функции от един човек не е ли по-скоро задължително в една малка фирма, отколкото да се търси стриктно разграничаване и "това не е моя работа" уклони?
:))
Благодаря за споделени мисли в тази посока



Тема Re: Относно работата на Пр–а...нови [re: Гocт]  
Автор AddМодератор (surplus)
Публикувано28.05.04 16:09



Здравейте гост,

както казваше един мой познат-> "понякога е гадно да си модератор, защото трябва да се държиш възпитано"-> край на цитата....ами...май, наистина само сте попрочели ИМК......
Ще оставя другите юзъри на ПР форума да споделят мнение, аз само ще отбележа, че ИМК не е характеристика или изискване към работата на отделния човек (служител)...
........

surplus

Редактирано от Add на 28.05.04 16:20.



Тема Re: Относно работата на Пр–а...нови [re: Add]  
АвторГocт (Нерегистриран)
Публикувано28.05.04 16:40



Здравейте, Модератор,
не намирам с какво въпросът ми би провокирал различно от възпитаното поведение...
Може би не е зададен достатъчно точно, конкретно или професионално, за което се извинявам.
По-скоро бях провокирана от изказването - кандидатствам за ПР, а ме карат да върша и маркетинг, реклама - все едно е нещо далечно като финансови анализи или техническа поддръжка напр.
Надявах се на смислен диалог и "разясняване" на това, как професионалнистите разбират ИМК и има ли тя реална почва у нас. Може би съм объркала мястото :))
ИМК е концепция, да кажем, пожелателна насока за развитие - дотолкова съм схванала нещата, ще прощавате неграмотността ми в тази област :))



Тема Скъпа Котко!нови [re: Persian Cat]  
Автор RG® (Lifeless Snake®)
Публикувано28.05.04 16:46



В отговор на:

... дали е нормално да ми възлагат работа като рекламен мениджър и маркетинг специалист, след като съм кандидатствала за специалист ПР.




Не е нормално!

Но пък и не можем да гадаем, дали след като си кандидатствала за специалист ПР, са те приели като такъв! :-)

Има нещо твърде характерно за новите служители - поемат повече работа и приемат да изпълняват задължения, които не са им в ДХ. Това, разбира се, е лесно обяснимо. Проблемът е в това, че с течение на времето тези неща ти се вменяват като част от отговорностите във фирмата. Затова - още първите такива опити трябва тактично да се отклоняват. Добре е, по подходящ начин да се намекне, че за това си има отдел/служител/и/ - които са специалисти и ще е от полза за фирмата такива специфични дейности да ползва специалисти. Би трябвало да се обясни и че допълнителните ти занимания ще пречат на основните.

Освен това е нормално и разбираемо желанието на работодателя ти /или някой овластен във фирмата/ да те изполват максимално, според техните разбирания, разбира се.

Може и да е случай на прехвърляне на задължения и отговорности от друг/и колеги, което не бива да допускаш.

В отговор на:

Интересно ми е и до колко мога да изпълнявам тези функции.




И на мен ми е интересно, но доколкото, засега, не се познаваме... не знам! :-)

Но се надявам да можеш!


А иначе - ако това предложение е подплатено с добра позиция във фирмата и удовлетворяващо те възнаграждение, - си е предизвикателство.

Успех!

:-)



Hannibal ad portas!

Тема Re: Относно работата на Пр–а...нови [re: Persian Cat]  
Автор no_future (пътник)
Публикувано31.05.04 18:20



е благодари се, че не си мъж щото знаеш ли още колко много полезни за фирмата неща можеше да свършиш


no_future


Тема Re: Относно работата на Пр–а...нови [re: no_future]  
Автор Persian Cat ()
Публикувано08.06.04 10:53



Здравейте, извинявам се за закъснението с което отговарям. Страшно съм учудена, защото толкова хора ми отговориха, при положение, че в този форум рядко някой пише, но поне разбрах, че се преглежда редовно. Първо ще отговоря на Add: На мен ми е пределно ясно, че рекламен мениджър, маркетингов специалист и ПР специалист са 3 различни неща и всяка специалност си има своите специалисти. Проблема е, че бях назначена като ПР специалист, обявата за работа беше такава и на двете интервюта се говореше само за това. Лично аз питах, дали има отделен рекламен отдел или аз ще поема и него, отговориха ми, че имат рекламен мениджър и аз да не се притеснявам. Пр в моята сегашна работа почти няма, всички мой опити за ПР остават в сферата на мечтите. Занимавам се предимно с реклама и маркетинг.
На Хапливото змийче ще отговоря така, кандидатствах за работата по нормален начин, чрез CV и две интервюта с шефовете, нямам близки или познати.
"А на теб направо ти се чудя... Наистина ли не знаеш каква е разликата между рекламен мениджър, маркетинг специалист и ПР? При това след 3 години работа в тази сфера? И нямате ли длъжностни характеристики в тази фирма?..."
Зная разликата разбира се, нали работих 3 години в медия. Моят въпрос беше "...дали е нормално да ми възлагат работа като рекламен мениджър и маркетинг специалист, след като съм кандидатствала за специалист ПР..."! А що се отнася до длъжностната ми характеристика .... няма да повярвате до каква степен са объркани нещата, не аз а хората които са я писали са налучквали какво е ПР.
Отговорът ми към Гост е следния: Фирмата ни е достатъчно голяма около 125 човека, има рекламен отдел /с рекламен мениджър/, отдел маркетинг /с маркетинг мениджър/ и ПР отдел /аз/. Рекламния мениджър е графичния дизайнер - не прави нищо друго освен плакати и карета, а маркетинг мениджъра работи само с чуждестранни клиенти всичко останало го правя аз. Стана ли ясно защо отправих въпроса си към вас?
Благодаря на RG®, определено ще последвам съвета ти!
А що се отнася до цитата:
"Интересно ми е и до колко мога да изпълнявам тези функции."
Определено мога да си призная, че не съм се изразила правилно. Е аз със сигурност мога да изпълнявам възложените ми функции, инат съм и ще се справя, предизвикателство си е! Ще се радвам да се запознаем RG®, и да разбереш дали мога да се справя или не! Е, аз вече знам къде работиш ти, сигурно ще ти е любопитно да разбереш моето работно място!
no_future, ако знаеш, колко много се радвам, че съм жена. Е, не винаги!
Още повече се радвам, че раздвижих малко този форум.
Имам още един въпрос: Някой от вас знае ли координати /телефон, Web, e-mail/ на PR Bros? Ще Ви бъда благодарна.

Редактирано от Persian Cat на 08.06.04 10:59.



Тема Re: Относно работата на Пр–а...нови [re: Persian Cat]  
АвторMинyвaчka (Нерегистриран)
Публикувано17.08.04 11:29



Кои са ПР Брос?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.