Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:11 25.05.24 
Професионални
   >> PR
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Какво ще направите ако  
Автор Morkow (моркоу=мъркало)
Публикувано26.11.03 19:25



изпратите press release до местния вестник, и някой журналист го представи за свой материал, като си сложи името на Вашия материал и го публикува?



Тема Re: Какво ще направите аконови [re: Morkow]  
Авторpodoben (Нерегистриран)
Публикувано27.11.03 15:55



И за мен е интересно какво може да се направи - ние имахме подобен случай -статията малко съкратена и от името на вестника...

Чудя се трябва ли да се търси контакт или да се оставят нещата



Тема Re: Какво ще направите аконови [re: Morkow]  
Автор AddМодератор (surplus)
Публикувано28.11.03 12:50



Hmmmmmmm,

предполагам, че информацията е адресирана до конкретен ресор и до конкретен журналист от този ресор?

surplus


Тема Re: Какво ще направите аконови [re: Morkow]  
Автор NeonSun (Chrysobеryl)
Публикувано28.11.03 17:15



Ами нали това е целта на прес релийза все пак -- да инициираш публикация. Даже ми се струва, че ако е подписана от ресорен журналист ще е с added value

--
Shine on~


Тема Да, така енови [re: NeonSun]  
Автор Morkow (моркоу=мъркало)
Публикувано28.11.03 20:01



прав/а си, след известен размисъл даже си казахме "дано да го направят пак"
но не мислиш ли, че все пак при удобен случай трябва да се каже на шефа му в неформален разговор за това?



Тема Re: Да, така енови [re: Morkow]  
Автор NeonSun (Chrysobеryl)
Публикувано29.11.03 12:49



Всички го правят -- абсолютно всички.

По-скоро се обадете на журналиста, благодарете му за публикацията и му направете подарък, свързан по някакъв начин с темата на публикацията

--
Shine on~


Тема Re: Да, така енови [re: Morkow]  
Авторuuu (Нерегистриран)
Публикувано30.11.03 16:32



Stiga s taia slava. Rabotata na dobria PR e materialyt mu da izleze v mediinoto prostranstvo. A kakvo iskash - Press Release da izleze kato statia, podpisana s tvoeto ime li - niama da stane. Tova kysche s redove sluji za informatzia na resornia reporter, toi pretzeniava kakvo da pusne i se podpisva.



Тема А какво да прави въобщенови [re: Morkow]  
Автор Ecнaф (The Boomer)
Публикувано03.12.03 01:09



с прес рилийза? Да пише във вестника: "Така и така, днес получихме прес рилийз със следния текст: ...., изпратен от еди-коя-си агенция / еди-кой си от еди къде си"? Това вече няма да е вестник, а информационна агенция... Сложен е въпросът, но ако намекваш за нещо като авторско право, не те разбирам. Ако намекваш, че няма по-нататъшна журналистическа активност на база прес-рилийза, това е друга работа...запълнили са някакво място, но не е предизвикан реален интерес. Т.е. да се разчита на едно "голо" съобщение за пресата си е недостатъчно. Освен ако не излиза от името на Негово Вел.. сещаш се, но там случаят е друг - всяка отронена думичка си е бисер

Agent of Change


Тема Re: Какво ще направите аконови [re: Morkow]  
АвторPR man (Нерегистриран)
Публикувано05.12.03 13:32



Хвала на ПР.а на който му е пуликувано "съобщението за медиите", защото си е свършил работата. Иначе другата част за "дали да пишат че е от нас"... е израс на не достатъчно прочетени книги по вапросите на ПР. Съжалявам, че е малко остричко това изказване ама ако малко почетете ще разберете колко е тъпичък казуса сам по себе си :)



Тема Re: Какво ще направите аконови [re: podoben]  
Авторпoдoбeн (Нерегистриран)
Публикувано06.12.03 13:09



Ще опиша още малко нашия случай, че не ми стана ясно... иначе сте прави с всичко написано по-горе.

Решиха във фирмата ни да направим статия с част от нещата по света, които се правят в нашата област и елементи от нашата работа в БГ. Аз писах “световната част” и някои технически елементи от работата ни в БГ.

В някои от вестниците материала се появи едно към едно, дори ни потърсиха за повече инфо по въпроса, но в един вестик частта за нашата работа беше изрязана и така остана нещо като статия по въпроса, разработена от нас, но пусната от името на вестника (без автор).

Та 2 въпроса останаха – по принцип трябваше ли нещо да правим по въпроса с вестника и още нещо важно – ние имаме ПР, но по случая той каза само “така е като не плащаме” и май шефа му се ядоса на този отговор. И мен също ме учуди. От друга страна донякъде е прав ПР-а като не плащаме няма контрол... Но може би все пак ПР-а трябваше да “изимитира” някаква загриженост по въпроса.



Тема Re: Какво ще направите аконови [re: пoдoбeн]  
Автор NeonSun (Chrysobеryl)
Публикувано08.12.03 19:57



Довери се на ПР-а, прав е човека

--
Shine on~


Тема Ne trqbwa da se prawi nistoнови [re: пoдoбeн]  
АвторMorkow (Нерегистриран)
Публикувано09.12.03 00:18



По никакъв начин не можеш да задължиш един вестник да ти пусне цялата статия. Имали са толкова място и затова са ви изрязали статията, най-важните неща се пишат най-напред, така че да изрязват по-маловажните и даже да я отрежат по средата да не си личи изобщо.



Тема Re: Какво ще направите аконови [re: Morkow]  
Автормилa kaka (Нерегистриран)
Публикувано09.12.03 15:44



изобщо не виждам къде ви е проблема!
че някой ще вземе 20 лева за статията?
че не сте си видели имената като автори на статията?
по дяволите, ти вие сте ИСКАЛИ да се напише нещо за фирмата, инициативата или каквото и да било
материалът е бил пуснат и по този начин е била свършена работата
к'во искате всъщност?



Тема Re: Какво ще направите аконови [re: Morkow]  
Авторжypнaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано13.12.03 20:17



Чудя се на камарата пиари в тая държава, които през живота си не са и помирисвали медиа. Какво изобщо си въобразяват, че правят? Такава кретения и претенциозност струи от подобни хора и от техните "информиращи" текстове, че понякога ме хваща яд как може някои богати фирми да трошат луди пари за кретеноиди, които не са в час. Справка: например "Шел" и OMV. Днес направо ми идваше да отида и да им взривя някоя бензиностанция на шелци, в които и без това спрях да зареждам от две години, след като ми насипаха в резервоара дизел с вода посред зима.
Но темата е друга. Човек, който не е работил като журналист никога няма да стане добър PR. Той просто няма да е в час за какво става дума. Но още по-зле е, когато некадърен журналист премине в гилдията на връзките с обществеността. Майка плаче... Нагледал съм се и на двата варианта. Леле, какво да говорим пък за правителствената информационна служба. Недоразумението Узунова... Едно е да сричаш изречения пред камера, друго - да ги напишеш и подредиш по простите правила. Впрочем, някои си въобразявт, че като са назубрили правилата, са научили и занаята. Тцъ, не са. Да си слушал как се прави секс не е като да си правил секс.
Има и много добри във вашия занаят, но се броят на пръсти, уви. Айде със здраве. Отивам да правя секс, няма да ви губя времето с теории като как се прави тая работа.



Тема Re: Какво ще направите аконови [re: Morkow]  
АвторBътpeшeн (Нерегистриран)
Публикувано16.12.03 17:50



ми ако са достатъчно много журналисти от достатъчно много местни и неместни вестници може и банкет да дигна...знам ли



Тема Re: Какво ще направите аконови [re: Morkow]  
Автор мъpзeл (оптимист)
Публикувано17.12.03 12:35



много ще се зарадвам

всъщност точно така съм работил и се гордеех, че успях тогава да свикна месните вестници да очакват от нас само коректна и навременна информация, а не плащания по общи договори за "рекламно-информационна дейност" отделно от обявите, които си плащахме по публикуваната рекламна тарифа

за съжаление нещата се промениха, отново плащаме за "рекламно-..." , но пък и аз вече не се занимавам с ПР, така че слабо ме интересува

а това, че материалът ви е бил неправилно написан и всъщност сте похвалили колегите си от братските чуждестранни фирми, е проблем на вашия ПР спец



Тема Re: Какво ще направите аконови [re: Morkow]  
АвторPeдyндeнcи (Нерегистриран)
Публикувано09.01.04 01:07



Бах, ште му счупя краката на тоя, който го згащя да ми краде материал



Тема Re: Какво ще направите аконови [re: Morkow]  
Автор Persian Cat ()
Публикувано21.01.04 10:22



Колегите, писали преди мен са абсолютно прави по отношение на това, че един ПР не може да очаква името му да се появи под дадена статия. От 2 години работя като ПР и нито веднъж до сега не съм имала претенциите името ми да бъде написано под статията, за мен е важно името на компанията да е в тази статия, ако не на първо място, то поне да се споменава. Като си помислиш драги ми Morkow и ти ще бъдеш на нашето мнение. Имало е случай в които моля журналисти да публикуват статия с името на автора, който в никакъв случай не е журналист и са го правили - без пари. Добрия ПР трябва да има добри връзки в медиите, журналистите ако не са му приятели то поне добри познати, не просто да изпраща Press release и да очаква да я публикуват, а да поговори с журналистите, да се увери, че е разбрана правилно, да даде повече информация ако е нужно и в никакъв случай, ама наистина в НИКАКЪВ да се сърди, че информацията е публикувана неправилно или е поставано името на журналиста накрая на статията /Тук отварям една скоба за да бъда поясня, че има и неграмотни журналисти и то в големи вестници/. Работата на ПР-а е да стои зад нещата, да ги контролира отстрани. Ако търсите известноста, уважаеми колеги ПР-и, станете журналисти!
ПП: И един съвет от мен, редовно канете журналисти на по "кафенце" в офиса. Първо прави добро впечатление за фирмата и второ може и да станете приятели.



Тема Re: Какво ще направите аконови [re: Morkow]  
Автор kalipso_the_golden_rose (инат)
Публикувано22.01.04 12:12



Nishto novo pod slunceto;-) Tova hi4 ne e riadka praktika! Vupros na jurnalisti4eska (ne)etika;-)))) No ne e li po-vajnoto, 4e informaciata vse pak e izliazla i e dobila publi4nost..?!;-)

Kalipso



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.