Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:20 24.06.24 
Професионални
   >> PR
*Кратък преглед

Тема Заплащането в бранша  
АвторШokиpaнa (Нерегистриран)
Публикувано24.01.03 14:12



Колеги, според вас каква заплата трябва да получава "Head of Advertising and PR department"?



Тема Според зависинови [re: Шokиpaнa]  
Автор Гeнчo BF ()
Публикувано24.01.03 17:20



Плаща се според пазарлъка и според мотивацията на шефа на фирмата.

1. Ако е умен и иска резултати, ще си плаща повече. Може би ще иска и резултати.

2. Ако е бакалин, ще те праща да печатиш визитки и ще плаща като на чистачка.

3. Другият вариант, за който вече стана дума, е когато ПР-позицията е в графа "Синекурни длъжности", което не е рядка практика. В този случай заплащането зависи от близостта по пряка или съребрена линия. Най-добре се заплаща на лице от противоположния пол, заемащо съпружеска или любовническа позиция. С това присъщите семейни и сексуални разходи придобиват счетоводна отчетност и влизат в официалния разход на фирмата. Далечното роднинство предполага малко работа и ниско заплащане.

Добър вариант на позицията е да е в чуждестранна фирма. За там е ясно.

Заплащането е:
Вариант 1. От 300 до 1200 лева. Може и нагоре, ако фирмата е богата.
Вариант 2. От 200 до 250 лева. Без коментар.
Вариант 3. От 300 до 800 лева + GSM и кола. Може и нагоре, в зависимост от настойчивостта.



Тема Re: Заплащането в браншанови [re: Шokиpaнa]  
АвторДopи (Нерегистриран)
Публикувано24.01.03 17:20



Ами предполагам, че зависи от фирмата -- дали е българска или чужда и какви са й бюджетите и съответно каква сума може да отдели. Но ако е голяма и задълженията са ти доста, както и отговорностите, при определен стаж си мисля че говорим за над 600-700 лв. нетна заплата.



Тема Re: Заплащането в браншанови [re: Дopи]  
Автор Cтaниoл (непознат )
Публикувано24.01.03 20:57



Кой работи за тия стотинки бе? По-скоро си мисли, че работи - както и фирмата си мисли, че му плаща



Тема Re: Според зависинови [re: Гeнчo BF]  
АвторШokиpaнa (Нерегистриран)
Публикувано24.01.03 21:37



Аз в момента работя и получавам между 1000 и 3000 лева, но това е плюс процента от продажбите. Искам да си сменям работата, защото усещам, че вече се изчерпвам в тази фирма. С две думи имам нужда от нови предизвикателства. В последния месец бях на две интервюта. На едното ми казаха 600 лева, а на другото - нищо конкретно, но и на двете места HR-ите ме изгледаха странно, когато казах, че очакваният минимум за мен е 1500 лева. Все си мисля, че не съм надценила нито опита си, нито квалификацията си, но знам ли...



Тема Re: Заплащането в браншанови [re: Дopи]  
АвторШokиpaнa (Нерегистриран)
Публикувано24.01.03 21:44



Аз май живея в друг свят.



Тема Re: Според зависинови [re: Шokиpaнa]  
АвторДopи (Нерегистриран)
Публикувано26.01.03 19:20



Това, което пуснах като съобщение явно се е потвърдило. Останала съм с впечатление, че това заплащане е масова практика. Заплатата, която искаш можеш да получиш на изключително малко места ... за съжаление.

Но ако все пак намериш - дай си мейла, за да кандидатствам за твоята длъжност :)



Тема Re: Заплащането в браншанови [re: Шokиpaнa]  
Автор Гeнчo BF ()
Публикувано27.01.03 01:13



Чакай малко сега....
Тая работа с процента от продажбите никак не се връзва с идеята за ПР-длъжност, даже и по западните стандарти. Сигурна ли си че всъщност не се занимаваш с реклама или маркетинг? Дефинирай, моля те, с какво е запълнен денят ти в офиса.

PS Опа, грешка. Прочетох началото на постинга, и за реклама пише там. Аз съм работил на подобна длъжност, но получавах процент, само ако докато се занимавах с целевите гупи, осъществявах лично по някоя продажба. Но това не е система.

Редактирано от Гeнчo BF на 27.01.03 01:25.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.