Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:52 23.05.24 
Професионални
   >> PR
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ТИМ на светло?!  
Авторkidem (Нерегистриран)
Публикувано03.07.02 13:43



Драги колеги, четете ли последните два дни как ТИМ излиза на светло...

Като опитни в осветляването на бизнеса, смятате ли, че така става в това изкуство, както ТИМ го прави. До вчера само малцина знаят за теб (имам предвид за босовете) и внезапно, на някаква мулташка Глобална конференция, прожекторите светнаха...

Това ПР ли е или подлагане на политиците (което също може да се разглежда нещо като ПР - наченки на лобиране). Или пък е нещо трето...

Смятате ли, че така се прави образ и почтено брендиране - преди време и други, като Мулти, почанаха така публично да излизат на светло, но кой ги заобича... или ще кажете достатъчно хора.

Та тия ТИМ вече си казаха кои са били лошите - Премянов, Д.Митев и И.Костов. Подчертаха ролята на президента Първанов, не наругаха никого от НДСВ или силните в БСП..., да не говорим за ДПС (ама с тях връзки не са известни). Значи политически приоритетите са ясни.

Поставям темата защото подобни осветлявания не стават всеки ден. Пък и ТИМ отдавна всъщност са на светло, но за тия дето си знаят и им следят бизнеса.

Мога да ви кажа какво предстои - вероятно членство във "Възраждане", на няколко нови физически лица с познати инициали.



Тема Re: ТИМ на светло?!нови [re: kidem]  
Авторmultak (Нерегистриран)
Публикувано03.07.02 16:42



1. Dragi mi kolega i kakvo kato TIM izliza na svetlo?
2. Tebe kakvo te vulnuva TIM?
3. Koi ne e zaobichal Multi ili ti seriozno smyatsh, che rolyata na PR e da nakara nyakoi da zaobicha drug?



Тема Re: ТИМ на светло?!нови [re: multak]  
Авторkidem (Нерегистриран)
Публикувано04.07.02 11:02



За да става приказка по темата, ще ти отговоря.

1.Нищо от това - но защо чак и точно сега се сетиха, че могат да го направят по този начин и точно на това място? (За начините и мястото няма да пиша повече.)
2.И защо да не ме вълнува ТИМ? Същото щях да напиша, ако не бяха те, а Чомбе, например. Или Миронов! (Дано, мултак, се сещаш кои са тия, особено втория.)
3. Това за Мулти, Дарина, Надя и пр. Боинг-и го подминавам, а за ролята на ПР какво да ти кажа. Не знам как си чел написаното, за да решиш, че ПР е обяснение в любов към някого, напротив в случая става дума за ПР насочен към стряскане!

Това е засега.



Тема Re: ТИМ на светло?!нови [re: kidem]  
Авторtest (Нерегистриран)
Публикувано04.07.02 14:18



Какво се стряскате един друг - ПР си е свършил работата - заговорихте ли по темата?! ...



Тема Re: ТИМ на светло?!нови [re: kidem]  
Автор Гeвpek (същия)
Публикувано04.07.02 21:55



Ако е измислено и планирано от ПР (независимо външен или самите собственици), според мен е добре свършена работа. Даже бих казал - много добре. Да финансираш културата чрез инициатива на президента и то на фона на писъците за културата - не е шега работа.

Всъщност, нормално е в един момент т.нар. голям бизнес да вземе някои неща в свои ръце и поне да удари с юмрук по масата и да напомни кой плаща заплати - и кой не плаща; кой дава работа - и кой обещава работа; кой търси образовани кадри, генериращи печалба - и кой уволнява некадърника едва след като се изцепи тотално. Т.е. аз не бих нарекъл 2-рия вариант "подлагане на политиците", а по-скоро озъбване срещу тях - да си знаят, един вид, кой плаща.

Ма колкото повече ти чета темата, все повече ми се струва, че не говориш за ПР, а срещу ТИМ... Някак не се изразяваш безпристрастно... То има ли напр. "почтено" и "непочтено" брендиране? Какво значи "да обичаш" една фирма? (обикновено работещите в нея си я обичат...) Вероятното членство във "Възраждане" не е ли въпрос на престиж и ПР?



Тема Re: ТИМ на светло?!нови [re: multak]  
Авторbili (Нерегистриран)
Публикувано24.07.02 15:26



Boze! TIM na svetlo.... klasika kakto se kazva.. a otkade tragnaha..
Kakto i da e-tova si e naistina kato po uchebnik, a i sme svideteli kak vsichki kato tyh postapvat po sastia nachin. Interesno e kakvo sledva ottuk natatak..nyakoi da e chul da imat PR agencia, otdel ili dori samo chovek?... a za politicheskata podkrepa vsichki znaem....



Тема Re: ТИМ на светло?!нови [re: Гeвpek]  
Авторkidem (Нерегистриран)
Публикувано29.07.02 16:02



Виж, всичките ти забележки звучат съвсем логично. Но не съм пристрастен, просто отбелязвам един факт свързан с методите за комуникация на една от най-едрите риби. Досега, в продължение на години, въпреки обвиненията срещу нея, тя си мълчеше и си развиваше мрежата, развиваше си мрежата и си мълчеше.

Да не би да се разбрал, че именно фирма от съзвездието (образно) е купила Химимпорт преди време? Не, разбра го много по-късно (освен ако не си техен човек). Да не би да обявиха, че купуват (постепенно) ЦКБ? Не го направиха изобщо! А ти как би посъветвал твоя клиент или работодател да ПР-ства, ако компанията му направи такава сделка? Да си трае? Едва ли ще го направиш.

Ето това наричам непочтено брендиране - да се появяваш изведнаж, когато конюнктурно ти е изгодно. Причината не я знам, само се съмнявам... Явно проектът Акуа - за плажната инфраструктура на Варна е много голям, че не издържаха и се появиха.

А това за обичта е казано не в прекия смисъл, разбира се. Дори и работниците не са длъжни да обичат фирмата/работодателя. Но това е друга тема.



Тема Re: ТИМ на светло?!нови [re: kidem]  
Автор Гeвpek (същия)
Публикувано29.07.02 22:41



Така поставени, нещата разбира се изглеждат другояче. По-скоро обаче като "начало", щом са си траели досега. Явно отиват към по-големи неща, където решенията са по-публични и на всичко отгоре се гласуват...

В интерес на истината, и аз бих ги посъветвал да си траят за Химимпорт и ЦКБ, че с техния кофти имидж можеше и да не им станат нещата. Но след като станат, бих излязъл на светло - макар и с нещо, непряко свързано, но градящо нова позиция. Голямото закъснение със "светлото" е или пропуск (съмнявам се обаче), или стил (техен начин на бизнес, корпоративна идентичност ), или има елемент на незавършеност на сделките (примерно, може да мислят да шитнат банката някому?), или други кофти обстоятелства (делото?).




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.