Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:04 27.05.24 
Професионални
   >> PR
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема "тайната" стенограма и реакциите около неянови  
АвторHeдoвoлнa (Нерегистриран)
Публикувано24.03.02 20:31



толко ли няма кой да постави въпроса за "Краун" като ПР-проблем в това клубче?!



Тема Уау, както винаги си спец да повдигаш...нови [re: Heдoвoлнa]  
Автор MeдapkoМодератор (Беорн)
Публикувано25.03.02 00:43



...най-взривоопасните теми.

Ще вземем да привлечем и публика от клуб Политика, пък като ги знам какви са спокойниииии!

Нека СиВата (маса) бъде с теб!



Тема Истинският патриотизъм стига до... Солунската...нови [re: Heдoвoлнa]  
Автор CREATlVE (peaceable)
Публикувано27.03.02 15:53



Кой от нас скоро е препрочитал Алеко Константинов, за да се огледаме в безпощадното огледало на неговия хумор. Освен безсмъртния му Бай Ганьо кой си спомня фейлетоните и политическите статии на сатирика. Писани преди повече от 100 години, днес те оживяват отново, защото се оказва, че политическите нрави, патриотарството, политиканството на Данко Хаирсъзина, Гочоолу, Дочоолу и прочее са безсмъртни. Прочетете отново Алеко, после включете телевизора, идете на събрание или митинг и ще ги познаете- винаги същите, неизменни, неунищожими и непобедими. Само че митницата там още е химера, сега - сбъдната мечта.

“Еле тая солунска митница, на сърцето ми е израснала, ваджията. Ех, че келепир,майка му мечка. да ще султанът да ни даде Македония, че да ти се изтърся аз тебе в Солун, ама догдето е нашата партия на власт, че да ти се курдисам аз тебе на митницата... Тука ли си, сама ли си! Че да ги пипна аз ония ми ти търговци, две годинки да им обирам каймака, стига ми! Па сетне оттегли се на Охридското езеро, дигни си една вила, па си накриви калпака...Ето, туй се казва патриотизъм. Всичко друго е вятър!...туй комитети, туй дружества, организация, пропаганда- всичко е бошлаф! Добре прави уважаемото правителство, че ги презира тези нехранимайковци. Разбира се!”
Фейлетонът “Разни хора, разни идеали”- III, писан в 1897г.

Freedom is the right to choose the habits that bind you!!!


Тема Това си е жив казус на кризисен ПРнови [re: CREATlVE]  
Автор Гeнчo ()
Публикувано27.03.02 19:56



Без да навлизам в проблематиката на скандала, не че нямам желание, по-скоро нямам достатъчно информация, но си мисля, че това си е една добре организирана, от една страна, атака, и една зле организирана, от друга страна, защита.
Казусът е щекотлив и е функция на мно-о-о-о-ого, ама наистина много, пари. Цялата преса, къде организирано, къде спонтанно, е захапала като питбул темата, и я вкарва в "agenda setting"-а всеки ден. Залогът е наистина много голям, независимо дали е в обществена или в контрабандистка полза позицията "против Краун", и съответно за поддържането и не се пестят сили.
Позицията "за", независимо дали е в полза на държавата или в далавера за Краун, също защитава материален интерес от минимум 8 милиона долара /май такава беше цифрата/. За защитата на тези пари /или респективно за преборването на сините и червените контрабандисти/ е оправдано поканването на някой поне като Жак Сегела, например, като се има предвид че от добрия ПР зависи в огромна степен прокарването на сделката.
Какво става обаче в другия лагер? Едни мижави обяснения, в стил "това не е важно" или "това не е ваша работа", някакви общи приказки за това какво е станало в тази и онази прибалтийска страна.
Казусът заслужава мобилизирането на цял щаб за кризисен ПР, който ден и нощ да мисли как да прокарва тезите, които ще защитят сделката.
За съжаление това ме кара да мисля, че или договорът е наистина куц и трудно защитим, или че юпитата са бягали от лекциите за публичните комуникации, когато са следвали в престижните университети, и резултатите от това сега се изсипват на главите им.



Тема Re: "тайната" стенограма и реакциите около неянови [re: Heдoвoлнa]  
АвторHeдoвoлнa (Нерегистриран)
Публикувано30.03.02 11:49



хъм... след една седмица поглеждам пак темата и що да видяяяя... Медарко с типичните си модераторски опасения да не стане напечено и да му се отвори работа, Криейтив с увод за отговор на литературен въпрос + цитат /много се котира в класна работа/ и Генчо, който няма информация, ама все пак се е опитал да "анализира това-онова".
оставам си отново,
Недоволна



Тема Моля другарко, не е така....нови [re: Heдoвoлнa]  
Автор Гeнчo ()
Публикувано30.03.02 14:03



Поне за три и половина ставаме. Извадихме извод - има важен проблем, няма грам ПР.
Освен това, наблюдава се раздвижване на по-важните медии и в другата посока - Виза Недялкова в Шоуто на Слави, днескашния 24 часа.



Тема Re: "тайната" стенограма и реакциите около неянови [re: Heдoвoлнa]  
Автор CREATlVE (peaceable)
Публикувано31.03.02 11:53



А не!
Чувствам се засегнат!!!
Опитах да провокирам дискусията от гледна точка на това, че кризисната ситуация, според мен изискваше подход от гледна точка на това, правителството да обясни, че с този договор се цели овладяването на контрабандата и корупцията... Явно обаче, липсата на какъвто и да е PR провокира и апатията в клуба.... То е ясно, че не може една певица да се справи с тази задача.... Какво да се прави...
С огромни резерви приемам забележката за "отговор на литературен въпрос", поне защото тази форма се развива по малко по-друг начин...

Freedom is the right to choose the habits that bind you!!!


Тема Re: Това си е жив казус на кризисен ПРнови [re: Гeнчo]  
Автор mr. darsy (неслучаен)
Публикувано31.03.02 17:14



ПР вече има, вих казал приличен. Май се сетиха :)



Тема Re: Моля другарко, не е така....нови [re: Гeнчo]  
АвторHeдoвoлнa (Нерегистриран)
Публикувано01.04.02 13:19



уф, че не търпите критика! пък и се пазарите за оценки...!!



Тема Re: "тайната" стенограма и реакциите около неянови [re: CREATlVE]  
АвторHeдoвoлнa (Нерегистриран)
Публикувано01.04.02 13:21



чувстваш се, ама не бива! първо щото бях много добронамерена и второ щот в тая професия човек трябва да е по-дебелокож...
приемам протестите ти по повод оприличаването на твоето есеистично вдъхновение като "отговор на литер. въпрос" и ще ги разгледам на някое следващо заседание




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.