Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:38 15.05.24 
Професионални
   >> PR
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема PRprograma  
Авторgrigor (Нерегистриран)
Публикувано20.03.02 11:18



nqkoi dali moje da mi kaje kak to4no triabva da izglejda efnaa PR programa - visualno imam predvid. kato ia pokazvash na klientite si. kak da e podredena sashto taka, za da im e po- lesno da ia razberat?



Тема Re: PRprogramaнови [re: grigor]  
Авторyчeбниkap (Нерегистриран)
Публикувано21.03.02 10:03



иам учебници за това



Тема Re: PRprogramaнови [re: yчeбниkap]  
Авторgrigor (Нерегистриран)
Публикувано22.03.02 16:48



haide, de, wse edno 6te umrete ako podadete edno ramo na nqkoi:)
nikoi li nqma da pomogne?!?!?!



Тема Re: PRprogramaнови [re: grigor]  
Автор Гeвpek (д-р на вс.науки)
Публикувано23.03.02 17:54



Заеби учебниците, а изходи от здравия разум. Като си направиш PR-плана подобен на тривиален медиа-план за реклама в Excel, върши достатъчно работа. В една колона - мероприятия, в другите - дати, слагаш номерца или кръстчета и някъде описваш кое какво значи. Отделен план за всяка медиа. На клиента му харесва, защото го разбира.

Gevrek



Тема Бе то зависи от много неща:нови [re: Гeвpek]  
Автор MeдapkoМодератор (Беорн)
Публикувано23.03.02 22:00



1. Къде ще презентира - в своя или техния офис
2. С какво, на какъв носител ще презентира - табло, монитор, мултимедиен проектор
3. Каква е целта на презентацията - дали става дума за "пич" или работа със стар клиент

При всички положения, ще трябва да започне като изложи какви са според него и неговата фирма, агенция и т.н., нуждите на клиента - каква трябва да е целта на P.R. кампанията или мероприятието. В тези нужди трябва да изложи много ясно кой е адресата на P.R. усилието. Следващата стъпка е да представи своето виждане за това как може да се достигне до този адресат и така да обясни същността, действията, които ще бъдат включени в предвидената кампания. Оттук нататък има още доста детайли, но щом задава такъв въпрос, значи ще му трябва помощ стъпка по стъпка от някого, с кого да седни и да се подготви. Ние тук надали можем да му помогнем пълноценно. Все пак това, което му каза ще му свърши работа, ако работи със стар, добре познат клиент и няма нужда да го смайва.

Аз за нов клиент бих наел един мултимедиен проектор и бих направил една добре проиграна презентация в Powerpoint или която и да е друга такава програма /най-добре от безплатния Star Office/. В агенцията, в която работех в стаята за презентации бяхме оставили една страна абсолютно свободна и боядисана със светла боя. Беше изключително удобна за такива неща, което не значи, че всеки ден ги правехме де.

Нека СиВата (маса) бъде с теб!

Редактирано от Meдapko на 19.04.02 04:38.



Тема Re: PRprogramaнови [re: yчeбниkap]  
Авторbaba Gina (Нерегистриран)
Публикувано19.04.02 00:28





A Vie uvajaemi koi u4ebnici s te cel deto gi pishe to4no tia, elementarnite prakticeski nesta - a, beto mariike, koi go napisa?. Mnogo interesno. I v koe u4iliste vi gi preporu4vat takiva knijki po PR?.



Тема ха-ха-ханови [re: grigor]  
АвторCмexypko (Нерегистриран)
Публикувано23.04.02 15:31



Извинявам се за намесата, но това което прочетох тук, ме кара да затвърдя своето мнение, че в тая шибана държава всичко върви по т.н. "Ловешки почин" (по-старите сигурно го помнят) - всеки да се занимава с това, което не е учил и/или не може да върши (щото не знае как)! Та и вие, уважаеми PR-ве - нима не знаете, че наистина има такива учебници, в които всичко това е написано стегнато и систематизирано? Ама пък и откъде да знаете, то в България, под PR почти всички разбират смесица между маркетинг, реклама и журналистика... Затова и повечето от вас са бивши журналисти... Написах "почти", щото съвсем случайно знам, че поне един от вашия бранш - става дума за Максим Бехар е наясно с наличието на такива учебници. Случайно разбрах, откъде е "прекопирал" всичко в този занаят... Говорих с един човек и той каза: "О-о-о, аз познавам един българин! Мисля, че беше Бехар (или нещо такова)... Аз на него доста материали съм му дал..." И после ми разказа (по моя молба) за взаимоотношенията им... Нашият просто го е излъгал, а тук на "аборигените" се прави на велик. Ама, то щото и българският бизнес е като вас - "учено - недоучено" (бизнесмен - пък той - гаражен бакалин!), затова ви и търпят...
Ха- ха - ха



Тема Re: ха-ха-ханови [re: Cмexypko]  
Авторstrannik (Нерегистриран)
Публикувано25.04.02 16:13



Za sajalenie si prav/a. Tuk profesionalizmat e s takiva izkriveni formi...

No nali znaesh, tezi hora strashno mnogo si viarvat. Goliama zabluda!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.