Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:33 11.06.24 
Професионални
   >> PR
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: дай задачата първо - Предлагам ти...нови [re: Chesare_Samp;S]  
Авторбoбo (Нерегистриран)
Публикувано22.09.01 13:56



Анкетата е добра идея и си мислех да я вклуча в анализа на ситуацията.
Как обаче да да получа по достоверна инфо. а не само набързо надраскани мнения?
Дайте по едно рамо.
Между другото какво означава това Chesre_Samp;S



Тема Re: дай задачата първонови [re: бoбo]  
Авторnai dobria (Нерегистриран)
Публикувано22.09.01 16:28



Sluchai vzemi si pregledai parvo knijkite. Pak prez tova vreme da vzemech da si opravich schetovodstvoto



Тема Re: дай задачата първонови [re: nai dobria]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано24.09.01 10:26



Да учителю Кейн.Ще изпълня твоя мъддър съвет



Тема Re: дай задачата първонови [re: bobo]  
Автор Ombudsman (гошко)
Публикувано24.09.01 12:49



Мисля, че по-точното формулиране на целите ще ти подскаже някои идеи.
Към изброените може да добавиш по-добрата Awareness, или "познаваемост" на твоята марка - т.е. твоето NGO. С какво се занимава, как може да помогне
1) на студентите за по-добра реализация
2) на бизнес средите за откриване на най-перспективните graduates
Относно медийното покритие, най-лесния начин за оценка на свършеното е да сравниш цялостните разходи за публикации (организиране на пресконференции, пощенски и всички идр.разходи) с оценените по гросни цени за реклама публикации. Колкото по-голям е коефициентът, който получиш, толкова по-добре (трябва да е над 3, т.е. $ сумата от цената на направените публикации да е мин-мин. 3 пъти по-голяма от твоите разходи за постигане на тези публикации; по принцип този коефициент е между 5 и 7).
Само че за теб медийното покритие не е най-важното. Мисля, че няма да тие трудно да влезеш в учебните зали, за да разкажеш на студентите какво правите, как и за кого. Можеш да се договориш и с преподавателите за външни лектори от фирми, с които имаш контакти. Повечето фирми се радват да имат студентски аудитории, защото по този начин и те си правят реклама сред бъдещите си служители, конкуренти и клиенти. Влизането ти в залите ще е твоят Point of Sale и ще използваш и двата си таргета. Там можеш да си направиш и анкетата, ако го договориш с преподавателите, те да им я раздадат и съберат, иймат повече авторитет.
Добър PR за теб ще е организирането на някакъв купон (основно занимание за всеки студент), предлагане на 8-декемврийските пакети от туристически фирми (така ще вкараш студенти в офиса си, ако пакетите са добри, ще имаш и опашка пред офиса), ако можеш и да хванеш някоя програма за следване навън, тъй като това също ще вкара студенти при теб. Не пропускай шарените стени с обяви и реклами в учебното си заведение.
Анкетата трябва да направиш задължително преди и след кампанията си, но имай предвид таргета си - трябва да е същия преди и след - т.е. еди колко си студента от еди кои си специалности, курс и т.н.
Успех:)))



Тема Re:медиинови [re: bobo]  
Авторkidem (Нерегистриран)
Публикувано24.09.01 12:56



Bobo, нищо лошо за професията няма да си помисля от това, че учиш счетоводство, напротив. Аз също съм икономист по образование, а продължавам да уча именно в тази област, защото и в тази област съм ПР. (Но това за образованието, квалификациите, сертификатите и професията ПР е друга тема.)

А конкретно за избора медиите. Виж, медиите не са само вестници, списания, радио, телевизия, Интернет. Медията е може да се разглежда по-широко като инструмент за предаване на посланието. Медии са например и плакатът, брошурата, информационното табло, дори семинарът.

Важно е какви медии ще подбереш, но и коя ще е водещата ти медия в медия-микса. Но медиите зависят от конкретните ти цели, послания и от публиката(ите). Но за всяка медия ще имаш различни критерии за оценка на ефективността, заради аудиторното покритие, и респективно различни начини за оценка - едни са в Интернет, други - в Капитал, трети в 24 часа или Труд, четвърти от пуснатата брошура. Пак заради аудиторното покритие по състав.



Тема Превод на NGOнови [re: Ombudsman]  
АвторПpeвoдaч (Нерегистриран)
Публикувано24.09.01 14:59



Струва ми се, че първо трябва да оцениш правилно задачите на самото NGO в контекста на това, какво искат неговите създатели и ръководен състав...
По принцип 90 % от тези организации са за създаване на достатъчно количество лични облаги на техните основатели и ръководители... От тук и необходимостта от "двойно счетоводство"... Критериите за пред общото събрание са едни, пред ръководството (напр. - УС) - други, а пред реалните шефове - трети... Ти сам ще се сетиш пред кого какво и как да отчетеш, но е добре да има баланс на интересите, приходите и очакванията, при това добре "маскиран" за пред обществеността...
Пример за това, какво се получава като не внимаваш - прочети в днешните вестници информацията, че две от момчетата от комуната на Белмекен редовно се снабдявали с наркотици от местен лекар (това по техни признания пред полицията). Веднага "лъсва": 1. "Изолация" на момчетата няма и се компрометира самия основополагащ принцип на комуната - откъсване от средата, труд и никакви наркотици. 2. При положение, че по презумпция момчетата не разполагат с пари и все пак са купували и употребявали дрога, значи че и останалите са знаели, в т.ч. и ръководителите на комуната. 3. Отново се налага въпросът "Кой печели от всичко това?"...
Но ти дерзай - NGO-тата са най-голямата практика за PR-а...



Тема Re:медиинови [re: kidem]  
Авторбoбo (Нерегистриран)
Публикувано26.09.01 13:42



"Нии пак сме тука..."

Не мислиш ли че е по умесно да се използва термина канал а не медиа?Всъщност не е толкова важно.
А кои канали(медии) би ме посъветвал да използвам за моя таргет.



Тема Re: дай задачата първонови [re: Ombudsman]  
Авторбoбo (Нерегистриран)
Публикувано26.09.01 14:10



Гошко на тебе давам жълтата фаланелка!!!

Направо ми скри топчетата в големия чувал!
Знаеш ли колко по различно изглеждат нещата от моя гледна точка.Нито фирмите имат някакво желание да се презентират пред студентите, нито студентите са наясно какво искат.Специално за последните ми влизаш в кръвната група и мога да те мина в писането за нула време.Ама това е друга тема.

Според теб как трябва да направя анкетата ,защто студентите не се отнасят сериозно към такива неща.

А аз искам самата анкета да бъде представяне за организацията

Аре...





Тема Re: Превод на NGOнови [re: Пpeвoдaч]  
Авторбoбo (Нерегистриран)
Публикувано26.09.01 14:34



Преводачо,преводачо,преводачо...



"Що така бе Миме" мислиш?Сигурно имаш нещо в предвид ама не слагай всички под един показател.
И друго, ако всички NGO-та са такива то работата в тях съвсем не е добър опит.Не смияташ ли така?

Аре...



Тема Ти сериозно ли се занимаваш...нови [re: бoбo]  
Автор Ombudsman (гошко)
Публикувано26.09.01 15:59



или това ти е за отбиване на номера, със студентското NGO? Имах един колега, който беше страшен неможач и се опитваше да се занимава с такава орг, но търсеше секретарките...
Ако ти се взимаш насериозно, то и фирмите, към които се обърнеш, ще те забележат. Случайно или не, знам няколко фирми, където decision maker-ите са заложили в своите PR планове такова лекторство, но нямат време и ресурси да си го организират сами.
Пич, няма невъзможни неща. Има само такива, които не можеш да прецениш както трябва. Е, ако имаш нужда от конкретна информация и контакти, можеш да ми пуснеш един мейл, има го в профила.
Успех :Р




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.