Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:12 28.05.24 
Професионални
   >> PR
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Конкурса за инвестициитенови  
Автор Assencho (Поназнайва нещо)
Публикувано11.08.01 17:22



Безкрайно интересна статия в днешния (11.08.2001) брой на Капитал. Не говоря за бюджета, въпреки че не е за пренебрегване. Макар че нещо се притеснявам какво могат да предложат големите европейски агенции за един милион евро.

Особено като имам предвид годишната заплата на Чезаре :-))



Тема Re: Конкурса за инвестициитенови [re: Assencho]  
Автор Chesare_Samp;S (има опит)
Публикувано12.08.01 14:23



Статията в последния брой на вестник "Капитал" е повече от интересна. Не може да не направи впечатление, че не е на мястото си. Питам се защо ли са я плеснали на страницата МЕДИА И РЕКЛАМА, вместо на PUBLIC RELATIONS? Със сигурност не заради 13-я рожден ден на МУЛТИ, тъй като той не е PR-събитие, нито заради прекрасната снимка на г-н Ахмед Доган.

От статията стана ясно, че се е заформила интересна конкурсна компания. Достойни и равностойни конкуренти ще бъдат оценявани от Тръжната комисия за въпросните "един милион евро". Всички Евро-партньори са работили по някакъв начин и под една или друга форма с Европейската комисия, всички имат стабилно лоби в Брюксел, всички могат да разчитат на добра подкрепа. Особено интересено е, че се появяват консорциуми с определено стратегическо поведение, които разчитат и на особени оси на влияние; напр. Бон - Париж (GWZ - MEDEF), или Бюрксел - Мадрид (IBF - ACE) - това са два изключително интересни консорциума, които имат голям авторитет във висшите структури на Евросъюза и сериозни позиции в собствените си страни. И двата консорциума могат да разчитат на стабилни лобита. Най-важното е, че и двата консорциума са в час какво точно се иска от подобна кампания и могат да се справят добре с поставената задача. - И тук свършва професионализма в статията и започват интересните и пошли за съжаление акценти. И от птичи поглед личи, че статията е поръчкова и обслужва интересите на един участник в конкурса. Отново някой се опитва да създава предварителни нагласи, за да хване бюджета... Статията се появява, въпреки доста строгите изисквания за конфиденциалност. Като че някой се опитва да провали търга, за да откаже сериозните играчи от последващо участие и така да се освободи от сериозната конкуренция. - Е не е ли ЖАЛКО???

Що се отнася до бюджета, отговорът е само за Assencho: Въпросът не е в сравнително ниския, но не и за пренебрегване бюджет. В тези договори, обикновено има клауза, която позволява те да бъдат продължавани до пет години и всяка година бюджета да расте... Стратегическо е участието - нали... Не коментирам факта, че е и ПРЕСТИЖНО!!!

Основният въпрос за мен обаче е друг - Кой е в състояние да направи един сериозен анализ на Банковия сектор в България - състояние към този момент и перспективи за развитие през следващите две години... Тук трябва да се има предвид, че зле развития Банков сектор е една от основните пречки пред инвазията на Чуждите инвестиции в България! После кой ще направи оценка и анализ на развитието на транстортната и комуникационната инфреструктури - друг не маловажен проблем - пак спиращ нахлуването на сериозните чужди инвеститори... Трето - покупателната способност на населението - замразеното или леко свиващо се ниво на потребление... Мисля, все сериозни теми, касаещи инвеститорския анализ и маркетинговите планове, които определено са предизвикателство за една PR-агенция... :)))

Assencho - Ако агенцията, която е твой работодател, участва в търга - пожелавам ти успех и да го спечелите... :))) Яки да са Ви пръстите - тогава, ще залепнат за моливите и клавиатурите... :)))



Тема Статията е поръчкова?!?нови [re: Chesare_Samp;S]  
Автор Assencho (Поназнайва нещо)
Публикувано12.08.01 16:10



Направо ме застреля, тоя път си признавам без бой. Ако това е поръчкова статия и ти смяташ така, ще ти предложа сериозно да преосмислиш професионалното си поприще. Ама наистина сериозно.

Конфиденциалност на проекта означава, че поръчителят декларира, че няма да разпространява информация, касаеща участниците, документацията и процедурата. Но ако авторът (авторите) прозвъни ПР-агенциите в България и те си признаят (уф че израз) - къде е тук конфиденциалността?!?

Иначе позволи на нас, недостойните, да сме работили по дългосрочни проекти :)))



Тема Re: Статията е поръчкова?!? Комплекси - А?нови [re: Assencho]  
Автор Chesare_Samp;S (има опит)
Публикувано12.08.01 18:12



Първо - Статията си има всички елементи на поръчков материал!
Второ - Чети внимателно, преди да коментираш мненията на другите, защото ставаш повече от смешен... :)))
Трето - Не знам защо се наричаш недостоен, но това издава единствено избиване на комплекси - нищо друго, всъщност и поведението ти на заяждане, вместо на градивни анализи сочи комплексираност на личността...
Четвърто - Препоръчвам ти да си по-обективен - ще се отрази добре на кариерата ти... :)))




Тема Ей, малките ...нови [re: Chesare_Samp;S]  
Автор Бaбa (непознат )
Публикувано13.08.01 17:10



... айде не пълнете Глобалната мрежа с личностните си вражди.

Иначе на мене ще ми е много интересно да ми напишеш всички елементи на поръчковата статия, да те цитирам в следващата си книга. Много ще ти благодаря.

Може и да ме пропуснеш като нападки към мен в отговора си. Благодаря ти предварително.



Тема Провокативнонови [re: Chesare_Samp;S]  
Автор Dak (playboy)
Публикувано14.08.01 01:16



Асенчо те закача, а ти му се връзваш и се чудиш какви аргументи да измислиш. На всички е ясно, че статията не е "поръчкова" в негативен смисъл - а е някакъв тип информация (за разлика напр. от статията за водка "Доктор'с" във в-к Труд). Всъщност няма не-поръчкови статии... Пък и преди доста време "Капитал" публикува информация за същия търг и сега вероятно се опитва да доразвие темата.

Тръжните процедури на ЕК са свързани със стойността им; над 200 хил.€ те се публикуват на доста места, а имената на 8-те (в статията се говори за "поне 7") short-list-вани кандидата са публикувани на няколко места. Авторката коректно цитира своя източник, като явно поради липса на абонамент не ползва официалния бюлетин. Може би поради младостта си авторката не е разнищила темата чрез МВнР (координатор по ФАР-проектите от 1997 г. насам), а се е пробвала само с МФ.

Но, освен имената на участниците, в статията няма друга информация. За шарения са добавени кратки коментари на агенциите. Каква поръчка, какви 5 лева

P.S.: В статията впрочем не виждам професионализъм дори в първата й (информативна) част - напр. се говори за множество проекти ("колко и чии са проектите" - а проектът за БГ си е един - "информационна и комуникационна програма"), наименованието на търга формално не е това (не е "търг ... за привличане на чуждестранни инвестиции"), стилът обърква, някои имена на участници не са точно изписани и т.н. Но това си е от "наша" гледна точка - докато от гледна точка на журналистиката може би е добре (има елемент на "новина", има разностранен авторски материал чрез интервютата и коментарите), иначе вестникът ще се превърне в научно списание.

Но за отблъскване на сериозните участници - пресилено го казваш.

Редактирано от Dak на 14.08.01 01:30.



Тема Re: Провокативнонови [re: Dak]  
Авторaвтopkaтa (Нерегистриран)
Публикувано14.08.01 11:31



Kakvi "8 kandidata, kakvi 5 leva" ? Uvajaemi Dak, greshite targovete. Tozi s "8 shortlistvani kandidata , publikuvani na mnogo mesta" prikljuchi. Dori si ima i pobeditel.
Foreign Direct Investment Attraction Programme някак си не ми прилича на "Комуникационна и информационна програма", макар и да не владея 5 езика ...
Колкото до "младостта на авторката"... Не се познаваме...



Тема Re: Ей, малките ...нови [re: Бaбa]  
Автор Chesare_Samp;S (има опит)
Публикувано14.08.01 12:40



За какви лични вражди става въпрос? Та аз не познавам Assencho! Той просто обича да се заяжда, явно и без повод, аз просто изразих мнението си за статията, да според общите канони в журналистиката статията си е поръчкова отвсякъде! Според каноните в България, може и да не е! Като се има предвид, че няма информационен повод за подобна статия! Повече не коментирам! Напиши заглавието на книгата си, та да я прочета, ще ми бъде интересно!




Тема Re: Провокативнонови [re: Dak]  
Автор Chesare_Samp;S (има опит)
Публикувано14.08.01 12:54



Уважаеми Dak!
Авторката може и да не е млада! Така и е било удобно, да търси информация само от едно място! Защо трябва да пита МВнР, още по-малко други разни. Важно е на кого се акцентира в статията. Ако четете и между редовете, кой ще бъде подизпълните и т.н... :)))





Тема Радвам сенови [re: aвтopkaтa]  
Автор Dak (playboy)
Публикувано14.08.01 15:28



че си в час (

Една малка провокация не вреди в подкрепа на тезата, че нещата не са много точно формулирани в статията (откъдето и вероятно идва усещането за поръчковост...). За жалост аз съм фен на вестника и може би не съм обективен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.