Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:19 14.06.24 
Професионални
   >> PR
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Character killing?нови  
Автор ГPAФИHЯTA (зрителка)
Публикувано20.06.01 02:44



Някой би ли могъл да ми препоръча литература по темата "character killing". Ако изобщо има литература по тоя въпрос.

Благодаря предварително!

Който говори каквото си иска, ще слуша каквото не иска


Тема Re: Character killing?нови [re: ГPAФИHЯTA]  
АвторHeдoвoлнa (Нерегистриран)
Публикувано20.06.01 18:16



дай малко повече инфо...



Тема Re: Character killing?нови [re: Heдoвoлнa]  
Автор ГPAФИHЯTA (зрителка)
Публикувано21.06.01 01:34



Досега винаги съм слушала само за image making. Съвсем случайно попаднах на формулировката character killing. Това не означава непременно компромат. По-скоро е умението да дискредитираш конкурента, да разрушиш репутацията му.
Не съм попадала на литература по темата. Даже незнам дали изобщо някой е писал нещо за това, та реших да ви попитам тук.

Който говори каквото си иска, ще слуша каквото не иска


Тема questionнови [re: ГPAФИHЯTA]  
Автор no_future (пътник)
Публикувано21.06.01 09:43



Случайно да можеш да ми дадеш приличен превод на 'stakeholder' ?



Тема Re: questionнови [re: no_future]  
Авторvictors (Нерегистриран)
Публикувано21.06.01 10:08



Акционер, казано с една дума. Иначе по-точно - държател на акционерен пакет от капитала на корпорация. Нещо като по-популярното shareholder.



Тема Re: questionнови [re: victors]  
Автор Assencho (Поназнайва нещо)
Публикувано21.06.01 12:56



Ще имаш да вземаш, колега
stakeholder = wavemaker = influencer = insider
щото стейк не идва от пържола, колкото и да ни се иска.



Тема Re: questionнови [re: Assencho]  
Авторvictors (Нерегистриран)
Публикувано21.06.01 15:34



По-кротко Асенчо, това с пържолата пък откъде го измисли и какво общо има steak тук. Не сме в езиков клуб, но я пак виж речника, ама вземи някой по-финансов. Там ще видиш и истинския превод на думите, които си нанизал.



Тема Re: Character killing?нови [re: ГPAФИHЯTA]  
АвторHeдoвoлнa (Нерегистриран)
Публикувано21.06.01 17:43



търсиш спетнато томче със заглавие "КАК ДА ПОДЛЕЯ ВОДА НА ДРУГАРЧЕТО"... май все още не се е намерил писач, дето да не го е срам да афишира "тъмната страна на ВО"
пък и според теб да дискредитираш имиджа на "противника" допустим похват ли е?! не противоречи ли на философията на PR като такъв?! в крайна сметка защо твоето любопитно студентско мозъче се интересува от тактиките на Демона де Вил, Мата Хари и мащехата на Снежанка?!
препоръчвам ти да се съсредоточиш върху изграждане на имиджа, не се изкушавай да тръгнеш по недостойния път, въпреки неговата привидна привлекателност и бързи резултати. унищожавайки конкурента си - унищожаваш собствената си възможност да се развива... абе, направо се гръмва в слепоочието и то без да си дава сметка за това...
малко високопарно звучат думите ми, но работя за компания, която в близкото минало беше глътнала всичките си конкуренти... по-нататък мислите ме навеждат на символа МОИСЕЙ И ПРЕМИНАВАНЕТО ПРЕЗ ПУСТИНЯТА...
пуф! колко надуто го написах. не е в моя стил.
сори.



Тема Re: questionнови [re: victors]  
Автор no_future (пътник)
Публикувано22.06.01 13:12



Според мене Асенчо е доста по-близко до истината, но аз исках превод а не синоними

ае



Тема Re: questionнови [re: no_future]  
Авторvictors (Нерегистриран)
Публикувано22.06.01 14:39



Виж, не е толкова важно кой е по-близо до истината, а какъв е точният превод на stakeholder. Нали трябва да се отговори на въпроса ти.
Пак ти казвам - това е лице - физическо или юридическо, което държи (съхранява) дял от капитала на дадено предприятие (банка и т.н.) Може да става дума за държател на парично вложение - депозит. Това е корпоративно-финансовото обяснение.
Този термин се използва и в хазартния бизнес. Та там stakeholder е лицето което пази парите от залагания, облози, басове и т.н.
Иначе stake има различни значения - можеш да ги видиш в речниците, но за stakeholder са тези. Зависи от контекста какво ще избереш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.