Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:26 28.05.24 
Професионални
   >> PR
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Реалност и желаниенови  
АвторAssencho (Нерегистриран)
Публикувано17.08.01 11:57



Кръщавам така тази си тема, защото според мен ще отрази вярно това, което искам да подискутираме малко.

Става въпрос за това в каква степен могат да се различават реалния от публичния образ, който създаваме за нашите клиенти. И не само за тях.... И за себе си дори. Кърт Вонегът беше казал, че ние сме това, на което се правим, така че да внимаваме на какво се правим ...

В работата си съм правил кампании, които представят клиента в едно желано състояние и образ, който се разминава от реалността. Повече или по-малко. Зависи.

От друга страна политическия маркетинг казва, че единственото нещо, което не могат да направят специалистите, е да подменят кандидата. Демек всичко могат. Склонен съм да вярвам и да се съглася.

Мога и доста други неща да напиша, но ще бъде доста еретично и дори кощунство спрямо професията с която си изкарвам годишната заплата.... Абе пишете...



Тема Re: Реалност и желаниенови [re: Assencho]  
Авторdima (Нерегистриран)
Публикувано17.08.01 12:09



моето мнение няма да е професионално..., но ако поразсъждаваме относно различните социални роли, в които всеки от нас влиза ежедневно, защото просто така му се налага - винаги има разминаване между публично и реално. или по-скоро кое е реално? реален си, когато си с приятели, когато си сам или когато си на работа и т.н.???
така че, както сам цитираш Вонегът, ние наистина сме такива на каквито се правим и сме различни в различни ситуации. и това е нормално. и ако отнесем всичко това към публичния образ и "реалния" такъв, когато става дума за PR... , различия винаги има, въпросът е доколко е голяма "измамата", защото нали знаеш: "на лъжата краката са къси".



Тема Re: Реалност и желаниенови [re: Assencho]  
Автор Ombudsman (непознат)
Публикувано21.08.01 12:54



За домашно: онзи филм с Брус Уилис, дето се вижда себе си на 8.
Асенчо, тези морални проблеми трябва да си ги решил, преди да си се захванал с тази работа. Плащат ти, за да оправяш бакии (или се пише бъкии, не знам дали идва от бака или бъка).
Ако някъде трябва да правиш нещо против моралните си принципи, откажи го. Иначе твоята работа май се свежда до това да намираш светлата страна на луната, а както знаем луната винаги има светла и тъмна страна.
Пък и ако направиш нещо too stinky да мирише на парфюм, не си си свършил работата добре, щото ще се разбере.



Тема Re: Реалност и желание [re: Ombudsman]  
АвторKacaндpa (Нерегистриран)
Публикувано21.08.01 15:04



Омбудсман,

темата е просто повод за дискусия, а не вопъл на Асенчо, който си ходи оглозган от проблеми със съвестта...

Аз поне не я виждам поставена като личен проблем, ама и така да, к'во толкова - дай му едно рамо на момчето...



Тема Re: Реалност и желаниенови [re: Kacaндpa]  
Автор Ombudsman (непознат)
Публикувано21.08.01 23:38



Asen40 mi e bezkrajno simpati4en i tova ne sa li4ni napadki kam nego (mojeh da mu otgovoria li4no).
Stavashe vapros za tova, 4e vseki ot nas si e postavial tozi vapros i iavno si go e reshil po niakakav na4in, vse pak vsi4ki rabotim za edno i sashto gore-dolu: da predstaviame klientite si po vazmojno naj-dobria na4in. Ako vse pak se polu4i moralen konflikt i li4nia moral na PRa ili ADa ne pozvoliavat opredeleni dejstvia, da se otkajesh ot pora4kata e opcia. Ne mislish li?



Тема Дързост и красотанови [re: Ombudsman]  
АвторKacaндpa (Нерегистриран)
Публикувано22.08.01 11:17



Съгласна съм с теб, но мисълта ми беше, че се отклоняваме от темата.
Поставеният проблем не беше ли доколко е успешен ПР , когато се налага да представиш клиента си в образ, далечен от реалния? Асенчо споменава, че това е честа практика не само в политическия ПР.
Аз си мисля, че това е временно решение и подвеждането на потребителя/гласоподавателя в по-късен етап ще се обърне срещу компанията/полит. партия.
Лицемерни постановки могат да помогнат, ако компанията лобира в своя полза при въвеждане на закони, които засягат дейността й.
Пример - масовите хуманитарни ПР акции на големите тютюно производители, които спонсорират програми за предпазване на непълнолетни от тютюнопушене, финансиране на здравни програми за борба с рака и т.н. Такъв ПР си е чиста сделка с правителствата.
Ти какво мислиш?



Тема Re: Реалност и желаниенови [re: Assencho]  
АвторБУ (Нерегистриран)
Публикувано22.08.01 12:23



аз не вярвам в сентенцията на Вонегът. На каквито и да се правим, в същността си сме това, което сме (и за съжаление много ежедневни театрални постановки са се проваляли, по-рано или по-късно, но това няма значение) Това в личнсотен план.
По отношение на въпроса ти (защото той наистина е в по-голяма степен важен и част от работата в ПР-а, а и горното е някаква прелюдия):
В политическия ПР имидж мейкинга е от много ключово значение (останалото са контакти - нон стоп и на всички нива) и е възможно ако Пр специалистът си свърши добре работата, да поошлайфа клиента си (т.е. да има някакъв реален положителен напредък за клиента). Като обобщение: винаги ще има разминаване и ние всички това го знаем, защото (най-вече) има разминаване в нивата: изискванията на масовата аудитория налагат определни стъпки и така те се явяват водещи в кампанията.
Когато кампанията има за цел промяна в обществената нагласа, тя пак е подчинена на психологията на аудиотрията (е, може и да са по-тесни таргет групи). Нещо като масата те изяжда, ако не й угаждаш (защото в повечето случаи клиентът се съобразява с нея, просто защото зависи от нея) А за това в каква степен могат да се различават реалния от публичния: няма единици за измерване, реакциите на публиката показват, защото някой и на ангел да го докараш, някъде беше писано :) съди по делата..
Чисто в морален аспект (от позицията на ПР): убедеността на специалиста в качеството на продукта и правотата на клиента води до по-добър резултат на кампанията, но не винаги добрият специалист е този, който вярва и разчита само на тези неща..



Тема Re: Реалност и желаниенови [re: Assencho]  
Автор Heдoвoлнa. ()
Публикувано29.08.01 14:29



според мен реал. и публ. образ могат да се разглеждат в контекста на Платоновите представи за "сенките в пещерата". публичният образ е като сянка, която реалният образ оставя по стените на пещерата, осветен от пламтящите факли /медии, публични изяви/. сянката е само очертание, често е изкривена, често се променя и е "безплътна" /пак според Платон/. мисля, че реалният образ, наблюдавайки своето публично отражение има възможността да се променя така, че сянката му да изглежда все по-добра. разбира се в това "преправяне" има частица лицемерие, но има и истинска промяна. т.е. публичният образ винаги е отражение, борба между факлите и измамните им отблясъци и обективната перцепция...
извинете ме за обърканите мисли... след време /4-5 години например/ като ми се поизбистрят ще се опитам отново да ги изложа във форума.



Тема Re: Реалност и желаниенови [re: Heдoвoлнa.]  
АвторDiko (Нерегистриран)
Публикувано29.08.01 16:32



W krajna smetka vsi4ki rabotim za edno, i to va ne6to sa finikiskite znaci.Az mislq ,4e PR e targovec,targovec kato vsi4ki ostanali i toj prodava umenieto si da promeni ob6testvenoto mnenie,nezavisimo dali e na politi4eska li4nost ili na produkt, a zada prodava dobre negovite skrupoli edva li sa naj vajnoto po patq kam celta.Daje akomoi ima takiva 6te mu pre4at i to naj ve4e ako e svarzano s politikata.Nie vsi4ki prodavame iluzii ,za po dobra peralnq,po dobar kmet,po dabar jivot....i t/n e bez da iztakvame nedostatacite na predlaganoto.E tova ne e li dvuli4ie?Oraza e takv kakavto trqbva da se predstavi na auditoriqta,a ne kakavto e realno,tova e 4ast ot igrata.



Тема та нима медиите...нови [re: Assencho]  
Автор Джeйн (стар клубар)
Публикувано30.08.01 11:54



...са нещо по-различно, особено телевизията? те също ни представят някакви образи, които са различни от реалността, а в някои случаи нямат ама съвсем нищо общо с нея - спомнете си само т.нар. румънска революция или "безкръвната" война в Залива.....

IMAGINE...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.