Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:25 21.05.24 
Професионални
   >> PR
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема писна ми от подкупни журналисти!!!  
АвторHeдoвoлнa (Нерегистриран)
Публикувано09.07.01 10:44



е не! писна ми вече! не ми се присмивайте, не падам от небето, някак си приех мисълта, че се пишат поръчкови хвалебствени статии. казвам си - и журналистите трябва да изхранват семейства... и те са "задължени" някому.... и те са хора - черпят ги.... редакторите им нареждат - няма мърдане...
но да свикна с идеята, че се пишат поръчкови дискредитиращи статии не мога! да пишеш хубаво за някого - да речем, че не може да навреди, но да пишеш лошо за конкурентите му - е това вече е недопустимо и антипрофесионално!
какво прави PR- специалистът в такъв момент?! моля ви за съвет! първо - как да се справя с психологическия си проблем - личен гняв и чувство за безсилие и второ - как да реагирам професионално?!?!?




Тема Наддавай!нови [re: Heдoвoлнa]  
АвторTpъжниk! (Нерегистриран)
Публикувано09.07.01 12:23



Който плати повече - той ще поръчва музиката... т.е. статиите



Тема Re: Наддавай!нови [re: Tpъжниk!]  
АвторHeдoвoлнa (Нерегистриран)
Публикувано09.07.01 18:06



иронията ти ме шокира. а намигването считам за повече от неуместно. може би съм загубила чувството си за хумор, но поставих ужасно важен и сериозен въпрос и очаквам сериозното ви отношение по темата.



Тема будистко спокойствие и непукизъм...?нови [re: Heдoвoлнa]  
Автор Mилko Гeoprиeв (Credo!)
Публикувано09.07.01 18:18



... не мога да дам смислен съвет. Често ми се е случвало да се сблъсквам с подобна ситуация, даже просто поради глупава злонамереност, не даже и корист. От позицията на човек - аз не съм PR специалист- бих иронизирал ситуацията посредством конкурентно издание. Не бих търсил конфронтацията, тя е пагубна във всеки случай... В края на краищата именно подиграването (в смисъла на Григорий Цамблак) е един добър начин да се изтъкнат недостатъците на противника. И не го приемай лично, всичко е бизнес.

Errare Humanum Est, Sed Perseverare Diabolicum


Тема Re: писна ми от подкупни журналисти!!!нови [re: Heдoвoлнa]  
Авторdaniela (Нерегистриран)
Публикувано10.07.01 00:01



Znam, che sigurno shte mi teglish edna v tozchno tozi moment - ama zdraveto e nai-vajno. Ta parvo:
1. Uspokoi se - nakreshti se, skachaia kato luda s dvata kraka silno taka, che da te zaboliat petite i se napregni, nadui do krai. Posled sedni, otpusni se sas zatvoreni ochi i dishai dalboko.
2. Sled kato se uspokoish sledva segmentacia ( ne znam kakav ti e problema tochno ): koi nai-silno she e povlian ot tazi publikacia, t.e. koi te e nai enia da ne poviarvat. Ako e dragiat srednoststisticheski chitatel, ne se kosi mnogo - imash vreme da obarnesh predstavite. Ako e druga specifichna grupa - tam, triabva da se reagira mnogo barzo. Ama pusto kato ne znam za kakvo stava duma, samo obshti saveti davam. No niama ednotipna reakcia pri krizisna situacia, vsichko e spored obstoiatelstvata. Ima samo dve neizmenni maximi:
-istinata na tabla s garnitura
-navremenna reakcia.
Sashto ne opitash sas speshna preskonferencia s druga strav?



Тема Re: писна ми от подкупни журналисти!!!нови [re: Heдoвoлнa]  
Автор Assencho (Поназнайва нещо)
Публикувано10.07.01 11:04



Welcome to the real world, дето се вика.

Нещо ми се струва, че подобни реакции от конкуренцията трябва да се предвиждат още в началото, а то като се обърне колата пъщита много. И най-грешния е платена публикация от рода на "Ние сме тук, за да останем, ние сме много почтени, ние така, ние онака..." И слепия да разбере, че нещо не е било съвсем наред.

А какво се случва ако има нещо вярно в казаното ....



Тема Няма универсална реакция, приятелко в...нови [re: Heдoвoлнa]  
Автор MeдapkoМодератор (сънчо)
Публикувано10.07.01 11:21



...такива случаи, права е Даниела.

Аз лично бих потърсил по-сериозни позиции от тези на конкурента в изданието, което в основата на проблема и със серия от добре прицелени в таргет групите ти публикации бих опитал постепенно да променя нещата. Все пак всичко зависи от конкретната ситуация.

P.S. Ти защо не се регистрираш, тада да мога да ти пратя една лична бележка?

This cold war just got hot!


Тема Re: будистко спокойствие и непукизъм...?нови [re: Mилko Гeoprиeв]  
АвторHeдoвoлнa (Нерегистриран)
Публикувано10.07.01 15:04



благодаря за съветите, но нещата не стоят ТОЧНО така... нали знаеш, че има две близначета на пазара дето нямат реална конкуренция в лицето на всички останали издания взети накуп дори...



Тема Re: писна ми от подкупни журналисти!!!нови [re: daniela]  
АвторHeдoвoлнa (Нерегистриран)
Публикувано10.07.01 15:11



хмммм... Даниелче... конкретната ситуация тепърва ще се развихря все по-мощно и по-мощно и аз усещам, че е толкова контролируема, колкото торнадо...
представите на драгия средностатистически читател са най-важни за мен, но как да ги обърна?!? кажат ли веднъж, че сестра ти е "компаньонка" нужно ли е да вадиш инфо, че си единствено дете?!?



Тема Re: писна ми от подкупни журналисти!!!нови [re: Assencho]  
АвторHeдoвoлнa (Нерегистриран)
Публикувано10.07.01 15:13



Асене, колата е направо на тресчици от преобръщане и на журналистите хич не им е омръзнало да я подритват по нанадолнището. истина винаги има, обаче номерът е как я представяш. истина има и в моите приказки за свекърва ми, обаче на нея й звучи адски обидно...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.