Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:22 03.06.24 
Професионални
   >> PR
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: писна ми от подкупни журналисти!!!нови [re: Heдoвoлнa]  
Авторeднa бeз oпит (Нерегистриран)
Публикувано26.07.01 13:48



Скъпа недоволна, согурно моето мнение ще пристигне след като моментът за реакция отдавна е отминал и то двупосочно:
- спяла си гнева си (щото иначе той те е спрял да мърдаш адекватно)
- реагирала си или не си реагирала
Общият ми съвет е: ако не ти се пада тая чест да реагираш в такива моменти, по-добре не се занимавай с тия работи, защото си личи, че ПР-а в БГ-то не ти е по кройка. Ако ли пък се налага:
стъпка едно: обади се на журналиста и много мило го покани нан кафе, благодари му за проявения интерес към компанията. Препоръчвам да не му крещиш истерично по телефона (особено ако е особняк), защото амбицията на този тод хора ще прерасне от финансов интерес в лично отмъщение.

резервен вариант (успеха на който е съмнителен, но изостря вниманието)
Дописка до главния редкатор на изданието, в която кратко и недвусмислено се обяснява г-н журналиста колко е находчив. Пусни 2-3 факта, доказващи обратната теза. Намекни колко се надяваш на отзвук, и изрази дистанцираща благодарност. Добре е да е подписано от главния изпълнителен директор и да намеква поне за 1-2 неща, които изразяват или мащаба на компанията / т.е. връзките йили нейната бъдеща или настояща роля като рекламодател

Ебаси, кво писане хвърлих, мила, без да знам дали има смисъл, всчико в ПР зависи от ситуацията. Този отговор беше за обедно разместване на гънките.
И не се коси, отразяава се зле на кожата...





Тема Re: писна ми от подкупни журналисти!!!нови [re: Heдoвoлнa]  
Автор Cepxи (запознат)
Публикувано26.07.01 14:05



spored moq skromen opit, bi trqbwalo da se obyrne6 kymvuranalista, kojto e napisal syotwetniq rugatelen material, da go popita6, za kakwp ide re4 ili ako ne move6 da osy6testwi6 li4en kontakt, se opitaj da razbere6 po obikolen pyt koj e pory4a mi ima li wyob6te nqkakyw na4in da se reagira (da se wyzdejstwa na vurnalista za po-nataty4ni statii - 4rez awtoritet ili 4rez pari).
W ob6ti linii wsi4ki nie - PR-owete - nezawisimo kakwa kauza za6titatwame, sme dlyvni da spazwame tezi nepisani zakoni: AWTORITET ILI PARI kato razpla6tatelno sredstwo za medijno pokritie.



Тема Re: писна ми от подкупни журналисти!!!нови [re: eднa бeз oпит]  
Автор Heдoвoлнa. (непознат)
Публикувано27.07.01 10:08



благодаря за съветите. когато се намесват яки икономически интереси разговор с журналистката на кафе е като да гасиш пожар с капкомер. както и да е - не си попадала в месомелачката на сериозен медиен проблем, не можеш да си представиш колко са бетонирани нещата...
да ти дам по-популярен пример, за да разбереш колко е комплицирана ситуацията: можеше ли да говори и да потули нещата Петър Младенов с журнилистите на кафе за онази прочута своя реплика, щеше ли да подействат каквито и да е дописки до гл. редактор/ген. директор на тв, да не говорим пък за пари/реклама....

както и да е - минала работа /чукам на дърво/



Тема Re: писна ми от подкупни журналисти!!!нови [re: Heдoвoлнa.]  
Авторeднa бeз oпит (Нерегистриран)
Публикувано27.07.01 15:54



здрасти. хипотетично има логика в това, което казваш, но реакцията, която предлагаш е удачна за кризисен ПР. От твоето "запитване" (да го наречем) не стана ясно какво точно се е случило, как и т.н. Защото в този смисъл и примерът за Петрър Стоянов не е удачен - неговата реплика се приема за повод и причина за отразяванеето, скандала или каквото там е. А при теб (доколкото разбрах) не вие сте се "изцепили", а някой ви е изцепил.
Затова моите препоръки касаеха реакция при положение, че просто се появява черен ПР за вашата компания. Защото, ако нещата са били толкова бетонирани, както ги наричаш, това означава освен -подкупен журналист- и подкупен яко главен редактор!
и най-накрая - определено се радвам, че всичко е приключило (дали ???е приключило) наред, но едно от нещата, което в лиспата на моя опит знам е, че най-неправилната реакция ако си попаднал в месомелачка е да виеш и да се тръшкаш. камо ли пък да искаш съвети в dir bg. Ситуациите от подобен характер изискват рутина, съобразителност и , вервай ми, често - готови схеми. Колкото и да е непредвидим пазара. механизмите на човешката лакомия и мизерия са световни.
всичкп най-добро.



Тема за последното минови [re: Heдoвoлнa.]  
Авторeднa бeз oпит (Нерегистриран)
Публикувано27.07.01 16:02



за Пешо Младенов, де, и аз съм жертва на ПР-а за Стоянов по странците в последните години.. какъв сладък пример



Тема Ако искаш...нови [re: eднa бeз oпит]  
Автор MeдapkoМодератор (сънчо)
Публикувано27.07.01 19:49



...мога да го променя вместо теб. Само свирни.

This cold war just got hot!


Тема Re: писна ми от подкупни журналисти!!!нови [re: eднa бeз oпит]  
Автор Heдoвoлнa. (непознат)
Публикувано27.07.01 22:18



някой изцепил някого...не ми бил точен екзампъла... както и да е, давам други примери:
къщичката на Бисеров, гаражчето на Михайлов, присъдата на синчето на един костюмар...
как да спреш негативните публикации и репортажи в медиите?! кафе с журналиста? подкуп на гл. редактор?
има ситуации в които PR е безсилен, а журналистиката /изразител на дадени интереси/ всесилна. това беше моята лична поука от случая, който споделих с вас. тук е мястото да кажа, че не виждам защо да не го пусна в дир-а? нали затова е този клуб - да си споделяме (на това място се ухилвам като тиквичка)... аз ви споделям - гадно беше, разпънаха ни на кръст, нямаше какво да се направи (въпреки, че предвидихме реакция на конкуренцията в тая посока), да прилагаш PR-техники беше не-въз-мож-но!



Тема Re: писна ми от подкупни журналисти!!!нови [re: Heдoвoлнa]  
АвторГeнчo (Нерегистриран)
Публикувано29.07.01 03:50



Е, хайде и от мен няколко съвета:
1. Даже и да са тъпи обвиненията, в никакъв случай не се оправдавай, особено ако аудиторията ти е по-широк кръг от хора. Прави като царя, запази олимпийско сопокойствие. Цели избори спечели, без да ходи в Шоуто на Слави. Хората са склонни да забравят по-бързо нещо, за което не се говори, даже и да е кофти нещо. Ако тръгнеш да обясняваш, даже и да си права, масовата аудитория си знае - "абе има нещо гнило тука!"

2. Виж дали в тези обвинения има нещо, което представлява причина за влизане в съд. Ако кадърен юрист прецени, че можете да притиснете изданието с ясен състав за клевета, това може да бъде първата крачка към задушевен разговор с главен редактор, който да те слуша задълбочено и разбиращо. Бил съм свидетел в първо лице на няколко такива щастливи развръзки. Ако юристите създадат предпоставки материалният интерес от едно дело да е по-голям от предполагаемия рушвет на редактора, издателите ще си направят две сметки какво печелят и какво губят, ако продължат в същия дух. Подходи търговски. Не е невъзможно, вярвай ми!

3. Опитай се да проучиш кой точно в изданието би могъл да се е облажил от излизането на публикацията. Може да не е главният редактор, а някой друг журналист или редактор. Плати за тая информация, ако трябва. После намери начин да го натопиш на вишестоящия му началник, като натвърдиш на факта как това ще навреди на изданието. Преди три месеца журналист изхвръкна от един от "близнаците" по такъв начин и сега е в трета глуха.

4. След известен период на затишие вкарай някаква позитивна инициатива, която да качи "рейтинга", но без да правиш връзка с предишното омаскаряване. Все едно не го е имало.

Така е то в България. Ама и навън е само маалко по-различно.
Все пак тая случка си е едно предизвикателство за теб. Истинска интрига, различна от казусите в умните книжки за ПР, където усмихнати вратовръзковци раздават анкети на усмихнати лелки, а лелките ги попълват до последния въпрос и ги връщат по пощата. Мръсотия кал и интриги са тука. Ама пък знаеш ли как ще ти е кеф, ако успееш да им натриеш носа /не е невъзможно!/ Ехее, в облаците ще хвърчиш!



Тема Re: Ако искаш...нови [re: Meдapko]  
АвторБУ (Нерегистриран)
Публикувано30.07.01 08:35



Това някаква форма на задушевно лятно предложение ли беше :-)))
като се натъркалям в морето и се върна, ще ти СЕ ОБАДЯ !
(ама моля ви се, за какво свирване говорим..???)



Тема Re: писна ми от подкупни журналисти!!!нови [re: Heдoвoлнa.]  
АвторБУ/eднa бeз oпит (Нерегистриран)
Публикувано30.07.01 08:38



ок, недоволна, явно каквото и да ти напиша, все ще си останеш недоволна... шегичка. Знам, че всички попадаме в гадни ситуации, формуа си е подходящо място да си поплачем.. и .т.н. Айде успешно !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.