Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:34 16.06.24 
Професионални
   >> PR
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Вътрешни медиинови  
АвторHeдoвoлнa (Нерегистриран)
Публикувано31.05.01 22:16



следвайки съвета на един мой "съклубник" отварям нова тема - корпоративни медии и вътрешен PR т.е. насочен към служителите на дадената фирма.
споделете как ги предпочитате? някои ги предпочитат горещи..........



Тема Re: Вътрешни медиинови [re: Heдoвoлнa]  
Авторsmehurko (Нерегистриран)
Публикувано01.06.01 00:09



Varteshnite medii sa chereshkata na tortata na vatreshno-firmenite kimunikazii. Poneje i az imam lek opit v praveneto na firmeno vestniche, si mislia, che nikoi ne iska da gleda snimki na shefa si, koito se zdravisva sardechno s drugi kostjumari. I da chete interwjuta s nego. Osven toi samia, razbira se. Taka che po-dobre e da se investira vav podobriavane sistemata za komunikazii, sazdavane na obsti firmeni tradizii, poveche kuponi, shefovete sred naroda, petak - casual wear Informiranostta na slujitelite moje da si idva po Intranet, mailno - kratko i iasno. Horata si chetat postata za razlika ot bjuletinite.

Hm, ti kakvo mislish?



Тема Re: Вътрешни медии [re: smehurko]  
АвторHeдoвoлнa (Нерегистриран)
Публикувано01.06.01 09:02



Драги ми Смехурко, сядам да ти пиша и да ти разкажа моите проблеми с баба Цоцолана /леле ако чуе CEO как го наричам ще ме гръмне!/
та по темата - за вътрешните вестници си прав, хората рядко ги четат, защото в повечето случаи са скучни, обаче има един номер - пращаш им ги на домашния адрес. от една страна приобщаваш и семействата по някакъв начин към живота на компанията, четат го повече хора и по-подробно /евентуално/, пък и в крайна сметка човек може да постели пода с него като боядисва - т.е. активно влиза в употреба от всякакъв вид! разбира се има един принципен начин вестникът да се чете - да се направи полезен: той да е медията, от която се научават новини, важни за служителите. аз винаги се стремя да напълня вестника с интересни неща /например условията за нов квалификационен курс имат голям успех, ако вестникът се окаже първия и най-изчерпателен източник на информация/ и винаги да има някоя и друга жълта клюка /сватба, бебе, от къде идва новоназначен колега и т.н./
а какво мислите за другите вътрешни медии?



Тема Re: Вътрешни медии и домашният уютнови [re: Heдoвoлнa]  
Автор Add (непознат )
Публикувано01.06.01 10:48



Недоволна, права си като казваш, че вътрешните медии са много домашно успокояващи, щото семейството се поддържа информирано за случките в службата, за промоциите и възможностите за кариерно развитие на половинката - въобще - един семеен ПР

Иначе - са пълна глупост - фирменият он-лайн форум е най-добрият начин да се каже нещо бързо, да протече информацията по неформален начин и да има шанс да бъде зъсечена от повече хора

Аре, go ahead Add



Тема Това е добър вариант, но нали знаеш, че...нови [re: Add]  
Автор Meдapko (сънчо)
Публикувано01.06.01 12:32



...хората никога не са сигурни, дали това, което пишат там няма да се използва срещу тях. Затова най-сигурният начин е да се направи сигурен Интранет форум без възможност за засичане на машината, от която е писано, че...

Колкото до вестниците, Недоволна е абсолютно права, че ако те се направят основният източник на вътрешна полезна информация ще имат по-голяма популярност.

This cold war just got hot!


Тема Re: Това е добър вариант, но нали знаеш, че...нови [re: Meдapko]  
АвторHeдoвoлнa (Нерегистриран)
Публикувано01.06.01 13:32



все си мисля, че Интранет е възможно най-неконфиденциалният канал! дори да има стабилна защита /че кой ли работодател ще му хрумне подобна щуротия!/ служителите винаги ще се страхуват за анонимността си и няма да споделят открито нещата!
все пак живеем в България, хора! повечето ми колеги се страхуват да споделят това, което мислят дори със себе си!
във фирмата, за която работя информацията се стича предимно от покрива към мазето и много, ама много рядко някоя идея от партера стига до 4-5 етаж!
интуитивно усещам, че и при вас е така...
но... отклонихме разговора в друга посока... искаше ми се да дискутираме и други немедийни форми на вътрешен PR, ако ви е интересно, разбира се!



Тема Re: Това е добър вариант, но нали знаеш, че...нови [re: Heдoвoлнa]  
Авторcмexypko (Нерегистриран)
Публикувано01.06.01 16:10



Немедийни вътрешно фирмени комуникации? Ако оставим докладните записки и входящите номера, може да си поговорим за общуването по йерархията. степени на достъп до информация, как се взимат решения, поощрения, наказания, разпределяне на отговорности..
дайте кейс и да го коментираме!
Недоволна, ти си явно си с опит в вътрешно-фирмения ПР, сподели с нас случка!

а защо "недоволна"?



Тема Re: Това е добър вариант, но нали знаеш, че...нови [re: Heдoвoлнa]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано02.06.01 20:35



Вътрешни медии ли дискутираме или вътрешни техники на ПР като цяло?



Тема Re: Това е добър вариант, но нали знаеш, че...нови [re: cмexypko]  
Автор(He)дoвoлнa (Нерегистриран)
Публикувано04.06.01 11:23



ми много са - специлна опознавателна обиколка на баш-шефа с всеки новоназначен служител (има поразителен ефект върху вестибуларния апарат на новобранеца), events разни (там 1 юни, фирмения празник, Коледа....), организиране на конкурси за най-добър служител примерно, черни кутии или как му викат на онова място дето всеки пуска предложения, мнения и псувни по адрес на шефа, неформални конкакти от "трети вид" като купон за юбилей на колега, изпращане на бонбони и цветя на колежка-млада майка в родилния дом, сбирка на служители-ветерани (помисли само какъв мултиплициращ се ефект могат да имат разказите им за компанията на опашката за пенсии!) и т.н.
абе всичко, което може да накара служителите да се почувстват гот, важни, доволни, ценни и следователно лоялни към компанията!
-------------
защо Недоволна? а защо не? може и (Не)доволна! а като попрелистя Фройд - щот не си харесвам името. ама айде сега не ме тормози с такива въпроси, а?



Тема Re: Вътрешни медиинови [re: Heдoвoлнa]  
Авторvictors (Нерегистриран)
Публикувано04.06.01 16:57



Засега няма конкретни казуси по темата. Мисля че дискусията се върти около учебникарски медиа възможности за провеждане на вътрешни ПР програми, които са важни инструменти, но повечето сме ги чели. Предвид оскъдния опит в България по реализиране на вътрешни комуникационни схеми, бих предложил онези от нас, които са правили (успешно или не) такива програми да споделят опит. Лично аз не съм - проектите, по които съм бил ангажиран са насочвани към външни публики. Но вярвам ще е интересно за всеки да прочете и научи за някои практически казуси. Такъв съвет беше вече даден от колега, а аз имах предвид именно това, когато подхвърлих идеята за обособяване на тази нова тема.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.