Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:37 14.05.24 
Професионални
   >> PR
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Награди на БДВО  
Автор Assencho (Поназнайва нещо)
Публикувано27.05.01 20:20



Ще ме прощавате колеги, ама според мен тазгодишните награди на БДВО са просто една трагедия - не е ясно кой какво е спечелил и дали е участвал, силно се съмнявам, че Нери Терзиева се е тръчнала да си подава апликейшън за награда, критерии от ясни по-ясни ... и така нататък.

И червени рози за победителите :))

Много силно стискам палци този ден да не се познава от утрото, защото ако така продължават наградите на дружеството, по-добре да ги спрат или направо да се забранят със закон. Срамота!!!

И ще си говорим за престиж на професията, повече популярност за практиците и признаване на това, дето го работим всеки ден?!? Само пепел от рози след такава церемония.

То и пътя към ада бил осеян с добри намерения, ама нейсе.

И как кажете ми да не напсуваш тайно наум организатори, идеолози и претворилите тая идея. Засега само наум. Докога ли?



Тема Re: Награди на БДВОнови [re: Assencho]  
Авторvictors (Нерегистриран)
Публикувано28.05.01 12:49



Не споделям песимизма ти. Идеята за тези награди и номинации е чудесна и полезна и не смятам, че тя се провали. Наистина организацията на избора имаше недостатъци, но нямаше как да е друго, след като събитието е първо по рода си. Няма смисъл организаторите да си посипват главата с пепел, по-добре е да решат проблемите и да си вземат бележка за следващат година.
Относно критериите - такива имаше категорично. Подробности бяха дадени и в сайта на дружеството, който за съжаление не бе популяризиран достатъчно (www.pr-bg.com). Бе избарана и комисия (дори с влиятелен чуждестранен член), която оцени изпратените проекти за всички категории - а те не бяха малко.
Конкретно за Нери - бе проведена анкета сред професионалисти за номиниране на най-добър специалист. Бяха предложени половин дузина имена и след сериозни обсъждания акцентът падна върху Нери. И мисля, че заслужено. Всеки може да види успеха на кампаниите й.



Тема Re: Награди на БДВОнови [re: victors]  
Автор Assencho (Поназнайва нещо)
Публикувано28.05.01 15:10



По точката за критериите - формат А4, добре подвързана папка и резюме на английски са технически изисквания, а не критерии

По точката за чуждестранния специалист - той въобще дойде ли?

По точката за сайта - извинете ме, колега, но сляп или далтонист-любител му е дизайнер на това творение?!? Или просто само на мен ми е неприятно да го гледам.

Бидейки първи награди, не бива да прощаваме грешките като на малко дете, щото БДВО не е хлапе, нали. Или греша.

Иначе нещата ще си дойдат на мястото. Някой ден.

Така че, Викторе или победителю, не знам на какъв език си си измислил ник-а - смири се малко и се огледай. Соня Алексиева не е единствения и най-добър специалист по ПР в тази част на полуострова. Иначе много успехи ти желая. Най-искрено!!!



Тема Re: Награди на БДВОнови [re: Assencho]  
Авторvictors (Нерегистриран)
Публикувано28.05.01 18:23



Защо ли не ми се спори с такъв като теб!
Но ще загубя още малко време, от мен да мине, въпреки че едва ли Дир е място за подобни обяснения.

Когато се прави такъв конкурс, организаторите обявяват регламента за участие, а не конкретните критерии за оценка, класиране, шортлистване и т.н. Ако повече вярваш на АРА -виж нейната оферта-покана за участие в националния конкурс през юни на Албена.

Чуждестранният специалист (ако не знаеш за кого става дума - пиши, ще ти пиша кой е) не дойде, защото в момента организира местни награди, но даде оценката си от Острова.

Дали сайта ти харесва или не си е твой проблем, важното е че го има, а още по-важното е да върши работа (надявам се в близко бъдеще). Ако имаш предложения по дизайна, постарай се да намериш на кого да се обадиш да споделиш опита и настроенията си. Бъди сигурен, че мнението ти ще бъде отчетено.

Никой не подминава грешките на малкото дете само нескопосания родител, същото прави и БДВО. То не е дете, а и само децата ли грешат?

Това за ник-а го премълчавам, защото няма смисъл да го обсъждаме - иначе се казвам Виктор Стефанов.

Соня нито е единственият, нито е най-добрият специалист и никой не може да каже кой всъщност е най-добрият. Но и никой не го е твърдял, за да поставяш така въпроса. Тя просто се опитва да работи за доброто на ПР професията. Предстоят избори в БДВО, заповядай и дай гласа си за по-добрия, ако все още не си член - сега е моментът да станеш.
Иначе благодаря за пожеланията и дано се издадеш някога, за да побъбрим наистина.



Тема Re: Награди на БДВОнови [re: Assencho]  
Автор Fink (непознат )
Публикувано30.05.01 11:02



Голяма "PR-щина" я тресе бедната държавица!
Имидж върху имидж и съответно - награда върху награда...
Много е забавно:
- "Той и Президентът понякога пие бира...";
- "Той и Президентът яде боб-чорба...";

Ех, Нери, Нери....
Едно време някой, казвал: "- Ние, Царят на българите..." и излизал поредният царски указ. А пък на Елцин - "Борис Николаевич, ама това не е по царски!" и той се отказвал от поредната глупост.

Ми що се не погледнете бе?! Направете си награди - "Голяма Баданарка", "Баданарка 1-ва степен" и т.н.
Основният PR у нас е с вътрешна насоченост - да убедим ШЕФА, че е велик, че е обичан, че парите му са похарчени правилно, че подкупите са дадени на правилните хора, че сме купили правилните журналисти... Ама на някой да му стиска да каже "Шефе, не се дръж като простак!"???
По-свестни от нас хора, казват:
It takes leather balls to play football!
На някой от вас, уважаеми да му се играе?



Тема Re: Награди на БДВОнови [re: Fink]  
Авторvictors (Нерегистриран)
Публикувано30.05.01 12:52



Поетично и до голяма степен вярно, за съжаление. Всъщност това е общовалидна практика - за справка прегледай няколко американски PR сайта за дискусии. Все пак надявам се има и такива PR-и, които не галят шефовете си. Впрочем не шефа трябва да е цел на PR красноречие и активност, а онова, което се предполага, че той управлява. Нямам предвид личностите институции, като президентите.
И все пак, ако не искаш да се сблъскваш с нечистотиите в тази професия просто don't enter into lion's den.
А иначе няма как да подобрим нещата, ако не ги обсъждаме сериозно.



Тема Re: Награди на БДВОнови [re: victors]  
Автор Fink (непознат )
Публикувано31.05.01 11:34




100% съм съгласен! Все пак, радвам се, че има PR-ове, които мислят по подобен начин. Просто вчера ми беше дошло в малко повече...
Пък и както се оказа на практика, опитът ми от някои други държавици в български условия понякога ми "играе лоши шегички"...
Благодаря!
"And all the best!" на всички колеги!



Тема Re: Награди на БДВОнови [re: Fink]  
АвторHeдoвoлнa (Нерегистриран)
Публикувано31.05.01 13:18



Хей! Ти ли каза нещо за "PR с вътрешна насоченост"... онези тежки моменти, когато трябва да убеждаваш шефа да разни работи....
има и едно друго измерение на вътрешния PR - този, насочен към служителите на дадена компания. аз много съм мислила, че дори и поработих малко в тази посока - корпоративни медии, институционални канали на информация и т.н.
да му отворим едно лафче за това, а? (плахо пита тя) макар, че темата прескача с едно краче в отдел "Управление на персонала", пак си е почти наполовина в нашата си област, нали?



Тема Специално за victorsнови [re: victors]  
Автор Assencho (Поназнайва нещо)
Публикувано31.05.01 15:35



ако не си разбрал още аз си имам един мейл-адрес в профила, но за всеки случай ще ти го напиша

assencho@dir.bg

пиши там да си пишем един на друг, да не се заяждаме публично. Засега се казвам Асен Николов, Викторе.



Тема Re: Награди на БДВОнови [re: Heдoвoлнa]  
Авторvictors (Нерегистриран)
Публикувано31.05.01 18:01



Това направо си е нова тема и си струва да я отвориш, но не тук. Едва ли има кой знае какъв опит у нас в това отношение. Компаниите с български собственици почти не развиват връзки със служителите, смятат че не си струва и дейността минава към управление на персонала. Правят го чуждестранните фирми и някои държавни институции, като министерство на здравеопазването, вкл. в Интернет.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.