Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:54 21.09.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Ердоган и Путин [re: Sargonlll]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано16.08.16 10:14



ЕС намалява като население, Русия расте (макар и бавно). - Расте бавно, благодарение на такива руснаци като чукчи и секви такива племена, дето са в състава на Русия и се водят руснаци. А в Москва има повече мюсюлмани отколкото в Париж - факт. Може да са от републиките, но са мюсюлмани. Путин им построи най-голямата джамия в Европа. С Ердоган двамата я откриваха.
Мечтата на руснака е да емигрира и живее в чужбина (на запад), но вече и те станаха бедни и с този затегнат режим им е по-трудно.

Царя го докара ДС мафията, за да могат да махнат Костов. Гнила круша се оказа, поредното слабохарактерно менте.

Ти нещо направено в САЩ да си купувал скоро? - Да, няколко пъти. Но най-много Японски, но и немски неща. И китайски разбира се, но не толкова.

Ако щеш вярвай, но в квартала в който живея в София броят на руснаците постоянно се увеличава. Руснаците емигрират към БГ, не обратното.

Редактирано от lvony333 на 16.08.16 10:16.



Тема Re: Ердоган и Путин [re: lvony333]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано17.08.16 11:15



Виж сега, ти Русия не я мисли. Те си имат своите проблеми, според мен са в процес на успешно решаване на повечето от тях, според теб - затъват. Кой е крив и кой е прав - бъдещето ще покаже.

Темата беше за провала на общите ни проекти с Русия и загубите, които България претърпя от този провал.

В момента плащаме скъп ток и издържаме замърсяващите американски ТЕЦ и измислените "зелени енергийни източници" (в по-голямата си част са измислени). АЕЦ е почти винаги най-евтиния източник на електрическа енергия, всички силни държави имат много такива централи (в действителност, при правилна експлоатация, е и най-екологичния източник). Ти не можеш да градиш индустрия, да развиваш екологичен електрически транспорт, без евтин ток. Но, размина ни се АЕЦ Белене, поне засега така изглежда. След не много време ще трябва да ликвидираме работещите блокове (първият - догодина) на АЕЦ Козлодуй и тогава вече ще стане криминално. Уж ще има процедури за удължаване на срока им на действие, но най-много да позабавим малко неминуемия край.

С "Руски поток" нещата бяха по-различни, но отново ние го спряхме, не Русия. Пак изтървахме евентуални ползи. Бъди сигурен, че някой от потоците ще се реализира, вероятно турският. Тия тръби не ги докараха от нямане какво да правят. Смешно е да се твърди, че едва ли не сме щели да сме на загуба от участието в подобен съвместен проект. Винаги, ако теглиш чертата, ще си на сметка от транзитните такси, които ще взимаш докато подобен тръбопровод функционира. Да не говорим за работните места и по-голямата политическа тежест. Но, отказахме се, а Русия ще си намери друго трасе и други държави ще спечелят от това.



Тема Re: Ердоган и Путин [re: Sargonlll]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано17.08.16 17:37



Темата беше за провала на общите ни проекти с Русия и загубите, които България претърпя от този провал.


Кои проекти са ни провал?
Тройния шлем на Първанов, всъшност е тройния хуй за България!

Бургас-Александропулис - Проект изцяло в руски интерес, създаден изцяло с цел, руснаците да не плащат таксите превоза на петрол, които сега плащат за преминаване през Босфора. Самата му цел на създаване е показателна, че ще получаваме колкото стотинки ни отпуснат, на следната цена: Преебан туризъм от разливи на нефт в Бургас. Силен тласък и развитие но не на българската а на гръцката нефтопреработвателна промишленост, за сметка на нашата. Щото нефта лесно ще стига до Гърция което прецаква Нефтохима. Абсолютно вреден за България проект отвсякъде.

Южен Паток
- Даваме безвъздмездно земята и си плащаме (чрез заем който ще връщаме) построяването. На всичкото отгоре не сме и собственици, държим по-малко от 50 % от проекта на наша територия. Руската страна не дава никакви гаранции за обема на транзитираното количество по години, защото това никой на света не може да до каже, освен ако не е Господ. 30 години ще връщаме парите за това, че е построен на наша територия с таксите от транзит. 30 години нищо няма да получим. През това време руснаците си правят пари, а след 30 г. руския газ може да е свършил вече. След 30 г. ще получим 50% от едни вече напълно амортизирани вече тръби. - Абсолютно ненужен проект. Единствената му цел е да заобиколи Украйна за да могат москалите да я шантажират.

АЕЦ Белене - Много добър проект. Затова всички инвеститори се отказаха и избягаха, а нашите продажни престъпници за да вземат някой лев комисионна, ни набутаха с милиарди.



Тема Re: Ердоган и Путин [re: Sargonlll]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано17.08.16 17:38



За един хотел за синчето, да продадеш България!
Само комунистически продажници могат да го направят.



Тема Re: Ердоган и Путин [re: lvony333]  
Автор antoshca-47049 (изрод)
Публикувано17.08.16 20:52



Извинете ме, но ме нямаше няколко дни... Бях много изненадан каква дискусия се е заформила! Да отговоря на въпроса: "Да - тъп съм!" Иначе бих ли питал...? И да поясня - Да си тъп е нормално! Не е нормално ако не се опитваш да се "подостриш"!!! И за да не изпадам в подробности бих пояснил, че в питането ми е и отговора! Хората за разлика от нас си гледат интереса! А ние??? Къде е е нашияt интерес? Кой се грижи за него? Колкото до Белене и дали имаме нужда от него - отговора е изключително прост. Няма да изказвам мнение, защото мисля е тема за отделен спор. Същото е и за Бургас - Александруполис и Южен поток.... И не само... И тъй кaто нелкократно вече потвърждавам, че съм тъп - очаквам че това се приема по подразбиране и не би следвало да ми се прави безплатна реклама! Всички в тази държава са много умни, а за гении като "Тиквеника" няма да споменавам - толкова народ се е наредил да му целува задника, та чак жал ме хваща как си запазва кожата там цяла...?

Едва ли бих могъл да кажа нещо интересно според днешните критерии...


Тема Re: Ердоган и Путин [re: lvony333]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано20.08.16 09:54



Ти някъде виждал ли си подробно какво е написано в споразумението за Южен Поток? Защото аз съм чел различни неща, има различни тълкувания по въпроса и силно се съмнявам, че нещата са точно така, както ги поставяш. Но, дори в този случай пак сме на сметка. Реално, няма да имаме разходи, просто 30 г. няма да взимаме такси. Спокойно, газът в Русия няма да свърши дори за 50 г. Тръбите не се амортизират така бързо, както си мислиш, виж в момента колко са стари. За Белене нищо смислено не казваш. Това е АЕЦ като всеки друг. Ще върши добра работа, ако се изгради, токът в България ще поевтинее, т. к. с двата АЕЦ и сериозните ВЕЦ напълно ще си покриваме нуждите и ще изнасяме. Дори да закърпят АЕЦ Козлодуй, това ще е за максимум 10 г., трябва съвсем скоро да започне изграждане на нови мощности там или строеж на нова АЕЦ. В Белене поне нещо е направено, има извършена някаква строителна дейност, има проекти и т. н., глупаво е да се зарязва, да се плаща огромно обезщетение на Русия и да се почва някъде от нулата (защото ще трябва да се започне). Нашите дембели са царе в отлагането, няма да се учудя и след 10 г. да сме на същия хал и тогава вече ще гризнем дръвцето.



Тема Re: Ердоган и Путин [re: Sargonlll]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано21.08.16 21:43



Южен поток беше чист шантаж и манипулация. Добре, че се отказаха.
23 и половина милиарда евро щял да струва, към 10.10.14 по руски данни.

Руснаците вече нямат пари. Сега една тръба най-много да пуснат до Турция, за нейни нужди. Ако пуснат две наведнъж, ще им излезе по евтино, но втората си е риск в това положение, че може да са пари на вятъра.



двата АЕЦ и сериозните ВЕЦ напълно ще си покриваме нуждите и ще изнасяме.
Вярвай си. Ние и сега имаме повече енергия, но не изнасяме защото има причина, икономическа - нищо няма да спечелим.

Виж, за Белене положението стои така: Ако цената ни урежда - да се строи, ако не, няма да строим. Дали едно нещо е хубаво, зависи от цената му.
А ние нямаме никакви пари, та ще трябват заеми оскъпяване, та по-добре е инвеститор. Ние дори тези реактори, за които ни осъдиха ще ги плащаме със заем, пък цяла централа без сериозен инвеститор няма как да направим. Това да не е колиба..
А инвеститора ПЪРВО прави калкулация, без такова нещо не строят дори в Африка вече.
То не е така на юруш, да строим, щото така му харесвало на някой. Без да се знаят хиляди неща, най-вече дали ще заработи и кога ще се изплати....

не става.

Виждал ли си снимка на завода, в който сега ни правят реакторите. А виж го и ще се прекръстиш три пъти. Изглежда така, като, че от 1970 до сега е бил изоставен и са минали циганите през него.... То кал, улици нема... Въобще не съм сигурен какво ще ни дадат тия, аз вера им немам.



Тема Re: Ердоган и Путин [re: lvony333]  
Автор antoshca-47049 (изрод)
Публикувано21.08.16 23:09



Шантаж са такива, като теб!!! Не си ли се замислял? Мислите се за панацея на всичко! А колко газ и колмо ток е нужно на страната ни? Имаше една "Фидосова" дето колеше и бесеше.... Сега има камара, дето я заместват напълно! Колко е нужно? Не можеш да кажеш! Няма и как да знаеш! Това се крие като сякаш е информация за края на света...! А нужно ли е?
За някои е! А за нас само да плащаме сметките. Сега да попитам: Колко ток ни е нужен сега? И колко ако почне да се развива индустрията? Колко? Защото ако си говорим общи приказки - разказвачи бол... Но тук доколкото помня не е форум на разказвачите - за какво иде реч?
Калпава пропаганда, или некадърнрна политкоректност? А? Дай да те "видя"
Лошото е че знам какво е видя!!! Опровергай ме! Можш ли?

Едва ли бих могъл да кажа нещо интересно според днешните критерии...


Тема Re: Ердоган и Путин [re: antoshca-47049]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано22.08.16 12:33



Не аз съм този, който иска да се строи нещо, без да знае колко ще му струва и за какво му е въобе.
Всички данни за които питаш се знаят и не са никаква тайна, но трябва да разбираш поне малко и да четеш.



Ако Русия пусне една тръба по Турски поток, ще ни се освободи тръбата по която сега транзитираме за Турция и ще имаме капацит да доставяме газ поне 3-4 пъти колкото сега ползваме. Но за какво ни е толкова газ. На нас не ни трябва газ. Разбери най-после! На нас газ не ни трябва! На нас ни трябва газ но на добра цена (не да ни я продава много по-скъпо от на немците) и също диверсифицирани източници!
Щото ползваме мижавите 3 - 4 млрд. куб. м. годишно.

И разбери, че газта по южен поток не е за нас, тя е за други страни, за Европа. И ако Европа не я ще, тия тръби за милиарди за какво ще служат за паметник и кой ще ги плати? - Ти ли?
А и Южен поток е скъп проект, и няма да намали цената на газта.

Вместо да пригласяш на Путинските болни мечти, да направи зависими държавите, за ги рекетира после с цената на газта, виж една страна колкото нашата приблизително, колко е напред с материала, какво направи тези дни.





Тема Re: Ердоган и Путин [re: lvony333]  
Автор antoshca-47049 (изрод)
Публикувано23.08.16 20:42



Когато ползваш информация - питаш ли се дали е безпристрастна? Мислиш ли?
Харесвам Путин, защото е пич!!! За нашите, европейските и "други" политици и ръководители нищо хубаво не мога да кажа. За разлика от него! И не защото съм фен на някакъв култ към личноста. Меркел като покани "бедните мигранти" осигури ли им коридор? Осигури ли им пунктове за прием, или ги "катализира" като плъхове или "хлебарки" да се юрнат през държави като нашата? И после почна да извива ръце за "споделен прием"? Какво направиха другите ръководители на европейски държави или евросъюза? Лъжат, както и циганин би им завидял...! Какво е "мигрант"? Замислял ли си се? Защо Путин поиска ЖЕЛЕЗНИ гаранции за Южен поток? Мислиш ли изобщо? Болни не мечти, а мозъци са такива касто теб!!! Провалихте една нелоша страна като нашата!!! С некадърността си!! И не спирате да лаете навсякъде!!! Какво Вие направихте, като имате толкова претенции? Тъпанари на безкрайност!!!
А аз съм тъп не за друго, а защото изобщо си губя времето с Вас! Предателството може да има много лица, но задника му е само един! В случая твоя! Защото моя на такава кауза с много педали аз не го залагам! Там е разликата - не ми е кеф... Малка разлика, но я има...

Едва ли бих могъл да кажа нещо интересно според днешните критерии...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.