Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:15 09.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Ердоган и Путин  
Автор antoshca-47049 (изрод)
Публикувано09.08.16 21:02



Докато хората се разбират, ние лапаме мухите.... "Нашият" когато се усети, хората се бяха разбрали.... Изтърваме "потоци", изтърваме" "централи" - изтърваме всичко!!! "Нашите" се правиха на тарикати, докато им беше "топло", след поредните фалшифицирани избори... Сега е истината ако изобщо имаме политици на власт!! То че нямаме e "очевадно"' но какви илюзии си правим ние българите е време да си дадем сметка... Не е ли?
Питам само защото бих искал да знам какво мислят моите съвременици.... И какво искат!!!
Нямам никаква власт над изборния процес, но смея да твърдя, че откакто "баце" e на власт - изборите са НЕГОВИ!!!! Има ли съмнения? А?

Едва ли бих могъл да кажа нещо интересно според днешните критерии...


Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: antoshca-47049]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано13.08.16 01:25



Ама ти наистина ли си тъп, мислех, че само се правиш.
Абе тоя поток беше предназначен за ЕС, а след като ЕС каза - НЕ при тези условия! Кой е този луд дето ще плаща купчини пари, да строи нещо дето никой не го иска и няма да му го плати ... да хвърли в морето 20-30 милиарда долара? И част от тях да изплащаме ние следващите 30 години, от таксите - демек 30 г. България нищо да не получи от тази тръба.

Ти би ли разрешил прокарването на тръба през средата на твоето жилище, предназначена за съседа, при положение, че не я ще и ти е казал да духаш!
То дори никой не ни е искал нашето мнение за спирането. Ние сме дупедавци щяхме да се съгласим със всичко. Самият Путин я спря, щото видя, че е безсмислена.

Тръбите, които на нас ни трябват са към Александропулис и към Словакия през Румъния. От Североизток тръби не ни трябват въобще.



Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: antoshca-47049]  
Автор FlLERO99 (оперативний )
Публикувано13.08.16 11:18



Нещата с Южен Поток съвсем не са ти ясни нито на теб нито на доста народ в България. Ти например знаеш ли ние трябваше да извадим няколко милиарда евро за да платим тръбата която ще минава през България?

Относно АЕЦ-Белене това е практически нерешим проблем. Аз съм мислил доста по въпроса и не съм успял да стигна до правилно решение а аз съм никой, нито съм специалист нито нищо а в същото време мастити специалисти и капацитети които си разбират от работата са мислили сто пъти повече време от мен и пак не да достигнали до правилно решение. Всъщност бъди строг реалист - ние нямаме откъде да извадим 25 милиарда евро за АЕЦ-Белене ни на куп ни на изплащане. В същото време без тази централа Бойко Борисов каза че токът може да поскъпне десетки пъти!Значи следователно ние се намираме реално в ситуация без правилно решение.



Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: lvony333]  
Автор FlLERO99 (оперативний )
Публикувано13.08.16 11:20



Путин не уважава правото на ЕС и иска да се договоря със всяка страна членка на ЕС поотделно като не зачита общото европейско право.



Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: FlLERO99]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано14.08.16 14:47



Това е ясно, че го иска, но не може да го постигне.



А по въпроса за турски паток. Ще пусне една тръба до Турция - газ за нейни (на Турция) нужди. Но ако иска да пусне и втора тръба, то пак трябва да пита ЕС, щото ако не пита, може да се окаже, че е пуснал 10 милиарда, или там колкото долара струва на рибите в Черно море...

Редактирано от lvony333 на 14.08.16 14:54.



Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: antoshca-47049]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано14.08.16 18:16



България я закопават все повече и вече са преминати някои граници, след които практически няма връщане. Изпуснаха се много възможности, други се възползват или ще се възползват от това. ЕС не знае какво иска, самият той е в разпад и неведение, това рефлектира и върху страната ни. Русия става все по-силна (дори благодарение на санкциите). Някои не могат да разберат, че с развитието на технологиите и тяхното разпространение по света, основен фактор за развитието ще са ресурсите - нещо, което Русия притежава в огромно количество. Ако тя си стане практически самодостатъчна, а което няма, го взима от Китай, ЕС ще духа супата много мощно. То и това става в момента. Самоизолацията ни от Русия е огромна грешка, която едва ли някога ще успеем да компенсираме.



Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: Sargonlll]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано14.08.16 20:19



Самоизолацията ни от Русия е огромна грешка, която едва ли някога ще успеем да компенсираме.

"самоизолация" - да, Русия реши да се самоизолира, ко да правиш. ЕС-то е забранил износа само за определени неща, най-вече във военната сфера, другото самата Русия си го забрани, за да страдат, щот са си мазохисти.
Но преди руската самоизолация още от 1989 г. та до 2014 г. нашият износ за Русия винаги е спадал, постоянно, година по година без прекъсване. И това не по наша вина. По изкуствени пречки създавани нарочно от самата Русия. Точно потръгне износа на нещо и нарочно измислят някакъв нов "санитарен" стандарт, и кажат, че не отговаряме и ни урежат. - Така постоянно и методично всяка година.
Защо ни фалираха предприятиятията, защото всичко беше насочено за руския пазар и след като ни отряза тези предприятия със архаична технологии станаха излишни. И това не сега, а от 90-та насам. Обаче така Русия си вкара автогол по отношение на нас, защото така вече нашата икономика няма никакви връзки с руската и от сегашната им самоизолация не губим нищо съществено. Дребни монетки губим. Икономиката ни вече е вързана с тази на ЕС.
За това само мога да кажа: Благодаря Ви таварищи, че ни отървахте от Вас, да го духате!





Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: lvony333]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано15.08.16 15:27



Не, не го забраниха, за да страдат. Просто им беше даден удобен повод да направят нещо, което отдавна искаха (или поне Путин и управляващите там). Сам си забелязал периодичното налагане на ембарго от Русия и т. н. Е, сега нещата станаха рязко. И, ако ЕС някога отмени санкциите, далеч няма да последва реципрочен отговор - не всички контрасанкции ще бъдат отменени. И, никой не би могъл да обвинява Русия за това. Тя просто иска да бъде не само източник на ресурси.

Технологиите в нашите предприятия не бяха архаични, а обикновено на много високо ниво. Не знам какъв опит имаш в подобни предприятия от байтошово време, но тогава се даваха много пари за модерно оборудване - от Франция, САЩ, Япония. Примерно голяма част от производството на завода за полупроводници в Ботевград се изнасяше на запад и т. н. Предприятията бяха фалирани в голямата си част, защото така поискаха нашите нови западни приятели.

Сега може и да губим малко от санкциите, но ние вече сме загубили твърде много - погледни мизерията около себе си. Други, обаче, губят повечко, при това са от ЕС.

В днешно време научното ниво е много изравнено в цял свят, постоянно има обмен на информцаия и нивата са сходни. Новите технологии позволяват бързото организиране на сложни производства на места без традиции за подобна дейност. Русия има огромна територия (увеличаваща се), практически неограничени ресурси и прираст на населението (макар и малък). За ЕС нищо от това не е вярно (е, може и да се увеличава населението, ако броим приходящите примати от третия свят, но те са безполезни и дори - вредни). България е на потъващ кораб, толкова ли е трудно да го схванеш?!



Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: Sargonlll]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано15.08.16 15:58



Предприятията бяха фалирани в голямата си част, защото така поискаха нашите нови западни приятели.
В много голяма грешка си. Предприятията ни бяха фалирани защото някой искаха да ги източат, а след това съсипани никой не ги щеше.
Това го направиха с един гнусна комунистическа манипулация навремето, като заявиха, че не искат българите да работят за чужденци, те били за българи да работят....
Поинтересувай се колко пари даваше Дойче телеком за БТК по времето на Луканов за - 2 милиарда долара, но той отказа. След 10 г. за колко я продадоха - 230 милиона? Горе-долу схемата се отнася за всичко.
Защо у нас приватизацията стартира с 10 г. закъснение в сравнение с Чехия, Полша, Унгария, случайно ли мислиш? - Не! Комунистите и ДПС-то /ДС/ искаха да протакат възможно най-много за да фалират и източат каквото може, а после "законно" да ги купят за стотинки.
Затова у нас световни лузери и некадърници, които не могат да си обуят обувките сами се сдобиха с по 20-30 завода, които дори нямаха представа какво произвеждат.
Абсолютно същото, но в огромен мащаб се случи и в Русия, затова и те нямат промишленост. По-скоро ние копирахме от тяхното крадене. Така, че нито може да са ни пример, нито помощ могат да ни дадат, защото вече не произвеждат нищо.
Кажи ми какво едно нещо направено в Русия си си купил в последните 15 години. Аз не съм.
Ако не беше нефта щяха да са най-бедната страна в света.
Русия има огромна територия (увеличаваща се), практически неограничени ресурси и по-малки пенсии и заплати от българските, дето нямаме никакви природни ресурси, а това за да го постигнат трябва да са изключително талантливи некадърници...


Ако ЕС е потъващ кораб, то Русия е кораб лазещ по дъното....



Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: lvony333]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано16.08.16 07:59



Предприятията бяха фалирани от западните ни "приятели" с цел да унищожат конкуренцията. Механизмите за унищожаването им, разбира се, включваха местни мискини, които силно се облагодетелствуваха. Стига си дрънкал за "комунисти" - голяма част от тях бяха бивши членове на БКП или свързани с байтошовото управление, но никога не са били в действителност с комунистически убеждания. Всяко стадо си има мърша, винаги има хора, чието кредо са само парите и властта. След 10-и ноември станаха прозападно ориентирани, много от тях получаваха и продължават да получават подкрепа и признание от западните ни "приятели". И кой продаде БТК само за 230 милиона - царчокът, за него не можеш да кажеш, че е комунист - всички са замесени в продажбата на безценица. Ти какво си мислиш - ако тук изведнъж се установи ислямски халифат, няма ли голяма част от сегашните либерални капиталисти да се обрежат и да станат крайни мюсюлмани, стига да си гарантират високи позиции в управлението?!

В Русия също имаше подобни процеси на приватизация, но вече нещата са под контрол. Руският елит се формира по един или друг начин, но държи повече за държавата си от нашия.

Русия си има достатъчно силна промишленост, не я мисли нея. Ти нещо направено в САЩ да си купувал скоро? Аз не съм. Наскоро един приятел в Германия влезнал да си купува фотоапарат в немски магазин и казал на продавача, че иска нещо по-оригинално, да не е китайско. Онзи му рекъл, че ако види някъде такова в магазина - ще му го подари. Не си измислям, не виждам защо той ще ме лъже. И Германия си има промишленост, просто не произвежда всичко.

Ти не ги гледай заплатите и пенсиите, макар че, в големите милионни градове на Русия стандартът е по-висок, отколкото у нас. Гледай и цените, особено на комунално-битовите разходи - ток, газ, отопление и т. н. За раждането на второ и трето дете се получава еднократна помощ от приблизително 9200$. В България са 600 лв. за второ и 200 лв. за трето, ако не се лъжа. Така че, толкова за жизнения стандарт... Гледай и качеството на храната. Купи си сладолед от магазините за руски стоки - струва ок. 1 лев, след това опитай някой роден на подобна цена - веднага се усеща разликата. И, тя не е в полза на нашия сладолед... С другите храни нещата са подобни, явно в Русия все още контролът е достатъчно висок, най-малкото има някакъв контрол, за разлика от тук. В природата, когато някаква популация се увеличава, значи има добри условия за живот - тук намаляваме като население, ЕС намалява като население, Русия расте (макар и бавно). Следователно, там има доста добри (по-добри от тук) условия за живот.



Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: Sargonlll]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано16.08.16 10:14



ЕС намалява като население, Русия расте (макар и бавно). - Расте бавно, благодарение на такива руснаци като чукчи и секви такива племена, дето са в състава на Русия и се водят руснаци. А в Москва има повече мюсюлмани отколкото в Париж - факт. Може да са от републиките, но са мюсюлмани. Путин им построи най-голямата джамия в Европа. С Ердоган двамата я откриваха.
Мечтата на руснака е да емигрира и живее в чужбина (на запад), но вече и те станаха бедни и с този затегнат режим им е по-трудно.

Царя го докара ДС мафията, за да могат да махнат Костов. Гнила круша се оказа, поредното слабохарактерно менте.

Ти нещо направено в САЩ да си купувал скоро? - Да, няколко пъти. Но най-много Японски, но и немски неща. И китайски разбира се, но не толкова.

Ако щеш вярвай, но в квартала в който живея в София броят на руснаците постоянно се увеличава. Руснаците емигрират към БГ, не обратното.

Редактирано от lvony333 на 16.08.16 10:16.



Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: lvony333]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано17.08.16 11:15



Виж сега, ти Русия не я мисли. Те си имат своите проблеми, според мен са в процес на успешно решаване на повечето от тях, според теб - затъват. Кой е крив и кой е прав - бъдещето ще покаже.

Темата беше за провала на общите ни проекти с Русия и загубите, които България претърпя от този провал.

В момента плащаме скъп ток и издържаме замърсяващите американски ТЕЦ и измислените "зелени енергийни източници" (в по-голямата си част са измислени). АЕЦ е почти винаги най-евтиния източник на електрическа енергия, всички силни държави имат много такива централи (в действителност, при правилна експлоатация, е и най-екологичния източник). Ти не можеш да градиш индустрия, да развиваш екологичен електрически транспорт, без евтин ток. Но, размина ни се АЕЦ Белене, поне засега така изглежда. След не много време ще трябва да ликвидираме работещите блокове (първият - догодина) на АЕЦ Козлодуй и тогава вече ще стане криминално. Уж ще има процедури за удължаване на срока им на действие, но най-много да позабавим малко неминуемия край.

С "Руски поток" нещата бяха по-различни, но отново ние го спряхме, не Русия. Пак изтървахме евентуални ползи. Бъди сигурен, че някой от потоците ще се реализира, вероятно турският. Тия тръби не ги докараха от нямане какво да правят. Смешно е да се твърди, че едва ли не сме щели да сме на загуба от участието в подобен съвместен проект. Винаги, ако теглиш чертата, ще си на сметка от транзитните такси, които ще взимаш докато подобен тръбопровод функционира. Да не говорим за работните места и по-голямата политическа тежест. Но, отказахме се, а Русия ще си намери друго трасе и други държави ще спечелят от това.



Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: Sargonlll]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано17.08.16 17:37



Темата беше за провала на общите ни проекти с Русия и загубите, които България претърпя от този провал.


Кои проекти са ни провал?
Тройния шлем на Първанов, всъшност е тройния хуй за България!

Бургас-Александропулис - Проект изцяло в руски интерес, създаден изцяло с цел, руснаците да не плащат таксите превоза на петрол, които сега плащат за преминаване през Босфора. Самата му цел на създаване е показателна, че ще получаваме колкото стотинки ни отпуснат, на следната цена: Преебан туризъм от разливи на нефт в Бургас. Силен тласък и развитие но не на българската а на гръцката нефтопреработвателна промишленост, за сметка на нашата. Щото нефта лесно ще стига до Гърция което прецаква Нефтохима. Абсолютно вреден за България проект отвсякъде.

Южен Паток
- Даваме безвъздмездно земята и си плащаме (чрез заем който ще връщаме) построяването. На всичкото отгоре не сме и собственици, държим по-малко от 50 % от проекта на наша територия. Руската страна не дава никакви гаранции за обема на транзитираното количество по години, защото това никой на света не може да до каже, освен ако не е Господ. 30 години ще връщаме парите за това, че е построен на наша територия с таксите от транзит. 30 години нищо няма да получим. През това време руснаците си правят пари, а след 30 г. руския газ може да е свършил вече. След 30 г. ще получим 50% от едни вече напълно амортизирани вече тръби. - Абсолютно ненужен проект. Единствената му цел е да заобиколи Украйна за да могат москалите да я шантажират.

АЕЦ Белене - Много добър проект. Затова всички инвеститори се отказаха и избягаха, а нашите продажни престъпници за да вземат някой лев комисионна, ни набутаха с милиарди.



Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: Sargonlll]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано17.08.16 17:38



За един хотел за синчето, да продадеш България!
Само комунистически продажници могат да го направят.



Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: lvony333]  
Автор antoshca-47049 (изрод)
Публикувано17.08.16 20:52



Извинете ме, но ме нямаше няколко дни... Бях много изненадан каква дискусия се е заформила! Да отговоря на въпроса: "Да - тъп съм!" Иначе бих ли питал...? И да поясня - Да си тъп е нормално! Не е нормално ако не се опитваш да се "подостриш"!!! И за да не изпадам в подробности бих пояснил, че в питането ми е и отговора! Хората за разлика от нас си гледат интереса! А ние??? Къде е е нашияt интерес? Кой се грижи за него? Колкото до Белене и дали имаме нужда от него - отговора е изключително прост. Няма да изказвам мнение, защото мисля е тема за отделен спор. Същото е и за Бургас - Александруполис и Южен поток.... И не само... И тъй кaто нелкократно вече потвърждавам, че съм тъп - очаквам че това се приема по подразбиране и не би следвало да ми се прави безплатна реклама! Всички в тази държава са много умни, а за гении като "Тиквеника" няма да споменавам - толкова народ се е наредил да му целува задника, та чак жал ме хваща как си запазва кожата там цяла...?

Едва ли бих могъл да кажа нещо интересно според днешните критерии...


Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: lvony333]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано20.08.16 09:54



Ти някъде виждал ли си подробно какво е написано в споразумението за Южен Поток? Защото аз съм чел различни неща, има различни тълкувания по въпроса и силно се съмнявам, че нещата са точно така, както ги поставяш. Но, дори в този случай пак сме на сметка. Реално, няма да имаме разходи, просто 30 г. няма да взимаме такси. Спокойно, газът в Русия няма да свърши дори за 50 г. Тръбите не се амортизират така бързо, както си мислиш, виж в момента колко са стари. За Белене нищо смислено не казваш. Това е АЕЦ като всеки друг. Ще върши добра работа, ако се изгради, токът в България ще поевтинее, т. к. с двата АЕЦ и сериозните ВЕЦ напълно ще си покриваме нуждите и ще изнасяме. Дори да закърпят АЕЦ Козлодуй, това ще е за максимум 10 г., трябва съвсем скоро да започне изграждане на нови мощности там или строеж на нова АЕЦ. В Белене поне нещо е направено, има извършена някаква строителна дейност, има проекти и т. н., глупаво е да се зарязва, да се плаща огромно обезщетение на Русия и да се почва някъде от нулата (защото ще трябва да се започне). Нашите дембели са царе в отлагането, няма да се учудя и след 10 г. да сме на същия хал и тогава вече ще гризнем дръвцето.



Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: Sargonlll]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано21.08.16 21:43



Южен поток беше чист шантаж и манипулация. Добре, че се отказаха.
23 и половина милиарда евро щял да струва, към 10.10.14 по руски данни.

Руснаците вече нямат пари. Сега една тръба най-много да пуснат до Турция, за нейни нужди. Ако пуснат две наведнъж, ще им излезе по евтино, но втората си е риск в това положение, че може да са пари на вятъра.



двата АЕЦ и сериозните ВЕЦ напълно ще си покриваме нуждите и ще изнасяме.
Вярвай си. Ние и сега имаме повече енергия, но не изнасяме защото има причина, икономическа - нищо няма да спечелим.

Виж, за Белене положението стои така: Ако цената ни урежда - да се строи, ако не, няма да строим. Дали едно нещо е хубаво, зависи от цената му.
А ние нямаме никакви пари, та ще трябват заеми оскъпяване, та по-добре е инвеститор. Ние дори тези реактори, за които ни осъдиха ще ги плащаме със заем, пък цяла централа без сериозен инвеститор няма как да направим. Това да не е колиба..
А инвеститора ПЪРВО прави калкулация, без такова нещо не строят дори в Африка вече.
То не е така на юруш, да строим, щото така му харесвало на някой. Без да се знаят хиляди неща, най-вече дали ще заработи и кога ще се изплати....

не става.

Виждал ли си снимка на завода, в който сега ни правят реакторите. А виж го и ще се прекръстиш три пъти. Изглежда така, като, че от 1970 до сега е бил изоставен и са минали циганите през него.... То кал, улици нема... Въобще не съм сигурен какво ще ни дадат тия, аз вера им немам.



Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: lvony333]  
Автор antoshca-47049 (изрод)
Публикувано21.08.16 23:09



Шантаж са такива, като теб!!! Не си ли се замислял? Мислите се за панацея на всичко! А колко газ и колмо ток е нужно на страната ни? Имаше една "Фидосова" дето колеше и бесеше.... Сега има камара, дето я заместват напълно! Колко е нужно? Не можеш да кажеш! Няма и как да знаеш! Това се крие като сякаш е информация за края на света...! А нужно ли е?
За някои е! А за нас само да плащаме сметките. Сега да попитам: Колко ток ни е нужен сега? И колко ако почне да се развива индустрията? Колко? Защото ако си говорим общи приказки - разказвачи бол... Но тук доколкото помня не е форум на разказвачите - за какво иде реч?
Калпава пропаганда, или некадърнрна политкоректност? А? Дай да те "видя"
Лошото е че знам какво е видя!!! Опровергай ме! Можш ли?

Едва ли бих могъл да кажа нещо интересно според днешните критерии...


Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: antoshca-47049]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано22.08.16 12:33



Не аз съм този, който иска да се строи нещо, без да знае колко ще му струва и за какво му е въобе.
Всички данни за които питаш се знаят и не са никаква тайна, но трябва да разбираш поне малко и да четеш.



Ако Русия пусне една тръба по Турски поток, ще ни се освободи тръбата по която сега транзитираме за Турция и ще имаме капацит да доставяме газ поне 3-4 пъти колкото сега ползваме. Но за какво ни е толкова газ. На нас не ни трябва газ. Разбери най-после! На нас газ не ни трябва! На нас ни трябва газ но на добра цена (не да ни я продава много по-скъпо от на немците) и също диверсифицирани източници!
Щото ползваме мижавите 3 - 4 млрд. куб. м. годишно.

И разбери, че газта по южен поток не е за нас, тя е за други страни, за Европа. И ако Европа не я ще, тия тръби за милиарди за какво ще служат за паметник и кой ще ги плати? - Ти ли?
А и Южен поток е скъп проект, и няма да намали цената на газта.

Вместо да пригласяш на Путинските болни мечти, да направи зависими държавите, за ги рекетира после с цената на газта, виж една страна колкото нашата приблизително, колко е напред с материала, какво направи тези дни.





Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: lvony333]  
Автор antoshca-47049 (изрод)
Публикувано23.08.16 20:42



Когато ползваш информация - питаш ли се дали е безпристрастна? Мислиш ли?
Харесвам Путин, защото е пич!!! За нашите, европейските и "други" политици и ръководители нищо хубаво не мога да кажа. За разлика от него! И не защото съм фен на някакъв култ към личноста. Меркел като покани "бедните мигранти" осигури ли им коридор? Осигури ли им пунктове за прием, или ги "катализира" като плъхове или "хлебарки" да се юрнат през държави като нашата? И после почна да извива ръце за "споделен прием"? Какво направиха другите ръководители на европейски държави или евросъюза? Лъжат, както и циганин би им завидял...! Какво е "мигрант"? Замислял ли си се? Защо Путин поиска ЖЕЛЕЗНИ гаранции за Южен поток? Мислиш ли изобщо? Болни не мечти, а мозъци са такива касто теб!!! Провалихте една нелоша страна като нашата!!! С некадърността си!! И не спирате да лаете навсякъде!!! Какво Вие направихте, като имате толкова претенции? Тъпанари на безкрайност!!!
А аз съм тъп не за друго, а защото изобщо си губя времето с Вас! Предателството може да има много лица, но задника му е само един! В случая твоя! Защото моя на такава кауза с много педали аз не го залагам! Там е разликата - не ми е кеф... Малка разлика, но я има...

Едва ли бих могъл да кажа нещо интересно според днешните критерии...


Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: antoshca-47049]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано24.08.16 10:46



Харесвам Путин, защото е пич!!! Ми вземете се, ожени се за него тогава, но аз нямам нищо общо..



Меркел като покани "бедните мигранти" - Това никога не съм твърдял, че не е грешка. Но грешките в демократичните страни в един момент се поправят. В диктатурите една грешка се поправя с друга, по-голяма.

Замислял ли си се? Защо Путин поиска ЖЕЛЕЗНИ гаранции за Южен поток. - Не аз не съм се замислял, аз знам защо. Мисля, че ти обясних в предното мнение защо. Защото газта е за ЕС. Затова иска железни гаранции от ЕС, защото му свършиха и паричките, няма с какво да строи патока, ако ЕС не му даде и пари дори.

Та и аз до сега, ако усещаш все това те питам: Как ти, нищожен сулю-путкин искаш да строиш поток у нас, като нищо не зависи от теб бре! - Ни пари имаш, нито може да го ползваш за нещо после, ако не ти разрешат.

Тъп си да, щото след толкова обяснения, още не разбираш, че в този паток ние сме само една от многото транзитни страни, а патока не е предназначен за нас и ако тези за които е предназначен не го щат, нищо не можем да направим, щото нищо не зависи от нас.... И то добре, че е така, щото щяхме да го дадем без никаква изгода...



Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: lvony333]  
Автор antoshca-47049 (изрод)
Публикувано25.08.16 19:42



Стараеш се усърдно да ме засегнеш, но както ти казах преди - това е много трудно! Трудно, защото твърденията ти не струват абсолютно нищо. За да твърдиш еди какво ди трябват сериозни аргументи!!! Ти нямаш такива! Налиташ да обиждаш!!! Но как да се обидя от едно празно съдържание? Без факти си точно празно съдържание, крещящо несвързано една дори не пропаганда, а някаква отблъкваща криворазбрана форма на пропагандата. В днешно време запада се проявява точно така (личи си калпавата матрица) и точно Путин показва какво е адекватност и достоен отпор! Факта, че се опитваш да го обидиш като "путкин" - замисляш ли се някога какво е излязло навремето от на майкат ти същия термин? Няма да давам квалификации. Преди се опита да ме обиждаш с "русофил", а сега ме жениш за мъж.... Това извратените сте страшна работа ей!!! Лошото е, че само такива неща в главата ти! Когато хората даваха парите за проекта, нашия серсемин се правеше на важен! Я кажи като не харесвш Путин - кой харесваш? Бойко, Плевнелиев, Меркел, Обама, кралицата на UK, Оланд...?
Няма да ги изброявам всичките... Не изключвам и Ердоган да ти е мечтата! Опитай да използваш факти, или отивай - нали се сещаш къде (на майка ти)?
Винаги съм искал да съм любезен, но сега се налага да не съм! Барабанист!!!

Едва ли бих могъл да кажа нещо интересно според днешните критерии...


Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: antoshca-47049]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано25.08.16 20:49



За да твърдиш еди какво ди трябват сериозни аргументи!!! - Само слепец не може да види аргументите които съм написал.
Налиташ да обиждаш!!! И с пет удивителни да го напишеш, обиждам, защот ти ме обиди /виж си предния пост/. И е съвсем логично, че щом обиждаш да помислят, че обичаш и да те обиждат.


Когато хората даваха парите за проекта, нашия серсемин се правеше на важен! След това изказване, мисля, че ти си абсолютно тъп.
Че то нашия се беше съгласил, но Путин спря проекта щото ЕС му казаха, че не щат газ. Тоест щяха да построят нещо, по което нищо няма да се движи... Естествено, че ще го спре Путин, човека не е без акъл, кога става дума за негови пари. (Това тогава) Сега обаче и парите му свършиха.
Я кажи като не харесвш Путин - кой харесваш? Бойко, Плевнелиев, Меркел, Обама, кралицата на UK, Оланд...? От политиците най-много ми е симпатична сенатор Падме Амидала, но не бих искал да строим "Звезда да смърта" само заради това.
Не съм мислил по въпроса, защото си е извратено да харесваш политик.
Харесвам политика - проевропейска и българофилска.
Тромпетист!!!

Редактирано от lvony333 на 25.08.16 20:50.



Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: lvony333]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано25.08.16 22:41



Да бе, така не му искат газа, че ще строят Северен поток 2. Бабишкерата Меркел нали иска да изключи всички АЕЦ в Германия след 5-6 г., газовите електроцентрали са по-екологични от тези с въглища, пък и газът сега е сравнително евтин. Та, швабите искат газчица. И потока го спряхме на практика ние, онова недоклатено говедо Орешарски се изплаши от Джон Маккейн, да се чуди човек какво му е направил, омекна като варен морков. Та, Русия ще намери как да си продаде газа, никой няма да и` го купува, ако не му трябва. Някакъв поток ще се строи, няма начин. Ако е през България, ще печелим от него - дори в краварската Уикипедия пише, че:

Икономическият министър Драгомир Стойнев съобщи още, че очакваните приходи (от транзитни такси) за периода 2013 – 2043 г. се равняват на приблизително 2,8 млрд. евро, които ще влязат в бюджета.

Както и да го въртиш и сучеш, колкото и да ти е неприятно, Русия можеше да ни направи по-богати (естествено, тя гледа собствения си интерес, но в случая това щеше да ни е от полза). Според мен, горната сума е занижена, но и така е значителна за малка бедна България. Какво толкова лошо има да се прави бизнес с Русия, да се печели от взаимоизгодно сътрудничество с нея? Ето, ако САЩ ни предложи нещо подобно - аз няма да възразя ни най-малко, парите не миришат. Но, да се отказваш от проекти, да губиш пари и възможности, само и само да угодиш на гнусните пиндоси - това е престъпление срещу интересите на народа и трябва да бъде наказано. Силно се надявам, че един ден ще се върне смъртното наказание и примерно тъпият тиквун, който се хвали на всеослушание, че е спрял три проекта с Русия, за да угоди на САЩ, ще бъде брутално ликвидиран!





Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: Sargonlll]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано26.08.16 00:12



Икономическият министър Драгомир Стойнев съобщи още, че очакваните приходи (от транзитни такси) за периода 2013 – 2043 г. се равняват на приблизително 2,8 млрд. евро, които ще влязат в бюджета.
баси, ти наистина ли си толкова уникално прост или се правиш?



2.8 млрд. евро за 30 години прави по 93 милиона Евро годишно. Като ги разделиш на 7 милиона българи прави по 13 евро на човек. Е, ще станем милионери....


- Това ще спечелим, а какво ще загуби:
Губим транзита по сегашната тръба защото това е целта на патока, или губим каквото печелим в момента:


Е, аз все си мисля, че 100 е повече от 93 !?
Баси, ти какво работиш? С какво се занимаваш? Наистина ли и да смяташ не можеш?


Та, швабите искат газчица.
Божеее! Ако швабите са опрели до теб, ти да мислиш от къде ще си купят газ, значи света се е обърнал надолу с главата....



Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: lvony333]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано26.08.16 10:27



Вече ти казах, че има най-различни версии и сигурно никой от нас не знае истината. Ето, пак от Уикипедия (тя е под американски контрол и трябва да и` имаш пълно доверие):





Нарочно във втория линк съм включил и цитатът от предишния пост. Така, както се чете, излиза, че тези 2,8 млрд. евро са чистата печалба за този период, през който ще се изплатят и заемите за строежа. По приблизителните сметки, които ти си направил, излиза, че за период от 30 г. ще печелим горе-долу толкова, колкото и сега. Но, после дивидентът ще е много по-голям: минимум 250 млн. долара при 100 млн. евро годишно сега. Това са големи проекти и трябва да се мисли с десетилетия напред. Ние може и да не ги усетим тези пари, но децата и внуците ни - ще.

Освен това, напъни си мозъчето и помисли, дали така или иначе няма да загубим сегашните дивиденти. Северен поток 2, Турски поток - със сигурност ще ни шунтират. По-добре беше да се построи Южен поток за нулева или минимална печалба за дълъг период от време, отколкото да се реализира чиста перманентна загуба за 100 млн. евро годишно в недалечно бъдеще.

И от къде германците ще си купуват газ, от пиндосите втечнен ли?! Виж, ако нещо не ти е ясно:



Просто не е изгодно да се купува втечнен газ, а говорим и за огромни обеми на покупка. Германия ще има нужда от все повече газ, за да компенсира липсата на АЕЦ, идиотско ще е да пренебрегне руските доставки. Като са толкова отворени в ЕС, защо не се откажат напълно от руската газ и да карат на собствен добив и американски доставки? Нека го направят, това ще е огромен удар върху Русия, на негов фон сегашните санкции срещу нея са направо комични! Нека и` разкажат играта!



Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: Sargonlll]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано26.08.16 14:28



Тая газ не е за Германия бре, за нея има по-преки пътища и на нея не и трябва още газ.
През 2014 г. 27,3% от цялата произведена енергия в Германия е от възобновяеми източници. През следващата 2015 г. този дял вече е 32,5%. Към 2050 г. федералната република е планирала да премине изцяло към зелена енергия.





Затварянето на Атомните им централи няма да повиши немското потребление им на газ. Това са са немци ей, направили са си сметката точно и строят това което им трябва. Не са еуфорични идиоти да верват на многото платени руски проститутки у нас, като агент "Гоце" дето разказват розови сънища и залъгват по тъпичките и лакумите.

Ей, знаеш ли лакумия що народ е погубила?



Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: lvony333]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано26.08.16 17:46



Виж сега, газът се ползва не само за производство на електроенергия, на германците явно им трябва, иначе нямаше да се натискат за Северен поток 2. За последния взе интензивно да се говори след спирането на Южен поток, така че, нещата малко или много са свързани. Руснаците искат да продават, европейците (или поне част от тях) искат да купуват, така че, ще се разберат накрая, а ние май ще духаме супата.

И, наистина ли вярваш, че:



Как ще стане тая работа - да ти доставят ток и да ти платят отгоре на всичко, за да го използваш?! Вярвай си, пък уж нямаш комунистически убеждения. Защо не искаш да признаеш, че не всяка сделка с Русия е непременно губеща? Ето, онези цифри от предишния ми пост - защо не ги коментираш, лъжливи ли са според теб?



Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: Sargonlll]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано27.08.16 00:54



иначе нямаше да се натискат за Северен поток 2
На Северен поток 2 две целта не му е ново количество газ, а заобикаляне на Украйна - по прак път. Тоест пускат един и спират друг газопровод.
Но на цената и количството няма да се отрази.
И искат да го построят не "Германия като страна" а корпорациите и Русия.
Корпорациите - ще усвоят едни милиарди и после ще печелят и от транзита.
Русия - ще заобиколи Украйна за да може да я рекетира и ще намали транзитните си такси. - Просто вместо в Украина парите ще ги взима друг...

Пак ти казвам, на Германия нито в цената на газта ще се отрази, нито в количеството което потребява.
Разбира се това ще направи Германия стратегическа страна, защото ще държи кранчето за по-голяма част от Европа. Но това не е била цел, която тя е искала.

Аз мисля, че и този проест ще го спрат като южния поток вероятно.

И северен поток е 6 пъти по евтин от южен поток. Просто не могат да се сравнянат двете. Южен паток ще се изплаща три десетилетия, и преди да видим и едно евро, Европа вече ще минала на зелена енергия. Да не говорим, че тогава може вече да е минала и на енергия от термоядрения синтез...





Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: Sargonlll]  
Автор antoshca-47049 (изрод)
Публикувано11.09.16 15:36



Не - той няма комунистически убеждения! Убежденията му са чисто Педалски и това си личи не от друго, а от "Защо не се вземете"....? Харесва Обама заради браковете (знаете кои) а мрази Путин заради някои ограничения на подобни явления...
Я сега да попитам аз - колко енергия е необходима на една държава? Дай вид че знаеш, че Фолксфаген декларират че до 2030г. няма да имат кола на друго освен ток??? Къде са реакторите? Кой ще прави тока? Имаш ли дори идея колко ток е необходим? Като ти гледам приказките - Една гола пропаганда, която не струва и виртуалната хартия, на която е отпечатана.... Освен енергията, са необходими и средства за съхранението и! Де са те? Вятъра не духа и слънцето не грее когато това е необходимо на теб или мен.... Какво правим? Има един "Гуру" Мъск му викат, но и той е много фалшив пророк!!! Що ли? Ами мисли! И какво правим? ЛАЕМ!
Русия знае, че Украйна не става! Знае, че и ние не ставаме! И си следва политиката... Ердоган спазва това, от което зависи и играе според свирката.... На Вас не ви харесва това, че заигра по друга свирка! Но тези неща са по Вашите правила!!! Вас Ви чакат Ярс, Топол М, Воевода, Молодец (или Баргузин) Синева и Все подобни им.... Статус 6!!! Да ви е сладко както се казва! И на Нас няма да ни е лесно... Но аз бих рискувал! А Вие?



/

Едва ли бих могъл да кажа нещо интересно според днешните критерии...


Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: antoshca-47049]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано12.09.16 08:09



Не - той няма комунистически убеждения! Убежденията му са чисто Педалски
Абе вие всички ли комунета сте бълнуващи изкукали малоумници?
Да не мислиш, че комунизма е алтернатива на педерастията? Че комунизма е най-путкинската религия. А комунетата са до един потенциални педераси и лизогъзци. Как може тая отврат да е алтернатива на нещо? Са и Ердоган ли почнахте да хвалите и да му лижете гъза. Абе вие срам немате ли?
Трябва да направят един форум "Извратеняци" и там да ви пратят да си пишете простотии.
С Топол и Ярс ще заплашваш на майка си пу*ката тъпако. И по подбре си ги пази, че ще се наложи да ги ядеш.





Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: Sargonlll]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано21.09.16 10:45







Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: lvony333]  
Автор antoshca-47049 (изрод)
Публикувано29.09.16 12:52



Какво ще ям засега си зависи от мен! И от каквото има разбира се... Никога не съм членувал в партия, както и не съм бил симпатизант на такава! Винаги се радвам на квалификациите като "комунист"!!! Такива квалификации издават кръгозора на въображението на опонента!!! Не съм гласувал от раждането на сина ми (1992 г.), до момента в който той отиде да гласува за първи път... Не съжаляваам за избора си! Съжалявам само за това, че не ни дадоха никакъв шанс! Това се опитвах да кажа... Опропастиха не само моето поколение, но и най-малко следващото...
Путин реанимира държавта си смачкана най-вече от америка, и даде шанс на хората там! Ние какво направихме? Видимо е отвсякъде... Продаваме си земята на руснаци.. Защо те купуват а ние продаваме? Единствения отговор, който ми хрумва е, че те това могат, а ние това! Но това те го могат благодарение най-вече на Путин!!! А ние! Ние си оставаме нация от попкръстьовци, а не нация наследник на Левски!!! Дай аргумент срещу товаа!!!

Едва ли бих могъл да кажа нещо интересно според днешните критерии...


Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: lvony333]  
Автор antoshca-47049 (изрод)
Публикувано29.09.16 13:12



Колкото до америка - аз харесвам америка!!!! Но не ми харесва, че са избити повече от 90 милиона индианци за да я има такава, каквато я знаем!!! Освен тях - камара чернокожи през робовладелческите времена, жълти и още бели докто стане това, което виждаме днес.. Да не забравяме бомбардировките на Хирошима и Нагазаки, а за останалите им действия повечето тук са свидетели!!! Путкин викаш???? С такива определения в главата, тук и Юинг не би ни помогнал... Та относно Баргузин,Молодец, Сатана, Скалпел и Стилет са само лекарство, а не само средство за заплаха... Който иска - нека опита!!! А комунизма си го заврете там, където Ви харесва!!! Явно не му намирате мястото, щом го завирате къде ли не... Е - и аз не съм!

Едва ли бих могъл да кажа нещо интересно според днешните критерии...


Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: antoshca-47049]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано29.09.16 20:33



Съжалявам само за това, че не ни дадоха никакъв шанс! Това се опитвах да кажа... Опропастиха не само моето поколение, но и най-малко следващото... Сърди се на слугите на Путин у нас за това: ДС и БКП. В тях беше и продължава да е цялата власт и пари. Затова и продължават да ни дърпат към средновековието.

ние си оставаме нация от попкръстьовци. - Всички комунисти и робофили (русофилите - слугите на Путин у нас) са такива.

Путин реанимира държавта си смачкана най-вече от америка. - Така я реанимира, че след некое десетилетие няма да я има. И при това въпреки богатите си природни ресурси. Това при толкова богата на природни ресурси страна, пенсиите да са по-малки от българските, може само ако те управлява кагебистко или комунистическо диктаторче. Пожелавам колкото се може да отложат във времето неизбежния момент, когато ще се превърнат в бедна китайка провинция.

Историята показва, че диктаторите не свършват добре, а и след тяхното управление страните им са в разруха. Ма ми дреме за тях, ако искат да се саморазрушат...
Обаче, в 21-век да заграбваш територии от съседите си, като, че си нямаш достатъчно земя, а си най-голямата страна по територия.... Пък и си с население колкото свряната на един остров Япония... Това си е престъпление. А престъпниците задължително се наказват и ще бъдат наказани. И който се опитва все да прецаква България и да я краде по всевъзможен начин - също!
Ако питаш мен, даже трябва затворим посолството си в Москва, както и руското тук и да изгоним посланика им.



Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: lvony333]  
Автор antoshca-47049 (изрод)
Публикувано14.10.16 19:22



Защо точно на Путин да се сърдя? Нямам спомен да е управлявал от 90-та до 99-та година. Но още от самото начло тук се вихриха американци... Почна се със Сол Полански! Предполагам разчиташ на слаба памет, но не и при мен. Не Руснаци подскачаха по площадите. не, че БСП бяха (и сега не са китка за мирисане), но изборите още в началото си бяха опорочени... Слугите на Путин (нямам идея кой визираш) би трябвало да се появят тук след 2000 г. включително. Кой беше тогава на власт тук? Царя!!! След него Станишко лапни ..... , и Бойко не пуска кокала хич до момента. Та кой е на Путин човека? Хайде малко факти, защото празни приказки само на пазара може! След някое деситилетие нас няма да ни има! За руснаците не бери грижа. Колкото до диктатори - не си ти човека определящ кой е диктатор и кой демократ. Напатихме се от демократи! И от лаладжии! От кого откраднаха земя Руснаците? И откъде се появи Косово? Кой Нападна Ирак? Афганистан? Панама? Виетнам? Кой? Кой разполага ядрено оръжие в Европа? Кой бе? После не било педалска работа! Педалска, та дрънка!!! Какво взеха от съседна държава, а американските крайцери все в Черно Море? Чий го дирят тук изобщо? Ти може да си облъчен, е аз не съм. Крим Никога не е бил друг, освен Руски! Кога е имало такава държава, та и Крим да има? И що американците готвеха там две бази? Та им приседна!!! Бастион знаеш ли що е? Е па почети малко.... Не се обиждам и на комунист!!! Бих се гордял ако можех да бъда! Но тук такива няма и май не е имало никога! А ти вземи си прочети малко тезите, които подържаш!

Едва ли бих могъл да кажа нещо интересно според днешните критерии...


Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: antoshca-47049]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано14.10.16 22:33



Виж! Срещу плиткоумие, повърхностно мислене и неща от този сорт нищо не може да се направи. Абсолютно нищо. Нито пък може да се спори - абсолютно нищо, разбираш ли.


Не, че не искам, ами просто физичести е невъзможно при това положение, няма как да ти обясня какво и да е...
Ограничението на повърхностното мислене е дори по-голямо от това да виждаш само носът си, опитай се да схванеш какво казвам.



Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: lvony333]  
Автор antoshca-47049 (изрод)
Публикувано15.10.16 21:57



Би ли казал обратното на плиткоумие и повърхностно мислене, та да взема да разбера откъде ги вадиш тия поне за Нобелова награда разсъждения? Мязаш ми на премиера по дълбочина, ма той е толкова тъп, че трябва да въведат мярка на негово име, дето кърти сегашните... Не можеш го доближи дори!
Не бързай да се отказваш - тъкмо си намерих приятелче-събеседник и ти ще вземеш да ме зарежеш... Ей заради такива неща си отиват форумите... А не ми се иска някак си... Сериозно говоря!!! Ако искаш го приеми за класова или партийна борба. Или демокрация срещу тоталитаризъм. Макар че последното нищо не значи....
Разбери ме - напълно съм сериозен, толкова упорит опонент не бях срещал! И не мога да опиша колко ми харесва това! Пък и като спорим, сякаш директно на австралопитека президент на хамерика ги казвам нещата... И реакцията е сякаш хваща дикиш! Е - може и да се заблуждавам, но поне ми харесва!
Запада не става за никакъв Чеп! Сега им се усложняват нещата и не Путин им е проблема, а калпава политическа класа!!! Путин ще им вземе здравето на западните упавляващи педали, но и без него те пак ще го ..... !!! Дано сме живи и здрави, та да го видим с очите си! Защото с нас, или без нас това ще стане.

Едва ли бих могъл да кажа нещо интересно според днешните критерии...


Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: antoshca-47049]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано17.10.16 12:43



Мязаш ми на премиера по дълбочина, ма той е толкова тъп, че трябва да въведат мярка на негово име, дето кърти сегашните...
Премиера не е тъп. Напротив. Много е хитър И също няма дългосрочни идей и цели.
Владее късия пас (моментните ситуации) до съвършенство, но иначе, в дълбочина не знае на къде да върви.

Интригант — сървайвър, в това „Форбс“ са напълно прави.


Запада не става за никакъв Чеп! Сега им се усложняват нещата и не Путин им е проблема, а калпава политическа класа!!! Путин ще им вземе здравето на западните упавляващи педали, но и без него те пак ще го ..... !!!


- От как съм се родил, все се намира някой да обясняват как загния запад аха-аха само дето не е разпаднал, едвам се държи значи. Абе ева ли не до утре сутрин, като се наспиш и станеш и него вече няма да го има...
Но той не само, че все не се разпада, ами и повече от 2 000 000 българи избягаха натам. Баси колко е глупав е българина. Вместо в братска Венецуела да емигрират, хем топъл климат, мацки, а магазините празни - та даже няма да има за какво да си изхарчи 50-те долара заплата и ще пести.... - Ама тъп народ явно... все към пропадащия запад гледа.

Тъп робе! /Това обръщение харесва ли ти/
Аз не мога да живея несвободно! Тоест за мен свободата е най-висша ценност.
Путин да се разчекне, бе каквото и да направи, аз винаги ще съм срещу него. Защото обществото от което произлиза и което само познава, и което гради не е свободно, а робско! - Схващаш?
Ако ще тъпаците кат теб да го провъзгласят за Далай Лама, Свети Петър Исус и Мохамед едновременно, това мен ни най-малко не може да ми промени отношението, на отвращение и презрение към по-низшите му робски разбирания!



Тема Re: Ердоган и Путиннови [re: FlLERO99]  
Автор nepulnoletie mezdu 17i19 (пристрастен)
Публикувано02.12.16 18:06



Moze bi turcite imat...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.