Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:48 28.04.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема След бележките на Путиннови [re: Чyryниц]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано14.04.10 22:09



След бележките на Путин, се отказах да го гледам.

Сталин пише писма през 1959-та, писмо пътува от КГБ до Хрушчов, 6 години, през 1940 има КПСС...


Има "малки" разминавания с фактологията, които ме навеждат на мисълта, че това филмче е поредния напън да се прикрива нещо което е лъснало на бял свят преди много години. Сигурен съм, че ти ще гледаш и заради мен, така, че ще спя спокойно!

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: Има доста въпросителни около избитите в Катиннови [re: Pимл@нин]  
Автор Bл. Ульянoв (Пyтин) (ентусиаст)
Публикувано15.04.10 08:08



Берген-Белзен,Брендонк,Бухенвалд,Дора,Дахау,Маутхаузен - все лагери, освободени не от части на съветската армия, а от съюзниците. Ако имаш информация в тях да е оперирал НКВД, с цел манипулации и имитации, то моля цитирай източниците, които да я подтвърждават. В противен случай за пореден път демонстрираш празнобърборщина.

Криво да седим, право да съдим


Тема Re: След бележките на Путиннови [re: Aлaдин]  
Автор Bл. Ульянoв (Пyтин) (ентусиаст)
Публикувано15.04.10 08:12



Филмчето всъщност посочва доста несъответствия в материалите, които са използвани за "доказателства" на версията, че разстрелът в Катин е дело на НКВД. Доколко казаното в него е 100% истина е друг въпрос. Но е любопитно да се види.

Криво да седим, право да съдим


Тема Re: Има доста въпросителни около избитите в Катиннови [re: croesus]  
Автор Pимл@нин (а posteriori)
Публикувано15.04.10 20:35



Дахау не е лагер за унищожение. Такива са само 6.



Тема Re: Има доста въпросителни около избитите в Катиннови [re: Bл. Ульянoв (Пyтин)]  
Автор Pимл@нин (а posteriori)
Публикувано15.04.10 20:38



Доказателства има колкото искаш. Можеш и сам да ги намериш. Не очаквай от мен да ти доказвам, че нещо НЕ се е случило. Това е методологично грешен подход и логически неправилно.



Тема Re: Има доста въпросителни около избитите в Катиннови [re: Pимл@нин]  
Автор Bл. Ульянoв (Пyтин) (ентусиаст)
Публикувано15.04.10 20:42



Искаш да кажеш, че подтвърждаваш тезата ми че си празнобърборко ли? Ако да, то го направи в прав текст. Ако не, аргументирай написаното от теб.

Криво да седим, право да съдим


Тема Re: Има доста въпросителни около избитите в Катиннови [re: Pимл@нин]  
Автор Bл. Ульянoв (Пyтин) (ентусиаст)
Публикувано15.04.10 20:46



Дахау не е лагер за унищожение. - точно така, това е санаториум за хора с наднормено тегло, в който доброжелателни есесовци са се грижили за хората, страдащи от затлъстяване, по високохуманна методика, разработена от Химлер.

Криво да седим, право да съдим


Тема Re: Има доста въпросителни около избитите в Катиннови [re: Bл. Ульянoв (Пyтин)]  
Автор Pимл@нин (а posteriori)
Публикувано16.04.10 18:02



Ако не, аргументирай написаното от теб.

И какъв е смисълът да ти давам линкове, с които интернет е зарит? Мога ли да убедя талибана, че в Рая може би не го чакат 16, 60 или 600 девици или да убедя шопа, че животно като жирафа все пак съществува? Не мога. Религиозната вяра е непоклатима, а вярването в Холокоста е религия. Талибанщината е неизкоренима и ирационална независимо дали става въпрос за вярване в Бог, идеология или Холокост.

Дахау не е лагер за унищожение. - точно така, това е санаториум за хора с наднормено тегло, в който доброжелателни есесовци са се грижили за хората, страдащи от затлъстяване, по високохуманна методика, разработена от Химлер.


Това ти го казваш, а не аз и с него само потвърждаваш горните ми думи.

Аз казвам друго:

Има различни лагери. С различно предназначение. От тях 6 са лагери за унищожение(таки ги наричат изследователите на Холокоста): Освиенцим, Треблинка, Белзец, Собибур, Хелмно, Майданек. Всички те са в зоната на НКВД.



Тема Re: Има доста въпросителни около избитите в Катиннови [re: Pимл@нин]  
Автор Bл. Ульянoв (Пyтин) (ентусиаст)
Публикувано16.04.10 21:57



- направи си труда да отвориш този линк. Вътре има снимки на газова камера и пещи на крематориум в Дахау. Отговори моля, НКВД ли ги е изградило и ако да, то кой го е пуснал да действа толкова мащабно край Мюнхен или са ги изградили съюзниците.
Ха да видим сега кой е фанатикът и талибанът.

Само за сведение цитирам твое мниние от тази тема По същия начин по заповед на Берия се "реконструират" помещенията в немските концлагери, които по късно са кръстени газови камери и крематориуми. Целта е да се намерят липсващите "ефективи" за унищожаването на 6, 60 или 600 милиона евреи.

Криво да седим, право да съдим

Тема Re: Има доста въпросителни около избитите в Катиннови [re: Bл. Ульянoв (Пyтин)]  
Автор Pимл@нин (а posteriori)
Публикувано17.04.10 18:41



Казах ти – доказателствата са безсмислени след като сам не си ги намерил, а те се валят под път и над път в интернет. Нямам никакво намерение да убеждавам религиозен човек с доказателства.

По тази причина за налагането на религиозна вяра в Холокоста в половината страни от ЕС има репресивни закони. Този които не вярва ерго съмнява се, отрича и го заяви отива в затвора. Точно както е било в най-добрата традиция на Инквизицията през средните векове. По същата причина свободните и независими научни изследвания в лагерите, които засягат многото черни петна, са на практика невъзможни.
Т.е. науката не може обективно да изучава Холокоста и отричането му е забранено в някои страни. Какво е това ако не религия?
Ти си типичен адепт на тази религия – т.е. талибан на Холокоста. Ти дори не знаеше, че е имало различни лагери – трудови, транзитни, за унищожение, временни .. А и за какво ти е било да го знаеш? Това не ти е нужно за да се кланяш на Бог Холокост.
Аз уважавам вярата ти колкото и глупава да я намирам, но ако обичаш не се опитвай да ми я натрапваш и на мен. Не се опитвай да ме принуждаваш да вярвам в твоя Бог Холокост.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.