Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:47 28.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Няма инсинуации, [re: Dobrata]  
Автор Дpyrият (Умерено про-)
Публикувано12.11.02 21:10



Късопаметната си ти. Преди 5-6 години можеше да си плюеш по величеството и да си приказваш с мен в Ловеч (така да бъде) точно колкото и сега - колкото ти е кеф. И можеше да се разходиш из Европата, колкото и сега - никак. Това е реалното положение.
Другото реално положение е, че си искаш Костоff. Правителството е виновно, че го има. Чехов ряпа да яде пред тебе.
В Румъния цигани има ли?

Това е само форум!


Тема И какво пишат:нови [re: Randstad]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано12.11.02 21:27



1. Няма го българското посолство.
2. Холандският посланик не бе приет от никого, въпреки че отправил молба.
3. Не знаем дали са се свързали и с кого, понеже не ни е предоставена информация.
4. ??????????

Според мен е 3. Ако са сериозни вестници, а не някой лаладжия из нета. Иначе щеше да 1 или 2.

А ПОЛСКИЯТ списък си го бива, но забележи, че се отнася само за онези, които са РЕГИСТРИРАЛИ своето богатство. Виж и щатския списък, ни един наркобарон няма. Пък като слушаш ФБР, друго казват.



Седесарската мъка край няма.

Тема Re: Ауу, че злобно написанонови [re: Cв. Ckpoмни]  
Автор :::Andrea::: ()
Публикувано12.11.02 21:55



Ама ти имаше едни такива хубави разкази и сега се сетих, че не съм ги дочела . После ще пробвам, като ми остане повечко време на спокойствие .

Обаче постингът ти говори за тебе , че си повече американец от кореняците /е, поне до трето поколение/ американци . Интересен е този закон касаещ нестопанисваните имоти . Доколкото си спомням тук май имаше нещо подобно за необработваемите земи . Ама пак има пустеещи колкото си искаш. Също и жилища ...бе направо си е хаос от незнаещи и неспазващи законите , незаинтересувани от собствеността си . Но това е друга тема .

А по конкретния случай , не си съвсем прав . Паси е толкова виновен , че повече няма накъде . Гледа те с бистрите си очи от екрана и най невъзмутимо извърта нещата така, че да излезе сух от водата . Това си е чисто проблем и несвършена работа на външно министерство, която той се опитва напосоки да изхвърли като горещ картоф , пък няма значение къде ще падне . Те , ония лошите от ЕС могат да понесат и неговия мързел и недоглеждане .

Но от друга страна френското високомерие спрямо България не е новина . Не мисля обаче , че в случая е тенденциозно . Ами наистина трябва да си ги прибираме циганьорите и нещо повече, трябва да имаме съответната политика към българските граждани пребиваващи в чужди страни . Защото в случая политиката на нашето правителство се нарича безхаберие , всеки се спасява поединично и другите , т.е. местните власти да им берат гайлето .
Мисля , че в това се крие негодуванието на чуждите власти .

А като се замислиш навсякъде по света има десетки милиони англичани, французи, италианци , испанци , руснаци, поляци и т.н. трайно или временно пребиваващи . Акцентът в случая е наличието на адекватна политика на държавата , чиито граждани са , спрямо условията на пребиваване в чуждата страна . Контрол му е майката . А Паси се изсулва като ... айде да не казвам като какво, то се знае .



Тема Предлагаш ли решение?нови [re: :::Andrea:::]  
Автор Дpyrият (Умерено про-)
Публикувано12.11.02 22:22



Например да отворим една служба във Франция и да пуснем наши хора да ги ловят (нелегалните). Или още по-добре, вместо да се занимаваме с тях, да вземем да платим на френците, те да с отворят такава служба.
Откъде накъде някой си ще живее където си иска?! Това да не е дИмукрация? дЕмокрация е това!

Специално в този ти постинг не забелязах такова нещо, но ми прави много гадно впечатление, че когато за пореден път някой ни показва, че ни няма за хора, едни други тука ликуват от радост, единствено защото виждат възможност да пратят храчка в желаната от тях посока, докато всъщност не осъзнават, че до голяма степен от самите тях зависи доколко ще ни приемат европейците, като смея да твърдя, че това няма да е заради подмазвачески наклонности - напротив - на първо място би следвало във Външно да попитат, аджеба, вие отнасяхте ли се добре с нашите граждани, когато ги арестувахте, не накърнихте ли по някакъв начин правата им, защото в цивилизования свят дори престъпниците имат права.
В този смисъл съм съгласен, че Паси е позгафил, но с оглед на нашенските обичаи да се отнасяме към сънародниците ни в чужбина, няма да му придирям чак толкова.

Това е само форум!


Тема Re: Нашите правят каквото могат.нови [re: Dobrata]  
Автор Never Mind (минаващ)
Публикувано12.11.02 22:45



Преди 1 месец като пътувах през летище София нашите поразяха 2-3 компаньонки. Искаха им билет за навръщане + пари за дните, които се явяват разлика в билета. И няколко жрици на любовта дето нямаха пари изгоряха. Други си купиха билети за навръщане и показаха съответните пари, ама това си е набутка нали разбираш. :-)

За съжаление за повече никой няма законови основания.



Тема Какво значи "за съжаление"нови [re: Never Mind]  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано12.11.02 22:55



Съжаляваш че няма въведени изходни визи както преди два-тринайсет години ли?

And if you tolerate this
Then your children will be next


Тема Re: Предлагаш ли решение?нови [re: Дpyrият]  
Автор :::Andrea::: ()
Публикувано12.11.02 23:22



Много глупавоси го написал, извинявам се, че ще се почувстваш засегнат .

Ама къде съм написала, че дипломатите ни не трябва да се интересуват от съдбата на съгражданите ни ?
Напротив !
Точно Паси и подопечните му изобщо не са се интересували от хората до момента , в който не се е получило международен скандал . Затова казвам, че остра критика заслужават нашите оторизирани властимащи , които нехаят за българите намиращи се извън пределите на страната ни .
Бе , какво ли се чудя , отношението е еднакво вън, вътре в страната какво значение, разлика няма .
Разбери , тук не е нужно патриотарски да се биеш като маймуняк в гърдите "булгаар, булгаар" , а да се пристъпи прагматично към решаването на подобни ситуации, на които ставаме свидетели неведнъж . За какво подмазване изобщо иде реч ? Това е глупаво , да не би граждани на други държави да не са изпадали в подобни ситуации ? Право на страната домакин е да изисква спазването и съобразяването с нейните закони , а задължение на нашите дипломати е да контролират гражданите , чиито представители са и реагират веднага , като защитават интересите им и предлагат решение на възникнали проблеми .
Как ?
Не знам , това си е тяхна работа за това им плащат , има си стандарти .



Тема Споменах вече какво пишат.нови [re: Zzloba]  
Автор Randstad (новак)
Публикувано12.11.02 23:52



Освен това не бъркай холандския посланик, в случая това не е негова работа. Споменах, че правителството е упълномощило комисар, който да преговаря с българското такова. Уви, никаква заинтересуваност от българското правителство.

Освен това като не вярваш, ти не вярваш на:
1. Официални изявления на холандското правителство.
2. Написаното и показано от национална холандска телевизия и вестници.
3. Не вярваш че има въобще нещо такова а някой си се изтъпанил пред 21" си монитор и се опитва да те баламосва.
Кое от тия неща е вярното за тебе или или вярваш и в трите заедно?

Впрочем единственият ни шанс, все още да не е задействана визовата процедура за българи от холандска страна е това, че правителството излезе в оставка.

И не ми споменавай лично на мене СДС, като какъвто и да е довод, нито пък ме изкарвай "син", щото тоя цвят не ми е от любимите.



Тема P. S.нови [re: Zzloba]  
Автор Randstad (новак)
Публикувано12.11.02 23:55



Впрочем, едва ли предполагаш колко си улучил в "Няма го българското посолство." Ако ти знаеш къде, в кой град се намира съобщи ми. Ще ми бъде интерестно като информацийка.



Тема Ще ме скъсаш:)))нови [re: :::Andrea:::]  
Автор Дpyrият (Умерено про-)
Публикувано13.11.02 00:29



Как да се засегна, Андрейче, като те пунтирах (в изказа)?
Значи да контролират трябва. Вечерни проверки ще има ли, като се върне Костофф?

п.п. Изконсумира ли последното парче (хареса ли ти)?

Това е само форум!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.