Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:37 02.05.24 
Култура и изкуство
   >> Поезия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема модератора нарушава основни човешки праванови  
Автор mihail (старо куче)
Публикувано16.07.04 15:02



Имам следния въпрос към администраторите на dir.bg
Каква е процедурата за смяна на модератора?
Във връзка с горното:Как беше сменен предишния модератор?

Моето мнение е, че модератора на този клуб грубо нарушава
всички права на волеизлияние независимо от конкретната форма.
Смятам че може да се турси съдебна отговорност за кражба на интелектуална собственост.
Михаил Праматаров

Destroy the myths you have to, if wise to be you want.


Тема Re: модератора нарушава основни човешки праванови [re: mihail]  
АвторK. фoн K. (Нерегистриран)
Публикувано16.07.04 15:29



Каква кражба?!
Не съм видяла модераторът в тоя клуб да е особено активен...



Тема Re: модератора нарушава основни човешки праванови [re: mihail]  
Авторhm (Нерегистриран)
Публикувано16.07.04 20:19



може ама защо интелектуална? така ли определяш простотиите, дето няколко души ръсите тук



Тема Re: модератора нарушава основни човешки праванови [re: hm]  
Авторlo (Нерегистриран)
Публикувано16.07.04 20:49



:)))))
prostotia ili ne, stava vypros za intelekt, capisce?
mozhe bi ne... za tui moish spokojno da prodylzhavash s eventualno zadylbochavashto se vyzmushtenie i moralno dostojnstvo.



Тема Re: модератора нарушава основни човешки праванови [re: lo]  
Автор Aldalin (мушмурок)
Публикувано16.07.04 21:29



Мили хора...


Клубът се нарича "Поезия"...
Това само говори за себе си...
Приличието се подразбира...мисля.

А ако ще позволим простотията най - добре да изразява чувствата...
Ех...

Шега, да.
Ала шегата има граници.

Опит за усмивка,
Сз.

М. Д. : "Не може ли да влезем някъде вътре, на чист въздух"

Редактирано от Aldalin на 16.07.04 22:13.



Тема :) Мишо, да ти отговоря аз, а?нови [re: mihail]  
Автор Kpъц-kpъц!Модератор (фуре)
Публикувано17.07.04 11:37



Клубовете "Поезия", 'Приказки", "Литература" и "Вечни (раз)мисли" от самото им създаване се модерират от двама души (независимо от броя на модераторските профили), които от началото досега не са сменяни.

За твое сведение, от известно време имаш изключителния късмет да бъдеш модериран само от мен (който и да съм аз), а не от другия модератор, защото той изобщо не цепи басма, ако знаеш какво значи това. В момента човекът няма възможност да следи форумите, но върне ли се, можеш да бъдеш сигурен, че групичката от "бунтари", която аз благосклонно допускам тук, или ще влиза с изрязани нокти, измити крака и сменени гащи, или няма да бъде допускана изобщо. Така че вместо да протестираш, оцени по достойнство факта, че единствено този форум дава изява на въпросната групичка.

По този въпрос - толкоз. По другия:

Най-добре е когато решиш да говориш, че тук се нарушават човешки права, да попрочетеш какво означава това, преди да се изкажеш. Човешкото общество се различава от джунглата по своята организираност, а това означава въвеждане на правила. Никой никого не задължава да идва в този клуб. Идваш по желание и ако не ти харесват правилата си отиваш. Това е свободата. Ако никъде не намериш желаещи да чуят това което искаш да кажеш или си правиш свой форум или си плащаш и те публикуват без да поправят дори липсващия пълен член на подлога. Това е свободата. Твоите права се простират дотам откъдето почват правата на другите. Ако смяташ, че свободата е да си правиш каквото поискаш, където поискаш си в грешка. Ще ти го обясня по друг начин: Когато една жена влезе в женската тоалетна, тя очаква там да няма мъже, защото са такива правилата. Ако решиш, че това е цензура и ти имаш право да влезеш там, знаеш какво ще последва - ще те изхвърлят (но преди тва ще те и напердашат), защото си нарушил чужди права. Когато някой реши да ползва този клуб за други цели, той нарушава правата на останалите и по негов адрес се предпиемат съответните действия. Това е свободата.

Освен това попрочети какво значи интелектуална собственост. Много трудно ще ти е да търсиш съдебна отговорност на някого за кражба на интелектуална собственост, когато става дума за простотии, псувни и обиди. Аз лично много бих се забавлявал да съм обвиняем по такъв процес, защото да се говори за интелектуална собственост на простотии е като да се говори за черна белота. Все пак да знаеш, че всяко една такава "поетична творба", която е махната оттук, заминава в нещо като архив на съхранение и в случай на нужда може да бъде извадена на показ.

Накрая да те уверя в следното: Аз знам, че тук няма лоши деца. Даже тези, които най-много буйстват (вкл. и по мой адрес) са симпатяги и аз им се радвам. НО ТОВА НЕ ПРОМЕНЯ ПРАВИЛАТА.

Поздрави.

Редактирано от Kpъц-kpъц! на 17.07.04 11:57.



Тема Re: :) Мишо, да ти отговоря аз, а?нови [re: Kpъц-kpъц!]  
Автор Aldalin (мушмурок)
Публикувано17.07.04 13:50



Може ли да ти се усмихна много?



Ех!

М. Д. : "Не може ли да влезем някъде вътре, на чист въздух?"


Тема Re: :) Мишо, да ти отговоря аз, а?нови [re: Kpъц-kpъц!]  
Автор mihail (старо куче)
Публикувано17.07.04 15:15



не става въпрос за ироко установената практика:
"ако не ти харесва отиди другаде"
Ти както и аз сме в един контекст, който има и
законова страна.Моят апел е за премахване на
конституираното задължение хората, които пишат
тук да използват кирилица, когато пишат на български.
Това е нарушаване на основното човешко право на
свободата на изразяване.Това е цензура на формата,
не на съдържанието. И когато нещо се заличава по този
критерий мисля, че се създава недобра среда за общуване.
Това издава не дотам задълбоченото анализиране на
връзките и възможните ситуации породени от тази среда.
Ще направя следната спекулация:
X се намира в Габон.Няма достъп до кирилица, а клавиатурата
му не дава възможност за въвеждане на 10та букви от азбуката ни.Той има нещо написано на кирилица на лист хартия, но не може по никакъв начин
да го пренесе в същия вид в клуб поезия.Появява се нещо написано на латиница.човека изхвърля черновата.Ти като модератор го изтриваш, защото си въвел правила и не едно от тях не е отговорено.Кое ти дава правото да мислиш, че твоите правила са кохерентни със Конституцията?

Това прилича на средновековното изгаряне на книги от Инквизицията.
п.с.Сега се сетих за една дискусия в един форум преди две години.Там се забранява да се пише на български във клуб българия.Това за да ти илюстрирам колко внимателно трябва да се премисля.


Destroy the myths you have to, if wise to be you want.

Редактирано от mihail на 17.07.04 15:45.



Тема Re: :) Мишо, да ти отговоря аз, а?нови [re: mihail]  
Авторm (Нерегистриран)
Публикувано17.07.04 15:50



савена е в .бг
в абв.бг, в тамошната поща може да превежда от едната в другата азбука.
сори
тва правило ми допада.



Тема Re: :) Мишо, да ти отговоря аз, а?нови [re: m]  
Автор mihail (старо куче)
Публикувано17.07.04 15:56



Не става въпрос за определен човек.
Става въпрос за всеки един човек.
Създаването на правила е пределно голяма отговорност.

Destroy the myths you have to, if wise to be you want.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.