Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:42 18.05.24 
Култура и изкуство
   >> Поезия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: модератора нарушава основни човешки праванови [re: mihail]  
АвторJesus_ (Нерегистриран)
Публикувано17.07.04 16:00



podkrepiam te mapalno



Тема Моля ти се, влез в час.нови [re: mihail]  
Автор Kpъц-kpъц!Модератор (фуре)
Публикувано17.07.04 21:38



"Това е нарушаване на основното човешко право на
свободата на изразяване."


Абе Мишо бе! Tи май държиш да ме умориш от смях. Ами ако даскалиците в училище, рекат да се възползват от това основно човешко право за да преподават на какъвто език им душата поиска? Ами ако в парламента някой реши да се изразява с мимики? Ами ако от ВиК решат да се изразяват на китайски в бележките за плащане на водата?

Какво нарушаване сънуваш? Извинявай, но ти изобщо не си наясно със смисъла на понятието цензура.

А от спекулации - няма нужда. Аз се намирам в Габон. На клавиатурата ми няма изписани буквите от българската азбука, но това изобщо не ми пречи да пиша на кирилица, първо защото Windows си я носи със себе си и е въпрос на 3 кликвания от контрол панела да си я включиш. Ала и това сложно нещо не се налага да се прави, когато се публикува тук ЗАЩОТО ИМА ИНСТАЛИРАН КРЕДОР, С КОЙТО ДОРИ В ГАБОН МОГА ДА ПИША НА КИРИЛИЦА - КЕФ МИ ФОНЕТИЧНА ПОДРЕДБА, КЕФ МИ ПО БДС: ПРОСТО КЛИКВАМ НА ИКОНКАТА И СЪМ ГОТОВ.

С това пък за конституцията направо избиваш рибата на три морета. Каква конституция, какви 5 лева бе човек? Иди в '24 ЧАСА' плати си и ще ти публикуват с каквито искаш знаци - някой да ти забранява? Напиши на приятелката си писмо с каквито искаш знаци - някой да ти пречи? Отвори някъде форум за писане на български с латиница и дерзай - някой да те спира? Издай книга на латиница - някой да те препятства? Отиди да публикуваш в списание "Съвременник" на латиница - някой да не дава? Редакцията не дава? Що? Щото така са решили. Иди да се оплачеш на конституционния съд и ме викни да гледам как ще ти се смеят.

Моите(?) правила са кохерентни с конституцията, защото в нея се указва, че официалният език в България е БЪЛГАРСКИЯТ, а той ползва кирилица, но не е там въпросът. Конституцията ми дава право да се сдружавам по някакъв признак. Е, считай, че тук се сдружават хора желаещи да четат поезия на кирилица, защото дори хубавият стих, написан на латиница губи поезията си в момента в който започнеш да се пулиш над него за да го разчетеш. И ти искаш да им нарушиш това право? С какво право? Този клуб е създаден за тях и всички останали ще трябва да се съобразят с това им право, още повече, че никой не ги задължава да публикуват тук. Отделно пък, че ако един български автор не може да пише на български, какъв автор е, и за какво общуване с него може да се говори?

Мишо,

Като отидеш на театър - не говориш, а слушаш. Ако говориш, ще дойде разпоредителят и ще те изхвърли. И в това няма никакво нарушение на даденото ти от конституцията право да се изразяваш свободно.

Като отидеш на работа не отиваш по потник и гащи, защото ще те изхвърлят, и в това няма никакво нарушение на конституцията.

Като си на гости и домакинът иска да гледа мач по телевизията, поради което не можеш да видиш новините по другия канал, не отиваш да се оплакчеш, че са ти нарушили правото на информираност.

И още колко такива примера мога да ти дам за "нарушена конституция", "цензура" и "инквизиция"... Вземи да влезеш в час.


А "поетичната творба", заради чието преместване си написал поредното възмутено писмо, е преместена не само заради латиницата.

Считам темата за приключена.


Повече щуротии, по-малко глупости!

Редактирано от Kpъц-kpъц! на 17.07.04 22:12.



Тема аз съм в час ти къде си?нови [re: Kpъц-kpъц!]  
Автор mihail (старо куче)
Публикувано17.07.04 22:18



аргументите ти са в стил irc/bbs от преди 7 години
Аз казвам, че писането на български език с латински букви не е достатъчно основание за цензуриране на словото.Съгласен съм със използване на кирилица и го правя.Но факта, че си модератор в този контекст те прави съдник.А един съдия има отгромна отговорност, когато вземе дадено решение.Този атавизъм модераторите да конституират правила произволно мисля, че ще ще отживее с напредването на гражданското общество.

Destroy the myths you have to, if wise to be you want.


Тема НАКАЗАНИЕТО ЗА НАРУШЕНИЕ НА ПРАВИЛАТА...нови [re: mihail]  
Автор Kpъц-kpъц!Модератор (фуре)
Публикувано17.07.04 23:56



...НЕ СЕ КВАЛИФИЦИРА КАТО ЦЕНЗУРА, А КАТО МЯРКА В ЗАЩИТА ПРАВАТА НА ТЕЗИ, КОИТО ПРИЕМАТ ВЪПРОСНИТЕ ПРАВИЛА.

В противен случай обитателите на централния софийски затвор, по твоята трактовка са цензурирани...

...но с победата на гражданското общество тази несправедливост ще бъде премахната.

И след 300 години, когато гражданското общество ще е победило окончателно и безвъзвратно, всеки наш пра-пра-пра-внук ще може да създаде такъв клуб със същите правила, без това да е в противоречие с конституцията. Всяко нарушаване на тези правила ще му дава право да взема съответните мерки и ще го прави съвестно и без притеснения именно защото ще живее в гражданско общество.

Мдам.

А за оговорността си прав. Нося цялата отговорност и за местенето и за неместенето. (Не си мисли, че няма роптаещи по адрес на модератора, защото бездействал.)

Повече щуротии, по-малко глупости!


Тема Re: НАКАЗАНИЕТО ЗА НАРУШЕНИЕ НА ПРАВИЛАТА...нови [re: Kpъц-kpъц!]  
Автор mihail (старо куче)
Публикувано18.07.04 00:15



гледай
дискусията не е точно това.
ти се опитваш цинично да омаловажиш предмета и.
защото в този контекста не ти се налага.
бих те попитал следното:(това като персонален въпрос)
ти като гражданин не желаеш някои неща да бъдат еди как си заради свободата?и не влиза ли в противоречие това със някак наследената ти власт както много други имат във едно общество макар и виртуално.

Destroy the myths you have to, if wise to be you want.


Тема Re: НАКАЗАНИЕТО ЗА НАРУШЕНИЕ НА ПРАВИЛАТА...нови [re: Kpъц-kpъц!]  
Авторaltair (Нерегистриран)
Публикувано18.07.04 02:53



be pryc-tryc ti si rqdko typ... ne razbra li kvo ti se kazva?
che horata mogat da chetat latinica.. ti kato se pulish prosto mini na sledvashtoto a nedei da triesh!!! nikoi ne te kara da razbirash vsi4ko.. a samo da ne pre4ish na drugite nezavisimo ot dadenata ti "vlast"



Тема Re: НАКАЗАНИЕТО ЗА НАРУШЕНИЕ НА ПРАВИЛАТА...нови [re: altair]  
Авторaltair (Нерегистриран)
Публикувано18.07.04 03:00



svobodata se izrazqva v ne-pre4ene na drugite da sa svobodni.. kogato nqkoi pishe na latinica toi ne pre4i na tezi koito pishat na kirilica, ne pre4i na tezi koito chetat kirilica..., ne pre4i na nikoi, osven na harddiska na host-a ..
a kogato nqkoi trie napisanoto na latinica pre4i na vsi4ki kato im gubi shibanoto vreme



Тема Re: НАКАЗАНИЕТО ЗА НАРУШЕНИЕ НА ПРАВИЛАТА...нови [re: altair]  
Автор dragon fly (Водно конче)
Публикувано18.07.04 11:33



che horata mogat da chetat latinica..

Аз латиница не чета-това мнение е изключение, защото е кратичко, но другия ти пост няма да го прочета.

И съм сигурна, че има и други като мен. Ти сигнатурата "Ne 4eta 6lokavitza!" да си я виждал?!

Да, и още нещо. Бутона под заглавието на текста, когато пишеш квото и да било, ония там синия виждаш ли го? Клик на него и после клик на червеното под него, на което пише ВР, така пишеш със български букви, ама чаткаш на латиница. Пробвай, спестява време и усилията ни да разчетем това безумие.

Водното конче съвсем не бе простота, нито пък сложност.
То бе поезия.

Редактирано от dragon fly на 18.07.04 11:35.



Тема Re: НАКАЗАНИЕТО ЗА НАРУШЕНИЕ НА ПРАВИЛАТА...нови [re: dragon fly]  
Авторaltair (Нерегистриран)
Публикувано18.07.04 15:02



be ti(vie) mai PAK ne razbrahte.. che koito ne chete prosto da ne chete...! nikoi ne go kara da se izmu4va

no da ne trie



Тема Алтаирчо, специално за теб обяснявам бавно:нови [re: altair]  
Автор Kpъц-kpъц!Модератор (фуре)
Публикувано18.07.04 16:53



Свободата е в правото на избор.

Правото ти на избор никой не го е отнел, защото никой не те насилва да идваш тук. Избор също имаш и то богат.

Като не ти харесва тази кръчма отиваш в друга. Като не ти харесва този клуб - отиваш в друг. Клубове и кръчми - дал бог. Ако си извънредно претенциозен - откриваш си собствена кръчма (собствен клуб) и въвеждаш правила, каквито ти пожелаеш. Наскоро ми разказваха за един нашенец, който открил заведение в щатите, само за пушачи. Забранено за непушачи. Опитвали се да го съдят разни правозащитни организации за дискриминация, но - ядец. Съседните заведения са за непушачи. Който иска да е в това заведение - диша пушека, без да мърка, който не иска Е СВОБОДЕН ДА СИ ИЗБЕРЕ ДРУГО МЯСТО, каквито има достатъчно.

Не се опитвай да философстваш на тема свобода, защото бъркаш основни неща. Това дали някой може или не може да чете написано на латиница няма отношение към въпроса. Това е следствие. Това е каруцата, дето ти се опитваш да сложиш пред коня. Съветът ти "като не ти се чете латиница - не чети" няма място тук, защото преди каруцата стои конят. Ето този кон: "Като не те устройват правилата в този клуб - не го посещавай".


Това тук е клуб за художествена литература. Не е просто чат някакъв. Художествената литература на български език се пише с кирилица. Ако ти си автор (не съм обърнал внимание дали пишеш), ще ти се наложи да се научиш да ползваш българската азбука, преди да сядаш да твориш. Но както виждам имаш още трудности с това, да кликнеш на КРЕДОРА за да минеш на кирилица. Явно е много сложно. Ако обаче това е толкова непосилно за теб, то ти просто не си за тук.

Темата е изчерпана.


Повече щуротии, по-малко глупости!

Редактирано от Kpъц-kpъц! на 18.07.04 16:55.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.